אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> דין מורדת וכתובה מופרזת

דין מורדת וכתובה מופרזת

תאריך פרסום : 17/11/2013 | גרסת הדפסה
תיק רבני
בית דין רבני אזורי נתניה
291595-2
05/11/2013
בפני השופט:
1. הרב יעקב זמיר - ראב"ד
2. הרב אברהם שינדלר
3. הרב יהודה יאיר בן מנחם


- נגד -
התובע:
פלונית
עו"ד חדוה שפירא
הנתבע:
פלוני
עו"ד רפאל קיציס
פסק-דין

הצדדים שלפנינו נישאו זל"ז כדמו"י בשנת 2003, אלה הם נישואין שניים לשני הצדדים, לצדדים אין ילדים משותפים, והם גרים בפירוד מזה למעלה מארבע שנים (החל מחודש 5/09).

ביום כ"ה באייר תשס"ט (19.5.2009) הוגשה לביה"ד תביעת הבעל לגירושין. בדיון הראשון שהתקיים ביום א' במרחשוון תש"ע (19.10.2009) טען הבעל כי האשה גנבה את כספו ועזבה את הבית בו חיו ביחד. האשה הסכימה לבקשת הבעל להתגרש ואף טענה כי בשש השנים האחרונות בעלה התעלל בה בצורה שיטתית, ובאחת הפעמים אף הרים עליה יד והיכה אותה במקל. לדבריה לא עזבה את הבית מרצונה אלא נאלצה לעשות זאת עקב התנהגותו של הבעל, ובהתאם לכך היא עמדה על כך שהבעל ישלם לה את כתובתה בסך 700,000 ש"ח.

הבעל דחה את תביעתה של האשה לקבלת כתובתה וסרב להתגרש טרם יוכרע הנושא, וביה"ד קבע מועד לדיון בנושא הכתובה. ואולם טרם הדיון הגישה האשה לבית המשפט תביעה רכושית לפיה מגיעים לה מחצית מהזכויות בבית הרשום ע"ש הבעל טרם הנישואין, וביה"ד נתן את החלטתו ולפיה "בעקבות התביעה הרכושית של האשה על ב"כ הבעל להודיע לבית הדין כיצד רוצה להמשיך את התיק".הבעל לא הגיש כל תגובה או בקשה לתיק, ובעקבות כך, ביום ה' באלול תש"ע (15.8.2010), ביה"ד סגר את תביעת הגירושין של הבעל.

כחודש לאחר מכן, ביום ה' בתשרי תשע"א (13.9.2010), הוגשה לביה"ד תביעת האשה לכתובה, ובדיון שהתקיים ביום כ"ד באדר א התשע"א (28.2.11) טענה האשה כי בעלה חזר לאשתו הראשונה וביקשה כי ישלם לה חצי משווי הרכב ואת כתובתה. ב"כ הבעל השיב כי בעניין הרכוש הגישה האשה את תביעתה לביהמ"ש, ובעניין הכתובה "הרב דיכובסקי כבר פסק כתובה 100,000 ש"ח ב10 תשלומים, אמרתי ניתן 120,000 ש"ח ומזה נוריד ניכויים והם לא הסכימו."

בדיון נוסף שהתקיים ביום י"ב בתמוז תשע"א (14.7.2011) טען הבעל כי שורש הסכסוך בין הצדדים נעוץ בעובדה שהוא תושב [ע' ח'], ואילו האשה ביקשה לעבור להתגורר בתל אביב ו"בעקבות זה המריבות הלכו ותכפו". לדבריו אשתו התנכלה לבתו מנישואיו הראשונים (הבת התגוררה עם הצדדים שלפנינו)"הכתה אותה קראה לה מפלצת", לטענתו בינואר 2009 בהיותו בעבודתו התקשרה אליו בתו ובקשה "תציל אותי היא הורגת אותי, ביקשתי לדבר עם [פלונית] לא ענתה לי היא סימסה לי ואני עניתי,... הייתי בעצבים, הייתי נסער וכועס ... התקשרו אלי ממשטרת טייבה, איימת על אשתך אנו מבקשים ממך לבוא למשטרה."

לדבריו בעקבות תלונה זו הוצא נגדו צו הרחקה מהבית למשך עשרה ימים, ולאחר מכן נסגרה התלונה והוא שב לביתו, עד שבמאי 2009 עזבה האשה סופית את הבית ללא הודעה מוקדמת ותוך שהיא לוקחת עמה את תכולת הבית ואת הכסף שהיה בחשבון העו"ש. הבעל הוסיף כי עוד בטרם עזבה האשה את הבית הומלץ לו ע"י אורטופד לעבור ניתוח, אך האשה "אמרה לא אטפל בך ובילדה" והוא דחה את הניתוח עד למרץ 2010, כשלאחר מכן ובכדי לטפל בילדה גרושתו חזרה לגור בביתו שב[ב' ח'] "גרושתי גרה למטה אני גר למעלה, יש לה חבר בשם [נ']."

הבעל הציג לביה"ד מסמכים אותם הוריד מהאינטרנט ולפיהם האשה מציגה את עצמה כגרושה "מחפשת אהבה וסקס". ובנוגע לסך הרשום בכתובה טען כי:

"אני לא יודע איך הגיע ל700,000 ש"ח, דיברתי עם הרב וייס לפני החופה שאלתי אותו מה זה ה700,000 ש"ח ואמר זה סתם אל תתייחס לזה, ודאי שאני לא הצעתי סכום כזה, הרי מדובר בנישואים שניים, היה ברור שכל אחד מוריש הרכוש שלו למשפחתו."

לדברי הבעל אין לו רכוש מעבר לדירה:

"פנסיה יש לי 2000 ש"ח מהמשטרה, אני עובד היום ועקב מצבי הרפואי מעסיקים אותי ב4000 ש"ח כנהג עם התניות לא לעלות לברזנטים, דבר נוסף אם מישהו היה מפנה את תשומת לבי, לא הייתי חותם על הכתובה, חשבתי שזו חתימה חסרת ערך לשם כבוד, אני לא חותם על 700,000 ש"ח ככה סתם."

מנגד טענה ב"כ האשה כי האשה הייתה מטופלת במסגרת טיפול לנשים מוכות, וכי הבעל דיבר אל אשתו בצורה לא נאותה, כך לדוגמה אמר לה "[ד'] (גרושתו של הבעל) תישן אתי במיטה מחר ואת תשני עם הכלב במדרגות",הבעל לא הכחיש טענה זו כמו גם את הטענה כי אמר לאשה "קחי הרגלים ועופי לי מהחיים לתל אביב."

כלתו של הבעל, הגב' [מ' ה'], העידה כי ב2009 התקשרה אליה הבת הצעירה וטענה כי האשה הרביצה לה, כמו כן העידה כי האשה ניתקה בין הבעל למשפחתו, ובמשך שלוש שנים לא הרשתה לו להתקשר אל ילדיו. [ד'], גרושתו של הבעל, הוזמנה גם היא לדיון ומסרה כי עברה לחיות בבית של [פלוני] כאשר "הוא עבר ניתוח, הבת קיבלה טראומה, הבת לא רצתה ללכת אלי, החלטתי שאני באה לשם". גם לדבריה היא והבעל חיים בנפרד, יש לה חבר, "אני למטה והוא למעלה, זה הכול."

בדיון הסמוך שנערך ביום ג' חשוון תשע"ב (10.11.2011) טענה האשה כי בעלה נעל אותה מחוץ לבית כמה פעמים, מצבה הרפואי לא היה טוב היא סבלה מבלוטת תריס שלא תפקדה, ועברה התקף לב ושלושה צנתורים:

"ואז בא הבום הגדול, העיר אותי ב14.5 ב5 לפנות בוקר כשהלך לעבודה והודיע לי בפעם האלף שאם אמצא בבית כשיחזור מהעבודה הוא יהרוג אותי, התקשרתי לאחותי שהתחננה שנתיים שאעזוב, הייתה בפאניקה שאעזוב בתוך ארון מתים, ארגנה לי דירה והכל."

ב"כ האשה השמיעה לביה"ד הקלטה בה נשמע הבעל מקלל את אשתו, והבעל הודה בדבר אך טען כי גם האשה קיללה אותו. האשה הוסיפה וטענה שוב כי הבעל הכה אותה "פעם אחת חזק מאוד עם מגב על הידיים כדי שידיו לא יגעו בי". ופירטה כי הייתה זו היא שניסתה לפגוע בו פיזית "תפסתי המגב הכיתי אותו, פעם אחת ניסיתי, לא הצלחתי, ואז תפס המגב והכה אותי חבט בי כמה פעמים". הבעל הכחיש את דברי האשה כי חבט בה וטען כי רק צעק עליה. כאשר נשאלה האשה האם היא מפרסמת את עצמה באתרי היכרויות באינטרנט היא השיבה כי היא "מחפשת בן זוג כי ביום מן הימים אתגרש ממנו". אך עמדה על כך כי בפועל לא נפגשה עם איש.

בדיון האחרון שנערך ביום ו' באדר תשע"ב (29.2.2012) העידה הגב' [ר' מ'], אחות האשה כי בין הצדדים היו מריבות וויכוחים וכי "בשלב מסוים" היא חששה לשלומה של אחותה וביקשה ממנה לעזוב את הבית בו חיה עם הבעל. לדבריה:

"יום אחד בבוקר התקשרה שאם נשארת עד הצהריים היא מתה, דאגתי למשאית עם מובילים, התקשרתי אליו שחייב לעזור לי, בא עם פועלים ארזו הדברים, עד היום הציוד שלה אצלי."

עד כאן תמצות הדברים שהועלו במהלך הדיונים שהתקיימו בעניינם של הצדדים.

ביום כ"א בסיון תשע"ב (11.6.2012) נענה ביה"ד לבקשת הצדדים להגשת סיכומים. סיכומי האשה התקבלו בביה"ד ביום כ"ג במרחשוון תשע"ג (8.11.2012), וסיכומי הבעל התקבלו ביום י' בסיון תשע"ג (19.5.2013).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ