אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> דיאב נ' אבו רומי ואח'

דיאב נ' אבו רומי ואח'

תאריך פרסום : 22/12/2010 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום קריות
26296-10-09
22/12/2010
בפני השופט:
מירב קלמפנר נבון

- נגד -
התובע:
מאהל דיאב
הנתבע:
1. סאמי אבו רומי
2. נכסי כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק-דין

פסק דין

בפני תביעה בגין נזקי תאונה מיום 18/12/08.

התובע טוען כי כאשר נסע ברכבו בנתיב הימני בכניסה לטמרה, הוא עצר לפני כיכר ובה מעגל תנועה. משאית הנהוגה בידי הנתבע 1 , ביקשה לפנות ימינה בכיכר, "חתכה" את התובע ופגעה ברכבו בצידו השמאלי קדמי.

התובע טוען כי הנזק אשר נגרם הינו בסך 5946 ₪ ובנוסף תובע הוצאות בגין חוו"ד שמאי, טרחה, הוצאות והשבתת הרכב ובסך הכל 8748 ₪.

הנתבע 1 הינו נהג המשאית השייכת למקום עבודתו ואילו הנתבעת 2 הינה מבטחת המשאית. הנתבע 1 טוען כי לפני הכיכר בכניסה לטמרה, היה עומס תנועה ולכן נסע באיטיות במשאית ורכב התובע אשר ביקש להגיע מהר יותר אל הכיכר הגיח מימינה של משאית הנתבע 1, ניסה להיכנס למעגל התנועה וכתוצאה מכך נגרמה התאונה נשוא תביעה זו.

הצדדים התייצבו לדיון בפני , העידו עדיהם והציגו ראיותיהם.

מטעמו של התובע העיד הוא עצמו והגיש תצהירו המאמת העובדות האמורות בכתב התביעה. התובע העיד כי ביקש להיכנס אל הכיכר ועצר בנתיב הימני לפני הכיכר. לטענתו ביקש לתת לנהג המשאית להיכנס לכיכר, אלא שזה עקף אותו משמאל ופגע בו עם שני הגלגלים האחוריים של המשאית. התובע העיד כי נהג המשאית לא עצר את רכבו , אלא המשיך הלאה אל בית הוריה של אשתו, שם הגיע אליו התובע וקיבל ממנו את פרטי רכבו. לטענת התובע היו עדים לתאונה , אך הוא אינו מכיר אותם ולא הביא תמונות ממקום הארוע או עדים אשר יאששו גירסתו.

התובע העיד כי הנתבע הינו בן דוד של אשתו ובכל זאת נזקק לעזרת העוברים ושבים על מנת לוודא את זהותו והיכן הוא מחנה את המשאית. התובע העיד כי הנתבע ביקש למסור לו פרטי רכב סובארו אשר בבעלותו כזה אשר היה מעורב בתאונה וזאת על מנת להימנע מתשלום ההשתתפות העצמית.

התובע הגיש תמונות צבעוניות של הפגיעה ברכבו.

מטעמו של התובע העיד אף סוכן הביטוח שלו , מר עבד חיג'אזי , אשר אף הוא טען כי התובע פנה אליו ושאל באם ניתן למסור לחברת הביטוח פרטי רכב אחר של הנתבע , על מנת להימנע מתשלום ההשתתפות העצמית הגבוהה בגין המשאית. סוכן הביטוח העיד כי שוחח עם קצין הבטיחות בתעבורה של מקום עבודת הנתבע וסוכם ביניהם טלפונית שפרטי התאונה יועברו לחברת כלל. סוכן הביטוח הדגיש כי עדותו נועדה על מנת להבהיר, שהנתבע ביקש למסור לתובע פרטיו של רכב סובארו שיש בבעלותו , תחת את פרטי המשאית שהיתה מעורבת בתאונה וכן העיד כי הוא בקשרי משפחה עם ב"כ התובע.

מטעמו של הנתבע העיד הוא עצמו והסביר על גבי תרשים שהוגש לבית המשפט כיצד אירעה התאונה. הנתבע הסביר כי נסע בנתיב השמאלי וכי שני הנתיבים מצטמצמים לאחד . הנתבע הבהיר כי נסע באיטיות משום שהיו מכוניות לפניו, אלא שהתובע הגיח מימין וחשב להיכנס אל הכיכר ברווח שנותר בין המדרכה לבין המשאית הנהוגה בידי הנתבע . כתוצאה מכך , נפגע רכבו של התובע. הנתבע הראה לבית המשפט תמונה אשר צילם במכשיר הפלאפון שלו ובה נראית בבירור הכיכר והנתיבים המצטמצמים לאחד לפני הכיכר. הנתבע אף הסביר כי נסע כמה מטרים קדימה אל מקום בו יכול היה לחנות את המשאית וכי פנה אל גיסו של התובע, אותו הוא מכיר, בפלאפון לאחר שילדי בית הספר אמרו לו כי התובע הוא זה אשר היה מעורב בתאונה. כאשר נפגשו הצדדים, הודיע הנתבע לתובע שאם אכן היה אשם בתאונה כי אז היה מוסר בידיו את פרטי רכב הסובארו אשר בבעלותו ובו אין השתתפות עצמית מובנית בפוליסת הביטוח.

בחקירתו הנגדית עולה כי הנתבע מסר את הפרטים לקצין הבטיחות בתעבורה של מקום עבודתו . עוד הובהר כי הנתבע כלל אינו נושא בסכום ההשתתפות העצמית, כי אם מקום עבודתו. הנתבע העיד כי הוא אישית לא דיבר עם סוכן הביטוח של התובע, אך לדעתו נעשה ניסיון להקליטו בשיחתו עם התובע.

מטעמו של הנתבע הוגש אף טופס ההודעה אשר הגיש מקום עבודתו לחברת הביטוח.

לאחר ששמעתי עדויות הצדדים ועיינתי בחומר הראיות נחה דעתי כי יש לדחות את התביעה. בהודעה על תאונת הדרכים אשר הגיש התובע, הוא טוען כי המשאית ביקשה לפנות ימינה במקום לנסוע ישר וכתוצאה מכך, הופתע התובע ונגרמה התאונה. אלא שמעיון בתמונה אשר צילם הנתבע ממקום הארוע, נראה בבירור כי הנתיבים מצטמצמים לפני הכיכר והופכים לאחד, כך שאין הדבר משנה באם ביקשה המשאית לנסוע ישר או לנסוע ימינה , תחילה היה עליה להיכנס אל הכיכר. בשרטוט אשר צייר התובע מופיעים שני נתיבים , אלא שמדובר בנתיב אחד אשר נותר לפני הכיכר , הוא הנתיב השמאלי בו נסעה המשאית. אין זאת אלא כי התובע , אשר ביקש להגיע מהר יותר אל הכיכר , ניסה להידחק מימין למשאית אל הכיכר , ברווח אשר נותר בין המדרכה למשאית ומשום כך , כאשר פנתה המשאית אל תוך הכיכר (וכאמור, אין הדבר משנה באם ישר או ימינה) נפגע רכבו של התובע.

התמונות הצבעוניות אשר הציג התובע, דווקא מאששות גירסת הנתבע בדבר אופן קרות התאונה. אופי הפגיעה הוא מתמשך מן המראה השמאלית לכיוון חזית הרכב . לו אכן היה הנפגע פוגע בתובע באופן המתואר בתביעתו, כי אז היתה הפגיעה ממוקדת במוקד אחד.

אף שורת ההגיון מלמדת כי כאשר הכביש הולך ומצטמצם, בלתי אפשרי מבחינת תנאי הכביש כי המשאית, שהינה רכב גדול במידותיו, תצליח לעקוף את רכב התובע, כנטען בידי התובע. המסקנה המתבקשת היחידה הינה כי דווקא המשאית היא זו אשר עמדה בנתיב הנכנס אל הכיכר ורכב התובע ביקש לעקפה מימין.

יתכן כי הנתבע 1 לא נהג כשורה והשתהה במתן פרטיו לאשורם. יתכן אף כי הדבר נבע, בהתאם להסבריו מתנאי הדרך , אשר אילצוהו לעבור מס' מטרים על מנת לחנות את משאיתו בביטחה. אף לטענת התובע כי הנתבע ביקש למסור לו פרטי רכב אחר כדי להימנע מן ההשתתפות העצמית איני נדרשת, שכן לטעמי, מן העדויות עולה מעל לכל ספק כי התובע הוא אשר גרם לתאונה ולפיכך אין מנוס מדחיית התביעה.

יצויין כי לנתבע 1 אין כל אינטרס בתביעה. ההשתתפות העצמית משולמת על ידי מקום עבודתו ולפיכך שומא על עדותו לשקף נכונה את אשר אירע במקום התאונה, שלא כעדי התובע אשר הינם בעלי אינטרס מובהק בתוצאות התביעה.

משכך קבעתי , אני מורה על דחיית התביעה.

התובע ישלם לכל אחד מן הנתבעים , הוצאותיו בגין תביעה זו בסך 500 ₪ ובסה"כ ישלם התובע לנתבעים הוצאות בסך 1000 ₪.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ