אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> דחיית ערעור על הכרעת דין שבמסגרתה הורשע המערער בעבירות מין במשפחה (אינוס)

דחיית ערעור על הכרעת דין שבמסגרתה הורשע המערער בעבירות מין במשפחה (אינוס)

תאריך פרסום : 06/11/2014 | גרסת הדפסה
ע"פ
בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים
1473-12
05/11/2014
בפני השופטים:
1. ס' ג'ובראן
2. א' שהם
3. ד' ברק-ארז


- נגד -
המערער:
פלוני
עו"ד דבורה מילר
המשיבה:
מדינת ישראל
עו"ד עידית פרג'ון
פסק דין

 

ערעור על הכרעת הדין וגזר הדין של בית המשפט המחוזי בבאר שבע מיום 12.5.2011 ומיום 8.11.2011 בתפ"ח 1116-09 שניתנו על ידי כבוד השופטים: ר' אבידע, מ' ברנט ומ' לוי

      

 

השופט ס' ג'ובראן:

 

  1. ערעור על הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי בבאר שבע (השופטים ר' אבידע, מ' ברנט ומ' לוי) בתפ"ח 1116-09 מיום 12.5.2011, במסגרתה הורשע המערער פה אחד בעבירות מין במשפחה (אינוס), לפי סעיף 351(א) בנסיבות של סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן:חוק העונשין); עבירות מין במשפחה (ניסיון למעשה סדום), לפי סעיף 351(א) בנסיבות של סעיפים 347(ב), 345(ב)(1) ו-345(א)(1) בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין; עבירות מין במשפחה (ניסיון לאינוס), לפי סעיף 351(א) בנסיבות של סעיף 345(א)(1) בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין; עבירות מין במשפחה (מעשים מגונים), לפי סעיף 351(ג)(2) בנסיבות של סעיפים 348(ב), 345(ב)(1) ו-345(א)(1) לחוק העונשין; התעללות בקטין על ידי אחראי, לפי סעיף 368ג סיפא לחוק העונשין; תקיפת קטין על ידי אחראי, לפי סעיפים 368ב(א) ו-368(ב)(ב) סיפא לחוק העונשין; תקיפה בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 379 בצירוף סעיף 382(ב)(2) לחוק העונשין; איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין; ותקיפת בת זוג בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 380 בצירוף סעיף 382(ג) לחוק העונשין.

           כמו כן, מופנה הערעור כלפי גזר הדין מיום 8.11.2011, במסגרתו נגזרו על המערער עונש של 18 שנות מאסר; שנתיים מאסר על תנאי שלא יעבור במשך שלוש שנים מיום שחרורו מהכלא עבירת מין שהיא פשע; ושנת מאסר על תנאי שלא יעבור במשך שלוש שנים מיום שחרורו מהכלא עבירת אלימות בתוך המשפחה שהיא פשע. כמו כן, חויב המערער בתשלום פיצוי בסך 90,000 ש"ח לקורבן עבירות המין.

כתב האישום

  1. על פי המתואר בכתב האישום מיום 12.8.2009, המערער הוא בן זוגה של מ.ר, אימם של הקטינים (להלן: האֶם) א.ר. ילידת 15.10.1991 (להלן: א.ר.), י.ר. יליד 29.10.1992 (להלן: י.ר.), מ.ר. יליד 16.6.1994 (להלן: מ.ר.), ר.ר. ילידת 9.9.1995 (להלן: ר.ר.) ו-ח.ר. ילידת 1.10.1997 (להלן: ח.ר.). עוד מתואר בכתב האישום כי המערער התגורר יחד עם הקטינים ואימם החל משנת 2001 ועד לתאריך 14.7.2009.
  2. על פי האישום הראשון, בין השנים 2004-2002, במספר רב של הזדמנויות, נהג המערער לגשת בלילה למיטתה של א.ר. ולהתעלל בה גופנית, נפשית ומינית. מעשי ההתעללות כללו את החדרת איבר מינו לאיבר מינה בכשלוש עד ארבע הזדמנויות, החדרת אצבעותיו לאיבר מינה, ניסיונות להחדיר את איבר מינו לאיבר מינה או לפיה בעודה מעמידה פני ישנה עקב הלחץ והפחד אותם חוותה, מעשים מגונים שכללו ליטופים בחזה ובבטנה, חיכוך איבר מינו בגופה ובפרט במקומות האינטימיים ומריחת הזרע שפלט על שפתיה לאחר שהגיע לסיפוקו המיני. העבירות החלו בטרם קיבלה א.ר. את המחזור החודשי ופסקו לאחר התקנת מנעול על דלת החדר בו ישנו א.ר. ואחיותיה.
  3. על פי האישום השני, החל מחודש ספטמבר בשנת 2003, למדה א.ר. בפנימייה והגיעה לבית בסופי שבוע ובחופשות. במועד שאינו ידוע למשיבה (סמוך לחודש אוקטובר שנת 2005), א.ר. שהתה בבית בחופשה מהפנימייה ביחד עם חברתה מ.א. (להלן: "מ.א."), והשתיים יצרו קשר עם נער באמצעות האינטרנט. משהבחין בכך המערער, קרא לא.ר. לחדר הסמוך ותקף אותה בחבטות, זאת על אף בקשותיה שיפסיק. כתוצאה ממעשים אלו, סבלה א.ר. מכאבים בגבה ונגרמו לה חבלות של ממש. במקרה נוסף (סמוך לחודש ספטמבר שנת 2003), הגיע המערער עם האֶם לבקר את א.ר. בפנימייה, והבחין בכך שא.ר. מאופרת. בתגובה, איים עליה בפגיעה שלא כדין בגופה. בשבת שלאחר האירוע, כאשר א.ר. חזרה מהפנימייה, המערער תקף אותה בהכאה באמצעות ידיו. מקרה אחרון באישום זה, התרחש כשא.ר. חזרה בסוף השבוע מהפנימייה והמערער ביקש ממנה לשחק עם ביתו הקטנה מנישואיו הקודמים. א.ר, שלא חשה בטוב בשל היותה במחזור, סירבה לכך בטענת כאבי בטן. בתגובה תקף אותה המערער בכך שנעץ לה מזלג בחוזקה בבטנה.
  4. על פי האישום השלישי, במועדים שונים בין השנים 2001 ועד לתאריך 14.7.2009, התעלל המערער בקטין י.ר., התעללות גופנית ונפשית, תקף אותו במספר רב של הזדמנויות וגרם לו חבלות של ממש. כך למשל; הקטין הותקף במכות לאחר שהמערער סבר כי רכבו אינו נקי דיו; המערער בעט עם נעלי עבודה בי.ר. כששכח לשים דבר מה בתיק אותו הכין למערער לעבודה; כשחשד המערער כי י.ר. עישן, היכה אותו באמצעות מקל מטאטא על רגליו וכתפיו עד שהמקל נשבר ואז נעץ את החלקים השבורים בבטנו בחוזקה. י.ר. אשר חשש מהמערער, ברח מהבית ועבר ללון מספר ימים במקלט הבניין; במקרה נוסף בו חשד שי.ר. עישן, קרא לו המערער הביתה בתואנה כי אימו חולה וצריך לקחת אותה לבית חולים. משהגיע, התנפל עליו המערער בחבטות עד שנפל על הרצפה, דבר אשר לא עצר מבעד המערער להמשיך להכותו. במעמד זה דרש המערער מי.ר. לפשוט את מכנסיו ותחתוניו ובאמצעות פלאייר תפס את איבר מינו ולחץ אותו. כך עשה גם לאצבעותיו; במספר הזדמנויות תקף המערער את י.ר. עד שזה דימם מאפו או משפתיו והדם ניתז על הקירות. לאחר מעשים אלו, דרש מי.ר. לנקות את הדם באמצעות סמרטוט; לעתים תקף המערער את י.ר. בכך שחבט את ראשו בקיר עד שנגרמו לו נפיחויות בראשו; ובמקרה נוסף המערער זרק על י.ר. את שלט הטלוויזיה וגרם לו לחתך בשפה. לאחר מכן הכה בראשו באמצעות השלט.
  5.   על פי האישום הרביעי, מ.ר. סבל מבעיות הקאה ובשל כך המערער התעלל בו גופנית ונפשית, תקף אותו באגרופים וחבטות במספר רב של פעמים, העליב אותו וגרם לו לחבלות חמורות, דימום ונפיחות בשפתיים. באחד המקרים, המערער דרש ממ.ר. לשתות את השתן של אחיותיו. במקרה נוסף, דחף המערער את מ.ר. על שולחן אבן כך שפניו נחבטו ושיניו הקדמיות נשברו. כן, במועד נוסף מ.ר. שב הביתה לאחר שנשבר לו כידון האופניים, על כך הפילו המערער לרצפה, בעט בו ברגלו וחבט בו בידיו.
  6. על פי האישום החמישי, במספר רב של פעמים נהג המערער להעניש את א.ר., י.ר. ומ.ר. בהעמדתם בפינת החדר זמן ממושך ולעתים דרש מהם לעשות זאת על רגל אחת כשהם מרוחקים מהקיר כדי שלא ישענו עליו. באחד המקרים הנ"ל המערער קשר את השלושה באמצעות סרט דביק ואסר עליהם להורידו במשך כל הלילה. עונש שכיח נוסף היה צביטת אצבעות הקטינים באמצעות פלאייר. באחת הפעמים דרש המערער מא.ר. ללחוץ באמצעות הפלאייר את אצבעותיו של י.ר. ואיים עליה כי אם לא תעשה זאת, יצבוט את אצבעותיה שלה. משהבחין כי אינה לוחצת בחוזקה, דחף אותה ולחץ בעצמו.
  7. על פי האישום השישי, המערער תקף גם את הקטינות ר.ר. וח.ר. לאחר שזרקו מהחלון פרוסת לחם עם גבינה שהכין להן. המערער הכה באגרופים בפניהן וגרם להן לחבלות בשפתיים ולדימום.
  8. על פי האישום השביעי והאחרון, המערער תקף את האֶם באגרופים בפארק וכתוצאה מכך היא סבלה מכאבים בגב ונגרמו לה חבלות של ממש. כן, במועד שאינו ידוע, במהלך ריב בין המערער והאֶם בבית, הוא התקרב אליה עם סכין ואיים עליה.

           בגין מעשים אלה הואשם המערער בעבירות מין במשפחה (אינוס) (ריבוי עבירות), לפי סעיף 351(א) בנסיבות של סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין); עבירות מין במשפחה (ניסיון למעשה סדום) (ריבוי עבירות), לפי סעיף 351(א) בנסיבות של סעיפים 347(ב), 345(ב)(1) ו-345(א)(1) בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין; עבירות מין במשפחה (ניסיון לאינוס) (ריבוי עבירות), לפי סעיף 351(א) בנסיבות של סעיף 345(א)(1) בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין; עבירות מין במשפחה (מעשים מגונים) (ריבוי עבירות), לפי סעיף 351(ג)(2) בנסיבות של סעיפים 348(ב), 345(ב)(1) ו-345(א)(1) לחוק העונשין; התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) לפי סעיף 368ג סיפא לחוק העונשין; תקיפת קטין על ידי אחראי, לפי סעיפים 368ב(א) ו-368(ב)(ב) סיפא לחוק העונשין; תקיפה בנסיבות מחמירות (שתי עבירות), לפי סעיף 379 בצירוף סעיף 382(ב)(2) לחוק העונשין; איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין; ותקיפת בת זוג בנסיבות מחמירות (שתי עבירות), לפי סעיף 380 בצירוף סעיף 382(ג) לחוק העונשין.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ