אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ג.ט.י הגן הטכנולוגי י-ם בע"מ נ' מרבד הקסמים החדשה שרותי הסעדה בע"מ ואח'

ג.ט.י הגן הטכנולוגי י-ם בע"מ נ' מרבד הקסמים החדשה שרותי הסעדה בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 27/02/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום ירושלים
20343-08
17/02/2013
בפני השופט:
אברהם רובין

- נגד -
התובע:
1. ג.ט.י הגן הטכנולוגי י-ם בע"מ
2. ויקטור קריאף

הנתבע:
1. מרבד הקסמים החדשה שרותי הסעדה בע"מ
2. מסעדת מרבד הקסמים שרותי הסעדה בע"מ 2000
3. אברהם סימן טוב
4. בני יחזקאל
5. יהודית יחזקאל

פסק-דין

פסק דין

כללי

חברת מרבד הקסמים (להלן – "מרבד"), שכרה מחברת הגן הטכנולוגי ירושלים (להלן – "גט"י), שטח מסוים במטרה להפעיל בו מסעדה ומטבח יצרני. זמן לא רב לאחר תחילת השכירות עלו יחסי הצדדים על שרטון. בהמשך לכך, ביטלה גט"י את הסכם השכירות, והצדדים הגישו זה כנגד זה את התביעה והתביעה שכנגד אשר לפניי. בתביעה העיקרית טוענת גט"י, בין היתר, כי מרבד הפרה את ההסכם עימה בכך שערכה במסעדה אירועים רועשים, בכך שלא טיפלה במפגעי הריח שיצרה המסעדה, ובכך שלא שילמה את דמי השכירות והניהול ואת החשבונות השוטפים. סכום התביעה עומד על סך של 1,516,663 ₪. לעומת זאת, מרבד טוענת כי מנכ"ל גט"י, העד ויקטור קריאף, התנכל לה מראשית הדרך במטרה להשתלט על המסעדה לאחר שמרבד השקיעה בהקמתה ממון רב. לטענת מרבד, היא לא הפרה את ההסכם בכל הקשור לעריכת אירועים ומניעת מפגעי ריח. מרבד מודה כי היא לא שילמה חלק מדמי השכירות והניהול, ברם לטענתה האשמה לכך רובצת לפתחה של גט"י, אשר התנכלויותיה גרמו להשמטת הבסיס הכלכלי של הפעלת המסעדה. בגין טענות אלו הגישו נתבעים 4-1 וכן גב' יהודית יחזקאל תביעה שכנגד בסכום של 4,000,000 ₪.

העובדות

התובעת – גט"י – מנהלת ומפעילה את בנייני הגן הטכנולוגי בשכונת מלחה בירושלים. הנתבעת 2 שכרה מהתובעת שטח של 450 מ"ר בקומה הראשונה של בנין 23 לשם: "קיום ותפעול מסעדה בשרית, קייטרינג בשרי, ושירותי הסעדה בשרית" (סעיף 8.1 להסכם השכירות מיום 12/09/06 – נספח א' לתצהיר קריאף). במועד מאוחר יותר נחתם הסכם נוסף לפיו באה הנתבעת 1 בנעלי הנתבעת 2. נתבעים 4-3 הינם מנהלי מרבד.

להלן מספר תנאים שנקבעו בהסכם השכירות ואשר יש להם חשיבות לענייננו.

בסעיף 2.1 להסכם – הגדרת המונח "המושכר" – נקבע, כי המושכר הוא שטח של כ-450 מטר בקומת הקרקע של הבנין, כמתואר בנספח ב' להסכם. ואולם, בסעיף 2.1 להסכם – הגדרת המונח "שטחי השימוש", הובהר כי לרשות מרבד יעמדו גם שטחים נוספים, כמתואר בתשריט שצורף כנספח א' להסכם. מדובר בשטח המצוי במבואה ("אטריום") של הבנין ובשטח נוסף המצוי מחוץ לבנין בצמוד למושכר.

בסעיפים 4.2 -4.5 להסכם, הצהירה מרבד כי ניתנה לה אפשרות לבדוק כל פרט הקשור בפרויקט הגן הטכנולוגי, וכל פרט אחר היכול להשפיע על החלטתה לשכור את המושכר, כי היא מצאה את המושכר מתאים לצרכיה, וכי היא מתקשרת בהסכם על יסוד בדיקות והתרשמויות שלה ולא על סמך מידע שנמסר לה ע"י גט"י.

בסעיף 6.1 להסכם נקבע, כי תקופת השכירות היא מיום 01/03/07 ועד 28/02/17, עם אופציה למרבד להאריך את ההסכם בעשר שנים נוספות עד שנת 2027.

בסעיף 7 להסכם נקבע, כי מרבד רשאית לבצע על חשבונה עבודות להתאמת המושכר לייעודו, כמפורט בנספח ג' להסכם, וכי עם תחילת ביצוע העבודות הן יהיו "לקניינה של גט"י והשוכר לא יהיה רשאי לפרקם" (סעיף 7.5 להסכם). במקביל, בסעיף 3 לנספח ג' להסכם, התחייבה גט"י להשתתף בעלות עבודות ההתאמה בסכום של 250,000 ₪. בסעיף 7.5 להסכם נקבע, כי אם וכאשר יסתיים ההסכם, אזי תוך שלושה חודשים מיום סיום ההסכם בין הצדדים תהיה מרבד רשאית למכור את פריטי הריהוט והציוד, הניתנים לפירוק, שהיא הציבה במושכר, ואם לא תעשה כן תוך התקופה האמורה יעבור כל הציוד לקניינה של גט"י ללא תמורה.

פרשנות סעיף 8 הינה עיקרה של עילת הסכסוך בין הצדדים. כותרתו של סעיף 8 להסכם השכירות היא "מטרת השכירות והשימוש בשטחי השימוש". סעיף 8.1 להסכם עוסק בשימוש שניתן לעשות במושכר והוא קובע כי:

"השוכר שוכר בזאת את המושכר למטרת קיום ותפעול מסעדה בשרית, קייטרינג בשרי ושירותי הסעדה בשרית שלה תעודת כשרות כדין בת-תוקף, ולמטרה זו בלבד, מטרה אשר הוכרה על ידי גט"י כענף המתאים להיות שירות ו/או ענף נלווה למטרות הפרויקט.

מבלי לגרוע מן האמור בס"ק זה לעיל, יהא השוכר רשאי אף לערוך במושכר אירועים סולידיים שאין בהם כדי להפריע לפעילות הפרויקט ו/או להתנהלותו היומיומית, וזאת בכפוף להוראת סעיף 8.3.7 להלן."

סעיף 8.3 מוכתר בכותרת משנה: "השימוש ב"שטח לשימוש" ומגבלות שימוש". בסעיף 8.3.2 נקבע כי:

"בשטחי השימוש יהיה השוכר רשאי ליתן את שירותיו להסעדה בלבד בהתאם למטרת השכירות..."

בסעיף 8.3.6 נקבע כי:

"השוכר יהא רשאי לערוך אירועים יוקרתיים בלבד, כגון השקה של מוצרים, פיתוחים, קבלת פנים וכיוצ"ב"

ובסעיף 8.3.7 נקבע כי:

"השוכר מתחייב, באורח יסודי, שלא להשמיע מוסיקה בעוצמה החורגת מהמקובל במבנים כדוגמת המבנה, ובאופן המהווה מטרד והפרעה לסביבה ו/או לדיירי המבנה, במושכר וגם /או בשטחי השימוש"

בסעיף 9 להסכם נקבע, כי מרבד תשלם דמי שכירות כאמור בנספח ד' להסכם. בסעיף 1.1.1 לנספח ד' נקבע, כי מרבד תהיה פטורה מתשלום דמי שכירות בתקופה שמיום חתימת ההסכם ועד ליום 28/02/07, שכן תקופה זו תנוצל להתאמת המושכר ליעודו. בסעיף 1.1.2 נקבע, כי מיום 01/03/07 ועד 31/12/07 תשלם מרבד דמי שכירות בסך של 24,300 ₪, בשנת 2008 היא תשלם 28,350 ₪ לחודש ובשנת 2009 ואילך התחייבה מרבד לשלם 34,425 ₪ (סעיפים 1.1.3 – 1.1.4). כמו כן, בנספח ד' נקבע כי מרבד תשלם לגט"י "דמי ניהול" בסך של 8,100 ₪ לחודש (סעיף 1.3). כן, התחייבה מרבד לשלם את חשבונות המים והחשמל (סעיף 12.2 להסכם).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ