אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גלובל ד.מ.ד. בע"מ ואח' נ' תומר יבוא ושווק מוצרי מזון (1983) בע"מ ואח'

גלובל ד.מ.ד. בע"מ ואח' נ' תומר יבוא ושווק מוצרי מזון (1983) בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 05/07/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חדרה
13215-07-09
05/07/2010
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
גלובל ד.מ.ד. בע"מ
הנתבע:
תומר יבוא ושווק מוצרי מזון (1983) בע"מ
פסק-דין

פסק דין

1.בפניי תביעה ותביעה שכנגד שהגישו בעלי הדין האחד כנגד משנהו.

2.התובעת והנתבעת שכנגד חברת גלובל ד.מ.ד בע"מ (להלן :"התובעת") הגישה כנגד הנתבעת והתובעת בתביעה שכנגד (להלן : "הנתבעת") כתב תביעה שסכומו הועמד, עם הגשתו, ע"ס 120,337 ₪. בכתב התביעה טענה התובעת לחוב המגיע לה בגין אספקת 14,742 יחידות נוזל להברקת חלונות שייבאה התובעת מטורקיה. כמות זו, מהווה מכולה אחת שלמה שיובאה ע"י התובעת וסופקה ישירות לידי הנתבעת (סעיף 11 ו- 12 לכתב התביעה). עפ"י ההסכם בין הצדדים, כך לטענת התובעת, על הנתבעת היה לשלם לתובעת סך 3.25 ₪ ומע"מ בגין כל יחידה, ובסך הכל סך 55,337 ₪, סכום המפורט בחשבונית נספח ג' לכתב התביעה.

3.לטענת התובעת בכתב תביעתה, משלא התקבלו שיקים מאת הנתבעת, כמוסכם, פנה נציג התובעת אל נציג הנתבעת וביקש, כי יכין שיקים בגין הסחורה הנ"ל ותשובת נציג הנתבעת היתה שיש להמתין הואיל "והמכר אינו גבוה" (ראו האמור בסעיף 14 לכתב התביעה). בשלב מאוחר יותר, כאשר נכשלה הנתבעת למכור את הסחורה, החלה זו להעלות טענות באשר לאיכות מוצרי התובעת (סעיף 16 לכתב התביעה). לטענת התובעת, למען תשמור התובעת על קשרים מסחריים עם הנתבעת, ניסתה היא להשיב את הסחורה לחברה הטורקית, אך זו סירבה לקבלה נוכח הזמן הרב שחלף מאז אספקת הסחורה (סעיף 17 לכתב התביעה). עוד מוסיפה התובעת, כי הנתבעת ונציגיה הפיצו שקרים על התובעת, ופרסומים אלה מהווים, בין השאר, לשון הרע כהגדרתו בחוק איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965.

4.לפיכך, טענה התובעת, כי על הנתבעת לשלם לה סך 55,337 ₪, תמורת הסחורה שסופקה לנתבעת, סך 50,000 ₪ כפיצוי ללא הוכחת נזק בגין לשון הרע, וכן סך 15,000 ₪ בגין עוגמת נפש, טרחה והטרדה שנגרמו לתובעת.

5.בכתב הגנה ובכתב תביעה שכנגד שהגישה הנתבעת, טענה היא, כי בין התובעת לבין הנתבעת נערכו מספר עסקאות. בחודש 9/08 נערכה עסקה ראשונה, לפיה רכשה הנתבעת מאת התובעת 33,552 יחידות נוזל לניקוי כלים במחיק 2.7 ₪ ליחידה (סעיף 6 לכתב ההגנה). לטענת הנתבעת, מוצר זה נמצא לקוי ותלונות רבות התקבלו מלקוחות הנתבעת אודותיו ולפיכך, הפסיקה הנתבעת את שיווק המוצר. לטענת הנתבעת, סוכם בינה לבין התובעת, כי תיפטר מן הכמות שנותרה במחסניה "בכל מחיר" (סעיף 9 לכתב ההגנה), ולפיכך, ובהתאם להסכמה זו, מכרה הנתבעת את כמות יחידות הנוזל לניקוי כלים שנותרו במחסניה (1,459 קרטונים) לצד שלישי במחיר של 1.85 ₪ ליחידה. הואיל והמכירה נעשתה בהסכמה ותמורת המוצר הנ"ל שולמה במלואה לתובעת, דרשה הנתבעת זיכוי בסך 26,962 ₪ מן התובעת, כפי שעולה מחשבונית נספח ג' לכתב ההגנה (ראו סעיף 11 לכתב ההגנה).

6.עוד טוענת הנתבעת, כי עוד לפני שהתבררה האיכות הלקויה של הנוזל לניקוי כלים, הזמינה הנתבעת מן התובעת נוזל להברקת חלונות, אך בשל איכות הנוזל לניקוי כלים ששווק תחת המותג "מקסימום קאר" ובשל כשלון המותג הנ"ל, לא הצליחה הנתבעת למכור את הכמות שרכשה מן המוצר הנ"ל וביקשה מן התובעת לקחת לרשותה את המוצר. לסיכום טענותיה בכתב ההגנה ובכתב התביעה שכנגד, טענה הנתבעת, כי אין היא חייבת לשלם בגין הנוזל להברקת חלונות הואיל והתובעת התבקשה לסור למחסניה וליטול מלוא הכמות של המוצר הנ"ל לידיה. כמו-כן טענה הנתבעת, כי התובעת חייבת לה סך 26,962 ₪ המהווה ההפרש בין מחיר מכירת יחידות החומר לניקוי כלים לצד שלישי לבין מחיר רכישתם מן התובעת. סכום זה מהווה סכום התביעה בתביעה שכנגד.

7.בכתב ההגנה לכתב התביעה שכנגד, כפרה התובעת בכל טענות הנתבעת וטענה, כי לא היה כל פגם במוצרים שסיפקה התובעת, והא ראיה לכך, שהנתבעת הזמינה מוצרים נוספים מאת התובעת. כמו-כן טענה התובעת, כי אין לפרש את המחוות של רצון טוב שהפגינה כהודאה בטענות הנתבעת, וכי הנתבעת מכרה חלק מכמות הנוזל להברקת חלונות שקיבלה מן התובעת.

8.לאחר הגשת כתבי הטענות, הגישו הצדדים תצהירי עדות ראשית ארוכים ומפורטים, בגדרם חזרו נציגי בעלי הדין על טענותיהם בכתבי הטענות. בנוסף, הגישה התובעת בקשה למחיקת סעיפים 24-26 לכתב התביעה וכפועל יוצא מכך, ויתרה היא על תביעתה בסך- 50,000 ₪ בגין העוולה לפי חוק איסור לשון הרע.

9.לאחר שהעידו נציג התובעת ונציג הנתבעת, הגיעו הצדדים להסכם, לפיו כמות החומר לניקוי חלונות שהועברה לידי הנתבעת או זו שנותרה בידיה תהיה בבעלותה, ובית המשפט יפסוק במחלוקת הכספית בין הצדדים על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח חדש] התשמ"ד- 1984.

10.הצדדים סיכמו טוענותיהם בע"פ, וב"כ הצדדים אף האריכו בסיכומיהם .

11.לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, לרבות בתצהיריהם, ולאחר ששמעתי את דברי העדים מטעם בעלי הדין ושקלתי הן שיקולי דין והן שיקולי צדק (לעניין שיקולי בית המשפט בבואו לפסוק על דרך הפשרה ראו : ע"א 1639/97 - אגיאפוליס נ' הקסטודיה אינטרנציונלה דה טרה סנטה פד"י נ"ג (1), 337) ולאחר שביררתי את כמות היחידות שנותרו בידי הנתבעת, ולסילוק טענות הצדדים האחד כנגד משנהו, הן בתביעה והן בתביעה שכנגד, תשלם הנתבעת לתובעת סך 24,500 ₪. כמו כן תשלם הנתבעת לתובעת שכ"ט עו"ד בסך 2,000 ₪ (כולל מע"מ). למעלה מן הצורך מובהר בזאת כי הסחורה שהבירה התובעת לנתבעת וזו שנותרה בידי הנתבעת, היא בבעלותה הבלעדית של הנתבעת.

12.הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחלוק החל מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, כ"ג תמוז תש"ע, 05 יולי 2010, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ