אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גירושין, קביעת מועד הקרע וחלוקת רכוש

גירושין, קביעת מועד הקרע וחלוקת רכוש

תאריך פרסום : 19/03/2016 | גרסת הדפסה
תיק רבני
בית דין רבני אזורי
282346-5
02/02/2016
בפני הדיינים:
1. הרב יעקב זמיר - ראב"ד
2. הרב אברהם שינדלר
3. הרב יהודה יאיר בן מנחם


- נגד -
התובע:
פלוני
עו"ד סאמרלי אריה
הנתבעת:
פלונית
עו"ד וולף מרסלה
פסק דין

 

הצדדים נישאו זל"ז כדמו"י בשנת 1988, אלה הם הנישואין הראשונים שלהם, ולהם 4 ילדים, שניים מהם קטינים. הצדדים חיים בנפרד זה קרוב לעשר שנים.

תביעת הגירושין הראשונה בעניינם של הצדדים הוגשה ע"י הבעל ביום ז' בכסלו תשס"ו (8.12.2005).

בדיון הראשון שהתקיים ביום כ"ח בשבט תשס"ו (26.2.2006) מסרו הצדדים כי הם גרים בנפרד זה כשלושה חדשים. הבעל טען כי הוא "פגוע נפשית חזק מאד... אני מושפל בוקר צהרים וערב, כל הזמן שתקתי עד שעו"ס נכנסה לענין, חצי שנה שאין יחסי אישות, היתה אומרת אתה עבד, רק קללות וצעקות, זה התחיל לפני כשבע שנים הלכנו לרב המקומי הרב [ע'], לא נתנה לי עונתה, אמרה לך לזונות, התלוננה שאיימתי עליה ברצח, לקחו האקדח, הייתי עצור 4 שעות, עשו לי חקירה וראו שאין לי עבר פלילי,... ולאחר מכן הגישה תלונה שאיימתי עליה ברצח עם סכין, כל הזמן רק קללות מכות והשפלות, מאז שיצאתי מהבית לא חזרתי". מנגד טענה האשה כי אין יחסי אישות רק שלושה חודשים וכי היא מעוניינת בשלו"ב "שלחתי לו אנשים לעשות שלו"ב, גם כשהיינו ברוגז הייתי מוכנה ללכת למקווה ולא רצה, 18 שנה שאנו גרים בבית אמא שלו וזה מאד מלחיץ אותי, הוא כל הזמן מאיים עלי תעופי מפה וכל מיני דברים, טעיתי טעיתי,... שהזמנתי משטרה, אני לא נותנת לו גט, שישכור לי דירה שינסה אותי, אני רוצה שלו"ב בעיקר בשביל הילדים". הבעל סרב לבקשת האשה ועמד על דעתו להתגרש, בטענה שדברי האשה אינם כנים.

גם בדיון שהתקיים ביום ב' באב תשס"ו (27.7.2006) חזרה האשה על טענתה "הייתי במקווה והוא לא רצה, ניסיתי הכל חטאתי עויתי הזמנתי לו משטרה". ב"כ הבעל הגיש לביה"ד מכתב מהרב של [א'] ולפיו הצדדים היו אצלו לצורך ניסיון לשלום בית אך הניסיון לא צלח ושלום הבית החזיק לזמן קצר בלבד, מהחומר שבפנינו עולה כי זו היא גם דעתו של הרב [כ'].

בדיון שהתקיים ביום י"ג בשבט תשס"ז (1.2.2007) התברר לביה"ד כי האשה מסכימה להתגרש אך דורשת את כתובתה. הבעל חזר על טענותיו כי "7 חדשים לפני שפתחתי התיק לא נתנה לי עונתה, כלומר לפני שנה ו7 חדשים, אמרה לי לך [...] נשים אחרות, טפס על הקירות... ואז הבאתי הרב [ע'] ולא הלך בא הרב [כ'] הגענו לשלום בית, בשבוע של השלום בית הזמינה לי משטרה... היו קללות, אמרתי לה נמאס לי הקללות, לא עושה כלום, אמרתי אם תרצחי את עצמך יהיה יותר טוב, ואז הזמינה משטרה ואמרה שאיימתי עליה ברצח, בגלל התלונה הורחקתי מהבית, במשטרה אמרו שאני נקי... אומרת לילדה דברים לא יפים, רומסת הקטנים ולכן אני לא בבית, כי אני לא יכול לשמוע, אמרה לילדה לכי ל[...], הילדה בת 14". האשה הגיבה "הוא היה מדבר אלי ככה, אז הילדים למדו את זה."

בדיון שהתקיים בפני ביה"ד ביום כ"ח באייר תשס"ז (16.5.2007) הבהיר ב"כ הבעל כי "מה שיש ביניהם זה 100,000 ש"ח, אנו מוכנים לתת לה 50,000 ש"ח אנו מבקשים שילדי הצדדים יישארו בחזקת האב". אלא שבשלב זה שבה בה האשה מהסכמתה להתגרש, וטענה "אני אוהבת את בעלי רוצה אותו, הוא חסר לי מאד זה שטוען שהתעצבנתי זה בגלל שהדליק אותי מעצבים, לא קיבלתי מה שראוי לי, בואו תראו את הבית, לא נתן לי ניסיון אחד של שלום בית, אני מבקשת הפניה לייעוץ... אני כבר שנתיים בלעדיו אני מודה ומתוודה שלא התנהגתי כראוי והיום אני מבינה שאתנהג טוב יותר למדתי מהניסיון."

בדיון שהתקיים ביום י"ג באדר א' תשס"ח (19.2.2008) הודיע ב"כ הבעל כי "שוחחנו אני וחברתי בחוץ, דיברנו על הסכמות, הנטייה מהתסקיר שהילדים יישארו בחזקת האבא, הבן הגדול בן 18, הילדה בת 14 נמצאת אצל האב, לגבי הרכוש יש שלד שבנו ביחד, הוסכם שביה"ד ימנה שמאי ששכרו ישולם בשוה, הדירה נמצאת ב[א'], זכויות פנסיוניות 50, 50, אנו מציעים לעשות הגט היום". הבעל ביקש להפחית מזונות בגין הבת שבגרה, וב"כ האשה הסכימה לכך "שימונה שמאי וכן ימונה אקטואר שיחשב זכויות פנסיוניות ושני הצדדים יישאו בשווה בשכר השמאי והאקטואר". ב"כ הבעל השיב "אם יהיה צורך באקטואר נסכים, למרות שאני חושב שאין צורך". כמו כן צוין בפרוטוקול הדיון כי:

"מוסכם שהיום הקובע לגבי זכויות פנסיוניות שתקבל האשה הוא מיום הגשת תביעת הגירושין."

אולם בתום הדיון הודיעה האשה כי היא עומדת על זכותה לכתובה, וב"כ הבעל הודיע כי "כל ההסכמות בטלות אם לא מוותרת על הכתובה."

כך גם בדיון שהתקיים ביום כ"א באדר א' תשס"ח (27.2.2008) טענה האשה "אני לא רוצה להתגרש, אני רוצה את כתובתי". בעוד הבעל טוען כי האשה הינה מורדת ועל כן היא אינה זכאית לכתובתה. בתום הדיון נתן ביה"ד את החלטתו ולפיה "כאשר יגיעו הצדדים להסכמות כולל הכתובה יקבע ביה"ד מועד לגט."

בתאריך ד' במרחשוון תשס"ט (2.11.2008) סגר ביה"ד את תיק הגירושין, ובתאריך כ"ד באב תשע"ב (12.8.2012) שב הבעל והגיש לביה"ד תביעת גירושין נוספת.

בדיון שהתקיים ביום ה' בכסלו התשע"ג (19/11/2012) הודיעה האשה "אני רוצה לגמור, אני רוצה להתגרש... אפילו קשר טלפוני אין, אפילו את הילדים לא ראה, לא הייתי רוצה להתגרש, אבל במצב הזה, אתגרש". ב"כ האשה טענה "הבעל הגיש תביעה כרוכה ועל פי תביעה זו רוצה לנשל אותה מכל זכויותיה, יש להם בית בבניה שלד הרבה שנים, הוא מבקש להעביר לילדים, צריך לפרק הבית ולחלק הבית, וודאי שיש לה חלק בזכויות הפנסיוניות שהוא צבר וכמובן היא רוצה כתובתה, לקחו משכנתאות לבנות הבית". צד הבעל טען כי "הבית נבנה על שטח של הורי הבעל, לא השתתפה בשקל אחד בבית", וב"כ האשה טענה "רק עכשיו בסמוך קיבלתי התיק, אין לי נסח הנכס, אבל גם אם זה של משפחתו, צריך לבדוק על מה שמגיע לה מהבית."

בדיון שהתקיים ביום כ"ז בסיון התשע"ג (05/06/2013) ציין ביה"ד כי על פי המלצות התסקיר מיום י"ז סיון תשע"ג 26.5.2013 הילדים [נ'] ו[ב'] יהיו במשמורת האב, וב"כ הבעל ביקש לבטל את פסק הדין הזמני בו חויב האב במזונות ילדיו. ב"כ האשה השיבה כי "אלו מזונות שנאכלו ולכן אם פסק הדין יבוטל הוא יבוטל רטרואקטיבית ולאשה יהיה חוב עצום לביטוח לאומי... ואם בית הדין יבטל המזונות אזי צריך להתייחס למזונות האשה". ביה"ד ציין כי ביום כ"ו בטבת התשע"ג (08/01/2013) הוציא ביה"ד פס"ד זמני למזונות אשה וילדים על סך 1800 ₪ לחודש החל מיום הדיון ה' בכסלו תשע"ג (19.11.2012), וב"כ האשה ביקשה "שבית הדין יקבע מה מזונות האשה ומה מזונות הילדים ואם כבר יבטל, מזונות האשה, יישארו". ב"כ הבעל ביקש שהצדדים ייתגרשו מיידית אך ב"כ האשה השיבה "היתה התחמקות של שנתיים להגיש מסמכים, הוא כרך תביעת הגירושין, אנו רוצים שהכל יוסדר קודם לגט, הוא יתחמק כמו שהתחמק עד היום, אם רוצה גט שיוותר על תביעתו הכרוכה או שנמתין עד שיסתיים הכל ". ביה"ד בירר עם הבעל את הזכויות הכספיות שנצברו על שמו, והבעל השיב "עבדתי 10 שנים באולמי [ה'] כמשגיח כשרות, האולם נסגר, לאחר מכן שנתיים לא עבדתי, עשיתי קורס משגיחי כשרות וסופר סתם והתחלתי לעבוד בבית ספר [ת'] כמשגיח כשרות, עד היום אני עובד שם, באולמי [ה'] לא קיבלתי פיצויים כי העסק קרס, אני מצהיר שמה שיש מהפרדס האשה תקבל חצי... אם יש משהו במטע, אם עבדתי שם מיום הנישואין – תקבל מחצית". עוד צוין בפרוטוקול הדיון כי:

"החלטה

לאחר דין ודברים בין הצדדים וסיוע בית הדין הוסכם בשלב זה בין ב"כ הצדדים:

א.       ב"כ הבעל יגיש לבית הדין ולצד השני תוך 15 יום תצהיר של הבעל מגובה במסמכים על זכויותיו הכספיות ממקומות העבודה וכל מקום אחר.

ב.       כמו כן מוסכם שימונה שמאי לשום את שווי ערך החלק הבנוי של הדירה ללא הקרקע (השייכת להורי הבעל) והשווי שיוערך יחולק בין הצדדים שווה בשווה בניכוי יתרת חוב המשכנתא.

ג.       באשר למשמורת הילדים וביטול מזונות, תינתן החלטה בהקדם."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ