אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גז"ד למורשע בייצור 8 מטעני חבלה ושמוש בהם לצרכי בצוע עבירות נוספות וסכון חיי אדם.

גז"ד למורשע בייצור 8 מטעני חבלה ושמוש בהם לצרכי בצוע עבירות נוספות וסכון חיי אדם.

תאריך פרסום : 21/03/2013 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי בחיפה
54104-07-12
20/03/2013
בפני השופט:
חני הורוביץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. עודאי מסארווה (עציר)
2. מוחמד שיבלי
3. פלוני (קטין)

עו"ד מחאג'נה רסלאן
גזר דין לנאשם מס' 1

בעניינו של נאשם 1

מותר לפרסום לאחר  צנזור

1.         בהמשך להודייתם, נאשמים 1 ו-2 (הבגירים) הורשעו באישום הראשון בעבירות ייצור נשק, לפי סעיף 144 (ב2) רישא + 144 (ג)(3) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 [החוק] (8 עבירות) ואילו נאשם 3 (הקטין) נקבע כי ביצע עבירה של אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק (8 עבירות);  באישום השני הורשע נאשם 1 בעבירות: נשיאת נשק והובלתו, לפי סעיף 144(ב) רישא +144 (ג)(3) לחוק, מעשי פזיזות ורשלנות לפי סעיף 338(א)(5) לחוק ו ידיעות כוזבות, לפי סעיף 243 לחוק; נאשם 2 הורשע ב אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק ואילו לגבי נאשם 3, נקבע כי עבר עבירה של אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק;

באישום השלישי נאשם 1 הורשע בעבירות: נשיאת נשק והובלתו, לפי סעיף 144 (ב) + 144 (ג)(3) לחוק, ניסיון להיזק בחומר נפיץ, לפי סעיף 454 סיפא בצירוף סעיף 25 לחוק והפרת הוראה חוקית לפי סעיף 287 (א)לחוק, נאשם 2 הורשע ב אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק ואילו לגבי נאשם 3, נקבע כי עבר עבירה של אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק;

באישום הרביעי נאשם 1 הורשע בעבירות: נשיאת נשק והובלתו, לפי סעיף 144 (ב) + 144 (ג)(3) לחוק ו ניסיון להיזק בחומר נפיץ, לפי סעיף 454 סיפא + 25 לחוק; ואילו נאשם 2 הורשע ב אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק;

באישום החמישי הורשע נאשם 1 בעבירות: נשיאת נשק, לפי סעיף 144 (ב) +144 (ג)(3) לחוק, ניסיון להיזק בחומר נפיץ, לפי סעיף 454 סיפא בצירוף סעיף 25 לחוק ו ידיעות כוזבות, לפי סעיף 243 לחוק ונאשם 2 הורשע בעבירה של אי מניעת פשע, לפי סעיף 262 לחוק. באישום השישי נאשם 1 הורשע בעבירות: נשיאת נשק, לפי סעיף 144 (ב) + 144 (ג)(3) + 29 לחוק, ניסיון להיזק בחומר נפיץ, לפי סעיף 454 סיפא בצירוף 25 לחוק ו ידיעות כוזבות, לפי סעיף 243 לחוק.

כתב האישום

 2.        עפ"י כתב האישום המתוקן ג' בזמנים הרלבנטיים נאשמים 1-3 וארבעה נוספים [האחרים]: הקטין ב' [ב'], מורסי אגבריה [מורסי], מואנס אגבריה [מואנס] ונסים חטיב [נסים], התגוררו כולם בכפר קרע [הכפר], הכירו זה את זה ובין חלקם שררו קשרי ידידות. נאשמים 2 ו-3 הינם אחים. גם מורסי ומואנס אחים.

עפ"י האישום הראשון בתקופה שבין אמצע מרץ למאי 2012 בחצר האחורית של בית נאשמים 2 ו-3 בכפר, בארבע הזדמנויות שונות, הכינו נאשמים 1 ו-2 וב' בנוכחות נאשם 3, ושלושה מהאחרים מורסי, מואנס ונסים לכל הפחות 8 מטעני חבלה מאולתרים, המורכבים מצינורות מתכת, זיקוקין, אבק שריפה ופתיל השהייה. במעשיהם, נאשמים 1 ו-2 יצרו פצצות או חפצים נפיצים שבכוחם להמית אדם, ונאשם 3 ידע על כך שפלוני זומם לעשות מעשה פשע (ייצור נשק) ולא נקט כל אמצעי סביר למנוע עשייתו או השלמתו.

כמתואר ב אישום השני, ב- 13.4.12 עובר לשעה 23:49 שהו נאשמים 2 ו-3 והאחרים בבית מורסי ומואנס בכפר. בשלב מסוים הגיע למקום נאשם 1 כשברשותו מטען חבלה מאולתר, העשוי כמתואר באישום הראשון [המטען]. נאשם 1 הראה לנאשמים 2 ו-3 ולאחרים את המטען וציין בפניהם, כי בכוונתו להתקשר למשטרה ולדווח, דיווח כוזב, כאילו זרקו עליו מטען חבלה מקטנוע נוסע וזאת, בכדי להרתיע אנשים שיש לו סכסוך עימם. מייד לאחר מכן נכנס נאשם 1 לרכב שהיה בשימושו אותה עת [הרכב] ובידו המטען ונסע לכיוון סניף הדואר בכפר ויתר הנאשמים והאחרים הגיעו לשם בעקבותיו. נאשם 1 הניח את המטען תחת הרכב, התקשר למוקד 100 של המשטרה ודיווח בכזב כי הושלך לעברו מטען חבלה מרכב נוסע. למקום הגיעו כוחות משטרה וחבלן, אשר פוצץ את המטען באופן מבוקר. בהמשך, הוסיף נאשם 1 ומסר תלונה כוזבת במשטרה, כי אדם שאינו מוכר לו השליך לעברו מטען.

במעשיהם, נאשם 1 - הוביל ונשא נשק בלא רשות, עשה מעשה בחומר נפיץ בדרך שיש בה כדי לסכן חיי אדם ומסר לשוטר ידיעה כוזבת על עבירה שהיא פשע; ואילו נאשמים 2 ו-3 ידעו שפלוני זומם לעשות מעשה פשע (נשיאת נשק והובלתו) ולא נקטו כל האמצעים הסבירים למנוע עשייתו או השלמתו.

עפ"י האישום השלישי ב- 30.4.12 ערכה המשטרה חיפוש בבית נאשם 1 בכפר קרע, במהלכו נמצא מטען חבלה מאולתר. נאשם 1 חשד בנסים, שהוא זה שהניח בחצריו את המטען וגמר בדעתו לנקום בו על כך. בעקבות מציאת המטען, נאשם 1 נעצר ואחר שהה במעצר בית מלא בביתו למשך 5 ימים.

ב- 2.5.12 סמוך לפני השעה 21:00 שהו נאשמים 2 ו-3, ב', מורסי ומואנס בבית האחרונים, כשבשלב מסוים הגיע למקום נאשם 1, כשהוא מפר את תנאי מעצר הבית בו היה נתון ובידו מטען חבלה מאולתר, העשוי כמתואר באישום הראשון [המטען]. על רקע רצונו לנקום בנסים, ביקש נאשם 1 מב' להשליך את המטען לעבר ביתו של נסים וזה הסכים, בנוכחות נאשמים 2 ו-3, מורסי ומואנס.

ב' נטל ממטבח ביתם של מורסי ומואנס כפפות, אותן עטה על ידיו כדי לא להותיר על המטען טביעות אצבע. ולאחר מכן יצא מהבית כשהמטען בידיו, הלך סמוך לבית משפחת נסים בכפר, הצית את הפתיל והשליך המטען לעבר בית נסים, כשבאותה עת שהו בבית מספר בני משפחה. המטען לא התפוצץ. 

המשטרה הגיעה לבית נסים, מצאה את המטען בסמוך לבלוני הגז בחצר וחבלן משטרתי פוצץ את המטען באופן מבוקר.

במעשיהם המתוארים, נאשם 1 - נשא והוביל נשק, ניסה להרוס נכס או לפגוע בו ע"י חומר נפיץ וכן הפר הוראה חוקית ואילו נאשמים 2 ו-3 - ידעו שפלוני זומם לעשות מעשה פשע (נשיאת נשק והובלתו וכן ניסיון להיזק בחומר נפיץ) ולא נקטו את כל האמצעים הסבירים למנוע את עשייתו או את השלמתו.

האישום הרביעי מתייחס לנאשמים 1 ו-2 בלבד. עפ"י אישום זה, משפחת מחמד יעקוב מתגוררת בשכנות לבית נאשם 1 בכפר [השכנים]. במועד שאינו ידוע, עובר ל- 9.5.12, ארע עימות בין בת השכנים, ר' ילידת 1993 [המתלוננת] לבין נאשם 1. על רקע זה החליט נאשם 1 לנקום במתלוננת ובמשפחתה בכך שישליך לעבר ביתם מטען חבלה.

ב-9.5.12 סמוך לפני השעה 22:15 נפגשו נאשמים 1 ו-2 וב' בבית נאשם 2 בכפר. נאשם 1 הביא עימו שני מטעני חבלה מאולתרים, העשויים כמתואר באישום הראשון [המטען] וביקש מב' להשליך את המטען לעבר בית השכנים והוא הסכים. לבקשת ב', הלך נאשם 2 לבית ב' והביא לו משם חולצה ארוכה עם כובע קפוצ'ון וכובע נוסף, על מנת למנוע זיהויו של ב' כמשליך המטען. ב' לבש את החולצה והכובע ויצא כשהמטען בידיו וכשהגיע בסמוך לבית המתלוננת, הצית את הפתיל והשליך את המטען, כשבאותה עת שהו במקום מספר בני משפחה. המטען נפל בחצר ביתה של המתלוננת, התפוצץ וב' נמלט משם בריצה.

במעשיהם, נאשם 1 - החזיק והוביל נשק בלא רשות, ניסה להרוס נכס או לפגוע בו במזיד על ידי חומר נפיץ כאשר היה אדם במקום ונאשם 2 - ידע שפלוני זומם לעשות מעשה פשע (נשיאת נשק והובלתו וכן ניסיון להיזק בחומר נפיץ) ולא נקט כל האמצעים הסבירים למנוע עשיית המעשה או השלמתו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ