אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק ת.פ. 4349/04

גזר דין בתיק ת.פ. 4349/04

תאריך פרסום : 25/09/2008 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
4349-04
05/01/2005
בפני השופט:
גלעד נויטל

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל-ע"י פרקליטות מחוז ת"א (פלילי)
הנתבע:
שלזינגר איגון
עו"ד קובי מרגולוב
גזר דין

הנאשם הודה בעובדות כתב האישום והורשע בעבירות כדלקמן: 4 עבירות של מעשה מגונה לפי סעיף 348 (א) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן - החוק) בצירוף לסעיף 345(א)(2) לחוק; ניסיון לבצע מעשה מגונה לפי סעיף 348 (א) לחוק בצירוף לסעיף 345(א)(2) לחוק ולסעיף 25 לחוק; איומים לפי סעיף 192 לחוק והטרדת עד לפי סעיף 249 לחוק (כל ההדגשות שבגזר הדין הן שלי - ג'נ').

אני שוקל לקולא לנאשם :

1.      הודאתו בעובדות כתב האישום. בכך גם "נחסכה" עדות הקטינים בבית המשפט. 

2.       גילו של הנאשם - יליד שנת 1919, היינו הוא כיום בן כ - 85 שנה. יצויין: בתסקיר שירות המבחן לא נאמר שהנאשם חולה במחלה פיזית גופנית. עם זאת, ברי כי כליאה בבית הסוהר שקשה בכלל, קשה עוד יותר לנאשם בגיל זה בפרט.

3.      אין לנאשם עבר פלילי. אין לנאשם תיקים פתוחים נוספים. 

4.      בלי לגרוע כהוא זה מחומרת מעשיו של הנאשם והעבירות שביצע, הרי שרוב המעשים המגונים שביצע במתלוננים, היו מעל הבגדים כמפורט בכתב האישום.

5.       מתוך תסקיר שירות המבחן מיום 13.12.04: הנאשם בן 85 שנה, בודד, חשוך ילדים, שעבד רוב שנותיו בטיפול בילדים. מתולדותיו: הנאשם עבד כמדריך נוער יהודי בגרמניה ובשנת 1939 ברח ארצה. הוא שירת בצבא הבריטי. לאחר שחרורו עבד בפנימיה. הוא נישא בשנת 1949. אשתו סבלה מנכות. בפנימיה עבד כאב בית וכחובש וטיפל באשתו, שחלתה בסרטן, ונפטרה בשנת 1986. בשנת 1990 נכנס הנאשם לבית אבות ברמת אפעל שבו הוא מתגורר עד היום. לאחר שפרש מעבודתו כאב בית, עבד הנאשם בליווי ילדים לבתי ספר ושמונה שנים בבי"ח תל השומר. הנאשם הציג מכתבי הוקרה רבים מבית ספר ומתנ"ס שבהם הוא התנדב (ראה את אסופת מכתבי הילדים, המורות, מנהלת בית הספר, ועד המורים, מנהל ורכזת הקונסרבטוריון, תעודת הוקרה ומכתב מהמועצה האזורית וכתבות בעתונות). הנאשם הביע בושה וצער גדולים על מעשיו. הנאשם הביע חוסר כוחות פיזיים ונפשיים לשאת בעונש מאסר בפועל ושיתף במחשבות אובדניות. הנאשם מקפיד כיום להימנע מכל מגע עם ילדים וממשיך בעבודה ההתנדבותית בבית החולים. ההתרשמות היא מרמת פחד והרתעה גבוהה אצל הנאשם, התארגנות למנוע מעידה ע"י קשר מתמיד עם העובדות הסוציאליות שמשגיחות על צעדיו. ההערכה של קצינת המבחן היא שבכך יש כדי להפחית מאוד את הסיכון להישנות העבירות.    

6.       מתוך טיעון הסניגור (בנוסף למה שנאמר לעיל) : יש לתת לנאשם לסיים את ימיו האחרונים בביתו ולא בכלא. העבירות בוצעו על פני מספר חודשים במספר ילדים. הנאשם עבד, התנדב ותרם על פני השנים. הנאשם ניצול שואה. הנאשם שילם מספיק עד כה בהשלכות ההליך הפלילי על מצבו הנפשי.הנאשם חסך את עדות עדי התביעה בבית המשפט. הנאשם אמר:הוא מצטער על מה שקרה המין עם הילדים.   

ואולם , על אף השיקולים והמידע לקולא, הרי שלאור השיקולים והמידע לחומרא, אטיל על הנאשם גם עונש מאסר בפועל שירוצה בבית הסוהר. אלה נימוקיי: 

שקלתי לנאשם לחומרא :

1. עצם העבירות שביצע - לפי עובדות כתב האישום, הנאשם ביצע עבירות חמורות, בנסיבות מקוממות וקשות. להלן תמצית כתב האישום שבו הודה הנאשם:

הנאשם שימש כמתנדב בבית ספר יסודי, ונהג לסייע לתלמידים במהלך השיעורים בבית הספר ולהזמין אותם לבלות בדירתו בבית האבות לאחר שעות הלימודים. בהזדמנויות רבות במהלך המחצית השניה של שנת 2002, לאחר שהנאשם פיתה את התלמידים בממתקים ומתנות, הראה להם תמונות ארוטיות והציץ באיבר מינם דרך חלון השרותים בדירתו, נהג הנאשם לבצע בתלמידים מעשים מגונים, כמפורט להלן:

אישום ראשון : במהלך החודשים ספטמבר - דצמבר 2002, במספר רב של הזדמנויות, ביצע הנאשם מעשים מגונים במתלונן ע.ד. יליד שנת 1991,תלמיד כיתה ו' בבית הספר, בכך שליטף את רגליו, בטנו ואיבר מינו של המתלונן מעל הבגדים. בין היתר ביצע הנאשם במתלונן מעשים מגונים כך: בחודש דצמבר 2002 - המתלונן ושלושה מחבריו הקטינים הגיעו לדירת הנאשם. הנאשם חיבק אותם, הושיבם על כסאות, עבר ביניהם כשהוא יושב עם כל אחד מהם על כסאו וביצע בהם מעשים מגונים. הנאשם ישב עם המתלונן בכסאו ונגע באיבר מינו; ביום אחר הנאשם הושיב את המתלונן על ברכיו, ליטף אותו בבטנו ואח"כ ליטף את איבר מינו מעל בגדיו; כשהמתלונן ניסה לקום הנאשם אחז בו בחוזקה; כשהמתלונן פנה לשרותים, הנאשם הביט באיבר מינו דרך חלון השרותים; ביום אחר במהלך שיעור בכיתה, הנאשם התיישב לצד המתלונן באמתלה לימודית, ליטף את רגלו ואת איבר מינו, אמר לו "אני רוצה אותך" וביקשו לבוא לבדו לדירתו. כשהנאשם ראה את המתלונן ואת חברו ברחוב, הוא איים עליהם באומרו להם: "מה עשיתם לי דחפתם אותי עמוק עמוק לבור, אתם תשלמו על זה."

אישום שני : במהלך החודשים ספטמבר - דצמבר 2002, במספר רב של הזדמנויות, ביצע הנאשם מעשים מגונים במתלונן ד.ס.יליד שנת 1990,תלמיד כיתה ו' בבית הספר, בכך שליטף את רגליו, בטנו ואיבר מינו של המתלונן מעל ומתחת לבגדים. בין היתר ביצע הנאשם במתלונן מעשים מגונים כך: בחודש אוקטובר 2002 - המתלונן וחבריו הקטינים הגיעו לדירת הנאשם. הנאשם חיבק את המתלונן וחבריו, הושיבם לידו, נגע בבטנו של המתלונן ואח"כ מישש את איבר מינו ואת אשכיו של המתלונן מעל הבגדים. בחודש נובמבר 2002 -  בדירת הנאשם, הנאשם הזמין את המתלונן לשבת לצידו על מיטתו, לקח את ידו, חיבק אותו וניסה להשכיבו על המיטה. המתלונן התנגד ועזב את הדירה. בחודש דצמבר 2002 -  בדירת הנאשם, המתלונן וקטין נוסף צפו בטלויזיה. הנאשם הביא להם ממתקים והתיישב בסמוך למתלונן. הנאשם הכניס את ידו לתוך מכנסיו של המתלונן, מישש את איבר מינו ואשכיו של המתלונן. המתלונן אמר לנאשם שזה לא נעים לו אך הנאשם המשיך במעשיו ואמר למתלונן "אני רוצה אותך". במועד אחר, המתלונן וחבריו הקטינים הגיעו לדירת הנאשם, ולאחר שהנאשם חיבק כל אחד מהם, הוא הושיבם על כסאות, עבר ביניהם כשהוא יושב עם כל אחד מהם על כסאו וביצע בהם מעשים מגונים. הנאשם ישב יחד עם המתלונן בכסאו ונגע באיבר מינו.

אישום שלישי :בחודש דצמבר 2002, המתלונן - ל.ט., יליד שנת 1991, תלמיד בכיתה ו' בבית הספר - וחבריו הקטינים, הגיעו לדירת הנאשם. לאחר שהנאשם חיבק כל אחד מהקטינים, הוא הושיבם על כסאות, עבר ביניהם כשהוא יושב עם כל אחד מהם על כיסאו, וביצע בהם מעשים מגונים. הנאשם ישב עם המתלונן בכיסאו וליטף אותו. המתלונן ניסה להזיז את הנאשם והנאשם אמר לו "אל תתנגד לי" ונגע באיבר מינו של המתלונן. במועד אחר, במהלך שיעור בבית הספר, בכיתה, המתלונן עסק בביצוע משימה שהמורה הטילה. אחרי שהנאשם חילק מדבקות וממתקים לילדים, התיישב הנאשם לצד המתלונן, הניח את ידו בין רגליו של המתלונן ואחז באיבר מינו של המתלונן מעל למכנסיו. המורה הבחינה במעשי הנאשם והפסיקה את השיעור.

אישום רביעי :במהלך החודשים ספטמבר - דצמבר 2002, במספר רב של פעמים, ביצע הנאשם מעשים מגונים במתלונן ר.ז., יליד שנת 1990, תלמיד כיתה ו' בבית הספר, בכך שליטף את רגליו ואת איבר מינו של המתלונן, מעל ומתחת לבגדים. הנאשם נהג ללטף את ירכו של המתלונן תוך שהוא מספר לו ולחבריו סיפור, ולאחר מכן לגעת באיבר מינו. בין היתר ביצע הנאשם במתלונן מעשים מגונים כך: בחודש דצמבר 2002, המתלונן וחבריו הקטינים הגיעו לדירת הנאשם. לאחר שהנאשם חיבק אותם, הוא הושיבם על כסאות. הנאשם עבר ביניהם כשהוא יושב עם כל אחד מהם על כסאו וביצע בהם מעשים מגונים. הנאשם ישב עם המתלונן בכיסאו, ליטף אותו ואמר לו "אני רוצה אותך". הנאשם הכניס את ידו מתחת לתחתוניו של המתלונן ונגע באיבר מינו.

בנוסף לעצם חומרת העבירות שביצע הנאשם כאמור, ישנן נסיבות לחומרא במעשיו: 

1.1.   הנאשם ביצע מעשים מגונים בתלמידים רכים בני כ - 11-12 שנה. 

1.2.   פער הגילאים בין הנאשם בן ה-83 שנה (במועד המעשים), לקורבנות, גדול מאוד.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ