אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 964/05

גזר דין בתיק פ 964/05

תאריך פרסום : 12/04/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי ירושלים
964-05
18/05/2006
בפני השופט:
עוני חבש

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד פרקליטות מחוז ירושלים
הנתבע:
1. סלאמה עבד אל נאב
2. שלאלדה נדאל
3. עואודה מוחמד

עו"ד גנאים
עו"ד פרחאת
עו"ד הלברשטט
גזר דין

פתח דבר

1.         הנאשמים הורשעו על פי הודאתם, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות כתב האישום המתוקן, כמפורט בהכרעת הדין.

            כתב האישום המתוקן כלל שישה אישומים - מתוכם חמישה אשר התייחסו לשלושת הנאשמים, ובעטיים הורשעו השלושה בעבירות כדלקמן: קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה על סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: חוק העונשין); שימוש במסמך מזויף - עבירה על סעיף 420 לחוק העונשין; התחזות כאדם אחר - עבירה על סעיף 441 לחוק העונשין; 5 עבירות של שהייה בלתי חוקית בישראל - עבירה על סעיף 21(1) לחוק הכניסה לישראל, תשי"ב - 1952 (להלן: חוק הכניסה לישראל); ארבע עבירות של שוד בנסיבות מחמירות - עבירה על סעיף 402(ב) לחוק העונשין; שתי עבירות של מסחר ברכב גנוב - עבירה על סעיף 413יא' לחוק העונשין.

            נוסף לאמור הורשעו הנאשמים 2 ו-3 בעבירה נוספת של שוד בנסיבות מחמירות - עבירה על סעיף 402(ב) לחוק העונשין.

            יצוין, כי כלל העבירות בוצעו במסגרת הקשר, כמפורט באישום הראשון. 

            עוד יצוין, כי הנאשם 2 ביקש לצרף להליך דנן את ת"פ 8165/05 (בית המשפט המחוזי בבאר שבע), במסגרתו הואשם בביצוע העבירות הבאות: שוד מזוין - עבירה על סעיף 402 לחוק העונשין; חבלה חמורה בכוונה מחמירה - עבירה על סעיף 329(1)(2) לחוק וכן שהיה בלתי חוקית - עבירה לפי סעיף 21(1) לחוק הכניסה לישראל. התיק צורף והנאשם 2 הודה בביצוען של העבירות הנזכרות והורשע בהן. 

            נאשם 2 הורשע בתיק פלילי 8165/05 (בית המשפט המחוזי בבאר שבע) אותו ביקש לצרף לתיק העיקרי, בביצוע העבירות הבאות: שוד מזוין, חבלה חמורה בכוונה מחמירה וכן שהייה בלתי חוקית.

פרטי האישומים

2.         כעולה מעובדות האישום הראשון - בו הורשעו כלל הנאשמים (בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, שימוש במסמך מזויף, התחזות כאדם אחר ושהייה בלתי חוקית בישראל) - קשרו הנאשמים קשר עם אחר לגנוב מוניות מאזור גוש דן, להביאן לאזור יהודה ושומרון (להלן: האזור) ושם למוכרן לסוחרים בחלקי חילוף. הנאשמים הסכימו, כי יוסעו על ידי האחר לאזור גוש דן, יעצרו שם מונית בתואנה כי ברצונם להגיע לירושלים או למקום אחר בסמוך לאזור, במטרה למוכרה לסוחרי חלקי חילוף לרכב. ביום 29.5.05, השתמשו הנאשמים בתעודות זהות ישראליות מזויפות, תוך שהציגו עצמם בכזב כמי שפרטיהם מופיעים בתעודות המזויפות. 

כמתואר באישום השני (שעניינו שוד בנסיבות מחמירות) - בו הורשעו נאשמים 2-3 בלבד - הרי ביום 12.5.05, הגיעו הנאשמים, יחד עם אחר, לתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, עצרו מונית וביקשו הסעה לירושלים. הם שילמו בתמורה 180 ש"ח כאשר האחר נסע אחריהם. הנאשמים כיוונו את נהג המונית לסמטה צדדית בשועפט. או אז, משך אחד הנאשמים את בלם היד ושניהם הכו את המתלונן מכות אגרוף בפניו, הוציאו אותו מרכבו ונמלטו מן המקום יחד עם הרכב.

כעולה מעובדות האישום השלישי (שעניינו שוד בנסיבות מחמירות) - בו הורשעו כל הנאשמים - הרי ביום 22.5.05, בסמוך לשעה 03:15 הגיעו הנאשמים, יחד עם האחר, לאזור הטיילת הסמוכה לחוף הים בתל אביב. הנאשמים עצרו נהג מונית וביקשוהו, כי יסיעם לירושלים, כאשר האחר נוסע אחריהם. המונית הגיעה לאזור בית חנינה לפי הכוונת הנאשמים. בשלב מסוים, כאשר נהג המונית הודיע שאין בדעתו להמשיך בנסיעה, תקפוהו הנאשמים במכות אגרוף לפניו, הוציאוהו מהמונית, גנבו את המונית והעבירו אותה לאחר אשר המתין להם ברמאללה.

במסגרת האישום הרביעי (העוסק בשוד בנסיבות מחמירות ומסחר ברכב גנוב) - בו הורשעו כל הנאשמים - הרי ביום 23.5.05, בסמוך לשעה 03:30 הגיעו הנאשמים יחד עם האחר, בסמוך לתחנת הרכבת בתל אביב. הנאשמים עצרו נהגת מונית וביקשוה להסיעם לגבעה הצרפתית בירושלים. בהגיע הרכב לירושלים, כיוונו הנאשמים את הנהגת לתוך אזור בית חנינה. בהגיעם למקום מסוים ביקשו הנאשמים מהנהגת לעצור כדי לרדת. הנאשם 3 סטר לנהגת, הנאשם 2 הוציאה מן הרכב, נכנס לתא הנהג וכולם נמלטו מהמקום לרמאללה - שם הועבר הרכב לידי האחר, אשר מכרו, וכולם התחלקו בתמורה.

כמתואר באישום החמישי (שעניינו שוד בנסיבות מחמירות) - בגינו הורשעו כל הנאשמים - הרי ביום 24.5.05, בסמוך לשעה 05:40, הגיעו הנאשמים יחד עם האחר לאזור הדולפינריום בתל אביב. הנאשמים עצרו נהג מונית וביקשו הסעה לשכונת נווה יעקב בירושלים, כאשר האחר נוסע אחריהם. בהגיעם לירושלים, כיוונו הנאשמים את הנהג לאזור בית חנינה. בהגיעם למקום, הכו הנאשמים את הנהג, על מנת להתגבר על התנגדותו והוציאוהו מן הרכב. הנאשם 3 נהג ברכב הגנוב והנאשמים כולם נמלטו אל האזור דרך מחסום קלנדיה ומשם לרמאללה.

כעולה מעובדות האישום השישי (העוסק בשוד בנסיבות מחמירות ומסחר ברכב גנוב) - בו הורשעו כל הנאשמים - הגיעו הנאשמים, ביום 25.5.05, בסמוך לשעה 04:30, יחד עם האחר, לאזור רח' המסגר בתל אביב. הנאשמים 2 ו-3 עצרו נהג מונית וביקשו הסעה לכפר קאסם. במהלך הנסיעה, ליוו האחר והנאשם 1 את המונית. בהגיע המונית לכפר קאסם, כיוונו הנאשמים 2 ו-3 את הנהג למרכז הכפר, שם תקפוהו. הנהג יצא מרכבו ואילו הנאשמים 2 ו-3 נמלטו מן המקום, כשהרכב עמם. נאשם 2 ביקש מהאחר שיסע לפניו, לכיוון מחסום קלנדיה, על מנת שיוודא, כי ציר התנועה פנוי. בהגיעם לרמאללה, מכרו הנאשמים את הרכב וחילקו התמורה ביניהם.

נאשם 2, כאמור, ביקש לצרף תיק פלילי נוסף בעניינו, אשר התברר לפני כן בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. במסגרת אותו התיק הפלילי, יוחסו לנאשם 2 עבירות של שוד מזוין, חבלה חמורה בכוונה וכן שהייה בלתי חוקית בישראל. כעולה מעובדות כתב האישום הנוסף, ביום 19.12.04, בסמוך לשעה 20:30 הגיעו הנאשם ואחרים למושב גילת וקשרו עסקה לרכישת עופות עם המתלונן. העופות הועמסו על שלוש משאיות והנאשם שילם למתלונן תמורתם סך 91,000 ש"ח במזומן. באותה עת החזיק המתלונן בכליו כסף, אשר נתקבל מלקוחות אחרים, שאינם קשורים לנאשם. שעות ספורות לאחר מכן, ביום 20.12.04, בשעה 02:00, לאחר שהמשאיות עם העופות עזבו את המקום, תקפו הנאשם והאחרים את המתלונן בצוותא חדא כדי לגנוב ממונו: האחד התיז לעברו גז מדמיע, כולם הכו את המתלונן במוטות ברזל בראשו ובכל חלקי גופו, וכן הפילוהו ארצה. הנאשם אף המשיך להכות במתלונן בחוט ברזל גם לאחר שנכבל. הנאשם והאחרים כבלו את המתלונן בחוט בידיו וברגליו, סתמו את פיו בסמרטוט והותירוהו במקום קשור, חבול ומדמם. הם ברחו מן המקום באמצעות טרנזיט, שהמתין להם בסמוך, כשהם נוטלים מן המתלונן סך 134,500 ש"ח ושני מכשירי טלפון סלולארי. המתלונן נזקק לטיפול רפואי ואושפז בבית החולים, משך ארבעה ימים.

סיכום העבירות בהן הורשעו הנאשמים

3.         נאשם 1 - עבירה אחת של קשר לביצוע פשע; עבירה אחת של שימוש במסמך מזויף; עבירה אחת של התחזות כאדם אחר; 5 עבירות של שהייה בלתי חוקית בישראל; ארבע עבירות של שוד בנסיבות מחמירות וכן, שתי עבירות של מסחר ברכב גנוב.

נאשם 2 - עבירה אחת של קשר לביצוע פשע; עבירה אחת של שימוש במסמך מזויף; עבירה אחת של התחזות כאדם אחר; שש עבירות של שהייה בלתי חוקית בישראל; חמש עבירות של שוד בנסיבות מחמירות; עבירה אחת של שוד מזוין; עבירה אחת של חבלה חמורה בכוונה מחמירה וכן שתי עבירות של מסחר ברכב גנוב.

נאשם 3 - עבירה אחת של קשר לביצוע פשע; עבירה אחת של שימוש במסמך מזויף; עבירה אחת של התחזות כאדם אחר; 5 עבירות של שהייה בלתי חוקית בישראל; חמש עבירות של שוד בנסיבות מחמירות וכן, שתי עבירות של מסחר ברכב גנוב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ