אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 921/04

גזר דין בתיק פ 921/04

תאריך פרסום : 25/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
921-04
23/01/2005
בפני השופט:
1. ר. יפה כץ - אב"ד
2. ו. מרוז
3. א.ואגו


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפרתי
הנתבע:
אבו טהה חאמד
עו"ד לחן
גזר דין
  1. במסגרת הסדר טיעון תוקן כתב האישום המקורי שהוגש כנגד הנאשם, והנאשם הודה בעובדות שבכתב האישום המתוקן והורשע בהתאם בביצוע עבירה של מעשה מגונה לפי סעיף 348(ג) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977.

על פי העובדות שבכתב האישום המתוקן בו הודה הנאשם עולה, כי בתאריך 2/2/04, סמוך לשעה 11:00 - 12:00, יצאה הקטינה ג.פ., ילידת 8/11/87 (להלן: "המתלוננת"), מבדיקה שערכה בקופת חולים כללית, לשם הלכה כיוון שלא הרגישה טוב. הנאשם נתקל במתלוננת ברחוב, כאשר היתה בדרכה חזרה למעון בו היא מתגוררת, והמתלוננת ביקשה ממנו סיגריה. הנאשם קנה למתלוננת קופסת סיגריות והזמין אותה לשתות עמו כוס קפה בעיר. המתלוננת הסכימה להצעה, וכאשר שתתה את הקפה, פתחה את ליבה בפני הנאשם וסיפרה לו על חייה הקשיים ועל כך, שחשבה לשים קץ לחייה. הנאשם אמר למתלוננת, כי יקנה לה בגדים ויפנק אותה, ואכן, לאחר האמור לעיל, בחנות בגדים בקניון אביה שבב"ש, קנה הנאשם למתלוננת מספר פרטי לבוש: מכנסיים, חולצות ומעיל.

לאחר מכן, נסעו הנאשם והמתלוננת, בהסכמת המתלוננת, במונית, למלון "ערבה" בעיר, והנאשם שילם עבור חדר במלון.

הנאשם והמתלוננת נכנסו לחדר ולאחר מכן שלח הנאשם את המתלוננת לרכוש 2 בקבוקי בירה. כשחזרה המתלוננת, הורה לה הנאשם להתקלח וללבוש את הבגדים שרכש עבורה. בעת שהמתלוננת עשתה כאמור, יצא הנאשם מהחדר,  וחזר כשהוא מצוייד בבקבוק וודקה ומיץ אשכוליות, לבקשת המתלוננת.

כשחזר הנאשם הוא נשכב על המיטה, על יד המתלוננת, פשט את בגדיו וחיכך את איבר מינו באזור איבר מינה של המתלוננת. במעשיו אלו, ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה בניגוד להסכמתה וזאת לשם גירויו וסיפוקו המיניים.

  1. לנאשם הרשעות קודמות רבות, הראשונה בגין עבירת שבל"ר משנת 1981, והאחרונה, בגין עבירות אלימות ואיומים משנת 2003. בין לבין נדון הנאשם בגין עבירות של משיכת שיק ללא כיסוי, עבירות זיוף ומרמה, עבירות רכוש ועבירות בניגוד לפקודת הסמים. הנאשם גם נדון לעונשי מאסר לתקופות קצרות.
  1. במסגרת טיעוניה לעונש, עמדה התובעת המלומדה על חומרת הנסיבות בהן בוצעו מעשיו של הנאשם.

בפתח טיעוניה הסבירה ב"כ המאשימה מדוע שונה כתב האישום מ-3 עבירות של אינוס ואישום נוסף של הדחה בחקירה, לעבירה אחת של מעשה מגונה "בלבד". לדבריה, הסדר טיעון זה נועד לחסוך מהמתלוננת את מעמד מתן העדות, כאשר, כמובן, ההסדר הוא על דעת המתלוננת.

התובעת הדגישה, כי בין הקטינה לבין הנאשם יש פער גילאים של 27 שנה, כאשר לנאשם בת בגיל המתלוננת, שאך 3 חודשים לפני הארוע מלאו לה 16 שנה. התובעת הוסיפה, כי אין חולק על כך, שהמתלוננת היא זו שפנתה אל הנאשם וביקשה ממנו סיגריה, וגם אין חולק, שהיא התלוותה אליו מרצונה לחדר במלון, ואף אין חולק על כך שביקשה מהנאשם שירכוש עבורה שתיה חריפה באותו יום.

יחד עם זאת הדגישה התובעת, כי המדובר בקטינה אשר היתה באותה עת, וגם כיום, במעון לנערות במצוקה והיא סובלת מקווי אישיות גבולית ומטופלת בתרופות.

לענין זה הפנתה התובעת לחווה"ד, שהוגשה במסגרת הבקשה שהגישה המדינה לשמיעת עדות המתלוננת שלא בנוכחות הנאשם (בטרם הסדר הטיעון), כאשר לבקשה זו צורפה חוו"ד של פסיכיאטרית המטפלת במתלוננת. לפי חוו"ד זו סובלת המתלוננת ממחלה דו קוטבית, אבל פתולוגי וקווי אישיות גבולית והיא מטופלת באופן קבוע בתרופות. בחוות הדעת גם הומלץ, שלא להפגיש את המתלוננת עם הנאשם / הפוגע, פן החוויה הטראומתית תתעורר מחדש, מה שעלול להחמיר את מצבה הנפשי.

לטענת ב"כ המאשימה, ניצל הנאשם את מצבה הנפשי הקשה של המתלוננת, אשר הוא היה מודע לו, לפחות מתוך דברי המתלוננת, עת שוחחו ביניהם בבית הקפה. המתלוננת פתחה את סגור ליבה בפניו ואף סיפרה לו שחשבה לשים קץ לחייה, וראתה בנאשם מי שיכול לסייע בידה, כדי שלא תחזור באותו יום אל הפנימיה השנואה עליה. לדבריה, הנאשם ניצל אמון זה, ניצל את גילה הצעיר של המתלוננת ואת תמימותה, ובדרך של פיתוי - בכך שקנה לה בגדים - ביצע בה את זממו בניגוד לרצונה.

התובעת הסכימה, שבמקרה זה לא הופעל כוח על ידי הנאשם בעת ביצוע המעשה המגונה, אך הנסיבות שפורטו לעיל הן, לטענתה, חמורות לא פחות ממקרים בהם מופעל כוח פיזי בעת ביצוע המעשים המגונים. לפיכך, ביקשה התובעת המלומדה להשית על הנאשם עונש של מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת.

  1. הסניגור המלומד, עו"ד לחן, טען, כי העבירה בה בסופו של דבר הודה הנאשם והורשע, היא מן הנמוכות שבסקלת עבירות המין. מדובר בעבירה שעונשה המכסימלי הוא 3 שנות מאסר, שנדונה בדרך כלל בבית משפט שלום, כאשר גם מלכתחילה "מסכת הראיות היתה מחוררת".

הסניגור ביקש להדגיש את מעשיו היפים של הנאשם כלפי המתלוננת, כאשר רכש עבורה סיגריות, כוס קפה ובגדים חדשים, והוסיף, כי בטרם המעשים המגונים התנשקו השניים בהסכמת המתלוננת. לאחר מכן, לטענתו, הנאשם פשוט "נסחף", ועל כך הוא מיצר.

הסניגור הוסיף ותאר את התנהגותה הבעייתית של המתלוננת, וכבר כאן נבקש להדגיש, כי דווקא היות ומדובר בקטינה בת 16, אשר הנאשם ראה והבין שיש לה בעיות, במקום לסייע בידה ולהביאה לעובדת סוציאלית או לכל גורם טיפולי אחר, הוא ניצל בעיותיה אלה. השחרת פניה של המתלוננת, הצעירה מן הנאשם ב-27 שנים, אין בה כדי לסייע להקלה בעונשו של הנאשם.

הסניגור, אשר לא ביקש להגיש תסקיר בעניינו של הנאשם, סיפר לנו, כי הנאשם הינו נשוי ואב ל-4 ילדים, ואשתו חולה במחלת לב (צרף על כך מסמכים). בנו של הנאשם, זה אך התגייס (מסמך רלבנטי צורף) ובנו האחר נקלט בפנימיה לפני זמן לא רב.

הנאשם עצמו, שהוא בן 45, התלונן לאחרונה על בעיות גסטרולוגיה (צורף מסמך בענין).

הנאשם היה מכור לסמים מסוכנים שנים רבות, אבל לטענת הסניגור מזה כשנתיים הוא נקי, לאחר שעבר גמילה עצמית. העבירות שבגליון ההרשעות הקודמות של הנאשם, קשורות, לטענת הסניגור, בהתמכרותו זו של הנאשם, כאשר אין בכל הרשעותיו הקודמות כל עבירה בעלת גוון מיני שהיא.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ