אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8371/05

גזר דין בתיק פ 8371/05

תאריך פרסום : 13/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר-שבע
8371-05
09/10/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפנאן אבו טהה
הנתבע:
1. פטולייב רונן
2. אבוטבול אלי
3. מגדיש בלולו מורן

עו"ד זייצב
עו"ד מיכה גבאי
עו"ד אייל רחמים בשם עו"ד ליאור רונן
גזר דין

1.                   הנאשמים הורשעו, על פי הודאתם בעובדות כתב אישום מתוקן, אשר גובש במסגרת הסדר, בעבירות הבאות: הנאשמים 1 ו-3 בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע לפי סעיף 499 (א) (1) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), בעבירה של חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 334 +335 (א) (1) + 335 (א) (2) לחוק העונשין ובעבירה של ניסיון לשוד בנסיבות מחמירות לפי סעיף 403 (סיפא) לחוק העונשין, הנאשם 2 - בעבירה של מעשה פזיזות ורשלנות לפי סעיף 338 (1) לחוק העונשין ובעבירה של חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 334 +335 (א) (2) לחוק העונשין.

2.                   כתב האישום המתוקן מלמד כי בין הנאשמים לבין המתלונן, תומר סוויסה, קיימת היכרות קודמת ובין הנאשמים 1 ו-3 למתלונן, סכסוכים קודמים. בסמוך לפני יום 1.12.05, קשרו הנאשמים 1 ו-3 קשר לתפוס את המתלונן ולחבול בו ולשם כך הצטיידו בכלי רכב השייך לאמו של הנאשם 2, שבו נהג הנאשם 2.

באותו יום, בסמוך לשעה 20:30, בעת שעמד המתלונן במרכז המסחרי בקרית גת הבחינו בו הנאשמים והחליטו לממש את זממם. הנאשם 1 רץ אל עבר המתלונן והנאשמים 2 ו-3 נסעו ברכב לעבר המתלונן, כשהנאשם 2 נוהג ברכב. הרכב פגע במתלונן וגרם לנפילתו של המתלונן. המתלונן הצליח להתרומם ולרוץ עוד מספר צעדים אולם הנאשמים 1 ו-3, לאחר שהנאשם 3 יצא מהרכב, רצו אחרי המתלונן והשיגו אותו בסמטה סמוכה. או אז, בעטו במתלונן ברגליהם בכל גופו והכו בו באגרופים ואף הטיחו את ראשו בקרקע וגררו אותו לעבר הרכב. המתלונן ניסה להתגונן ונאחז בעמוד שהיה במקום, הכול כדי למנוע מהנאשמים 1 ו-3 להכניסו לרכב. הנאשמים התגברו על התנגדותו של המתלונן, כשהם מכים אותו בכל חלקי גופו ובועטים בו והצליחו להכניסו לרכב בכוח ולהושיבו במושב האחורי, לא לפני שהנאשם חיטט בכיסיו של המתלונן ונטל מכיסו סך במזומן של 350 ש"ח ומכשיר פלאפון נייד שהחזיק ברשותו. הנאשמים 1 ו-3 התיישבו משני צידיו של המתלונן והנאשם במושב הנהג.

בהמשך שלף הנאשם 1 סכין והנאשמים 1 ו-3 אמרו למתלונן שיסגור את הדברים איתם מבלי לערב את המשטרה. עוד הוסיפו וצעקו לעבר אנשים שהיו במקום שאם תגיע משטרה שלא יספרו שהם היו במקום ואף הוסיפו ואיימו לפגוע במי שיסגיר אותם למשטרה. לאחר מכן, הותירו הנאשמים את המתלונן ליד תחנת אוטובוס ועזבו את המקום.

כתוצאה ממעשי הנאשמים הובהל המתלונן לבית החולים שם התגלה כי הוא סובל משטפי דם בדופן בית החזה מימין, שפשופים רבים בפניו ולפיכך נדרש לאשפוז למשך יומיים שלמים.

3.                   לבקשת הנאשם 2, צורפו לתיק זה תיקים פליליים נוספים אשר היו תלויים ועומדים נגדו בהם הודה בפני והורשע כמפורט להלן:

ת.פ. 249/07 - בית משפט שלום קריית גת, במסגרתו הודה הנאשם בעבירת איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין, בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 382 + 380 (א) לחוק העונשין ובעבירה של הדחה בחקירה לפי סעיף 245 (א) לחוק העונשין. נסיבות תיק זה מלמדות על אירוע מיום 9.2.07, בו ביקש הנאשם לחצות פסי רכבת כשהרמזור במחסום הצביע על אור אדום והמחסום הורד והכול בניגוד להוראות תצפיתן מטעם רכבת ישראל אשר היה בסמוך למחסום ומנע מהנאשם את חציית פסי הרכבת. באירוע זה איים הנאשם על התצפיתן לפגוע בו והוסיף ותקף אותו בכך שהכה אותו במכת אגרוף בפניו, באופן שגרם לו לחבלות של ממש ואשר חייבו  טיפול רפואי מתאים. בהמשך, אף שיבש הנאשם מהלכי חקירה בכך שמסר הודעה כוזבת במשטרה ואף הניע את חבריו למסור הודעה שקרית במשטרה באשר למעורבותו באירוע.

ת.פ. 343/06 - בית משפט שלום קריית גת, במסגרתו הודה הנאשם בעבירה של היזק לרכוש במזיד לפי סעיף 452 לחוק העונשין ובעבירה של סיכון דרכים לפי סעיף 338 לחוק העונשין. עובדות כתב האישום מלמדות על אירוע מיום 21.5.05, בקרית גת בנסיבות בו החזיק הנאשם יחד עם אחרים כלי רכב השייך לאדם אחר וגרמו לו לנזק בכך שניקבו את ארבעת צמיגי הרכב וכן השליכו על כלי הרכב סלעים ושברו את שמשה הקדמית ושתי חלונות בצד שמאל של הרכב וכן עיקמו את הדלת השמאלית האחורית. בהמשך, סיכן הנאשם את חייהם של הוריו של הבעלים של הרכב בכך ששעה שהם עמדו במקום נסע לעברם בדרך רשלנית שהיה בה כדי לסכנם.

ת.פ. 825/06 - בית משפט שלום קריית גת, במסגרתו הודה הנאשם בעבירה של סיוע לפריצה לרכב לפי סעיף 413 ו' סיפא + 29 + 31 לחוק העונשין, בעבירה של סיוע לחבלה במזיד ברכב לפי סעיף 413 ה + 29 + 31 לחוק העונשין ובעבירה של גניבה מרכב לפי סעיף 413 ד (א) + 29 לחוק העונשין.

עובדות כתב האישום כאן מלמדות על אירוע מיום 12.11.05, בנסיבות בהן סייע הנאשם לאחרים לפרוץ לכלי רכב אשר חנה בחניית קיבוץ רבדים, בכך ששברו במזיד ושלא כדין את החלון השמאלי האחורי של הרכב בכוונה לבצע גניבה. במעמד זה גנב הנאשם יחד עם האחרים מכשיר פלאפון של המתלונן וארנק שהכיל רישיון נהיגה וכרטיס אשראי.

4.                   התובעת בטיעוניה לעונש עמדה על חומרת מעשיהם של הנאשמים אשר לא בחלו מלנקוט באלימות קשה ובוטה כלפי המתלונן כדי ליישב סכסוך אשר יש להם עימו. עוד עמדה התובעת על נסיבותיהם של כל אחד מהנאשמים כשהיא מדגישה כי:

לנאשם 1 -  שהינו בן 21, עבר פלילי מכביד עוד בהיותו נער, עת צבר לחובתו רישומים פליליים בעבירות רכוש, סמים ואלימות וכי נדון הוא בעבר, בשנת 2004 לעונש מאסר בפועל בגין עבירת אלימות וכן כי תלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה ל-18 חודשים בגין כל עבירת אלימות מסוג פשע.

אשר לנאשם 2  -  ציינה התובעת כי מדובר גם כאן בבחור צעיר, בן 22, הנעדר אומנם הרשעות קודמות, אולם הרשעתו בתיק הנדון כמו גם בתיקים האחרים אותם צרף לתיק זה, מלמדים על מסוכנותו והתנהגותו האלימה המחייבת הצבת גבולות בדרך של השתת ענישה מחמירה ומרתיעה.

אשר לנאשם 3 - ציינה התובעת כי אף הוא בחור צעיר, בן 21, אך  צבר לחובתו עבירות רכוש רבות, עבירות אלימות, סמים וכן הפרת הוראה חוקית. נגד נאשם זה אף תלוי ועומד מאסר על תנאי בר הפעלה בן 4 חודשים מכוח ת.פ. 683/03 של בית משפט שלום לנוער קריית גת.

לסיכום, הדגישה התובעת את מעשה הבריונות בו נמצאו הנאשמים מעורבים, מעשה בריונות אשר בוצע כדרך ליישוב סכסוך שפרץ בין הנאשמים 1 ו-3 לבין המתלונן, ואת הצורך בהשתת ענישה גומלת ומרתיעה.

בנוסף עתרה לפסילת הנאשם 2 מלהחזיק או לקבל רישיון נהיגה לנוכח העובדה כי ביצע עבירות פשע תוך שימוש בכלי רכב.

5.                   שירות המבחן הניח בפני תסקירים מפורטים בעניינם של כל הנאשמים.

אשר לנאשם 1- הגם המפגשים החוזרים שביצע שירות המבחן עם הנאשם, כדי להעמיק עימו את הקשר ולבחון נזקקות טיפולית, נמנע שירות המבחן מכל המלצה טיפולית בסופו של יום והדגיש כי לא גילה אצל הנאשם  כל נכונות להשתלב בקשר טיפולי עם שירות המבחן וכי קיים פער בין האופן בו מציג עצמו הנאשם לבין היקף מעורבותו בתיק.

אשר לנאשם 2 - הדגיש שירות המבחן כי הנאשם אינו לוקח אחריות על המעשים המיוחסים לו וכי בולטים אצלו דפוסי התנהגות עבריינים והתחברותו לעולם זה. כן הודגש החשש להישנות התנהגות פורצת גבולות בעתיד ולפיכך לא מצא לנכון שירות המבחן לבוא בהמלצה טיפולית.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ