אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8252/06

גזר דין בתיק פ 8252/06

תאריך פרסום : 04/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8252-06
06/03/2007
בפני השופט:
נ.זלוצ'ובר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דהן
הנתבע:
טל טרקין
עו"ד סירוטה
גזר דין
  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו, לאחר הסדר טיעון לעניין תיקונו של כתב האישום,  בכתב אישום מתוקן המייחס לו באישום הראשון עבירות של חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה לשם גניבה, באישום השני עבירה של הפרעה לשוטר ובאישום השלישי בעבירה של תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר במילוי תפקידו- עבירות בניגוד לסעיפים

329(א)(1), 381(1)(א)(2), 275 ו- 274(1)  לחוק העונשין, התשל"ז- 1977.

אין הסדר לעניין העונש.

  1. עפ"י האישום הראשון בכתב האישום המתוקן, ביום 3/9/06 סמוך לשעה 01:00 הנאשם העיר את אביו ודרש 20 ש"ח האב סרב ואמר שיתן לו כסף בבוקר. הנאשם איים שיהרוג את אביו שלף סכין נופף בה מולו וכשהאב ניסה להרגיע את הנאשם הוא הוכה בראשו ובגופו והנאשם דקר אותו בגבו ובחזהו. לאחר מכן, הנאשם הושיב את האב על כיסא, דרש שיתן לו 100 ש"ח והאב בשל חששו מהנאשם נתן לו 100 ש"ח ושטר נוסף על פי דרישת הנאשם מסר לאחותו הקטינה שגם היא היתה בסלון. הנאשם לא הסתפק באמור וניסה שוב לדקור את אביו, האב נאבק עד שנחתך בידו וגם כשנדחף על ידי הנאשם לרצפה, הנאשם המשיך להכותו ודקר את האב בידיו. האב ניסה להימלט ולהתחמק מהנאשם אך הנאשם הלך אחריו עד אשר האב נמלט לחדרו ונעל את הדלת. הנאשם נמלט מהדירה לאחר שלקח גם את ה- 100 ש"ח שניתנו לאחות הקטנה. המתלונן איבד את הכרתו. נגרמו לו דימומים מסיבים, הוא הובהל באמבולנס לבית החולים, נאלצו להכניס נקז לחזה, היתה דקירה בחזה ושתיים ברגליו ובידו.

התביעה הגישה תעודה רפואית ממנה ניתן ללמוד (לאחר מאמץ רב) על היקף הפגיעה במתלונן והטיפולים שנדרשו. לא הובאה ראיה למשך האישפוז ולכן יש לסמוך רק על כך שעל פי סעיף 7 לאישום הראשון במועד הגשת כתב האישום דהיינו 7/9/06 אבי הנאשם עדין היה מאושפז.

על פי האישום השני בכתב האישום המתוקן, סמוך לשעה 03:50 הגיעו לזירה שוטרים וכשהנאשם התקרב לחצר האחורית והשוטרים ביקשו שיתלווה לתחנת המשטרה הנאשם החל ללכת עם השוטר לכיוון הניידת, אך לאחר מספר צעדים ברח מהשוטרים.

על פי האישום השלישי בכתב האישום המתוקן, בחלוף כחצי שעה שוטרים שנסעו בניידת הבחינו בנאשם כשהוא יושב על מדרגות של בנין והסכין לצידו. כשהשוטר הודיע לו שהוא עצור ורצה לאזוק אותו הנאשם אמר לו "אתה לא עוצר אותי", היכה את השוטר בחזה והדף אותו לאחור תוך שהוא רץ לכיוון שוטרת שניסתה לתפוס בחולצתו אך הנאשם דחף אותה לקיר בחוזקה והמשיך לברוח. שוטר שרץ אחרי הנאשם הצליח להשיגו, קפץ עליו, שניהם נפלו והתגלגלו במדרגות, השוטר נפגע והטלפון הנייד שלו נשבר. הנאשם המשיך להאיבק בשוטר אחז באזיקי הידיים ואמר לו שיעצור אותו. למקום הגיעו שוטרים נוספים שהשתלטו על הנאשם. לשוטר נגרמו חבלות, כאבים בישבן, בשוק, בברך ובירך שמאל ולשוטרת נגרמו שריטות בכתף וחבלה והם נזקקו לטיפול רפואי.

  1. בעת הטיעון לעונש, הוגשו לבית המשפט על ידי התביעה תעודה הנוגעת לאישפוזו של המתלונן, תמונות בהן רואים את הפגיעות בשוטר, ותמונות המראות את דירת אבי הנאשם כשהקירות, הריהוט והרצפה מגואלים בדם.
  1. מתסקיר שירות המבחן עולה, כי הנאשם בן 21, רווק, יליד אתיופיה ועלה לישראל בשנות השמונים. הוא מכור לסמים ולאלכוהול שבע שנים כשבמהלך תקופת ההתמכרות זו החמירה ובשנתיים האחרונות הוא משתמש בסמים אופייטים ואלכוהול. הנאשם ריצה 4 מאסרים והשתחרר מהמאסר האחרון כשבועיים לפני ביצוע העבירות.

ניסיונות לטפל בנאשם במסגרות חינוך וטיפול כשלו לאור קשיי ההשתלבות וההסתגלות וכך גם כשל טיפול בבית סוהר חרמון שם שולב במאסר האחרון. את האחריות לעבירות החמורות בתיק זה הוא מטיל על ההתמכרות לאלכוהול וטוען שלא התכוון לדקור את אביו אך איבד שליטה על מעשיו.

השירות סבור שהנאשם מתקשה לשלוט בתגובותיו שהוא כועס ותחת השפעת אלכוהול הוא מגיב באלימות בלתי מרוסנת והופך למסוכן לסביבתו שכן אינו שולט בתגובותיו. השירות סבור שהנאשם הפנים מערכת ערכים עבריינית והגם שהוא מודע לבעיית ההתמכרות ולדפוסי האלימות יכולתו להפנמה נמוכה והוא נעדר יכולת להצבת גבולות למרות מוטיבציה כלשהי לגמילה. השירות נמנע מהמלצה והמליץ, כי תיבחן אופציה של גמילה במסגרת הכלא.

  1. לנאשם שש הרשעות קודמות הכוללות לפחות 29 תיקי פ.א. בגין פירוק חלקים לרכב, התפרצות, בריחה ממשמורת חוקית, הפרת הוראה חוקית, גניבה מרכב, גניבה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, שבל"ר, היזק לרכוש, איומים, שוד מזוין, ידיעות כוזבות, כליאת שווא, חבלה כשעבריין מזוין, החזקת סכין, פציעה ועוד. על פי התסקיר הנאשם החל להסתבך בפלילים כבר שהיה מתחת לגיל האחריות הפלילית. ההרשעה הראשונה היא בגין עבירה משנת 97 ומאז פסק הנאשם לבצע עבירות רק בתקופות בהן ריצה את אחד מארבעת מאסריו. על פי גיליון ההרשעות הקודמות לפחות 12 מהעבירות הן עבירות אלימות וחלקן חמורות.

עיינתי בעותק מגזר הדין בת.פ. 1990/04 של בית משפט השלום בבאר שבע. ממנו עולה, כי הנאשם השתחרר ממאסר קודם רק ביום 28/3/04 וכבר ביום 5/4/04 ביצע את העבירות החמורות בת.פ. 1990/04. בתיק זה נשפט הנאשם לשלושים חודשי מאסר בשל עבירות חמורות של תקיפה, איומים, תקיפת שוטר, החזקת סכין ועוד. הנאשם באותו תיק דקר את המתלונן בסכין ברגלו לאחר שאיים עליו וסטר לו וכשהגיעו למקום שוטרים איים עליהם ותקף אותם.

על פי הדפוס הנהוג אצל הנאשם בתיק שבפני העבירות הקשות נעברו כשבועיים בלבד לאחר שהשתחרר מריצוי מאסרו בת.פ.1990/04.

כמעט מיותר לציין, כי המאסר המותנה בן 9 חודשים שהיה תלוי ועומד נגד הנאשם לא הרתיעו שעה שביצע את העבירות בתיק שבפני. 

6.   לצערנו, עדים אנו לתופעה קשה לפיה נשלפות סכינים ועושים בהן שימוש ולעיתים גם נעשה בהן שימוש קטלני. כב' בית המשפט העליון, בהיותו ער לתופעה הקשה הביע את עמדתו במילים נחרצות. ראה למשל: ע"פ 9133/04 דוד גורדון נ' מדינת ישראל תק-על 2004(4), 2571;             בש"פ 9400/04  אברהים זועבי נ' מדינת ישראל, תק-על 2004(4), 165 ,עמ' 167. וראה גם:

א.    ע"פ 6720/04 מדינת ישראל נ' עסאם זחאיקה, תק-על 2004(4), 519 ,עמ' 520. (כב' השופט חשין):

"נלאינו מאמור, עוד ועוד שוב ושוב, כי יש לשרש את תת-תרבות הסכין מחיינו, וחובה היא המוטלת על בית-המשפט להרים את תרומתו למלחמה קשה זו שבאלימות אשר פשתה במקומותינו. הטלת עונשים קלים - יחסית לנדרש - על מי שמפרים צו של לא-תנעץ-סכין-בגוף-הזולת מחטיאה את המטרה ואת שאיפתנו לעקירה מן השורש של התופעה הפסולה הזו. דעתנו היא איפא שיש להחמיר בעונשו של המשיב".

ב.    בש"פ 2453/05 מחמוד חטיב נ' מדינת ישראל, תק-על 2005(1), 4866 ,עמ' 4867. (כב' השופטת ארבל):

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ