אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8231/06

גזר דין בתיק פ 8231/06

תאריך פרסום : 25/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8231-06
07/03/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד צברי
הנתבע:
יצחק פרטוש
עו"ד יוסף שלהבי
גזר דין

1.                   הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות לפי סעיף 380 + 382 (א) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), עבירה של הדחה בחקירה לפי סעיף 245 (ב) לחוק העונשין, שתי עבירות של גניבה לפי סעיף 383 + 384 לחוק העונשין, עבירה של התחזות לאדם אחר לפי סעיף 441 לחוק העונשין ושתי עבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו לפי סעיף 275 לחוק העונשין.

2.                   הצדדים הגיעו להסדר טיעון במסגרתו תוקן כתב האישום והנאשם הודה בעובדות כתב האישום המתוקן וכן עתרו הצדדים במשותף כי בית המשפט ישית על הנאשם עונש מאסר ל-24 חודשים החל מיום מעצרו וכן מאסר מותנה הצופה פני העתיד.

3.                   בטרם אתייחס לטיעוני הצדדים אשר תמכו בהסדר האמור יש לבחון מקרוב את האישומים בהם הודה הנאשם. כתב האישום מכיל שני אישומים. האישום הראשון, אשר בעובדותיו הודה הנאשם, מייחס לו כי ביום 1.4.06 בסמוך לשעה 11:30 היה הנאשם באילת  יחד עם שלושה אחרים: יוסף לסרי, שרון פרטוש ויצחק פחימה. הנאשם יחד עם השלושה האחרים עמדו ליד קניון "מול הים" באילת  והמתינו למונית. כאשר הבחינו במונית מתקרבת רץ שרון לעבר המונית וביקש מהנהג (המתלונן 1) לקחת אותם לרחוב ששת הימים באילת וכי הם ישלמו לו בעוד מספר ימים. המתלונן 1 סרב והחל לנסוע מהמקום ואז בעט שרון בדלת המונית. המתלונן 1 עצר את המונית ושאל אותו מדוע עשה כן ואז שרון ויצחק פחימה החלו לקלל את המתלונן 1. המתלונן 1 יצא מהמונית ואז החלו הנאשם יחד עם האחרים לתקוף את המתלונן 1. שרון הכה במתלונן 1 באמצעות כסא פלסטיק והנאשם יחד עם פחימה ולסרי תקפו אותו והיכו בו בכל גופו כשהנאשם אף הוסיף וניפץ בקבוק בירה על ראשו. נהג מונית נוסף בשם נאל הגיע למקום כדי לסייע למתלונן 1 ופחימה היכה במוט ברזל בידו השמאלית של נאל וגרם לו לחתכים וחבלות בראשו ובידו השמאלית ודם זב מאפו. בו בעת נכנס הנאשם לכלי הרכב המונית ולקח מתוכו סכום של 120 ש"ח. לאחר מכן נמלטו הנאשם והאחרים מהמקום כשהם מותירים מאחריהם את המתלונן 1 חבול ואשר נזקק מאוחר יותר לטיפול רפואי עקב החתכים בפניו ובידו.

מיד בסמוך לאחר מכן, הבחינו הנאשם ויתר האחרים במונית אחרת בה נהג המתלונן 2. הם עצרו את המונית ושרון התיישב במושב הקדמי ליד המתלונן 2 והנאשם לסרי ופחימה ישבו מאחור ודרשו מהמתלונן 2 לנסוע. באותה העת צעדה בכביש אישה והמתלונן 2 האט את מהירות נסיעתו. אחד מהשלושה שישבו מאחור תפס בצווארו של המתלונן 2 ואחז בחולצתו בחוזקה כך שהמתלונן 2 לא יוכל להזיז את ראשוו איים עליו שאם יעצור יחנוק אותו וישחט אותו. המתלונן 2 בשל החשש מהנאשם והאחרים נסע בכביש העוקף באילת כששרון מחזיק בידו הימנית של המתלונן 2 ובמכשיר הקשר ומונע ממנו לענות לקריאות בקשר ולדווח על מעשה הנאשמים והאחרים ואמר למתלונן 2 שלא יעשה טעות ולא יתלונן כי זה יעלה לו ביוקר.  בו בעת המשיך אחד מהשלושה שישב מאחור לאחוז בחוזקה בחולצתו של המתלונן 2 ולאיים עליו שלא יעצור בנסיעה ודרש מהמתלונן 2 כי יוריד אותם בכתובת מסויימת באילת. במהלך אותה נסיעה חזרו ואיימו כל הארבעה על המתלונן 2 לבל יעשה טעות ויתלונן עליהם במשטרה. כאשר הגיעו למקום היעד ירדו הארבעה מרכב המונית לא לפני שנטלו מתוך פאוץ' של המתלונן 2 סכום של 120 ש"ח, מסמכים ותעודות.

האישום השני מייחס לנאשם כי ביום 7.8.06 בשעה 03:30 במחסום הצפוני של העיר אילת ניסה הנאשם להכשיל שוטר במילוי תפקידו בכך שאמר לשוטר כי אינו זוכר את מספר תעודת הזהות שלו וכאשר הגיע לתחנת המשטרה יחד עם אותו שוטר ניסה הנאשם להכשיל את השוטר בכך שמסר לו מספר תעודת זהות של אדם אחר. 

4.                   כאמור מדובר בכתב אישום חמור למדי אשר בעובדותיו הודה הנאשם. ב"כ המאשימה ביקש להצדיק את הסדר הטיעון ולאמץ את הענישה לה עתרו במשותף הצדדים בשורה של טענות שונות.

תחילה מצא לנכון לציין, כי עינינם של שרון פרטוש ויצחק פחימה נדון בפני כב' השופט אלון (ת.פ 8088/06), אשר מצא  לנכון להשית על שרון פרטוש עונש מאסר     ל-24 חודשים ולאחר שאבחן את עניינו של פרטוש מעניינו של פחימה יצחק השית על  פחימה עונש מאסר ל-45 חודשים, לאחר שהפעיל עונש מאסר מותנה של 12 חודשים.

טען ב"כ המאשימה כי נסיבותיו של הנאשם לרבות חלקו בפרשה דומות לנסיבותיו של שרון פרטוש וכי יש מקום לאמץ את אותה ענישה שהשית כב' השופט אלון על שרון פרטוש על הנאשם כאן. חזר והדגיש ב"כ המאשימה כי לנאשם כאן הרשעות קודמות בעבירות אלימות וסמים, אשר בוצעו בהיותו קטין. עוד הוסיף וציין ב"כ המאשימה כי הנאשם הינו בחור צעיר יליד 1984 אשר עבר לאחרונה הליך ארוך של גמילה מסמים וכעת מבקש הוא כי לאחר סיום ריצוי העונש כאן לחזור ולהשתלב בחיים נורמטיביים. כן הדגיש ב"כ המאשימה כי זהו מאסרו הראשון של הנאשם ומכל השיקולים הללו ביקש כי בית המשפט יאמץ את הסדר הטיעון.

גם ב"כ הנאשם חזר על הדברים האמורים וביקש להדגיש כי מדובר בהסדר סביר המשקף את העונש הראוי בנסיבות העניין וכן הדגיש כי אין מדובר בעונש קל לאדם שזהו מאסרו הראשון. הוסיף והדגיש ב"כ הנאשם כי הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה וחסך זמן שיפוטי יקר וכי גם טעמים אלו עמדו בבסיס ההסדר אשר גובש בין הצדדים. עוד עמד הסנגור על האבחנה שנעשתה בין פחימה לבין שרון פרטוש כשהוא מדגיש ומציין כי קיימת הקבלה בין נסיבותיו של שרון פרטוש וחלקו באירוע לנאשם ועל כן גובש הסדר כאמור אשר משקף את הענישה אשר הושתה על שרון פרטוש.

5.                   האירועים בהם נמצא הנאשם מעורב הינם חמורים ביותר אשר כולם כאחד מלמדים על פרץ מעשה אלימות אכזריים ובוטים אשר בוצעו כלפי שלושה נהגי מוניות בזה אחר זה. המעשים בוצעו בחבורה כשחלקו של פחימה, כנלמד מעובדות כתב האישום, היה מרכזי ביחס לאחרים ואילו האחרים נגררו אחריו אך לא בחלו מלנקוט באלימות כלפי הנהגים המותקפים והכל כדי לקדם את חפצם.

בגין מעשי אלימות בוטים אלו יש להשית על הנאשם עונש אשר יהא בו כדי לגמול לנאשם על מעשיו כמו גם להרתיע אותו מפני השנות התנהגות פורצת גבולות כפי שארע בנסיבות כאן.

כב' השופט אלון אשר נדרש לגזור את דינם של פחימה ושל שרון פרטוש, עשה את האבחנות הנדרשות בין השנים באשר לעונש הראוי ומצא לנכון להחמיר עם פחימה ביחס לשרון פרטוש ולהשית עליו עונש של 45 חודשים לאחר הפעלת 12 חודשי מאסר אשר היו תלויים ועומדים נגדו. כב' השופט אלון אף התייחס לעברו הפלילי המכביד של פחימה.

6.                   לאחר ששמעתי את דברי הצדדים, ולאחר ששקלתי את כל הטענות שבאו בפני סבורתני כי הסדר הטיעון אשר אותו גיבשו הצדדים ביחס לעונש משקף נכונה את העונש הראוי בנסיבות העניין. נסיבותיו של הנאשם דומות לנסיבותיו של שרון פרטוש כמו גם חלקם בפרשה דומה. בנסיבות אלו סבורה אני כי לא נפל כל פגם או פסול משמעותי בשיקולי המאשימה, בגיבוש ההסדר האמור וכי יש בהסדר כדי לאזן את האינטרסים הנוגדים העומדים על הפרק ולשקף את העונש הראוי. (ראה בע"פ 1958/98 פלוני נ' מדינת ישראל , פ"ד נז(1) 577)

7.                   לפיכך הנני מאשרת את הסדר הטיעון ומשיתה על הנאשם את העונשים הבאים:

א.      מאסר  ל-24 חודשים החל מיום 7.8.06.

ב.      מאסר על תנאי ל-12 חודשים והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירת אלימות תוך 3 שנים מיום שחרורו.

זכות ערעור תוך 45 יום

ניתן היום י"ז באדר, תשס"ז (7 במרץ 2007) במעמד הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ