אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8187/04

גזר דין בתיק פ 8187/04

תאריך פרסום : 02/10/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8187-04
13/12/2005
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רחל אלמקייס
הנתבע:
1. בן יעיש רמי
2. כהן יניב

עו"ד ליטן
גזר דין

(בעניינו של הנאשם 2)

  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן בשלוש עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, לפי סעיף 499 (א) (1) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: " חוק העונשין"), בשלוש עבירות של סיוע להחזקת סם שלא לצריכה עצמית לפי סעיף 31 לחוק העונשין + סעיף 7 (א') + (ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) תשל"ג - 1973 (להלן: " פקודת הסמים") ושלוש עבירות של סיוע לסחר בסם מסוכן לפי סעיף 31 לחוק העונשין + סעיף 13 לפקודת הסמים.
  1. כתב האישום, על עובדותיו המתוקנות, מלמד על אירוע מיום 2.5.04 בו נפגש סוכן משטרתי עם הנאשם 1 ועם אחרים בחוות סוסים באשדוד ולאחר שהסוכן המשטרתי ביקש מהנאשם 1 לרכוש סם מסוכן מסוג חשיש סיכמו השניים ליצור קשר בהמשך אותו יום. בהמשך אותו יום התקשר הסוכן המשטרתי לנאשם 1 כדי לקדם את רכישת הסם ועל פי הנחיית הנאשם 1 הגיע הסוכן המשטרתי לחוות הסוסים. כשהגיע למקום נסעו הנאשם 1, יחד עם הנאשם 2, בכלי רכב מסוג טרקטורון, כשהנאשם 2 יושב מאחורי הנאשם 1, ועזבו את החווה. לאחר מכן חזרו הנאשמים לחווה כשהנאשם 2 נוהג בטרקטורון. הסוכן עמד ליד כלי הרכב  והנאשם 1 העביר לידיו סם מסוכן מסוג חשיש במשקל של 215 גרם בתמורה לסך של 3,100 ש"ח.

עסקת הסחר השניה היתה ביום 17.5.04 כאשר באותו יום בסמוך לשעה 20:00 הגיעו הנאשמים לבניין מגוריו של הסוכן המשטרתי בכלי רכבו של הנאשם 1. הנאשם 2 ירד מכלי הרכב ונכנס לכניסה בבניין מגוריו של הסוכן המשטרתי ומסר לידיו 40 בולים המכילים סם מסוכן מסוג L.S.D וקיבל בתמורה לידיו סך של 800 ש"ח.

עסקת הסחר הסם השלישית היתה ביום 16.6.04. באותו יום בשעות הערב יצר הסוכן המשטרתי קשר עם הנאשם 2 כדי לבצע עסקה של רכישת 150 בולים עם סם מסוכן מסוג L.S.D . הנאשם 2 אמר לסוכן כי הוא הולך לתחרות סוסים ולאחר מכן יהיה בקשר עימו ובשלב מאוחר יותר באותו ערב התקשר הסוכן למכשיר המירס של הנאשם 2 והנאשם 1 ענה לו ואמר לו כי הוא יגיע יחד עם הנאשם 2 לביתו של הסוכן בדקות שלאחר מכן כדי לבצע את העסקה. ואכן בהמשך אותו ערב הגיע הנאשם 1 כשהוא נוהג בכלי רכבו, יחד עם     הנאשם 2, אל ביתו של הסוכן המשטרתי. הנאשם 2 ירד מכלי הרכב, ניגש לסוכן המשטרתי ומסר לו 150 בולים של סם מסוכן מסוג L.S.D בתמורה לסך של 2,400 ש"ח אותם קיבל לידיו מאת הסוכן המשטרתי.

  1. בטיעוני המדינה לעונש ביקשה התביעה להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל ביחס הולם לעונש המאסר בן 36 חודשים (ועוד 4 חודשים מצטברים מעונש מאסר על תנאי שהופעל) אשר הושת על הנאשם 1, הוא העבריין העיקרי בתיק הנדון. כמו כן ביקשה המדינה להשית על הנאשם עונש מאסר מותנה לתקופה משמעותית וזאת כדי לקדם את מרכיב הגמול שבענישה כמו גם מרכיב ההרתעה.
  1. מאידך האריך הסניגור בדברים בזכות הנאשם. הסניגור המלומד הדגיש את חלקו  השולי של הנאשם בעסקאות הסמים ביחס לחלקו של הנאשם 1 וקרא שלא למצות את הדין עם הנאשם, בהתחשב בעובדה כי מדובר בבחור צעיר שאך מלאו לו 20 שנים וכי בעת ביצוע העבירות היה כבן 19 אז ניצל בעל חוות הסוסים את תמימותו של הנאשם 2, אשר נהג לפקוד את המקום כדי לרכב על סוסים, וגייס אותו כדי לסייע בידו בהעברת הסמים. הסניגור הדגיש כי הנאשם 2 שילם עד כה מחיר יקר למדי לנוכח הובדה כי שהה  מאחורי סורג ובריח, בשלב המעצר, תקופה של כ- 4 חודשים וכן תקופה ארוכה לאחר מכן בה שהה במעצר בית מלא. עוד הדגיש הסניגור כי מדובר בבחור הנעדר הרשעות קודמות למעט עבירת נפקדות מן הצבא וכי כיום לאחר תהליך אותו עבר הנאשם, במסגרתו גילה תובנה לחומרת מעשיו וכיום השתלב במעגל העבודה, יש לפתוח בפניו את דרך השיקום, על פני שליחתו למעצר מאחורי סורג ובריח.
  1. שירות המבחן אשר התבקש להכין תסקיר בעניינו של הנאשם הניח בפני תסקיר מפורט המלמד על קשייו של הנאשם לתפקד במסגרת הלימודים ולאחר מכן על קשייו בצבא על רקע קשיי הסתגלות והתמודדות עם מפקדו האישי. שירות המבחן התייחס למסגרת המשפחתית הנורמטיבית העוטפת אותו ועל פוטנציאל השיקומי שלו ועל כן קרא שלא לשלוח אותו למאסר מאחורי סורג ובריח כי אם למאסר אשר ירוצה בעבודות שירות וכן להעמידו לפיקוח שירות המבחן.
  1. העבירות בהן הודה והורשע הנאשם הנן עבירות חמורות ביותר. חלקו של הנאשם בפעולות הסחר אמנם שולי אך מהותי בשרשרת הפצת הסם ותיהיה זו אך טעות להקל ראש בחומרת מעשים מסוג אלו שביצע הנאשם. חומרת יתר יש ליחס לעובדה כי מדובר בשלושה מקרים סמוכים ועוקבים בהם נמצא הנאשם מסייע לנאשם 1  בעבירות הסחר בסמים.

הנאשם 1 נדון, במסגרת עסקת טיעון, לעונש מאסר, הכולל הפעלת מאסר מותנה בן 12 חודשים אשר היה תלוי ועומד נגדו, לתקופה של  40 חודשים. דינו של הנאשם 2 העומד בפני כאן אף הוא לעונש מאסר ואלולא היו באים בפני הדברים הנוגעים לנסיבותיו של הנאשם היה הוא מוצא עצמו מרצה עונש מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח.

  1. אולם, כאמור, באיזון השיקולים להם נדרשתי, במסגרת מלאכת גזירת הדין, תוך איזון שיקולי הגמול והעונש כמו גם שיקולי ההרתעה נתתי את הדעת לנסיבותיו האישיות של הנאשם ולנסיבות המקרה הנדון בין השאר לעובדה כי הנאשם ישב במעצר תקופה של    כ- 4 חודשים וכן חודשים ארוכים במעצר בית ומאז הוסרו התנאים המגבילים השתלב הוא במעגל העבודה ועובד הוא שעות ארוכות לפרנסתו. יש לראות בכך משום תחילתה של דרך חדשה בחייו של הנאשם, ובדרך זו יש לאפשר לנאשם להמשיך לצעוד.
  1. לאור כל האמור לעיל הנני משיתה על הנאשם את העונשים באים:

א.   מאסר בפועל ל- 6 חודשים. מאחר וסבורתני כי יש לאפשר לנאשם לרצות את עונשו בדרך של עבודות שירות הנני פונה אל הממונה על עבודות שירות על מנת שיתן חוות דעתו באם כשיר הנאשם לרצות את עונשו בדרך של עבודות שירות.

הצדדים יתייצבו בפני לצורך קביעת אופן ריצוי העונש ליום 12.1.06 שעה 09:00  עד לאותו מועד ימציא הממונה את חוות דעתו.

ב.   מאסר על תנאי ל-6 חודשים והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירת סמים תוך 3 שנים מהיום.

ג.        הנאשם יעמוד בפיקוח שירות המבחן לתקופה של 12 חודשים החל מהיום.  שירות המבחן ידווח בתום התקופה.

זכות ערעור תוך 45 יום

המזכירות תודיע לממונה על עבודות שירות.

ניתן היום י"ב בכסלו, תשס"ו (13 בדצמבר 2005) במעמד הצדדים

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ