אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8171/05

גזר דין בתיק פ 8171/05

תאריך פרסום : 20/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8171-05
05/01/2006
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד תהילה גלנטה
הנתבע:
עומאר בן טהא אל סוויטי
עו"ד נטלי פוריאן
גזר דין

1.                   הנאשם הורשע על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן בעבירה של הסעת שב"ח , לפי סעיף 12א' (ג)(1) לחוק הכניסה לישראל התשי"ב - 1952 (להלן: " חוק הכניסה לישראל"), עבירה של שהיה  בלתי חוקית בישראל לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל  ועבירה של חבלה בכוונה מחמירה לפי סעיף 329 (א) (2) לחוק העונשין התשל"ז - 1977.

2.                   הודאת הנאשם באה לאחר הסדר טיעון שגובש בין הצדדים אשר הביא לתיקון כתב האישום. כתב האישום מלמד כי הנאשם, שהנו תושב הרשות הפלסטינית רכש כלי רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית. ביום 1.6.05  הסיע הנאשם בשעות הבוקר נוסעים בכלי רכבו שהנם תושבי הרשות הפלסטינית ואין בידם היתר כניסה לישראל. באותו יום בשעה 21:20 לערך, שוטרים שנסעו באותה עת בג'יפ משטרתי והבחינו בכלי רכבו של הנאשם אשר עורר את חשדם החליטו לבצע מחסום משטרתי כדי לעכב את כלי רכבו של הנאשם לבדיקה. אין חולק כי בכלי רכבו של הנאשם היו 13 נוסעים שכולם הנם תושבי הרשות הפלסטינית כשאין בידם היתר כניסה לישראל.  גם לנאשם אין היתר כניסה לישראל.  הנאשם עצר את כלי רכבו בסמוך למחסום וכאשר הגיעו אל כלי רכבו שוטרים והורו לו לפתוח את דלתות כלי רכבו החל הוא לתמרן בין כלי הרכב שעמדו במקום בניסיון להימלט מידי השוטרים. אחד השוטרים ניפץ את חלון כלי רכבו של הנאשם בניסיון לדומם את המנוע והנאשם החל להיאבק עם השוטר עד אשר נחתכה ידו של  השוטר  משברי הזכוכית של החלון השבור. באותה עת הגיע שוטר אחר אשר ביקש לסייע לשוטר שחתך את ידו ועקף את כלי רכבו של הנאשם מן החזית. או אז האיץ הנאשם את כלי רכבו לכיוונו של השוטר בכוונה לפגוע בו. דריסת השוטר נמנעה אך בזכות עירנותו של השוטר אשר קפץ הצידה. הנאשם המשיך לתמרן את כלי רכבו בין כלי הרכב העומדים עד אשר הצליח וחמק מן המקום. במהלך התימרונים של הנאשם עלו גלגלי כלי רכבו על דוקרנים  אך זה המשיך בדרכו. השוטרים בג'יפ המשטרתי החלו דולקים אחר כלי רכבו של הנאשם עד אשר זה עצר.

3.                   התביעה ביקשה למצות את הדין עם הנאשם הן לנוכח הרשעתו הקודמת בעבירה של כניסה לישראל שלא כדין שכפי שנלמד לא היה בכך כדי להרתיע את הנאשם מלחזור ולהיכנס לתחומי מדינת ישראל מבלי שיש בידיו היתר כניסה כדין אלא אף לעסוק בהסעתם של שוהים בלתי חוקיים אחרים כשהוא מנצל את עובדה כי כלי רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית לא יעורר חשד ויאפשר את כניסתם של השוהים הבלתי חוקיים בתחומי מדינת ישראל בבטחה.

4.                   שירות המבחן הניח בפני תסקיר אשר סקר את נסיבותיו האישיות של הנאשם. המדובר בגבר צעיר, כבן 36 נשוי ואב ל-5 ילדים ואשתו מצויה בחודש התשיעי  להריונה. הנאשם עסוק בבעיות קיומיות הנוגעות לילדיו ובשל כך אף ביצע את העבירות כשהוא רואה בכך דרך יחידה לפרנס את בני משפחתו. שירות המבחן לא בא בכל המלצה טיפולית אך חזר וציין את מצבו הריגשי הקשה לנוכח התמשכות מעצרו ולנוח העובדה כי בתו הקטינה , בת ה-3 , נפגעה בתאונת דרכים קשה וכיום מטופלת באופן אינטנסיבי בבית חולים שיקומי בירושלים.

5.                   בא כוח הנאשם ביקש את חסדיו של בית המשפט עבור הנאשם, הן לנוכח נסיבותיו המשפחתיות, כמפורט לעיל, והן לנוכח העובדה כי חסך מזמנו של בית המשפט והודה בהזדמנות הראשונה לאחר תיקון כתב האישום. הסניגור ציין כי הטלת עונש ממושך על הנאשם מנע ממנו כל אפשרות לבקר את בתו, וזאת לנוכח מדיניות החופשות הנוהגת כיום על ידי שלטונות שב"ס כלפי שוהים בלתי חוקיים מן הרשות הפלסטינית.

6.                   הנאשם חזר אף הוא על דברי חרטה ואמר כי את עונשו הקשה הוא קיבל בעצם פציעתה הקשה של בתו. עליה ניתן ללמוד מסיכומי המחלה המתעדים את אישפוזיה ומצבה.

7.                   הנאשם נמצא מעורב בעבירות חמורות למדי. הכנסת תושבי הרשות הפלסטינית מבלי שיש בידיהם היתרי כניסה ושהיה כדין מסכנת את תושבי מדינת ישראל באופן חד משמעי, כאשר מצויים אנו בימים בהם הטרור ממשיך להכות בנו. רחמנים אנו ומבינים אנו את מצוקתם הכלכלית של תושבי הרשות הפלסטינית אך אין ולא יכול להיות בכך מתן לגיטימציה לכניסת תושבי הרשות הפלסטינית מבלי שיש בידיהם היתר כדין. רשויות החוק והביטחון עומלים ימים כלילות בהגנה על תושבי המדינה בין השאר בדרך של סינון כניסתם של תושבי הרשות הפלסטינית לתחומי המדינה. רק הראויים לכך מבחינה ביטחונית רשאים להיכנס. הנאשם אשר היה תלוי ועומד נגדו מאסר בר הפעלה בגין עבירה קודמת של כניסה לתחומי מדינת ישראל שלא כחוק לא בחל מלחזור ולבצע עבירה חוזרת שכזו כשהפעם פעל בתחכום קנה כלי רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית, מתוך הנחה כי לא יעורר חשדם של השוטרים האמונים על שמירת הסדר, והסיע תושבי הרשות הפלסטינית לתחומי מדינת ישראל וממנה. הנאשם הרהיב עוז ואף ביקש לחמוק מן השוטרים אשר דלקו אחריו וביקשו לעוצרו תוך שהוא פוגע באחד השוטרים.  אל מול חומרת נסיבות האירוע עמדו לנגד עיני נסיבותיו האישיות הטראגיות של הנאשם. אותו אירוע מצער בו נפגעה קשה בתו הקטינה בתאונת דרכים ועד היום לא ראה אותה הנאשם.

8.                   באיזון כל האינטרסים העומדים על הפרק, מחד גיסא אינטרס הציבור להרתיע את הנאשם כמו גם נאשמים בכוח, ואף לגמול לו על מעשיו, ומאידך גיסא נסיבותיו האישיות של הנאשם, מצאתי לנכון להטיל עליו עונש מרתיע אך לא מכביד מתוך תקווה כי לא יחזור על מעשיו אלו. כאמור לעיל, כנגד הנאשם תלוי ועומד מאסר בר הפעלה, עליו ניתן ללמוד מתמצית הרשעותיו, אולם, התובעת לא המציאה לעיוני עותק מגזר הדין האמור ועל כן אינני מפעילה את התנאי.

לאור כל האמור לעיל,  אני משיתה עליו את העונשים הבאים:

א.        מאסר בפועל ל- 15 החל מיום מעצרו 1.6.05

ב.        מאסר על תנאי ל- 6 חודשים והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירה על פי חוק הכניסה לישראל או כל עבירת אלימות שהינה פשע, וזאת תוך 3 שנים מיום שחרורו.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום ה' בטבת, תשס"ו (5 בינואר 2006) במעמד הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

008171/05פ  055 בת-שבע

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ