אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8124/04

גזר דין בתיק פ 8124/04

תאריך פרסום : 06/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8124-04
10/01/2005
בפני השופט:
ח. עמר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מזור
הנתבע:
מיכאלובסקי אלכסנדר
עו"ד מקלר ו- זייצב
גזר דין

1.         הנאשם הורשע, על פי הודאתו - ולאחר תיקון כתב האישום בתיק זה - בעבירות הבאות:

            שלוש עבירות גניבה, לפי סעיף 384 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977, (להלן:" החוק"); עבירת החזקת מכשיר פריצה, לפי סעיף 409 לחוק; עבירת החזקת סם לצריכה עצמית, לפי סעיף 7 (א)  +(ג), סיפא, לפק' הסמים המסוכנים; עבירת הפרת הוראה חוקית, לפי סעיף 287 (א) לחוק; עבירת שוד מזויין, לפי סעיף 402 (ב) לחוק; ועבירת ניסיון לחבלה בנסיבות מחמירות, לפי סעיפים 333, 335 (א) (1) ו - 25 לחוק.

נסיבות ביצוע כלל העבירות האמורות - כמפורט בעובדות כתב האישום המתוקן (בשלושה אישומים) ואשר בהן הודה הנאשם, כאמור - הן כדלהלן:

במסגרת עבודות שיפוצים שביצע הנאשם בחנות באשקלון (להלן:" החנות") קיבל הנאשם לרשותו, מבעל החנות, את מפתחותיה. משתיכנן לבצע פריצה לחנות וגניבה הימנה (לאחר תום עבודות השיפוצים) שיכפל הוא את המפתחות, הותיר בידיו את המפתחות המשוכפלים, והחזיר את המקוריים לבעל החנות.

באמצעות המפתחות המשוכפלים פתח הנאשם בשעות לילה את החנות - בשלוש הזדמנויות שונות (בלילות) בין התאריכים 9.5.04 עד 15.5.04 - וגנב מהחנות כסף במזומן, בסכום מצטבר בסך כ - 2,500 ש"ח; סיגריות בשווי של למעלה מ - 3,000 ש"ח; ומספר שיקים. (האישום הראשון)

כבר באותו לילה, בו ביצע את הגניבה האחרונה מהחנות הנ"ל (14.5.05) נמצא הנאשם, במקום אחר, מחזיק כלי פריצה, במטרה לבצע התפרצות לכלי רכב; וכן, סם מסוג הירואין במשקל כ - 0.25 גרם נטו, לצריכתו העצמית ( האישום השני)

בעקבות העבירות נשוא האישום השני הנ"ל נעצר הנאשם, אך בו ביום שוחרר בערובה ובתנאים שכללו מעצר בית מלא בביתו למשך 5 ימים. אולם, וכבר ביום זה בו שוחרר, כאמור, יצא מביתו (תוך הפרת תנאי שיחרורו) וכשהוא מצוייד בסכין, לכיוון סניף בנק  באשקלון. כשהבחין במתלונן, כשזה מושך כסף ממכשיר ה"בנקט", דקר הנאשם אותו בסכין בצד השמאל של חזהו - דקירה, שלמרבית המזל, פגעה במכשיר הפלאפון שהמתלונן נשא עליו בכיס חולצתו - ותוך כדי כך, משך מידי המתלונן שטר כסף בסך 100 ש"ח; ועוד הוסיף ודקר אותו, דקירה נוספת במרפק יד שמאל - דקירה שמעוצמתה נשברה הסכין והלהב שלה נשמט ארצה.

כתוצאה מהאמור, נזקק המתלונן לטיפול רפואי בבית החולים, (וגם מכשיר הפלאפון שלו נפגע) ( האישום השלישי).

בנוסף לעבירות הנ"ל, הורשע הנאשם, על פי הודאתו, בעבירת תיגרה, לפי סעיף 191 לחוק - היא נשוא כתב האישום, בתיק פ' 768/04 של בימ"ש השלום באשקלון, אותו ביקש לצרף, ולגזור את דינו, באחת, גם בגינו ( ת/1). המדובר כאן, באירוע מיום 17.4.03, כשהנאשם ובני חבורתו התקוטטו עם בני חבורה אחרת, תוך החלפת מהלומות.

2.         טרם הטיעונים לענש הוריתי - לבקשת הסניגור - על הגשת תסקיר שירות מבחן אודות הנאשם, ואשר יתייחס, בין היתר, לבעיית התמכרותו של הנאשם לסמים, ומשלטענת הסניגור, היא זו שעמדה ביסוד ביצוע כלל העבירות הנדונות.

מהתסקיר (מיום 26.12.04) עולה, כי הנאשם - בן 28, ואב לילד בן שנתיים, שנולד לו ממערכת יחסים עם חברתו לחיים - עלה ארצה בשנת 1994. לדבריו, סיים 11 שנות לימוד בשילוב תעודת בגרות (דבר שלא נתמך באישורים). הוא גוייס לצה"ל לשירות סדיר, אך שוחרר הימנו עקב "אי התאמה" ולאחר שריצה שתי תקופות מאסר צבאי, בגין עבירות העדרות מן השרות. לאחר מכן, עבד בעבודות שיפוצים; ולדבריו, עבד כעצמאי בתחום זה במשך שלוש השנים שעד למעצרו בקשר עם תיק זה.

לדברי הנאשם, החל להשתמש בסמים מסוג הירואין לפני כ- 3 שנים, ועל פי הצעת שותפו לאותו עסק שיפוצים, וכאמצעי להתמודדות עם תחושות לחץ ועייפות בעבודה; וכך החל  אצלו תהליך התמכרותו ההדרגתית לסמים. בנוסף, ולדבריו, נהג לשתות אלכוהול, אך לא  בדרגת התמכרות.

בפני שירות המבחן הביע הנאשם "מוטיבציה מילולית ראשונית" לגמילה מסמים.

ביחס למערכת הזוגיות בינו לבין חברתו לחיים, הוברר מפי בת זוגו - ובניגוד לאופן שבו ביקש הנאשם להציג את הדברים - כי כבר לפני מעצרו בקשר עם תיק זה לא היה, כמעט, קשר ביניהם; וכי אינה מעוניינת עוד בכל קשר עימו.

בהתייחסו לעבירות בהן הודה והורשע, הרי שבקשר עם הגניבות מהחנות (אישום ראשון) הודה כי נטל את הכסף והרכוש, אך טען, כי היה זה עקב חוב שחב לו בעל החנות, והכחיש (בניגוד להודאתו בביהמ"ש)  כי שיכפל את מפתחות החנות; ולטענתו, התקשה להתמודד באורח נורמטיבי עם העוול שעשה עימו בעל החנות בקשר עם אותו חוב כספי. כן, וביחס לאישום השני (ובניגוד להודאתו בביהמ"ש) התכחש להחזקת כלי פריצה; ואילו באשר לאירוע נשוא האישום השלישי (השוד והכרוך בו) התקשה להתייחס אליו, משלדבריו, אין הוא זוכר מה אירע, וכי בעת האירוע היה תחת השפעת כדורי "קלונקס", שחברו נתן לו.

בסיכומו של דבר - ולאחר התלבטות מצד שירות המבחן - הביע זה דעתו והמלצתו, כי אם ביהמ"ש " מוצא לנכון, מבחינה משפטית, לבחון את הכיוון הטיפולי", כי אז מומלץ לדחות הדיון בעניינו של הנאשם לפרק זמן של חודשיים, שבמהלכם ישובץ הנאשם בקבוצת הכנה לגמילה במעצר, ויועמק האיבחון בעניינו, לצורך בדיקת מידת יכולתו ומוכנותו של הנאשם להתגייס לתהליך הטיפולי.

3.         במסגרת ראיותיו של הנאשם לענין הענש, העיד, מטעמו, אחיו הצעיר. לדבריו, תמך הנאשם בבני המשפחה ו"העמידם על הרגליים", כלכלית. עוד העיד עד זה, כי הנאשם החל לצרוך סמים רק עקב מצב מצוקה אליו נקלע בעיסוקו; וכי גם הסתגר בבית כדי להיגמל מהסמים,  וכי לא פנה לשום גורם טיפולי, מחמת הבושה שמא יתגלה הדבר ברבים. לדברי העד, תתקשה המשפחה לתפקד, כלכלית, בלא עזרתו של הנאשם.

4.         בטיעוניה לענש התמקדה ב"כ המאשימה - ומטבע הדברים - על חומרת עבירת השוד והכרוך בה, ואשר רק בנס הסתיימה כפי שהסתיימה, מבחינת המתלונן, ומשרק במזל פגעה הסכין במכשיר הפלאפון - שאם לא כן, היתה זו חודרת לליבו של המתלונן.

כן נטען גם לחומרת יתר העבירות, ותוך הדגשת העובדה שכבר עם שיחרורו ממעצרו בקשר עד העבירות נשוא האישום השני - ותוך הפרת תנאי שיחרורו - ביצע את עבירת השוד, ועבירת נסיון החבלה בנסיבות מחמירות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ