אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8115/06

גזר דין בתיק פ 8115/06

תאריך פרסום : 20/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8115-06
14/01/2007
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מ. ברקוביץ'
הנתבע:
זינצוק דניס ת.ז. 324331776
עו"ד ח. מקלר
גזר דין

1.         לאחר שמיעת עדותו של המתלונן בתיק זה, נערך הסדר טיעון בין הצדדים במסגרתו תוקן כתב האישום המקורי והנאשם הודה והורשע בהתאם לכתב האישום המתוקן. הסדר הטיעון גם כלל הגבלה של המדינה בטיעוניה לעונש, לעונש מאסר בפועל בן 33 חודשים  ואילו הסניגור לא הוגבל בטיעוניו.

            בהתאם לעובדות כתב האישום המתוקן בו הודה הנאשם עולה, כי בתאריך 24/4/06 בשעה 21:00 או בסמוך לכך, פגש הנאשם במרכז המסחרי בערד את המתלונן והם בילו ביחד. במהלך הבילוי, הצטרפו אל השניים שלושה אנשים נוספים, שזהותם אינם ידועה למאשימה.

            תוך כדי הבילוי המשותף, שתו בני החבורה משקאות אלכוהוליים ובתאריך 25/4/06, בסמוך לשעה 04:00, עזב המתלונן את החבורה לאחר ויכוח מילולי, שבמהלכו כינה המתלונן את הנאשם "מלשין". המתלונן הלך לכיוון בית הוריו והנאשם ובני החבורה האחרים הלכו אחריו ותקפו אותו. הנאשם, שהינו מתארגף, היכה את המתלונן באגרוף בחוזקה בפניו וכתוצאה מכך נפל המתלונן על הארץ. בעודו מוטל על הארץ, החל המתלונן לקבל בעיטות בכל חלקי גופו.

            במהלך התקיפה הנ"ל ובמהלך הויכוח שהתפתח בהמשך, דרש הנאשם ולקח מהמתלונן את אפודתו ובתוכה: שני צרורות של מפתחות, שתי קופסאות סיגריות, 5 דיסקים של מחשב, מכשיר פלאפון וכסף מזומן בערך של כ-80 ש"ח. מכשיר הפלאפון נמצא, מאוחר יותר, ברשותו של הנאשם.

            כתוצאה מהתקיפה של הנאשם והאחרים, נגרמו למתלונן המטומות וחבלות ממשיות בפניו ובחלקי גופו האחרים והוא נזקק לטיפול רפואי.

            לאור האמור לעיל, הורשע הנאשם בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות לפי סעיף 380 + 382(א) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), דרישת נכס באיומים לפי סעיף 404 לחוק העונשין ו-גניבה לפי סעיף 384 לחוק העונשין.

2.         לנאשם הרשעה אחת נוספת, בגין עבירת תקיפה שביצע ביום 19/12/05 כלפי מי שהיתה באותה עת בת זוגו, והוא נדון בתיק האמור בתאריך 13/2/06 לעונש מאסר של 6 חודשים, שירוצה בעבודות שירות, ול-6 חודשי מאסר על תנאי שאינם בני הפעלה בתיק שבפנינו.

3.         בטיעוניו לעונש עמד התובע המלומד, עו"ד ברקוביץ, על החומרה הרבה שבמעשי הנאשם. לדבריו, על ביהמ"ש להעביר מסר מרתיע הן לנאשם והן לציבור בכללותו, כי אין להתייחס בסלחנות למקרים בהם ויכוחים מילוליים, קשים ככל שיהיו, יתפתחו לאלימות פיזית. התובע הוסיף וטען, כי חומרה יתרה נודעת למעשי הנאשם לאור העובדה שלאחר שתקף, ביחד עם אחרים, את המתלונן, הוא, ביחד עם האחרים, אף גנב מהמתלונן רכוש, כאשר הפלאפון שנגנב נמצא ברשותו של הנאשם.

            לאור ההרשעה הנוספת שיש לנאשם, שאף היא בעבירת אלימות, סבר התובע, כי ניתן ללמוד על אופיו האלים של הנאשם וביקש לאמץ את תקרת הענישה המבוקשת במסגרת הסדר הטיעון, דהיינו עונש מאסר בפועל למשך 33 חודשים וכן ביקש שיוטל על הנאשם עונש של מאסר על תנאי ארוך ומרתיע.

4.         הסניגור המלומד, עו"ד מקלר, לא ביקש שיוגש על הנאשם תסקיר מטעם שרות המבחן, אך הוא פרט במסגרת טיעוניו לעונש את נסיבותיו של הנאשם.

            הנאשם הוא יליד 1979, אשר עלה ארצה לבדו בשנת 2002 במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית. משפחתו של הנאשם נותרה באוקראינה, אך הוא השתלב היטב בחברה הישראלית - שרת בצבא והתחתן, ואף פתח, זמן קצר לפני הארועים נשוא כתב האישום, חנות ירקות. נשואיו של הנאשם עלו על שרטון, ולמעשה הוא בודד בארץ, דבר הבא לידי ביטוי גם בכך, שאין לו מי שיבקרו במעצר.

            הסנגור הוסיף וטען, כי העבירות בהן הורשע הנאשם אומנם חמורות, אך לא כאלה שיש לגזור בגינן את העונשים שהמדינה מבקשת. לדבריו, חשוב לקחת בחשבון את העובדה שהמתלונן, שהעיד בפני ביהמ"ש הסתיר לא מעט פרטים כולל את העובדה שהכיר את הנאשם היכרות מוקדמת וכי היה שיכור בערב הארוע לאחר שנמנע לקבל טיפול רפואי, אותו היה מחוייב לקבל על פי פסק דין של ביהמ"ש. עוד הדגיש הסניגור המלומד, כי למעשה, מדובר בעבירות שבוצעו על רקע שכרות של כל המעורבים. כולם היו שתויים, והתלקח ויכוח בגין עניין של מה בכך, כאשר המתלונן העליב את הנאשם וזה, כתוצאה מעלבונו, ביצע את העבירות.

            לדברי הסניגור, הגם שנגנב מהמתלונן רכוש רב, הנאשם נתפס זמן קצר לאחר הארוע ועל גופו נמצא הפלאפון בלבד. השותפים האחרים, נמלטו מהמקום עוד בטרם הגיעה המשטרה, וככל הנראה שהם נטלו עמם את יתרת הרכוש הגנוב.

            לכן, סבר הסניגור, כי ניתן להסתפק במקרה זה בעונש מאסר בפועל למשך שנה וזאת כדי לאפשר לנאשם גם להתחיל בחיים חדשים ולהקים לעצמו בית מוצלח מזה שהיה לו קודם לכן.

            הנאשם פנה אף הוא לביהמ"ש ואמר, כי הוא מצטער על מעשיו. לדבריו, הפסיד את כל מה שהיה לו בתקופת מעצרו - גם את משפחתו וגם את העסק שבנה. הנאשם הוסיף, כי הוא מצטער מאוד על הפגיעה שפגע במתלונן וכי לא יחזור על טעותו זו בשנית.

5.         אין ספק, כי מעשי הנאשם חמורים הם. בשל עניין פעוט, הוא, ביחד עם חבורה של אנשים שלא היה מוכן למסור פרטים לגביהם, התנפלו על המתלונן והיכו אותו מכות נמרצות. הנאשם, שהוא מתאגרף, נתן למתלונן אגרוף בפניו ועל פי התעודה הרפואית (ת/4) ואף על פי התמונות שהוגשו (ת/6) הותיר אגרוף זה פצע באפו של המתלונן.

בכך לא הסתפקה החבורה, וכאשר המתלונן נפל ארצה בעקבות האגרוף שקיבל מהנאשם, בעטו בו בעודו שוכב על הארץ. גם בכך לא הסתפקה החבורה והם נטלו מהמתלונן את האפודה שלבש ובתוכה רכוש, כאשר מתוך הרכוש הנ"ל הנאשם נטל את מכשיר הטלפון הנייד של המתלונן.

            בתי המשפט שבים ומתריעים בפני התופעה של אלימות בכלל ואלימות שבאה בעקבות שכרות בפרט. חבורה של אנשים משתכרת ובעקבות עניין של מה בכך, אחד מהחבורה הופך לקורבן של השיכורים האחרים בחבורה. נראה, כי הדרך לבטא את סלידת החברה מהתנהגות שכזו, כמו גם הדרך לתרום לצמצום התופעה העבריינית הנ"ל, שפשטה כנגע קשה בחברה הישראלית, היא על ידי ענישה מחמירה והטלת עונשי מאסר מכבידים.

            יחד עם זאת, אין להתעלם מהודאתו של הנאשם בעובדות והבעת החרטה על ידו ומהעובדה שעברו הפלילי אינו מכביד.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ