אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8088/07

גזר דין בתיק פ 8088/07

תאריך פרסום : 18/05/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8088-07
08/11/2007
בפני השופט:
צלקובניק יורם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
הוארין נאצר
עו"ד אריאתה
גזר דין

1.         הנאשם, יליד 1980, תושב יהודה ושומרון, נכנס לישראל במחצית השניה של חודש ינואר 2007 ללא היתר כניסה ושהיה, וביום 26.1.2007, הגיע לבאר שבע, כשהוא נוהג, ללא רישיון נהיגה, ברכב מסוג הונדה סיוויק בעל לוחית רישוי מזויפת, שנגנב ברשות הפלשתינית, ומתנעו הוחלף. עם הנאשם נסע  עיסא סאמארה, שישב ברכב, ואשר פעל לשינוי לוחית הרישוי ברכב, והחלפת המתנע. הנאשם עצמו לא היה קשור לגניבת הרכב, ולא ידע מה מקורו, והרכב הגיע לרשותו מעיסא בשגב שלום. עם זאת, הודה הנאשם בהחזקת רכב זה, החשוד כגנוב, על פי הנסיבות שתוארו.

בשעה 01:00 לאחר חצות, בעת שהנאשם נהג לכיוון מרכז גילת בבאר שבע, נתבקש על ידי שוטר ניידת לעצור לצורך בדיקה, ואולם הנאשם התעלם מהוראות השוטר, והחל להימלט מפני הניידת, ברחובות העיר, בנסיעה מהירה ופראית; הנאשם התעלם בנהיגתו מתמרור "עצור" ברחוב הרב חי טביב, חלף בצומת אברהם אבינו  - שד' רגר, באור אדום, ואילץ בשל כך את נהגו של רכב שנכנס לצומת לבלום בלימת חרום באמצע הצומת, כדי להימנע מתאונה. הנאשם עקף את הרכב הבולם, שעצר בצומת, ופנה שמאלה לשדרות רגר שם הוריד את עיסא מהרכב. בשלב זה הצטרפה למרדף ניידת נוספת, תוך הפעלת אור כחול מהבהב. הנאשם התעלם גם מהוראות לעצור שניתנו לו על ידי השוטר בניידת זו, חצה צומת נוסף באור אדום, עבר במהירות מנתיב לנתיב, ואילץ נהגו של רכב שנסע בנתיב השמאלי לבלום כדי למנוע תאונה. הנאשם הגיע לצומת היציאה מבאר שבע, לעבר כביש 40, ובמטרה לחמוק מהניידת כיבה את אורות פנסי הרכב, והגביר מהירות הנסיעה, כשהניידת דולקת בעקבותיו. הניידת עקפה את רכבו של הנאשם - לאחר שלא שעה להוראה נוספת לעצור - ואז הדליק הנאשם את אורות הרכב, הגביר את מהירות נסיעתו, ועבר, תוך סטיה שמאלה, בין הניידת לרכב שנע אותה עת במסלול השמאלי, ובכך אילץ את נהגי שני כלי הרכב אלה לבלום כדי למנוע התנגשות ברכבו של הנאשם. הנאשם ירד לשולי הדרך הימניים תוך עקיפה על שולי הדרך, של  הרכב המשטרתי שאותה עת כבר נע לפניו, והסיט בחדות את הגה הרכב לעבר הניידת, באופן שאילץ את השוטר לבלום רכבו פעם נוספת. הנאשם המשיך בנסיעה מהירה והצליח לחמוק מניידת המשטרה.

2.         אירוע נוסף המיוחס לנאשם התרחש מספר שבועות לאחר מכן. ביום 6.3.2007 תכנן הנאשם עם שניים אחרים, לבצע מעשי התפרצות לכלי רכב, ולהעבירם לשטח הרשות הפלשתינית. ביום 7.3.2007, סמוך לשעה 02:00 אחר חצות, פרץ הנאשם עם חבריו, באמצעות כלי פריצה,  רכב מיצובישי שחנה ברחוב מנדלסון בבאר שבע, והעביר את הרכב הגנוב למקום מסתור ביער להב. לאחר מכן חזר הנאשם לבאר שבע, שם נעצר על ידי אנשי סיור משטרתי. גם במקרה זה לא היה לנאשם היתר שהייה בישראל.

3.         הנאשם הודה בעובדות לעיל, במסגרת כתב אישום מתוקן, והורשע בעבירות של שהיה בישראל שלא כדין, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, החזקת נכס החשוד כגנוב, נהיגה ללא רשיון נהיגה, וגניבת רכב.

4.         הנאשם הורשע בעבר בעבירות נגד רכוש, התחזות לאחר במטרה להונות, החזקת סמים מסוכנים, וכניסה לישראל שלא כדין. הנאשם מרצה כיום עונש מאסר של 18 חודשים שהוטל עליו ביום 19.7.2007 בבית משפט השלום בבאר שבע (פ 1871/07) בגין עבירת הסמים. מעובדות גזר הדין בתיק זה עולה כי הנאשם החזיק בבית המעצר בו היה עצור בתיק דנן, כמות של הרואין וחשיש, ככל הנראה שלא לשימוש עצמי. בנוסף תלוי ועומד נגד הנאשם עונש מאסר מותנה של 4 חודשים, שהוטל ביום 19.5.2005, בתיק בימ"ש השלום בבאר שבע (פ 2888/05) והתנאי הוא  שהנאשם לא יעבור הנאשם עבירה לפי חוק הכניסה לישראל, תוך שנתיים מיום מתן גזר הדין. 

5.         התביעה מבקשת נוכח חומרת מעשיו של הנאשם להטיל עליו מאסר ממשי ומרתיע, ולהורות על הפעלת העונש המותנה במצטבר, וכי העונשים ירוצו לאחר תום מאסר הנוכחי של הנאשם בגין עבירות הסמים. בנוסף מבקשת התביעה להורות על פסילת רישיון נהיגה לתקופה ממושכת.

6.         ב"כ הנאשם מבקש להתחשב בהודאת הנאשם, ובשל כך שבסופו של יום לא נגרמו כל פגיעות רכוש או גוף, בשל דרך נהיגתו של הנאשם. עוד צויין כי הנאשם התארס זה מקרוב, משפחתו עניפה והוא מסייע בכלכלתה. הנאשם ציין בדברו האחרון כי לא היה "בהכרה" בעת ביצוע העבירות בשל שתיה חריפה.

7.         חומרת מעשיו של הנאשם אינה נתונה במחלוקת. עסקינן באדם בעל עבר פלילי, שתלוי ועומד נגדו עונש מותנה, הנכנס לישראל פעם אחר פעם, ללא היתר, למטרות ביצוע מעשי עבירה, בתחום הרכוש. כדי למנוע מעצרו, בגין מעורבותו העבריינית, לא בחל הנאשם בנהיגה הרפתקנית ומסוכנת, תוך שימוש ברכב גנוב, מעבר צמתים באור אדום, הסטת כלי רכב ממסלולם וסיכון נהגיהם, תוך אי ציות מופגן ומתמשך להוראות של שוטרים שניסו לעצור את המשך הנהיגה המשתוללת. נוכח הצלחתו באירוע הראשון לסכל המאמץ המשטרתי לעצרו, הרהיב הנאשם עוז, וחזר פעם נוספת לאיזור פעילותו, בבאר שבע, במטרה להמשיך ולבצע עבירות של גניבת כלי רכב והעברתם לתחומי הרשות הפלשתינית, כשלמעשה חוברים מספר שותפים, ובולטים במעשה מרכיבים של תחכום ותעוזה עברייניים.

            צורכי הענישה בעניינו של הנאשם אינם מוטלים בספק. מדובר הן בהרתעתו האישיות נוכח הדרך העבריינית הנחושה שהוא מפגין מעת לעת, והן בצורכי ההרתעה הכלליים המתחייבים מריבוי עבירות מעין אלה, המתבצעות תדירות על ידי תושבי הרשות הפלשתינית, החודרים לישראל, למטרות עברייניות פליליות, ומעורבים לא אחת, באירועים של נהיגה שיש עימה כדי לסכן את הציבור התמים הנקלע בדרכם.

עם זאת, נוכח ההודאה באשמות, והמאסר הכולל שיהיה על הנאשם לרצות, לא תוחמר ענישתו של הנאשם במלוא המידה המתחייבת מעברו ונסיבות העבירות בהן הורשע.

8.         על הנאשם נגזר עונש של 66 חודשי מאסר. 48 חודשים יהיו לריצוי בפועל, ו- 18 חודשים יהיו  מותנים למשך שלוש שנים מתום המאסר בתיק זה, שהנאשם לא יעבור עבירת פשע מסוג כלשהו.

בנוסף מוטל עונש מותנה של 10 חודשים שהנאשם לא יעבור תוך שלוש שנים מתום המאסר, עבירה לפי חוק הכניסה לישראל, תשי"ב- 1952, או עבירה של נהיגת רכב בזמן פסילת רישיון נהיגה.

עונש המאסר המותנה בן 4 החודשים שהוטל במסגרת תיק פ- 2888/05 מופעל במצטבר למאסר המוטל. סך הכל ירצה הנאשם 52 חודשי מאסר, שמניינם יחל לאחר תום ריצוי המאסר בתיק פ- 1871/07. מתקופת המאסר תנוכה תקופת מעצרו של הנאשם הקשורה בעבירות דנן, מיום 7.3.2007- 24.3.2007.     

הנאשם ייפסל מהחזק או קבל רשיון נהיגה למשך 7 שנים, מתום מאסרו.

זכות ערעור תוך 45  יום לביהמ"ש העליון.

ניתנה היום כ"ז בחשון, תשס"ח (8 בנובמבר 2007) במעמד הצדדים

                                                                                    _________________

                                                                                                י. צלקובניק - שופט

008088/07פ  055 נורית ג'ורנו

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ