אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8072/04

גזר דין בתיק פ 8072/04

תאריך פרסום : 20/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8072-04,8121-04
18/01/2006
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רחל אלמקייס
הנתבע:
1. באשי מחמוד
2. גית טאלב - נדון
3. גית שרחביל

עו"ד ג'ילבר
גזר דין

בעניין נאשם 1

1.                   גזר הדין ניתן במאוחד בת.פ. 8072/04 וכן בת.פ. 8121/04 וזאת לאחר שהורשע הנאשם על פי הודאתו בת.פ. 8072/04 בעבירה של סיוע לחטיפת אדם לפי סעיף 369+ 31 לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין") ובת.פ. 8121/04, בעבירה של שוד מזוין לפי סעיף 402(ב) לחוק העונשין, בעבירה של הכשלת שוטר במילוי תפקידו לפי סעיף 275 לחוק העונשין ובעבירה של שהיה בלתי חוקית לפי סעיף 12 (1) לחוק הכניסה לישראל התשי"ב - 1952.

2.                   עובדות כתב האישום המתוקן בת.פ. 8072/04 מלמדות כי בסוף שנת 2003 נעלם אחיו של הנאשם 2. הנאשם 2 חשד בואליד עבאסי (להלן: "המתלונן"), תושב חברון, בכך שרצח את אחיו. במועד סמוך לאחר מכן קשרו קשר הנאשם 2 והנאשם 3, ואחרים שזהותם אינה ידועה, לחטוף את המתלונן. כאשר נודע לנאשם 1 על רצונם של הנאשמים 2 ו-3 הצטרף הוא לקשירת הקשר והודיע לנאשם 2 כי המתלונן נמצא    בבאר-שבע. במסגרת הקשר הנ"ל ולשם קידומו הגיע הנאשם 2, יחד עם אחרים, ביום 20.3.04 שעה 20:25, בכלי רכב מסוג שברולט גי.אם.סי סוואנה, לבאר-שבע שם פגשו בנאשם 1. הנאשם 1 הוביל את הנאשם 2 ואחרים למגרש חניה בעיר באר-שבע, לשם הוביל בהטעיה את המתלונן. בשעה 20:25 לערך כאשר הבחין הנאשם 2  והקושרים האחרים במתלונן כשהוא מגיע למקום יחד עם נאשם 1, התנפלו על המתלונן וגררו אותו לעבר כלי רכבם במטרה לחוטפו מהמקום.

המתלונן התנגד לניסיונות החטיפה אך החוטפים, הצליחו לגרור אותו לתוך כלי רכבם ונמלטו מהמקום כשהמתלונן מוחזק בכלי רכבם שלא בהסכמתו. הקושרים, יחד עם הנאשם 1, החלו בנסיעה מהירה מהמקום כשהם חוצים צומת באור אדום, באופן אשר הסב את תשומת ליבה של ניידת משטרתית שחלפה במקום. או אז החל מרדף משטרתי של הניידת המשטרתית אחר כלי הרכב, בו נסעו החוטפים והמתלונן, במהלכו הצליחו לחמוק מניידת המשטרה. לאחר מכן עצרו את כלי רכבם סמוך לבית החולים סורוקה ואפשרו למתלונן לצאת מהרכב.

3.                   עובדות כתב האישום בת.פ. 8121/04 מלמדות כי הנאשם, שהנו תושב חברון, נכנס לתחומי מדינת ישראל מבלי שיש בידיו היתר שהיה כדין וביום 21.3.04 לאחר שנכנס לקיוסק בעיר באר שבע ושתה לשובע פנה אל המוכר בקיוסק (להלן: " המתלונן"), חנק אותו בצווארו בידו האחת ובידו השניה הצמיד חפץ חד לגבו ודרש ממנו כי ימסור לו את הכסף שברשותו וישים אותו בשקית. המתלונן, עקב פחדו מן הנאשם מסר לו את כל הכספים שהיו בקופה באותה עת, סך של 900 ש"ח. הנאשם נטל את הכספים וכן את מכשיר הטלפון הסלולרי של המתלונן ויצא מהמקום. בהמשך אותו ערב עוכב הנאשם על ידי שוטר והנאשם מסר לו פרטים של אדם אחר ורק לאחר שנלקחה מן הנאשם טביעת אצבע התבררה זהותו האמיתית. 

4.                   במסגרת ההסדר שגובש בין הצדדים בת.פ. 8072/04, ובמסגרתו תוקן כתב האישום, הסכימה התביעה להגביל את טיעוניה לענישה בת 24 חודשים אשר תושת על הנאשם, כשלהגנה שמורה הזכות לטעון לעונש באופן חופשי. אשר לתיק האחר, הנוגע לאירוע השוד, לא גובשה בין הצדדים כל הסכמה לענין הענישה.

5.                   בטיעוניה לעונש ציינה התובעת את חלקו של הנאשם בפרשת החטיפה כשהיא מדגישה כי הנאשם סייע בביצוע המעשה בשל בצע כסף. עוד הדגישה את החשיבות בהטלת עונש מוחשי על הנאשם אשר יבטא נכונה את הגמול הראוי בגין מעשה השוד שביצע, עונש אשר יגלם בחובו אלמנט מרתיע.

6.                   שירות המבחן, אשר התבקש ליתן תסקיר בעניינו של הנאשם, לא בא בכל המלצה. שירות המבחן פרס בתסקיר את הרקע המשפחתי בו צמח הנאשם, רקע אשר הוביל אותו לאורח חיים עברייני. לנוכח הדברים ולנוכח העובדה כי הנאשם הנו תושב הרשות הפלשתינית לא בא שירות המבחן בכל המלצה טיפולית.

7.                   הסנגור ביקש כי בית המשפט לא ימצה את הדין עם הנאשם, בפרט לנוכח נסיבותיו האישיות אשר הביאו אותו לחפש את מזלו בישראל עת נכנס שלא כדין לתחומי המדינה,   ולנוכח העובדה כי חלקו בפרשת החטיפה היה שולי. ביקש הסניגור כי בית המשפט יתן את הדעת לעובדה כי הנאשם 2 בפרשה, אשר הורשע בעבירת חטיפה וקשירת קשר לביצוע פשע נדון לעונש מאסר של 30 חודשים, וכי בהכרח יש להקל בענישת הנאשם 1 אשר הורשע באירוע זה רק בעבירה של סיוע לחטיפה.

8.                   הנאשם, בחור צעיר כבן 25, צבר לחובתו  הרשעות קודמות בעבירות רכוש ובעבירות על פי חוק הכניסה לישראל. סיפור חייו הנו סיפור עצוב של ילד אשר ננטש על ידי אמו בעת שהיה בן שנתיים. אביו לא התפנה לגדל אותו והוא גדל על ידי סבתו, אשר אף היא נטשה אותו מאוחר יותר עת עברה להתגורר במצרים. בגיל 17 נותר הוא לבדו בעולם ועד מהרה התגלגל לעולם העברינות ולמלחמת ההישרדות בכבוד.

9.                   בנסיבות הענין נתתי את הדעת לנסיבותיו האישיות של הנאשם כמו גם לעובדה כי חסך מזמנו של בית המשפט והודה בהזדמנות הראשונה, כן נתתי את הדעת לענישה אשר הושתה על המבצע העיקרי יחד עם זאת, ראוי הנאשם לעונש משמעותי ומרתיע כדי לגמול לו על מעשיו החמורים כמו גם כדי להרתיע אותו ממעשים אלו בעתיד וזאת בין השאר לנוכח הרשעותיו הקודמות. בנוסף, יש לתת את הדעת לעובדה כי דינו של הנאשם 1 נגזר גם בגין עבירת השוד שבוצע עת נכנס לישראל שלא כדין.

10.               לאור כל האמור לעיל ובהתאם למדיניות הענישה הרווחת הנני משיתה עליו את העונשים הבאים:

א.        מאסר בפועל ל- 30 חודשים החל מיום מעצרו 21.3.04.

ב.        מאסר על תנאי ל- 12 חודשים שלא יעבור כל עבירת רכוש או עבירה שיש בה יסוד של אלימות או עבירה מן העבירות בהן הורשע בתיק זה, למעט עבירה על פי חוק הכניסה לישראל, תוך 3 שנים מיום שחרורו.

ג.          מאסר על תנאי ל- 6 חודשים שלא יעבור כל עבירה על פי חוק הכניסה לישראל, תוך 3 שנים מיום שחרורו.

זכות ערעור תוך 45 יום

ניתן היום י"ח בטבת, תשס"ו (18 בינואר 2006) במעמד הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

008072/04פ  055 בת שבע אביגל

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ