אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8071/07

גזר דין בתיק פ 8071/07

תאריך פרסום : 17/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר-שבע
8071-07
28/06/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דפנה דניאלי
הנתבע:
מנשקו בן
עו"ד עידו פורת
גזר דין

1.                   לבקשת הנאשם צורפו לתיק זה שורה ארוכה של תיקים פלילייים נוספים אשר היו תלויים ועומדים נגדו כדלקמן: פ.א.1643/05 תחנת משטרת אילת, פ.א. 9075/05 תחנת משטרת באר-שבע, פ.א.2000/05 תחנת משטרת ערד, פ.א.11670/06 תחנת משטרת באר שבע, פ.א.856/06 תחנת משטרת אופקים, פ.א.5115/06 תחנת משטרת באר-שבע, פ.א. 10088/06 תחנת משטרת באר-שבע, פ.א. 12235/06 תחנת משטרת באר-שבע ופ.א. 12467/06 תחנת משטרת באר-שבע.

2.                   הנאשם הורשע על פי הודאתו בכל האישומים הנדונים לרבות האישום נשוא תיק זה  בעבירות הבאות:  שתי עבירות של הפרת הוראה חוקית לפי סעיף 287(א) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), פציעה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 334 + 335(א)(1) לחוק העונשין, שלוש עבירות של החזקת סכין לפי סעיף 286 לחוק העונשין, תקיפה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 382(א) לחוק העונשין, שתי עבירות של היזק בזדון לפי סעיף 452 לחוק העונשין, החזקת סם מסוכן לשימוש עצמי לפי סעיף 7(א)(ג) סייפא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] תשל"ג - 1973, תקיפה הגורמת חבלה של ממש לפי סעיף 380+273 לחוק העונשין, שתי עבירות של העלבת עובד ציבור לפי סעיף 288 לחוק העונשין, שלוש עבירות איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפת עובד ציבור לפי סעיף 381(ב) לחוק העונשין, עבירות בנשק לפי סעיף 144(א)סייפא לחוק העונשין ו החזקת נכס חשוד כגנוב לפי סעיף 413 לחוק העונשין.

3.                   כתב האישום נשוא תיק זה תוקן במסגרת הסדר הטיעון ומלמד, כי ביום 15.12.07 נמצא הנאשם בביתו, לאחר ששוחרר בתנאי מעצר בית מלאים על פי החלטת בית משפט השלום לנוער בבאר-שבע. באותו מועד, בסמוך לשעה 15:15 הבחין הנאשם מחלון דירתו בקטינים אשר עמדו בסמוך לתחנת ההסעה לאוטובוס מתחת לבניין מגוריו. הנאשם קרא מחלון הדירה לקטין (יליד 15.12.91) שעמד בתחנת ההסעה ודרש ממנו להגיע לכניסה לבניין. הקטין סירב בשל חששו מהנאשם. הנאשם החל לזרוק לעבר הקטינים ביצים מחלון הדירה והקטינים מנגד החלו לקלל את הנאשם. באותה עת הגיע האוטובוס ועצר בתחנת ההסעה והקטינים הזדרזו לעלות לאוטובוס. או אז, אחז הנאשם באבן וידה אותה לעבר חלקו האחורי של האוטובוס, שם ישבו קטינים. לאחר מכן המשיך לידות אבנים לעבר חלונות האוטובוס. כתוצאה ממעשיו, שלושה מחלונות האוטובוס התנפצו ונשברו ושברי הזכוכית עפו על הקטינים ביחד עם האבנים. כתוצאה ממעשים אלו נפגעו מספר קטינים באופן בו נזקקו לטיפול רפואי וכן נגרם נזק לאוטובוס אשר חייב השבתתו ותיקונו.

האישומים האחרים אותם צירף הנאשם לצורך גזר דין זה מלמדים על אירועי אלימות שונים שבוצעו במהלך שנת 2005, כמו גם החזקת סמים והפרת הוראה חוקית.

4.                   ב"כ הצדדים הציגו בפני הסדר טיעון, לפיו ביקשו כי בית המשפט ישית על הנאשם עונש מאסר בפועל של 26 חודשים וכן מאסרים על תנאי לתקופות שונות, לרבות תשלום פיצוי למתלוננות הקטינות נשוא כתב האישום בתיק העיקרי הנדון.

5.                   התובעת הצדיקה את ההסדר בנימוקים, כי הגם חומרת המעשים אותם ביצע הנאשם כשהוא מידה אבנים לעבר אוטובוס בו נוסעים קטינים ובכך מסכן אותם באופן מילולי והגם מעורבותו הענפה של הנאשם בעבירות איומים, תקיפות שוטרים והפרות הוראות חוקיות, כמפורט לעיל, מצאה לנכון המדינה להתחשב בגילו הצעיר של הנאשם, בעובדה כי ביקש להביא לידי סיום את מעורבותו בפלילים, לצרף את כל התיקים שתלויים ועומדים נגדו, להודות בכל אותם מעשים באופן שהביא לחסכון בזמן  שיפוטי יקר וכן כי מדובר במאסרו הראשון של הנאשם מאחורי סורג ובריח וכן כי חסך מהקטינות את הצורך להעיד בבית המשפט.

6.                   ב"כ הנאשם הצטרף לדברי התובעת וביקש לכבד את הסדר הטיעון כשהוא מפנה לתסקיר שירות המבחן ממנו עולה בין היתר נסיבות חייו הקשות וכן גילוי הדעת של הנאשם בפני קצינת המבחן, כי אינו מעוניין להמשיך בדרכו העבריינית וכי מבקש הזדמנות וסיכוי להשתקם ולפתוח בחיים נורמטיביים. הסנגור ביקש לראות בעצם הודאת הנאשם בשורה כה ארוכה של תיקים ומעשים משום גילוי תובנה עמוקה של חומרת מעשיו ורצון אמיתי לפתוח בדרך חדשה. הסנגור עמד על גילו הצעיר של הנאשם ועל העובדה, כי מדובר במפגש ראשון של הנאשם עם עולם הכלא.

7.                   מעשי האלימות הקשים אותם הפגין הנאשם כלפי הקטינים נוסעי האוטובוס הנו חמור ומחייב נקיטת גישה מחמירה במיוחד. דברים אלו מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר בנאשם אשר נמצא מעורב בשורה ארוכה של מעשי אלימות לאורך זמן ממושך באופן המלמד כי אין מדובר באירוע מקרי כי אם בעבריין רצדביסטי אותו יש להרתיע כמו גם לגמול לו על מעשיו. יחד עם זאת, אין להתעלם מן הדברים שבאו בפני הן על ידי המדינה והן על ידי הסנגור אשר הגיעו להסדר טיעון לאחר ששקלו ונתנו את הדעת למכלול הדברים לרבות מדיניות הענישה.

ככלל בית משפט הנדרש להסדרי טיעון יטה לאשר את הסדרי הטיעון הבאים בפניו כשנקודת המוצא הינה, כי המדינה שקלה את כל האינטרסים העומדים על הפרק עת גיבשה את ההסדר ורק בנסיבות יוצאות דופן המצביעות על חריגה קיצונית מאמת המידה העונשית, יתערב בית המשפט.

בנסיבות דנן סבורתני, כי הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים הינו ראוי ומשקף נכונה את העונש הראוי. (ראה ע.פ. 9792/06 פלוני נ. מדינת ישראל (ניתן ביום 1.4.07) - שם הושתו עונשים לתקופות מאסר שבין 18 ל- 20 חודשים בנסיבות דומות.)

כאשר בנסיבות דנן צורפו אישומים נוספים וכאשר מדובר בבחור צעיר אשר גילה דעתו לפתוח דף חדש בחייו, יש לומר כי העונש משקף נכונה את האיזונים הנדרשים.

8.                   לאור כל האמור לעיל, אני מאשרת את הסדר הטיעון ומשיתה על הנאשם את העונשים הבאים:

א.      מאסר בפועל ל- 26 חודשים, החל מיום 15.2.07 ובהפחתה נוספת של 9 ימים בגין ימי מעצר בתיקים האחרים אשר צורפו לתיק זה.

ב.      מאסר על תנאי בן 12 חודשים והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירת פשע למעט עבירה של החזקת סכין, תוך 3 שנים מיום שחרורו.

ג.        מאסר על תנאי בן 6 חודשים והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירה של החזקת סכין וכל עבירה אחרת בה הורשע כמפורט לעיל, תוך 3 שנים מיום שחרורו.

ד.      פיצוי לקטינות כמפורט להלן: לקטינה ת.ב. - 700 ש"ח, לקטינה א.ס. - 500 ש"ח, לקטינה ש.מ. - 500 ש"ח ולקטינה א.א. - 500 ש"ח. הפיצוי ישולם במזכירות בית המשפט ויועבר לקטינות על פי פרטים שימסרו ע"י הפרקליטות. הפיצוי ישולם ב- 5 תשלומים חודשיים שווים ורצופים, כאשר התשלום הראשון ישולם ביום 15.7.07 ואילך. אי פרעון של אחד התשלומים במועד יעמיד את יתרת הפיצוי לפרעון מיידי.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום י"ב בתמוז, תשס"ז (28 ביוני 2007) במעמד הצדדים

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ