אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8046/07

גזר דין בתיק פ 8046/07

תאריך פרסום : 17/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר-שבע
8046-07
15/07/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפנאן אבו טהה
הנתבע:
אלדלאלעה סלאמה
עו"ד רפי ליטן
גזר דין
  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בעבירה של  נהיגה בפסילה וללא רישיון נהיגה,  עבירות לפי סעיף 67, 62 + 10 לפקודת התעבורה [נוסח חדש] התשכ"א - 1961 (להלן: "פקודת התעבורה") ונהיגה ללא ביטוח עבירה לפי סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש] התש"ל - 1970 ועבירה של נהיגה בפזיזות לפי סעיף 338 (1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין").
  1. הודאת הנאשם באה במסגרת הסדר טיעון שבמסגרתו ביקש הנאשם לצרף ולהודות בעובדות כתב אישום נשוא ת.פ. 3673/06 בית משפט שלום באר-שבע. הנאשם הורשע על פי הודאתו בתיק זה בעבירה של נהיגה פוחזת לפי סעיף 338 (1) לחוק העונשין, עבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו לפי סעיף 275 לחוק העונשין ועבירה של נהיגה בזמן פסילה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה.
  1. במסגרת אותו הסדר הגיעו הצדדים להסכמה לעניין העונש, אותה ביקשו כי בית משפט יאמץ, לפיה יושת על הנאשם עונש של 30 חודשי מאסר בפועל, מאסר מותנה, פסילה מלהחזיק ולקבל רישיון נהיגה לתקופה של 12 חודשים החל מיום שחרורו, קנס כספי בסך 8,000 ש"ח אשר ישולם עד ליום 1.10.07 או 6 חודשי מאסר תמורתו. מכאן לבחינת הדברים.
  1. עובדות כתב האישום נשוא תיק זה מלמדות  כי 5.12.06, בסמוך לשעה 18:00 נפגש הנאשם עם המתלוננת באזור ירוחם. הנאשם נסע יחד עם המתלוננת ברכבו כשהוא נוהג ברכב למרות שאין לו רישיון נהיגה ואין לו ביטוח ולמרות שבית המשפט פסל אותו מלהחזיק ולקבל רישיון נהיגה. הנאשם יחד עם המתלוננת נסעו לכיוון מצפה רמון. בדרך ביקש הנאשם מהמתלוננת את מספר הטלפון שלה והיא סירבה לעשות כן. הנאשם בתגובה החל לנסוע במהירות גבוהה בכביש ובפראות עד שהמתלוננת נבהלה ואמרה לנאשם כי תיתן לו את מספר הטלפון. הנאשם עצר אולם לאחר מכן החל שוב בנסיעה במהירות גבוהה. המתלוננת אשר חששה מן הנאשם פתחה את הדלת הנוסע של הרכב כדי לשכנע את הנאשם להפסיק מנהיגתו הפראית. הנאשם עצר את הרכב, המתלוננת ירדה והנאשם דרש ממנה כי תחזור לרכב והוא ייקח אותה לביתה. המתלוננת סירבה ואז הנאשם עלה לרכב ונסע מהמקום. ללא ידיעת המתלוננת ביצע הנאשם פניית פרסה וחזר והתקרב עם רכבו למתלוננת. הנאשם עצר ליד המתלוננת ודרש ממנה כי תעלה לרכבו. המתלוננת הסכימה בתנאי שהנאשם ייסע לאט. הנאשם הסכים לכך אולם כאשר עלתה המתלוננת לרכב המשיך הנאשם בנהיגה פראית עד אשר חזרה וביקשה ממנו המתלוננת לרדת מהרכב וכך עשתה בסמוך לצומת "חלוקים".

באותה עת עבר במקום כלי רכב אחר הנהוג על ידי המתלונן. המתלונן שהבחין במתלוננת המנופפת בידיה לעזרה, עצר בצד הכביש. הנאשם התרה במתלוננת כי אם תעלה לרכבו של המתלונן יגרום להם לתאונה ודרש מהמתלונן לנסוע מהמקום כשהוא יושב ברכבו. המתלוננת רצה לרכבו של המתלונן והתחננה בפניו שיסייע לה ויעלה אותה לרכב וזה נענה לבקשותיה ויחדיו החל בנסיעה לכיוון צומת טללים. הנאשם החל לנסוע אחרי המתלוננים כשהוא נוסע צמוד לרכבם עוקף את רכבם, נוסע במקביל אליהם וצופר בחוזקה הכול כדי להפחידם. סמוך לאחר צומת טללים עקף הנאשם את רכבם של המתלוננים בנהיגה פראית.

  1.  כתב האישום הנוסף, נשוא ת.פ. 3673/06, אשר בעובדותיו הודה הנאשם, מלמד כי ביום 28.7.06, סמוך לשעה 07:20, נהג הנאשם בכלי רכב מסוג ג'יפ סופה ללא מספרי רישוי מזהים, בנחל לוץ, בסמוך לגבול מצרים. באותו מעמד משראה הנאשם שוטרים במחסום מסמנים לו לעצור הגביר את מהירות נסיעתו ושעט לעבר המחסום בו עמדו השוטרים. הנאשם פרץ את המחסום ועלה על דוקרני המחסום ורק לאחר שמפקד הכוח ירה בנשקו כדור לאוויר נעצר הנאשם. ברכבו של הנאשם נתפסו עשרות קופסאות של סיגריות מוברחות.
  1. המדינה בטיעוניה לעונש ביקשה לאמץ את הסדר הטיעון אשר גובש בין הצדדים כשהיא מנמקת את ההסדר בקשיים ראיתים, בעובדה כי הנאשם בהודאתו חסך זמן שיפוטי יקר, בחסכון בצורך להעיד עדים ובעובדה כי מדובר בנאשם צעיר בן 21 הנעדר כל עבר פלילי.
  1. גם הסנגור הוסיף דברים בזכות הנאשם כשהוא תומך את טיעוניו בתסקיר שירות המבחן המגולל את נסיבות חייו של הנאשם, העובדה כי מדובר בבחור צעיר אשר זהו לו המפגש הראשון עם החוק והעובדה כי הנאשם בחר בהודאה ובכך גילה אחריות וחרטה על מעשיו. עוד הוסיף הסנגור ועמד על התיקון המהותי שנעשה בכתב האישום המתוקן.
  1. העבירות בהן הורשע הנאשם הינן עבירות חמורות ביותר, כאשר נסיבות ביצוע העבירה מלמדות אף הן על חומרת מעשיו. בכתב האישום נשוא תיק זה, מלמדות הנסיבות על התנהגות פוחזת של הנאשם אשר היה בה כדי לסכן את המתלוננים.  העובדות נשוא כתב האישום אשר צורף לתיק זה, מלמדות אף הן על מסוכנותו של הנאשם אשר החזיק סחורה מוברחת מגבול מצרים ולא בחל מלפרוץ מחסום שהציבו שוטרים בדרך והכול כדי להימלט מידי החוק. אין ספק כי בנסיבות אחרות היה ראוי הנאשם לעונש מוחשי בצורה של  שנות מאסר ארוכות מאחורי סורג ובריח. הצדדים הציגו בפני הסדר ובו עתרו במשותף לעונש מאסר בפועל של 30 חודשים. המדובר בעונש הנוטה לקולא. אולם, לנוכח גילו הצעיר של הנאשם והעובדה כי הודה בשני כתבי האישום הנידונים ובכך הביא לחסכון שיפוטי ניכר, בזמן שיפוטי ובזמנם של עדים, ולנוכח החרטה שהביע והקשיים הראיתים עליהם עמדה המדינה מצאתי לנכון לאשר את ההסדר כפי שהוצג בפני.
  1. ניתן לומר כי הסדר הטיעון בנסיבות העניין משקף נכונה את העונש הראוי וניתן לומר כי המדינה גיבשה את ההסדר תוך מתן שיקול דעת לכל השיקולים והאיזונים העומדים על הפרק. לפיכך אני מאשרת את ההסדר ומשיתה על הנאשם את העונשים הבאים:

א.                  מאסר בפועל ל-30 חודשים החל מיום מעצרו 31.1.07.

ב.                  מאסר על תנאי ל-18 חודשים שהנאשם לא יעבור כל עבירת אלימות או עבירה של פזיזות בנהיגה תוך 3 שנים מיום שחרורו.

ג.                    אני פוסלת את הנאשם מלהחזיק ולקבל רישיון נהיגה לתקופה של 12 חודשים מיום שחרורו.

ד.                  קנס כספי בסך 8,000 ש"ח אשר ישולם עד ליום 1.10.07 או 6 חודשי מאסר תמורתו.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום

ניתן היום כ"ט בתמוז, תשס"ז (15 ביולי 2007) במעמד הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

008046/07פ  055 בת שבע אביגל

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ