אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8035/07

גזר דין בתיק פ 8035/07

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר-שבע
8035-07
12/07/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רואי כהן
הנתבע:
חדד כפיר
עו"ד זייצב
גזר דין
  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בעבירה של שוד בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 402 (ב) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: " חוק העונשין"), בשתי עבירות של ניסיון לשוד לפי סעיף 402 (א) בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין ובעבירת שוד לפי סעיף 402 (א) לחוק העונשין.
  1. כתב האישום מכיל ארבעה אישומים  כמפורט להלן:

האישום הראשון מלמד כי ביום 15.12.03, בסמוך לשעה  23:15 הגיע הנאשם יחד עם אדם אחר לתחנת הדלק פז "דוד" באזור התעשייה הצפונית באשקלון, שם עבד המתלונן כמתדלק. הנאשם ירד מהרכב, כשהוא חובש כובע גרב על ראשו ומחזיק באקדח מפלסטיק בידו, ניגש למתלונן ודרש ממנו שיביא לו את התיק שנשא על גופו. הנאשם חטף את התיק מהמתלונן. התיק נתפס בסרבל שלבש המתלונן ונפלו מתוכו מטבעות. הנאשם משך את התיק וברח עימו לרכב ונמלט מהמקום. התיק הכיל כ-400 עד 800 ש"ח, תלושים לתדלוק ומסמכים נוספים.

האישום השני מלמד כי ביום 3.2.04 החליט הנאשם לבצע עבירת שוד ולצורך כך הצטייד בכובע גרב ובאקדח פלסטיק. באותו יום בסמוך לשעה 08:30 נכנס הנאשם לסניף בנק הדואר ברחוב מונטיפיורי באשקלון וניגש למתלוננת שעבדה במקום, כשהוא חובש כובע גרב על פניו ונושא אקדח מפלסטיק ומחזיק בשקית. הנאשם פנה אל המתלוננת והושיט לעברה את השקית מעבר לזכוכית ובידו השנייה נופף לעברה את האקדח ואמר למתלוננת כי מדובר בשוד ודרש ממנה את הכסף. המתלוננת הושיטה ידה מתחת לשולחן כעומדת ללחוץ על לחצץ המצוקה והנאשם הבחין במעשיה ונמלט מהמקום.

האישום השלישי מלמד כי במועד כלשהו עובר ליום 18.1.07 החליט הנאשם לבצע עבירת שוד והצטייד ברכב, בכובע שיסתיר את פניו ובאקדח פלסטיק. הנאשם כתב על פתק את המילים " זה שוד, שימי את הכסף בשקית" והצטייד גם בשקית. הנאשם נכנס לסניף בנק הפועלים בשכונת אפרידר באשקלון באותו יום בסמוך לשעה 10:30 בבוקר כשהוא חובש את הכובע וניגש לעמדה שבה ישב המתלונן עובד הבנק, הושיט לעברו את השקית ואת הפתק ודרש ממנו שיתן לו את הכסף. המתלונן נבהל, קם והרים את ידיו והושיט את ידו לעבר מגירת הכסף. הנאשם שסבר כי המתלונן מסרב לתת לו כסף נמלט מהבנק וחזר לרכבו.

האישום הרביעי מלמד כי מיד לאחר מעשיו של הנאשם כמפורט באישום השלישי נסע הוא לסניף הדואר בשכונת נווה דקלים באשקלון בכדי לבצע שם עבירת שוד. הנאשם חבש את כובעו והחזיק באקדח הפלסטיק ובשקית. הנאשם נכנס לסניף הדואר בסמוך לשעה 10:45, ניגש למתלונן שהינו עובד הדואר והושיט לעברו את השקית כשהוא מכוון את האקדח לעברו ואומר לו כי מדובר בשוד ודרש ממנו כי ישים את הכסף בשקית. המתלונן שחשש מן הנאשם הכניס לשקית כסף מזומן בשטרות ומטבעות בסכום כולל של 2,585 ש"ח והנאשם לקח את השקית ונמלט מהמקום.

לבקשת הנאשם צורף לתיק זה ת.פ. 1832/06 של בית המשפט השלום באשדוד בו הודה הנאשם בעובדות כתב האישום לפיהן התפרץ הנאשם יחד עם אחרים לדוכן "מפעל הפיס" באשקלון וגנבו משם קופות צדקה אשר הכילו מטבעות כסף, תוך גרימת נזקי רכוש למקום. בשל כך הורשע הנאשם בעבירת התפרצות לעסק בצוותא חדא לפי סעיף 407 (א) +29 לחוק העונשין, בעבירה של החזקת מכשירי פריצה בצוותא חדא לפי סעיף 409 + 29 לחוק העונשין ובעבירה של היזק לרכוש בצוותא חדא לפי סעיף 452+29 לחוק העונשין.

  1. התביעה עמדה על חומרת מעשיו של הנאשם לנוכח תדירות המעשים והשיטתיות אשר אפיינה את מעשיו, וביקשה כי יושת עליו עונש מאסר לתקופה ממושכת.
  1. מנגד, עמדה באת כוח הנאשם על נסיבותיו המיוחדות של הנאשם, כפי שנלמד מתסקיר שירות המבחן. עמדה הסנגורית על כך שהנאשם לקח אחריות על מעשיו, מיד לאחר שהוגש כתב האישום, ובכך חסך מזמנו של בית המשפט. כן ציינה הסנגורית כי לנאשם אישום אחד של בית משפט לנוער, משנת 2002, וכי זו לו פעם הראשונה  בה שוהה הנאשם מאחורי סורג ובריח. בנסיבות אלו, עתרה כי בית המשפט לא ימצה עמו את הדין וישית עליו עונש אשר יאפשר את שיקומו בעתיד.
  1. הנאשם, אשר ביקש לומר את דבריו, ציין כי בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלע, ביצע את המעשים הנדונים וביקש את התחשבות בית המשפט.
  1. תסקיר שירות המבחן אשר הונח בפני, מלמד על היות הנאשם בחור צעיר, כבן 22, אשר גדל במשפחה נורמטיבית, המונה זוג הורים וחמישה ילדים. שירות המבחן עמד על אישיותו הבלתי בשלה ובלתי מגובשת של הנאשם וכן מצא לנכון לציין כי התרשם ממצב רגשי נפשי בעייתי מצד הנאשם ועל כן המליץ על בדיקה פסיכיאטרית, שתבחן את מצבו הנפשי. המלצה זו, אשר באה בפני, נבחנה במהלך הדיונים, אולם הנאשם התנגד בתוקף לביצוע הבדיקה, וטען כי מודע הוא למעשים ולחומרתם ולוקח הוא אחריות מלאה.
  1. פעם אחר פעם חוזרים ומתרים בתי המשפט בדבר הצורך להחמיר בענישה כאשר מדובר בעבירות שוד כלפי אזרחים תמימים. המדובר בעבירות רכוש המלוות באלימות המופעלת כלפי הקורבנות. עבירות השוד הפכו בשנים האחרונות למכת מדינה, ההולכת ומתרבה, תוך שדרוג תכנון מעשי השוד, תעוזת השודדים והאמצעים העומדים  לרשותם כלפי הקורבנות התמימים. לפיכך, מחייב הדבר ענישה מוחשית והרתעתית.
  1. במקרה דנן, לנוכח ריבוי המקרים והתעוזה אותה הפגין הנאשם בתכנון מעשיו ובהוצאתם אל הפועל יש לנקוט עימו בדרך הקשה והיא השתת ענישה מוחשית מאחורי סורג ובריח לתקופה ממושכת, אשר יהא בה כדי לגמול לו על מעשיו כמו גם להבטיח הרתעתו ואחרים כמותו לעתיד. הגם זאת, התחשבתי בהודאתו המידית, בחסכון בזמן שיפוטי יקר, בעובדה כי לא נגרמו נזקי גוף למתלוננים, כי מדובר בסכומי כסף מועטים  וכן בעובדה כי זהו לו המפגש הראשון עם בית הסוהר.
  1. לאור כל האמור לעיל, ובהתחשב בנסיבותיו האישיות המיוחדות של הנאשם, מצאתי לנכון להשית עליו את העונשים הבאים:

א.      מאסר בפועל ל-36 חודשים החל מיום 24.1.07.

ב.      מאסר על תנאי למשך 12 חודשים, והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירת אלימות או עבירת שוד, תוך 3 שנים מיום שחרורו.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום כ"ו בתמוז, תשס"ז (12 ביולי 2007) במעמד הנוכחים                                        

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ