אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 8002/07

גזר דין בתיק פ 8002/07

תאריך פרסום : 28/08/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
8002-07
10/04/2007
בפני השופט:
נ.זלוצ'ובר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד סיגל דהן
הנתבע:
פרידמן ארטיום
עו"ד פאור יורם
גזר דין
  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו, לאחר הסדר טיעון לעניין תיקונו של כתב האישום, בכתב אישום מתוקן ובו חמישה אישומים, בעבירות של הפרת הוראה חוקית, שתי עבירות תקיפה לשם גניבה ושתי עבירות שוד, עבירות בניגוד לסעיפים 287(א), 381(א)(2) ו- 402(א) לחוק העונשין, התשל"ז- 1977.

אין הסדר לעניין העונש.

על פי עובדות האישום הראשון שבכתב האישום המתוקן, הנאשם עזב ללא אישור ביום 24/12/06 את הקהילה הטיפולית "אילנות" ובכך הפר צו שניתן ביום 14/12/06 בבית המשפט באשקלון ע"י כבוד השופט אינפלד בת.פ. 1373/06, לפיו על הנאשם לשהות כחלופת מעצר בקהילה זו החל מתאריך 17/12/06. בגין אישום זה הורשע הנאשם בעבירה של הפרת הוראה חוקית.

על פי עובדות האישום השני שבכתב האישום המתוקן, ביום 26/12/06 בסמוך לשעה 15:40, באשקלון עמדה הגב' ציפורה מלכה (להלן: "מתלוננת 1"), ילידת 1959, בתחנת אוטובוס כשהיא אוחזת בתיקה בידה. הנאשם שישב באותה עת על ספסל בתחנת האוטובוס משך בכוח את תיקה של המתלוננת, כשהיא זועקת לעזרה ונמלט מן המקום כשתיקה בידו. תיקה הכיל חמש טבעות זהב, מכשיר טלפון נייד, 100 ש"ח ומסמכים. בגין אישום זה הורשע הנאשם בביצוע עבירה של תקיפה לשם גניבה.

על פי עובדות האישום השלישי שבכתב האישום המתוקן, ביום 26/12/06 בסמוך לשעה 19:00, באשקלון, הלכה הגב' אולגה גוורובין - מלניק (להלן:" מתלוננת 2"), ילידת 1948, ברחוב כשהיא אוחזת בתיקה מתחת לבית השחי. הנאשם הגיח מאחורי גבה של המתלוננת, משך בכח את תיקה, כשהיא זועקת ונמלט מן המקום כשתיקה בידו. תיקה הכיל 30 ש"ח, משקפיים, מפתחות, תרופות ומסמכים. בגין אישום זה הורשע בביצוע עבירה של תקיפה לשם גניבה.

על פי עובדות האישום הרביעי שבכתב האישום המתוקן, ביום 27/12/06 בסמוך לשעה 15:30, באשקלון, הגב' סמדר נגוסה-חזן (להלן:" המתלוננת 3"), הלכה ברחוב כשתיקה תלוי על כתפה. הנאשם הגיח מימינה ומשך בכוח את תיקה מכתפה. המתלוננת 3 ניסתה להתנגד באוחזה בתיק בחוזקה, אך הנאשם המשיך למשוך את התיק בכוח עד שהצליח להוציאו מידיה של המתלוננת 3 ונמלט מן המקום בריצה כשתיקה בידו. תיקה הכיל כרטיס אשראי, שתי טבעות זהב, 50 ש"ח, מכשיר טלפון נייד, מפתחות ומסמכים. המתלוננת אשר היתה בחודש חמישי להריונה, נחבלה בשתי אצבעותיה, הקיאה וחשה ברע. היא הופנתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בגין אישום זה הורשע הנאשם בביצוע עבירת שוד.

על פי עובדות האישום החמישי שבכתב האישום המתוקן, ביום 27/12/06 בשעת אחר הצהריים באשקלון עמדה הגב' חווה לוצקר (להלן: "המתלוננת 4"), ילידת 1959, בכניסה לבנין מגוריה כשתיקה תלוי על כתפה. הנאשם הגיח מאחורי גבה של המתלוננת ומשך בכוח את תיקה מכתפה.  המתלוננת 4 ניסתה להתנגד למעשי הנאשם, אך הנאשם המשיך למשוך בכוח את תיקה עד שהמתלוננת נפלה ארצה על גבה ורצועת התיק נקרעה. הנאשם נמלט מן המקום כשבידו התיק אשר הכיל כרטיס אשראי, 250 $, 800 ש"ח, שני מכשירי טלפון ניידים, פנקסי שיקים, משקפי שמש, מפתחות ומסמכים. בגין אישום זה הורשע הנאשם בביצוע עבירת שוד.

  1. לתיק זה צורף ת.פ.1015/06 של בית המשפט השלום בקרית גת שקיבל את המספר 1373/06 של בית המשפט השלום באשקלון בענין פ.א. 5033/06 ופ.א. 5002/06. בתיק זה הורשע הנאשם, על פי הודאתו, לאחר הסדר טיעון לענין תיקונו של כתב האישום, בעובדות כתב האישום המתוקן, בשתי עבירות של גניבה ועבירה של תקיפה כדי לגנוב, עבירות בניגוד לסעיפים 384 ו- 381(א)(2) לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 וזאת בכפוף להסתייגות שהביע הנאשם בפני כבוד השופט אינפלד, לפיה הנאשם אינו זוכר שבתיק נשוא האישום השני היה מכשיר טלפון נייד.

על פי עובדות האישום הראשון ביום 2/9/06 בשעת ערב באשקלון תקף הנאשם עוברת אורח בכך שחטף מידה מכשיר טלפון נייד ונמלט מן המקום כשהמכשיר בידו.

על פי עובדות האישום השני ביום 31/8/06 בסמוך לשעה 19:00 באשקלון תקף הנאשם את הגב' פולינה וילקר, ילידת 1951, בכך שמשך את תיקה מכתפה, המתלוננת אחזה בתיק, אך הנאשם משכו ורצועת התיק נקרעה. הנאשם נמלט מן המקום כשתיקה בידו. התיק הכיל 900 ש"ח, כרטיס אשראי, כרטיס בנקט, מכשיר טלפון נייד, טבעת זהב ומסמכים.

  1. התביעה ביקשה להחמיר עם הנאשם ולהשית עליו מאסר בפועל ממושך, אשר ישקף את חומרת מעשיו, תוך הפעלת מאסר על תנאי מת.פ. 8051/04 של בית המשפט המחוזי בבאר שבע בן 12 חודשים, באופן שכולו ירוצה במצטבר למאסר שיושת בתיק זה, מאסר על תנאי ממושך שיהא בו כדי להרתיע את הנאשם, פיצוי למתלוננות והשתת קנס. לדידה של המאשימה, אין להקל עם הנאשם רק בשל כך שהמניע לביצוע העבירות היה על רקע שימושו בסמים. יתרה מכך, הקלה עם הנאשם יתכן ותעביר מסר מוטעה לציבור כאילו יש להשלים עם מעשיו של הנאשם ולקבלם בסלחנות, זאת במיוחד לאור קורבנות העבירה אשר זקוקות להגנת בית המשפט מקום בו הן מתקשות להגן על עצמן.

ב"כ המאשימה הגישה מכתב שחרור ממיון בית החולים ברזילי בנוגע למתלוננת 3, סמדר נגוסה, ממנו עולה, כי המתלוננת נבדקה ושוחררה באותו יום מבית החולים.

בהערת אגב אני מעיר, כפי שגם אמרתי בעת הדיון, שאיני מצליח לקרא את הרשום בתעודה הרפואית. לעיתים קרובות, מוגשות תעודות רפואיות הכתובות בכתב יד בלתי קריא. התביעה מתבקשת לפעול לתיקון המצב.

  1. ההגנה טענה, כי הנאשם אשר בא ממשפחה נורמטיבית, מכור לסמים ועל רקע התמכרותו זו ביצע את העבירות. לא היה בכוונתו של הנאשם לפגוע במתלוננות. לדבריו, העבירות הן חטיפת תיקים מנשים וגם במקרים בהן נפגעו נשים אין מדובר בעבירות שוד קלאסיות, מה גם שהנשים לא סבלו מחבלות חמורות. כמו כן, יש להתחשב בכך שהנאשם הודה מיוזמתו והוביל את החוקרים לכל התיקים שחטף. 

יש לציין, כי הסנגור לא ביקש משירות המבחן להכין תסקיר בעינינו של הנאשם וזאת משום שסבר שהדבר מיותר.

  1. לנאשם, על אף גילו הצעיר, עבר פלילי די מכביד. הנאשם החל לבצע עבירות עוד שהיה נער. מרישומו הפלילי עולה, כי לנאשם שני רישומים פליליים ללא הרשעה מבית המשפט לנוער באשקלון בגין עבירות פריצה לרכב בכוונה לגנוב, עבירות פריצה לבנין, החזקת סכין והחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. כמו כן, לנאשם שתי הרשעות קודמות מבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין עבירות של שוד מזויין.
  1. הנאשם, צעיר כבן 22, מכור לסמים, על רקע זה ביצע את העבירות שבתיק זה.

את העבירות בת.פ. 8002/07 ביצע הנאשם 10 ימים בלבד לאחר שחרורו לקהילה טיפולית "אילנות" על פי החלטתו של כבוד השופט אינפלד מבית המשפט השלום באשקלון בת.פ.1373/06. הנאשם לא השכיל לנצל את הזדמנות הפז שניתנה לו שעה ששוחרר למרכז הגמילה כבר בשלב המעצר. הנאשם ברח מהמקום. בזמן הפרת הצו שניתן כאמור, ביצע הנאשם את העבירות המתוארות בארבעת האישומים, נשוא תיק זה, וזאת בפרק זמן קצר של יומיים בסך הכל. בנוסף, מאסר מותנה בן שנה שהיה תלוי ועומד נגד הנאשם לא הרתיעו.

דפוס ההתנהגות קשה ומסוכן מאד. הנאשם בחיפושיו אחר מימון מנת הסם הבאה אינו בוחל באמצעים ונוהג בצורה אלימה כלפי קורבנותיו. 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ