אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 7353/99

גזר דין בתיק פ 7353/99

תאריך פרסום : 16/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
7353-99,4817-01,3372-03,3373-03
26/06/2006
בפני השופט:
משה מכליס נ ש י א

- נגד -
התובע:
מע"מ באר-שבע
עו"ד דודו עזוז
הנתבע:
1. שיאון שרותי כח אדם וסיעוד בע"מ
2. קרץ אריה
3. סימה אלמקייס

עו"ד אבו שריקי
עו"ד סילאגי גורג
גזר דין
  • 1.         כנגד הנאשמים 2 ו-3 הוגשו 4 כתבי אישום שונים המייחסים להם עבירות על חוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975 (להלן: "חוק מע"מ") ביחד עם תקנות מס ערך מוסף, תשל"ו-1976 (להלן: "התקנות").

בכתב האישום המתוקן בת.פ. 7353/99 במאוחד עם ת.פ. 4817/01 בנוסף לכתב האישום המתוקן בת.פ. 3373/03 מיוחס לנאשמים 2 ו- 3 שבתקופות הרלוונטיות לכתבי האישום שימשו מנהליה הפעילים של נאשמת 1 (שיאון שרותי כח אדם וסיעוד בע"מ- שהינה חברה בע"מ הרשומה כעוסק מורשה בענף כח אדם) וביחד עם נאשמת 1, 46 עבירות של אי הגשת דו"חות במועד, עבירות בניגוד לסעיף 117(א)(6) ביחד עם סעיפים 67 ו- 88 לחוק מע"מ וביחד עם תקנה 20 ו- 23 לתקנות, ולגבי הנאשמים 2 ו-3 בצירוף סעיף 119 לחוק מע"מ, כשמתוכם 18 הוגשו באיחור (ולא 13 כנטען בטיעוני המאשימה, מ.מ) ו-28 לא הוגשו, כאשר סכום המס הנובע מ-26 הדוחות שלא הוגשו הוא בסך 1,447,078 ש"ח (סכום משוער). לנאשם 2 מיוחסות כל 46 העבירות ואילו לגבי נאשמת 3 מיוחסות 30 עבירות של אי הגשת דוחות, מאחר ושימשה כמנהלת פעילה של הנאשמת 1 החל מחודש ינואר 2000. כאשר סכום המס (משוער) שלא שילמה עומד על 1,238,773 ש"ח.

כאמור, כנגד הנאשמים 2 ו-3 הוגש כתב אישום נוסף ת.פ. 3372/03 ביחד עם נאשמת 1 (טופז שרותים טכניים בע"מ- שהינה חברה בע"מ הרשומה כעוסק מורשה בענף כח אדם עובדים זרים ועבודות ביצוע) ומיוחס להם 8 עבירות של אי הגשת דו"ח במועד לתקופות שבין אוגוסט 2002 ועד מאי 2003. כאשר 7 דוחות לתקופות אוקטובר 2002 ועד מאי 2003 הוגשו כדוחות אפס (0) ודוח אחד לא הוגש, כאשר המס החייבים בגינו עומד על 69,617 ש"ח (קרן).

  • 2.         לסיכום: יוצא כי לנאשם 2 מיוחסות 54 עבירות של אי הגשת דוחות במועד, מתוכם 29 טרם הוגשו וסכום המס הנובע מ-27 מהדוחות עומד ע"ס של 1,516,695 ש"ח ולנאשמת 3 מיוחסות 38 עבירות של אי הגשת דוחות, כשמתוכם 23 דו"חות טרם הוגשו (ולא 25 כנטען בטיעוני המאשימה, מ.מ), כאשר סכום המס שלא שולם עומד ע"ס של 1,308,390 ש"ח.
  • 3.         הנאשמים באמצעות באי כוחם הודו בעובדות המיוחסות להם בכתבי האישום והורשעו בדין.
  • 4.         לבקשת באי כוח הנאשמים 2 ו-3 הוריתי לשירות המבחן להגיש תסקירים אודות הנאשמים.
  • 5.         שירות המבחן הגיש תסקיר אודות הנאשם 2. האינפורמציה בתסקיר מבוססת על השתתפותו של הנאשם 2 בקבוצת אבחון ועל מספר שיחות פרטניות שנערכו עמו.

מהתסקיר עולה, כי הנאשם 2 בן 55, נשוי ואב לשלושה ילדים בגילאים 16, 24 ו-28, עובד כסדרן בקולנוע ומתנדב אחת לשבוע בבית חולים סורוקה. מתגורר עם משפחתו בבאר-שבע. עד לתחילת עבודתו כסדרן המשפחה התקיימה מעבודתה של אשתו כמנהלת סניף של "מחסני אופנה". הקשר עם אשתו הינו רעוע על רקע משבר כלכלי קשה איתו מתמודדת המשפחה, אשר בא לידי ביטוי גם בחובות כבדים ללווים בשוק האפור ולהוצאה לפועל.

ציין שירות המבחן כי מדיווח שהתקבל מהמחלקה הפסיכיאטרית בבית-חולים סורוקה עולה, כי הנאשם 2 סובל מתסמיני לחץ ודיכאון על רקע חובות כבדים ומטופל בתרופות. בנוסף סובל מהפרעה בריכוז ובזיכרון. עוד עולה, כי היה נסיון של הנאשם 2 לבצע מעשה אובדני.

מהתרשמות שירות המבחן עולה, כי הנאשם 2 בעל אינטליגנציה תקינה, מצוי בסערת רגשות ושרוי במשבר חריף ובדיכאון. נושא חוויות של חוסר משמעות בחייו ותחושת חוסר אונים וחוסר תקווה על רקע חובות כבדים. הרבה לבכות, התקשה לזכור מועדי הפגישות ונראה כי מצוי במצב סהרורי וזקוק לתמיכה. עוד התרשם השירות כי קיימת סכנה ממשית להביא לידי ביטוי ממשי את רצונו לשים קץ לחייו.

עוד ציין שירות המבחן, כי מעברו של הנאשם 2 עולה כי הנאשם עבד בעבודות שונות. בגיל 38 עבד כתשע שנים כמנהל בחברת כוח אדם, ולאחר מכן הקים וניהל חברה שעסקה בענף כוח אדם. החברה נסגרה כעבור שלוש שנים עקב קשיים כלכליים. לדברי הנאשם, מאז סגירת החברה אינו מצליח להשתלב בשוק העבודה.

באשר לעבירות נשוא כתבי האישום: הנאשם 2 מודה בביצוען ולוקח מלוא האחריות עליהן. לדבריו, לא הגיש את הדו"חות במועד על רקע חובות כלכליים כבדים, הלוואות שנלקחו מלווים בשוק האפור וקריסה של הבנק למסחר, שם היו מרוכזים חשבונות החברה.

לגישת השירות, העבירות בוצעו על רקע מערבולת כלכלית, שאליו נקלעה החברה, כאשר כל פעולה הובילה אחריה להסתבכות נוספת, מותך מחשבה שהפעולות הנעשות יסייעו ליציאה מהמשבר הכלכלי.

סבור שירות המבחן, כי לאור נסיבותיו האישיות של הנאשם 2 יש מקום להתחשב בעונש שיושת עליו. מעריך השירות, כי עונש שירוצה מאחורי סורג ובריח עלול להחמיר את מצבו הנפשי. אשר על כן, ממליץ השירות להשית על הנאשם 2 עונש של מאסר שירוצה בעבודות שירות. בנוסף, לאור מצבו הנפשי, הנאשם 2 זקוק למסגרת טיפולית שתהווה מקור תמיכה, לכן מומלץ להעמידו בפיקוח השירות למשך שנה במהלכה הנאשם יהיה בקשר עם השירות ויעקוב אחר מצבו הנפשי, ועל פי צרכיו יופנה לקבלת טיפול נפשי.

  • 6.         שירות המבחן הגיש שני תסקירים אודות נאשמת 3. האינפורמציה בתסקיר מבוססת על שיחות פרטניות שנערכו עמה .

ציין שירות המבחן, כי הנאשמת 3 הינה בת 40, נשואה ואם לשלוש בנות בגילאים 10, 15 ו-17. בתה הצעירה הינה בעלת צרכים מיוחדים. בן זוגה אינו עובד והמצב הכלכלי הקשה השפיע לרעה על מערכת היחסים ביניהם. בתסקיר המשלים ציין שירות המבחן כי מערכת היחסים בין בני הזוג החמירה והנאשמת 3 אינה רואה עתיד לזוגיות עם בן זוגה, אשר מבלה מרבית שעות היום מחוץ לבית ואינו שותף בגידול הבנות ובפרט הבת הצעירה בעלת הצרכים המיוחדים. הנאשמת מסרה כי משפחתה המורחבת תומכת בה מבחינה כלכלית.

מעברה של הנאשמת 3 עולה, כי סיימה 12 שנות לימוד, שירתה שירות צבאי מלא כרכזת כוח אדם. בהמשך למדה היסטוריה באוניברסיטת בן-גוריון אולם לא סיימה את חובותיה הלימודיים עקב נישואיה והולדת הבת הבכורה. בהיותה כבת 32 הקימה יחד עם הנאשם 2 חברת ה"שיאון". החברה שגשגה מבחינה כלכלית ואף התרחבה בכך שהגדילה את מספר לקוחותיה.

מהתרשמות השירות עולה, כי הנאשמת 3 הינה אישה המנהלת אורח חיים נורמטיבי, מתמודדת עם קשיים כלכליים וקשיים זוגיים במקביל להתמודדותה עם גידול ילדה בעלת צרכים מיוחדים. נמצאת בחוסר ודאות וחרדה לגבי הצפוי לה בהליך המשפטי וההשלכות הצפויות לבני ביתה ובפרט לבתה הצעירה.

באשר לביצוע העבירות: הנאשמת 3 מודה בביצוען ולוקחת אחריות מלאה עליה. לדבריה לא הגישה את הדו"חות במועדם מאחר והחברה נקלעה לחובות כלכליים כבדים. מסרה שהחברה הייתה משועבדת לבנק למסחר, אשר קרס וזאת במקביל למעסיק שעמו עבדו אשר לא שילם להם את משכורות העובדים. לדבריה, ניסו לצאת מהחובות על ידי לקיחת הלוואות בשוק, נסיון זה הוביל להסתבכות כלכלית נוספת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ