אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 7081/08

גזר דין בתיק פ 7081/08

תאריך פרסום : 07/06/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי חיפה
7081-08
14/07/2008
בפני השופט:
יצחק כהן

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מייסא זועבי
הנתבע:
סרגי צ'צ'ק
עו"ד עלאא אלדין עתאמנה
גזר דין

1.       הנאשם, יליד שנת 1961 נשוי ואב לשני ילדים בגירים, הורשע על פי הודייתו, במסגרת הסדר טיעון שנעשה בין הצדדים, בעבירות המיוחסות לו בכתב האשום המתוקן, והן עבירה של גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 333 בצירוף סעיפים 335(א)(1) ו-(א1) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977, ועבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין.

2.       בכתב האישום שהוגש נגד הנאשם נטען, כי בתאריך 26.4.2008 פרץ ויכוח בין הנאשם ואשתו, במהלכו גידף הנאשם את אשתו (להלן - "המתלוננת") ומשך בשערות ראשה, ואגב כך אף תלש חלק מהן. עוד נטען, כי המתלוננת ברחה למטבח שם הניפה סכין כדי להרתיע את הנאשם, אך הנאשם הוציא את הסכין מידה, שבר אותה והשליך את חלקיה. לאחר מכן, הנאשם נטל קרש, אותו נטל מרהיטי הדירה, והכה באמצעותו את המתלוננת, ובכל אותה העת ישבה המתלוננת על רצפת מטבח הדירה וניסתה לגונן, בידיה, על ראשה ועל פניה. בשלב מסוים הורידה המתלוננת את ידה מחמת תשישותה, והנאשם המשיך להכותה באמצעות הקרש.

          במהלך האירוע התחננה המתלוננת מהנאשם כי יפסיק להכותה, אך הנאשם לא שעה לתחנוניה, ותחת זאת תפס את המתלוננת בצווארה מאחור, כופף את ראשה לעבר הרצפה כשגבה מופנה אליו, ודרך על עורפה באמצעות רגלו בעוצמה. המתלוננת התחננה כי הנאשם יזמין אמבולנס שיפנה אותה לקבלת טיפול רפואי, אך הנאשם לא נעתר לתחנוניה והשאיר את המתלוננת שותתת דם בדירה ויצא מהדירה. כעבור דקות מספר שב הנאשם לדירה, שטף את המתלוננת מדמה במקלחת, ושוב עזב את הדירה.

          עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך כל האירוע המתואר לעיל, הנאשם איים על המתלוננת כי יהרוג אותה, וזאת בכוונה להפחידה או להקניטה.

3.       נטען בכתב האישום, כי כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למתלוננת שברים סגורים בידיה, עם תזוזה ובלעדיה, והמתלוננת אף נותחה לצורך איחוי השברים שנגרמו לה. כמו כן נגרמו למתלוננת חבלות במרפק ובכף יד ימין, באמה השמאלית, וכן נגרם לה חתך בקרקפת.

4.       הנאשם הודה בעובדות האירוע עוד בחקירתו, וכאמור אף הודה במסגרת הסדר טיעון שנעשה בין הצדדים, בכתב האישום המתוקן, והורשע על פי הודייתו. בהסדר הטיעון הסכימו הצדדים, כי העונש שיוטל על הנאשם יהיה בין שנתיים מאסר בפועל לארבע שנות מאסר בפועל, וכן שיוטל על הנאשם עונש מאסר על תנאי מרתיע.

5.       ב"כ הנאשם ביקש להורות על הכנת תסקיר מבחן ונעתרתי לבקשתו, ועובר לשמיעת טענות הצדדים לעניין העונש, הגיש שירות המבחן את התסקיר (סומן מ/1).

          בתסקיר סקר שירות המבחן את נסיבותיו האישיות של הנאשם, ואת הנסיבות בעטיין התפתח האירוע נשוא כתב האישום. על קצה המזלג אציין, כי לגרסת הנאשם, הוא והמתלוננת שתו וודקה ולאחר מכן פרץ ביניהם ויכוח.

          עמדת שירות המבחן היא, שהנאשם אינו בשל לטיפול, שכן הוא עוטף עצמו בהגנה ומתקשה לראות החלקים הפוגעים שבהתנהגותו, הגם שנראה, כי חומרת האירוע מעוררת אצל הנאשם מידה של חשבון נפש. בתסקיר נמנע איפוא שירות המבחן מליתן המלצה טיפולית בעניינו של הנאשם.

6.       אין זו הפעם הראשונה שהנאשם עומד לדין על תקיפת המתלוננת. כבר בשנת 2004 הועמד הנאשם לדין על תקיפת המתלוננת (תיק פ' [חדרה] 2685/03), שם הורשע על פי הודייתו בעבירה של גרימת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 380 בצירוף סעיף 382(ג) לחוק העונשין, וכן בעבירה של היזק לרכוש במזיד, לפי סעיף 452 לחוק העונשין. באותו עניין נדון הנאשם בתאריך 21.12.2004 ל- 5 חודשי מאסר על תנאי, למשך שלוש שנים, וחתימה על התחייבות בסך 3,000 ש"ח למשך שלוש שנים. העבירה נשוא כתב האישום המתוקן שלפני נעברה איפוא על ידי הנאשם כארבעה חודשים לאחר סיום תקופת התנאי ותקופת ההתחייבות.

7.       באת כוח המאשימה הדגישה את חומרת מעשיו של הנאשם ואת אכזריותם. ב"כ המאשימה תמכה טענותיה בפסיקה הגורסת, כי יש להחמיר עם בעלים מכים, קל וחומר כאשר מדובר בהתנהגות ברוטלית ביותר, כמתואר בכתב האישום. על כן ביקשה באת כוח המאשימה לגזור על הנאשם את העונש המרבי במסגרת הסדר הטיעון, דהיינו ארבע שנות מאסר לריצוי בפועל.

          לעומת טענות ב"כ המאשימה, טען ב"כ הנאשם, כי הנאשם הפנים את חומרת התנהגותו, כעולה מכך שכבר בחקירתו הודה בעובדות כתב האישום. כמו כן ציין ב"כ הנאשם, כי הנאשם מתחרט על מעשיו חרטה כנה ואמיתית ואף התנצל על כך בפני אשתו וילדיו. ב"כ הנאשם רואה במקרה מעידה חד פעמית שלא תחזור על עצמה, ומציע כי בית המשפט ימליץ לשלב את הנאשם בבית כלא בו קיימת מסגרת טיפולית למניעת אלימות במשפחה. ב"כ הנאשם הוסיף וטען, כי הנאשם עבד ופרנס את משפחתו בכבוד, ואף זכה לתעודות הוקרה ממפעל הצמיגים "אליאנס" שם עבד, מה גם, שלמתלוננת הייתה תרומה בהתפתחות האירוע נשוא כתב האישום שלפני. לדעת ב"כ הנאשם, יש מקום להסתפק במקרה שלפני ברף התחתון של הענישה עליה הסכימו ב"כ הצדדים בהסדר הטיעון, דהיינו - שנתיים מאסר בפועל.

8.       הנאשם בדבריו הביע חרטתו על מעשיו וציין כי התנצל בפני אשתו וילדיו, והוסיף, כי הם קיבלו את התנצלותו. לדברי הנאשם, התנהגותו נבעה מכך שהיה נתון בלחץ מסויים. הנאשם הוסיף, כי הוא מבקש לפתוח דף חדש בחייו עם אשתו, ושניהם אינם מעוניינים להתגרש זו מזה, ולדבריו, אין סיכוי שינהג כלפי אשתו באלימות בעתיד.

9.       התנהגותו של הנאשם  כלפי אשתו באירוע נשוא כתב האישום הייתה התנהגות ברוטלית ואכזרית, והיא מחייבת ענישה הולמת. מאידך, להתרשמותי, חרטתו של הנאשם היא חרטה כנה, אם כי ספק בעיני אם ניתן לסמוך על דבריו, כי לא ישוב להכות את אשתו. על כן, לאחר ששקלתי טענות הצדדים, ובמסגרת הסדר הטיעון שנעשה ובהתחשב כל הנסיבות הצריכות לעניין, הנני מחליט כדלקמן:

(א)     הנני דן את הנאשם ל- (3) שלוש שנות מאסר בפועל. תחילתה של תקופת המאסר תחשב מיום 27.4.2008, שאז הנאשם נעצר.

(ב)      הנני דן את הנאשם לשנתיים מאסר על תנאי, והתנאי הוא, שבמשך שלוש שנים לא יעבור הנאשם עבירות אלימות מסוג פשע כלפי אדם כלשהו, או עבירות של אלימות מכל מין וסוג כלפי אשתו.

והודע לצדדים כי הם זכאים לערער על פסק הדין בתוך 45 ימים בפני בית המשפט העליון.

ניתן היום י"א בתמוז, תשס"ח (14 ביולי 2008), והודע בפומבי.

מותר לפרסום מיום 14/07/2008.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ