אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 6660/04

גזר דין בתיק פ 6660/04

תאריך פרסום : 18/08/2008 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
6660-04
05/06/2005
בפני השופט:
פלד מרדכי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל על ידי עו"ד ענתבי
הנתבע:
מרקוביץ אורית
עו"ד אורינוב תומר
גזר דין

הנאשמת, מרקוביץ אורית, הורשעה  עפ"י הודאתה בעבירות נשוא כתב האישום המתוקן בת.פ. 6660/04 (להלן: התיק העיקרי), הנוגעות ל - 8 פרטי אישום, שעניינם גניבה, זיוף, גניבה בידי עובד, לרבות שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה.

מתוך האמור בכתב האישום, בתיק העיקרי, עולה כי הנאשמת גנבה מתיקה של עובדת, שעבדה עימה בחברת אלון מתכת שיק, זייפה אותו וסחרה בו וקיבלה תמורתו 5,000 דולר, אותם החזירה לאחר שנתגלו מעשיה (אישום ראשון).

בהמשך, מעלה הנאשמת בכספי החברה, בה עבדה, כשגנבה שני שיקים, שנועדו להעברה לאחר, בסכום של למעלה מ - 93,000 ש"ח וקיבלה תמורתם 25,000 ש"ח (אישום שני).

בדרך זו של זיוף מסמכים חזרה ופעלה הנאשמת, לפיהם נחזה כביכול כי מועצת כפר קאסם הזמינה מכולות לאשפה, בסכום של 119,000 ש"ח, מהחברה בה עבדה, ובהגיע יום התשלום סרבה מועצת כפר קאסם לשלם עבור המכולות הללו (אישום שלישי).

בנוסף, גנבה הנאשמת, בחודש ינואר 2003, שיק, מתיקו של עדי הלפרין, בעת שעבדה עימו כמתנדבת במטה הליכוד, בת"א, זייפה אותו בחתימתה ורשמה בו סכום של 66,000 ש"ח. את השיק מסרה לאחר, כדי לקבל תמורתו במזומן, אך השיק לא כובד (אישום רביעי). כמו כן, גנבה הנאשמת סכום של 20,000 ש"ח, שהופקדו בידיה, מכספי וועד הבית, ברח' וייצמן 41, בת"א, שם התגוררה בדירה שכורה, וזאת בין השנים 1996-2000, עת ניהלה את וועד הבית וקופתו בהתנדבות (אישום חמישי).

האישום השישי מגולל פרשה חמורה בפני עצמה, עת עבדה הנאשמת בחברת
"ק.ש. אוטו סנטר" בע"מ, ברח' הפטיש, בנס ציונה, כמקדמת מכירות שיווק ומבצעים (להלן: החברה).

מסתבר, כי החברה ביקשה לצאת במסע שיווק ועל כן פנתה לנאשמת וביקשה ממנה לאתר מבצעים שיגרמו לעליית מכירות החברה, על פיהם כל לקוח שיקנה רכב מהחברה, יקבל מתנה בשווי של כ - 100 דולר, שתמומן מכספי החברה. הנאשמת פנתה לחברת התיירות "ניצא טורס", מרח' פרישמן, בת"א, שהסכימה לשווק ללקוחות החברה חבילות נופש, שערכן 548 ו 658 דולר, כל אחת, וערכה הסכם עם חברת "ניצא טורס", בהקשר לחבילות נופש אלו, בסכומים הנקובים, הגם שהוגבלה ע"י החברה לסכום של 100 דולר בהטבה ללקוח.

בהמשך, פעלה הנאשמת באופן מתוחכם, כך שנחזה, כי החברה התחייבה לתשלום של 100 דולר בלבד ועד שנתגלו מעשיה של הנאשמת הספיקה לזייף 4 שיקים של החברה, שעל פיהם שולמו והועברו ל"ניצא טורס" מכספי החברה, סכומים המגיעים ל - 1,728,000 ש"ח, עבור המבצע (אישום שישי). בהמשך לכך, קיבלה הנאשמת מס' כרטיס אשראי של לקוח ועשתה בו שימוש, שלא בהיתר, וחייבה את המתלונן בסכום של 7,810 ש"ח (אישום שביעי).

עוד מסתבר, כי הנאשמת לא היססה לעשות שימוש במסמך שזויף על ידיה לפיו תוענק לה הלוואה של 46,000 ש"ח, ע"י חברת "אוטו סנטר", שם עבדה בשנת 2001, וזאת כדי להטעות בעלים של דירה, שנשכרה ע"י הנאשמת , שלו חבה תשלום עבור 10 חודשי שכירות, שאותם לא שילמה ועל סמך אותו מכתב מזוייף אף קיבלה ממנהלת החשבונות בחברה שיק ע"ס 46,000 ש"ח ואותו מסרה למתלונן, חיים קינן, לאחר שחתמה בו, ללא היתר, את חתימת המושך, ובהמשך קיבלה אותו חזרה מידיו בטענת שווא כלשהי, והכל על מנת לקבל ארכה לתשלום דמי השכירות למתלונן (אישום שמיני).

לכתב האישום בתיק העיקרי, כפי שפורט לעיל, צרפה הנאשמת והודתה בכתב אישום נוסף, מתוקן בשנית (ת.פ. 8962/04), המכיל 21 אישומים, המפרטים עבירות דומות שבוצעו ע"י הנאשמת, וברצף, בשנים 2002 - 2004. מדובר בעבירות שבוצעו בעת שהנאשמת הציגה עצמה בפני אנשים שונים במצגי שווא שונים, ובדרך של מרמה והולכת שולל הוציאה מהם 177,000 ש"ח וכ - 12,000 דולר, ותוך זיוף עשרות שיקים (41 במספר), שאותם גנבה וקיבלה במרמה וכשקיבלה בנוסף על דרך המרמה שירותים שערכם הכספי מגיע לכדי 153,000 ש"ח ותוך ניסיון לקבל כספים  נוספים והכל בדרך של מרמה, זיוף והתחזות, בסכום המגיע לכדי 240,000 ש"ח.

הנאשמת נהגה גם לגנוב שיקים ממקורות שונים, להעבירם למתלוננים נשוא כתב האישום המצורף, לשם כיסוי חובות כספיים, שנוצרו כלפי אותם מתלוננים, שדרשו את כספם חזרה וזאת לצורך מימון  שירותים שונים שקיבלה.

באשר לאישום הראשון, בכתב האישום המצורף, מסרה עדות, המתלוננת, הגב' רוזן טופז, שפרטה בעדותה, באשר ליחסי החברות שנוצרו בינה לבין הנאשמת, ובעוד שהמתלוננת עשתה ככל יכולתה לסייע לנאשמת בשכנה אותה בביתה, ניצלה הנאשמת את טוב ליבה ונכונותה של המתלוננת לסייע לה, ולהיות לה לעזר בכל אשר פנתה,  משנטלה ממנה 5 שיקים, שנועדו, כביכול, לתשלום חשבונות, עבור הנאשמת, מילאה בהם סכומי כסף שונים שנעו בין 5,000 ש"ח ל - 22,000 ש"ח ומסרה אותם למוטבים שונים. בנוסף גנבה מהמתלוננת 14 שיקים, שחלק מהם זויפו, בחתימתה של הנאשמת. כתוצאה ממעשיה אלו, הגיעו למתלוננת נושים שונים שדרשו ממנה את כספם ואירועים אלו פגעו בבריאותה, והסבו לה עוגמת נפש רבה.

הנאשמת, כאמור, לא היססה להוליך שולל רבים אחרים וגבתה מהם כספים, תוך העלאת טענות שווא בדבר יכולתה להסדיר עבור המתלוננים, אם את ענייניהם בנוגע לחובותיהם בעיריית ת"א ואם באשר לקבלת היתרי בניה וביטול צווי הריסה (אישומים 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 13, 14, 15, 16, 20, 21).

כן הוליכה שולל עובד זר בטענות שווא, כי ביכולתה לסייע בקבלות היתרי עבודה לו ולאשתו, בישראל, והוציאה ממנו כספים רבים ואף לא היססה למסור לו שיק מזוייף על סך 15,000 ש"ח, שלא כובד על ידי הבנק, משדרש ממנה את כספו, משהבין כי הולך שולל (אישום 11).

בנוסף, גנבה שיקים וזייפה אותם (אישום 12), בסכומים המגיעים לכדי 170,000 ש"ח, וזאת מגיורא סימנר, איתם סחרה, כאשר 32,000 ש"ח הוצאו מהמתלונן, דרור חסידים, בגינם של אותם שיקים גנובים. משעבדה בביתו של יוסף אברמוף, גנבה גם שם 5 שיקים, שאותם זייפה ומילאה בהם סכומי הכסף המסתכמים ב-11,850 ש" ח , ומסרה לאחרים, ורכשה באמצעותם שירותים ומוצרים. בנוסף עשתה שימוש, ללא היתר, בכרטיס האשראי של המתלונן, ורכשה מוצרים בכ - 9,142 ש"ח (אישום 18).

סנגורה של הנאשמת, עו"ד אורינוב, ביקש להקל בעונשה של הנאשמת, בעיקר נוכח האמור בחוות הדעת הפסיכדיאגנוסטית, שהמציאה לגבי הנאשמת ד"ר נעמי כהן (ס/1), בה הובא רבות, ממצבה הכולל של הנאשמת, שהינה גרושה ואם לבת שהינה בת 23. עוד נאמר בחוות הדעת (ס/1) ובעדותה של ד"ר כהן בביהמ"ש, כי הנאשמת כשלה בעבירות רבות, עקב נטייתה לרצות אחרים, במקרה זה, גבר עימו היתה במערכת יחסים, שנזקק לכספים והנאשמת סיפקה לו אותם בדרך של מרמה וזיוף, כדי לרצותו.

הנאשמת תוארה כאישה אינטליגנטית ונבונה, שפעלה, כאמור, מתוך אותה נטייה לרצות אחרים, כשעולמה הרגשי מתואר כפגוע, בעלת דימוי עצמי נמוך, נוכח הרקע המשפחתי שהובא בחוות הדעת, תוך ציון העובדה כי אינה עבריינית במבנה אישיותה, וכי הינה זקוקה לטיפול נפשי מתמשך.

כן צויינה חרטתה על אשר עוללה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ