אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 6410/00

גזר דין בתיק פ 6410/00

תאריך פרסום : 08/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
6410-00
23/02/2005
בפני השופט:
משה מכליס נ ש י א

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל -מע"מ באר-שבע
עו"ד יעל בוקר יוסף
הנתבע:
1. סופר אפיק (1999) בע"מ
2. צרויה יונה

עו"ד נקש עוזי
גזר דין
  • 1.         בית המשפט המחוזי מיום 27/10/04 בערעור על פסק הדין של מותב זה מיום 02/02/04, החליט לבטל את גזר הדין מכוח סמכותו לפי סעיף 213(1) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב- 1982 והורה לקיים דיון מחודש בשאלת התאמתו של הנאשם לרצות את עונש המאסר בעבודות שירות.

בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי ביקשתי מהממונה על עבודות השירות לחוות את דעתו בשאלת התאמת הנאשם לרצות את עונשו בעבודות שירות.

בחוות דעתו מיום 20/01/05 ציין הממונה על עבודות שירות כי הנאשם אינו כשיר לעבוד בעבודות שרות וזאת לאור נכותו הקשה ואפשרויות העבודה המוגבלות בעיר מגוריו.

  • 2.         כנגד הנאשם יחד עם נאשמת 1- חברה בע"מ שהוא מנהלה הפעיל הוגש כתב אישום המייחס להם 2 עבירות של אי הגשת דו"ח תקופתי במועד, בניגוד לסעיף 117(א)(6) ביחד עם סעיפים 67 ו- 88 לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975 וביחד עם תקנה 20 ו- 23 לתקנות מס ערך מוסף, התשל"ו-1976.
  • 3.         בישיבת יום 6.2.02 הודה הנאשם בשמו ובשם נאשמת 1 בעובדות המיוחסות להם בכתב האישום והורשעו בהתאם. לבקשת בא כוח הנאשם, הנאשם הופנה לשירות המבחן על מנת שיוגש תסקיר אודותיו.
  • 4.         שירות המבחן, בתסקירו מיום 23.12.02, ציין כי הנאשם בן 35, בן יחיד, הוריו התגרשו כשהיה בגיל 9, אביו עזב את הארץ לפני הגירושין, קשריו עמו מנותקים, מבטא אמביוולנטיות ביחסו אל אביו ובשנים האחרונות הקשר היה מלווה במתח, ולקשיים בקשר עם האב השלכות על התפתחותו הרגשית.

ציין שירות המבחן כי הנאשם לקה בפוליו סמוך לאחר לידתו ועל רקע זה נפגעה התפתחותו המוטורית והינו משותק בגפיים התחתונות.

ציין שירות המבחן כי הנאשם למד במסגרות חינוכיות רגילות, בכיתות ז,ח,ט, יצא לפנימיה "נווה הדסה", מפאת רצונו לצאת מתוך המערכת המשפחתית המגוננת, ובתום כיתה ט' עבר ניתוח בגב שבעקבותיו אושפז תקופה ארוכה עם שיקום ובסיום האשפוז חזר לבית אימו, השתלב במסגרת חינוכית רגילה, סיים 12 שנות לימוד ולמד מנהל עסקים במשך שנתיים במכללה באשקלון.

ציין שירות המבחן כי הנאשם עצמאי כלכלית מגיל 20, כאשר בחלק מהתקופה היה עצמאי וחלק עבד כשכיר, וכיום לאחר שכשל בעסוקו האחרון, אשר העבירה הינה חלק מכך, מתקיים מאבטחת הכנסה, ובגין חובותיו מכר את ביתו, כיסה חלק מחובותיו, ביקש מהוצאה לפועל איחוד תיקים והוכר כמוגבל באמצעים.

  • 5.         בתסקירו המשלים, מיום 16.7.03, ציין שירות המבחן  כי הנאשם גר כיום לבדו בדירה שכורה למרות מגבלותיו הפיזיות והכלכליות, זאת על מנת להמשיך את תכנית השיקום התעסוקתי, בו הוא נתון במסגרת הביטוח הלאומי, כן לומד הנאשם לוגיסטיקה לתואר ראשון במכללת ספיר במסגרת תכנית השיקום של הביטוח הלאומי.

ציין שירות המבחן כי הנאשם כיום מתקשה להתמודד רגשית עם נכותו ועד לביצוע עבירה זו רווחתו הכלכלית אפשרה לו להוות כיסוי למגבלותיו, כיום נמצא הנאשם בחוסר אונים, נתון ברגרסיה רגשית על רקע היותו תלוי בממסד ובחברים, תחושת אבדן עצמאותו מאפילה על כל התייחסותו והתנהגותו במרחבי חייו השונים, ומעצים רגישותו להתנהגויות המופנות כלפיו אותן הוא חווה כרחמים, רגשות עמם מתקשה להתמודד.

ציין שירות המבחן כי הנאשם נמנע לאורך כל חייו הבוגרים ביצירת קשר משמעותי עם נשים, זאת מתוך חרדה לנטישה, וקשריו אופיינו בריחוק ובידוד רגשי, כמו כן חווית הנטישה מנטישת אביו משפיעה על קשריו ביצירת קשרים משמעותיים ומצבו כיום מבליט את בדידותו והוא חרד להיות נטל על הסובבים אותו וכן מבליט את רצונו לסייע ולעזור לחבריו, זאת על מנת לצמצם את תחושת התלות שלו בסביבתו, כמו כן כשלונו בעסקיו ואבדן רווחתו הכלכלית מעצימים תחושת בדידותו ומגבירים קשייו ממוגבלותו.

ציין שירות המבחן כי הנאשם הודה בביצוע העבירה, אך יחד עם זאת מתקשה לקחת אחריות על ביצוע העבירה, שכן רכש את המינימרקט אך לאחר מספר חודשים, בעקבות כשלונו בעסק, מכר אותו בחזרה לאותו אדם, הוציא חשבונית, אך לא קיבל את התמורה, שכן הרוכש הינו קרוב משפחתו בו נתן אמון מוחלט, אך בדיעבד חש מרומה ובכוונתו לתבוע אותו בהליך אזרחי.

ציין שירות המבחן כי הנאשם מתקשה להתמודד עם תחושת כשלון ומבטא חשש מפני גזר דין ומפני עונש של מאסר, דבר העלול לפגוע בתכנית השיקום בה נתון כיום.

התרשם שירות המבחן כי עד ביצוע העבירה נהג הנאשם לטשטש את מגבלותיו, נהג להרשים את הסובבים אותו בהצלחתו הכלכלית והתקשה לבחון טיבם של קשרים מתוך צורך לזכות בהערכת הסביבה.

ציין שירות המבחן כי זוהי עבירתו הראשונה של הנאשם אשר בדרך כלל פועל באורח תקין ושייכותו לחברה הנורמטיבית ולמרות מגבלותיו מנסה להשתלב באורח מלא בחברה ולעבוד למחייתו, והעבירה בוצעה על רקע הקושי להודות בכישלון ולהמשיך את עסקיו ברמה מנותקת מהמציאות תוך טשטוש תחושת הכישלון על ידי המנעות מתשלומי חובה.

סבור שירות המבחן כי הנאשם כיום מתקשה להתמודד עם מצבו הכלכלי והשפעתו על הבלטת מגבלותיו וקיימת נזקקות טיפולית במטרה לסייע לו להרחיב יכולתו להתמודד באורח יעיל בחברה ועיבוד תחושת אבדן עצמאותו.

באשר לעונש, סבור שירות המבחן, כי עונש במסגרת השרות לתועלת הציבור יהווה עונש הולם ותורם לחברה, ויחד עם זאת ישמור על תהליך השיקום במסגרת הביטוח הלאומי, דבר אשר יסייע לו לחדש עצמאותו הכלכלית, לה יש השלכות על תפיסת עצמו במרחב וחיזוק הערך העצמי, ובמידה ויוטל על הנאשם עונש של מאסר הדבר עלול לקטוע את תכנית השיקום, לפיכך ממליץ שירות המבחן על העמדת הנאשם במבחן ולהטיל עליו עונש של 300 שעות עבודה במסגרת השירות לתועלת הציבור.

  • 6.         באת כוח המאשימה בטיעוניה לעניין העונש, מבקשת מבית המשפט להשית על הנאשם עונש של מאסר בפועל כאשר העונש של 4 חודשים שהושת על ידי בית המשפט בגזר הדין שבוטל על ידי ערכאת הערעור הינו עונש הראוי בנסיבות המקרה, שכן בנסיבות אחרות המאשימה הייתה מבקשת עונש מאסר ממושך ומרתיע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ