אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 4971/06

גזר דין בתיק פ 4971/06

תאריך פרסום : 18/11/2008 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
4971-06
14/09/2008
בפני השופט:
ציון קאפח

- נגד -
התובע:
מדור תביעות פלילי ת"א
עו"ד קריתי-גולן
הנתבע:
בולנדי אייל-אל
עו"ד רויטל גוטליב
גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב האישום המקורי שעניינן תקיפה בתנאים מחמירים והחזקת סכין מבלי שיש בידו להוכיח כי החזיקה למטרה כשרה עבירה לפי הסעיפים 186, 380 + 382 (א) לחוק העונשין תשל"ז-1977 ("להלן החוק").

כן הורשע בעובדות התיקים המצורפים כדלקמן: ת"פ 1182/08 בימ"ש השלום בראשל"צ שעניינו עבירות של תקיפת שוטר כדי להכשילו בתפקיד, התחזות כאדם אחר במטרה להונות והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, עבירות על פי הסעיפים 273, 441 (1) ו 275 לחוק. ת"פ 4963/07 בימ"ש השלום בירושלים שעניינו עבירות של התפרצות למקום מגורים, גניבה, החזקת מכשירי פריצה, החזקת נכס החשוד כגנוב והיזק בזדון, עבירות על פי הסעיפים 406 (ב), 384, 409, 413  ו-452 לחוק.

אירועי כתבי האישום השונים על פי סדר התרחשותם:

בחודש יוני 2006 תקף הנאשם בצוותא עם אחר את קובי מקסימוב בכך שהיכה אותו במכות אגרוף ובעיטות בפניו בראשו ובגופו. בהמשך, עת הגיעה למקום חלי מקסימוב היכה אותה הנאשם בראשה. כתוצאה ממעשיו נגרמו למתלונן נפיחות וכאבים בראשו ולמתלוננת המטומה וכאבים בראשה - ת"פ 4971/06.

ביום 01.11.07, הנאשם ביחד עם אחרים, התפרצו לדירת מגורים בקרית-ספר. תפקידו של הנאשם בהתארגנות היה  לאבטח את מעשה ההתפרצות. הוא ישב ברכבו בחניה וצפה אל הרחוב כאשר עליו להתריע בפני חבריו מפני הפרעה כלשהי. האחרים נכנסו לדירה וניסו לעקור ממקומה כספת. לשם כך השתמשו במכשירים שונים. האחרים הרסו את הכספת, עקרו אותה מהמקום וכן גנבו תכשיטים שונים. הם עלו לרכבו של הנאשם ונסעו מהמקום. בהמשך, נעצרו הנאשמים על ידי שוטרים אגב ביקורת שגרתית - ת"פ 4963/07 בימ"ש השלום בירושלים.

ביום 21.01.08 נעצר הנאשם על ידי שוטר בבת-ים. הנאשם החל בורח מהמקום והשוטר דלק בעקבותיו. השוטר הגיע אל הנאשם וביקש ממנו להתלוות אליו אך זה נגח בפניו של השוטר ובאפו וגרם לו לשבר באף. שוטר אחר אשר הגיע למקום השתלט על הנאשם אשר השתולל ועצר אותו- ת"פ 1182/08 בימ"ש השלום בראשל"צ.

בכל אלה הודה הנאשם והורשע.

התובעת המלומדת ביקשה להחמיר בעונשו של הנאשם ולהטיל עליו עונש מאסר ממושך על מנת להציל את החברה, כלשונה, מפגיעתו הרעה של הנאשם. התובעת הפנתה לעברו המכביד של הנאשם ולעובדה כי העבירות בוצעו בשעה שהנאשם היה אסיר ברישיון ובשעה שמאסרים על תנאי ממושכים עומדים ותלויים נגדו.

בא כח הנאשם הפנתה לנסיבותיו האישיות הקשות. בדברים נרגשים סיברה עו"ד גוטליב את האוזן כי בני משפחת הנאשם ובכלל זה אימו אשר העידה בפניי, נרתמו כדי לסייע לו להשתלב בחברה. הסניגורית המלומדת הסבירה את הרקע להסתבכויותיו במצבו הבריאותי ובהתמכרותו לסמים. לראשונה, כך בא כח הנאשם, הוא נקי מסמים ורואה פתח של תקווה בסיוע בני משפחתו.

הנאשם עצמו, בדברים נרגשים,  הביע צער וחרטה ואמר כי מזה שישה חודשים הוא נקי מסמים והוא מרגיש כי משפחתו דואגת לו ואוהבת אותו. לדבריו, זו פעם ראשונה שהוא חש כך.

עברו של הנאשם מכביד ביותר. ביום 29.11.00 נשפט הנאשם בבית משפט לנוער. הליך זה הסתיים בלא הרשעה כאשר העבירות המיוחסות לו הינן תקיפת שוטר כשהתוקף מזוין בנשק, תקיפת שוטר כדי להכשילו והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

ביום 23.05.05 נשפט הנאשם בבית המשפט המחוזי בתל-אביב ודינו נגזר ל-37 חודשים מאסר בפועל ולמאסרים על תנאי של 20 חודשים ו-12 חודשים. העבירות בהן הורשע היו, קבלת דבר במרמה, החזקת נכס החשוד כגנוב, שוד מזוין, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והחזקת סכין.

ביום 02.06.05 נשפט הנאשם בבית משפט השלום באילת ונידון למאסר בפועל למשך שישה חודשים וכן למאסר על תנאי. העבירות בהן הורשע, קבלת נכסים שהושגו בעוון, התפרצויות למקום מגורים והונאה בכרטיס חיוב.

כאמור לעיל, נידון הנאשם בבית המשפט המחוזי בתל-אביב במסגרת ת"פ 40077/04 לתקופת מאסר ממושכת בת 37 חודשים והעבירות בהן הורשע בפניי,  בוצעו בשעה שהיה אסיר ברישיון, קרי, לאחר ניכוי שליש.

במסגרת הדיונים בבית המשפט המחוזי,  בוצע צירוף תיקים אשר כלל 5 תיקים ובהם עבירות של העלבת עובד ציבור והכשלת שוטר, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו  - בשני מקרים שונים - ושתי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הצדדים הגיעו להסדר טיעון ובו עונש מוסכם של 37 חודשים מאסר בפועל. במסגרת הטיעונים לעונש ציין בא כח הנאשם כי בעצם ההודאה, מביע הנאשם חרטה . הנאשם בדבריו אמר "אני רוצה לנקות שולחן ולסיים". בנימוקיו לאימוץ הסדר הטיעון, ציין כבוד השופט שהם: "התרשמתי, כי הבעת חרטתו וצערו של הנאשם לא באו מן השפה אל החוץ וכי בדעתו לשנות את אורחות חייו, ובתום ריצוי עונש המאסר לחזור לחיים נורמטיביים ומהוגנים". על יסוד תקווה זו אימץ השופט את ההסדר אשר היה מקל מאוד בהתחשב בנסיבות השוד המזוין  - שוד בחבורה - כפי שפורט בגזר הדין.

לדאבון הלב, הנאשם לא ניצל את היד המושטת ואת הנכונות לעזרה אשר באו לידי ביטוי באימוץ הסדר הטיעון בבית המשפט המחוזי ובניכוי שליש מתקופת מאסרו. בהיותו אסיר ברישיון ובשעה ששני מאסרים על תנאי ממושכים מרחפים מעל ראשו שב עד מהרה לסורו. 

תקוות כבוד השופט נכזבה עד מהרה והנאשם מעל באמון שניתן בו. עיון בעובדות המקרים בהם הורשע בפניי מלמד כי הנאשם לא למד דבר. מדובר באדם, למרבה הצער, אלים ושלוח רסן. מעשי האלימות מאופיינים באכזריות, כך כלפי המתלוננים בתיק המקורי, שם היכה הנאשם את המתלונן במכות אגרוף ובעיטות בפניו, בראשו, ובגופו וכך גם כלפי השוטר בתיק אשר צורף. הנאשם נגח בפניו ושבר את אפו. חוט השני של אלימות כלפי שוטרים מאפיין את הנאשם עוד בהיותו קטין, כפי שהדבר בא לידי ביטוי כבר בתיק הראשון אשר נידון בבית משפט לנוער. בתיק זה העבירות כלפי השוטרים, תקיפה והכשלה בוצעו בחודש אפריל 1998 ובשעה שהנאשם בן 18 שנים בלבד. מאז, צבר הנאשם הרשעות בסוג זה של עבירות. אולם, גם משליחת יד ברכוש הזולת לא התנזר הנאשם, כפי שהדבר עולה מהרשעותיו הקודמות ומתיק בית משפט השלום בירושלים, שם חבר הנאשם לאחרים ולאחר תכנון מדוקדק פרצו לדירת מגורים לשם גניבת כספת. דפוס חוזר נוסף אותו מצאתי בפעילות הנאשם הינה התחזותו לאחר. כפי שפורט בת"פ 1182/08 בימ"ש השלום בראשל"צ, התחזה הנאשם לאחיו ששי בלונדי, ראה סעיף 4 לעובדות כתב האישום. עיון בגזר הדין של בית המשפט המחוזי מעלה כי לאחר השוד המזוין ביום 29.01.04, הגיע הנאשם למשרד נסיעות שם התחזה לאחיו ששי בלונדי, רכש כרטיס טיסה ועזב את הארץ תחת הזהות הבדויה. הנה כי כן, בחודש ינואר 2004 ובחודש ינואר 2008 התחזה הנאשם לאחיו.

התמונה המצטיירת קשה. הנאשם הפך את העבריינות למשלח יד. הבעות החרטה הינן מן הפה ולחוץ. עבירות כנגד הרכוש, ההונאה והמרמה מהווים חלק בלתי נפרד מפעילותו. אולם, יש להוסיף לאלה גם תכונות של אדם אלים, מסוכן וחסר רסן והגע מעצמך למסקנה כי יש להרחיקו תקופה ממושכת ככל האפשר מהחברה. אכן מידת הרחמים ראויה היא, אולם זאת הפעם יש לחמול ולחוס על החברה מפגיעתו הרעה של הנאשם.

שני ראשי נזק, פשוטו  כמשמעו, ניתן למנות בנאשם כפי שהדבר עולה מהרשעותיו הקודמות ומנסיבות המקרים בהם הורשע עתה. עבירות נגד הגוף ובכלל זה עבירות נגד שוטרים ועבירות חמורות נגד הרכוש.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ