אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 4387/05

גזר דין בתיק פ 4387/05

תאריך פרסום : 02/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
4387-05
16/03/2008
בפני השופט:
ד. מגד- סגן נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד חן בן-חיים
הנתבע:
ויצמן יורם
עו"ד אמיר ברק
גזר דין

1.         נגד הנאשם הוגש כתב אישום בת.פ. 4387/05  שהחזיק 5 אישומים, שכללו שורה ארוכה של עבירות התפרצות לבנין, גניבה, ניסיון גניבה וגניבה מרכב.   בהסדר טיעון סוכם כי כתב האישום בת.פ. 4387/05 יתוקן, באופן שהנאשם הורשע בשלוש עבירות של התפרצות לבנין, לפי סעיף 407 (ב) לחוק העונשין תשל"ז - 1977 (להלן: "החוק"), שלוש עבירות גניבה לפי סעיפים 384 + 383 לחוק, ניסיון גניבה, עבירה לפי סעיפים 25 + 384 + 383 לחוק והסגת גבול, עבירה לפי סעיף 447 (א)  (1) לחוק.  עוד סוכם בהסדר הטיעון, כי הנאשם יצרף את ת.פ. 5073/03 שענינו עבירה של החזקת סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.134 גרם נטו לצריכתו העצמית שנעברה בתאריך 9.6.03.  כמו כן סוכם בהסדר הטיעון, כי הנאשם יצרף את תיקי פ.א. 14899/04 ופ.א. 7421/04 מתחנת באר-שבע שענינם עבירות החזקת סמים מסוכנים מסוג הרואין לצריכתו העצמית,  שנעברו בתאריכים 7.4.04 ו - 17.7.04.  עוד הוסכם בהסדר הטיעון, כי שירות המבחן יערוך תסקיר, שיבחן את האפשרות לשלב את הנאשם במסגרת  גמילה מסמים.  לא היו הסכמות לעונש.

2.         לאחר ששירות המבחן המליץ לאפשר לנאשם  להיגמל מסמים, הועבר הנאשם לקהילה סגורה. הטיפול נחל הצלחה, הנאשם נגמל מהתמכרותו ארוכת השנים ואף החל לעבוד לפרנסתו. בנסיבות אלה,  שירות המבחן ביקש להסתפק בהעמדת הנאשם בפיקוחו למשך שנה. באי כח הצדדים הגיעו להסכמה לפיה הנאשם יצרף גם את ת.פ. 1310/06 (תיק פ.א. 998/05 תחנת אופקים) שענינו גניבת ארנק שהכיל מזומנים בסך 1000 ש"ח ותלושי קניה, עבירה שנעברה בתאריך 6.6.05. הם גם הגיעו להסכמה לעונש, דהיינו  כי הנאשם יעמוד בפיקוח שירות המבחן למשך 3 שנים וכי מאסר מותנה בן 8 חודשים נשוא ת.פ. 3/00 יוארך למשך שנתיים.  בתאריך 14.9.06 כיבד בית המשפט את הסדר הטיעון וגזר על הנאשם עונש שעלה בקנה אחד עמו.  במסגרת גזר-הדין הזהיר בית המשפט את הנאשם, כי במידה וימעד בתקופת המבחן, יסתבך בפלילים או לא ימלא אחר הוראות שירות המבחן, כי אז רשאי יהיה להפקיע את  צו המבחן  ולהטיל עליו עונש ממשי בגין  העבירות שבהן הורשע.

3.         למרבית הצער, הנאשם לא הצליח להתמיד בדרכו הטובה, מעד וחזר להשתמש בסמים קשים, ניתק את הקשר עם שירות המבחן ואף הסתבך בפלילים.  בין לבין, נעצר הנאשם עד תום ההליכים בת.פ. 2808/07 בו יוחסו לו עבירת התפרצות לבנין, ניסיון גניבה, הסגת גבול והחזקת נכס חשוד שנעברו בתאריך 25.7.06. בהסכמת הסניגור בית המשפט הפקיע את  צו המבחן. הנאשם צרף תיקים נוספים והורשע על פי הודאתו בת.פ. 2808/07 הנ"ל ובת.פ. 3793/07 המתייחס לעבירות גניבה והחזקת כלי פריצה שנעברו בתאריך 6.7.07. טרם הטיעונים לעונש בקש הסניגור כי שירות המבחן יערוך תסקיר נוסף, שבו יפרט תמונה עדכנית המתארת את מצבו הנוכחי של הנאשם.   

4.         מהתסקיר הנוסף עולה, כי הנאשם היה מכור שנים רבות לסמים קשים, שבמהלכן ערך  מספר ניסיונות גמילה שהסתיימו בהצלחה חלקית בלבד.  בכל פעם, כשנדמה היה שהנאשם עולה סוף סוף על דרך המלך, הוא נסוג אחור,  לא  הקפיד לשמור על אורח חיים נורמטיבי וחזר לדפוסי התנהגות קודמים ולמעגל הסמים והפשע.דווקא לידת בנו, מאורע משמח לכשעצמו שהיה אמור לגרום לו אושר, הביא לתוצאה הפוכה, גרם לו קשיים ופחדים להיכשל בתפקידו כאב והחזירו למעגל הסמים. הנאשם לא היה מוכן לחזור למסגרת של קהילה טיפולית סגורה. בנסיבות אלה הגיע שירות המבחן למסקנה, כי הנאשם אינו מתאים לטיפול, אך המליץ שלא להטיל עליו מאסר לתקופה ממושכת ולבחון האפשרות לשלבו במסגרת טיפולית בכלא.

5.         ב"כ המאשימה ביקשה להשית על הנאשם עונש חמור, כמתחייב מאופי העבירות שבהן הורשע מריבוי העבירות ומעברו הפלילי המכביד.  ב"כ הנאשם עמד על נסיבותיו האישיות הקשות , על ניסיונו  הכן להגמל מסמים והודאתו באשמה שחסכה זמן שיפוטי יקר. לנאשם ניתנה זכות המילה האחרונה. הוא נטל אחריות מלאה על מעשיו, הביע צער על העבירות שעבר והתחייב בפני בית המשפט שזו תהא הפעם האחרונה שיעמוד בפניו.

6.         לחובת הנאשם נרשמו עד עתה 20 הרשעות קודמות, שהתייחסו ברובן לעבירות רכוש וסמים ושבגינן ריצה מאסרים לתקופות שונות.  חרף עברו הפלילי ומאסר מותנה שריחף  מעל ראשו, הושיט לו בית המשפט יד תומכת, בתקווה כי יגמל מסמים ויהפוך לאזרח מועיל לחברה.  לאחר תקופה לא מבוטלת בה שיתף פעולה עם שירות המבחן ונמנע מלהשתמש בסמים, חזר הנאשם לסורו. אין לו אלא להלין על עצמו. אל נשכח, כי הנאשם נותן היום את הדין בגין שורה ארוכה של עבירות, חלקן חמורות שנעברו על רקע התמכרות לסמים קשים. לא נותר אלא למצות עימו את הדין ולהרחיקו מחברה נורמטיבית לתקופה ממושכת, על מנת לצמצם את פגיעתו הרעה.

            לאחר שהתחשבתי לקולא בהודאת הנאשם שחסכה זמן שיפוטי יקר ובנסיבותיו האישיות, אני גוזר עליו את העונשים הבאים:

            א.         40 חודשי מאסר לריצוי בפועל.

ב.         אני מפעיל מאסר מותנה בן 8 חודשים נשוא ת.פ. 3/00 בית משפט שלום באר-שבע באופן שחציו ירוצה במצטבר וחציו בחופף. בסה"כ ירצה הנאשם 44 חודשי מאסר בפועל בניכוי תקופות מעצרו כדלקמן:  מתאריך  20.9.05 עד 21.12.05 ומתאריך 26.7.07 ואילך.

ג.          12 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא שתוך 3 שנים מיום שחרורו מהכלא לא יעבור עבירות סמים ורכוש המסווגות כפשע.

ד.         6 חודשים מאסר על תנאי והתנאי הוא שתוך 3 שנים מיום שחרורו מהכלא לא יעבור עבירות סמים ורכוש המסווגות כעוון.

שב"ס מתבקש לבדוק התאמת הנאשם לטיפול גמילה בכלא.

המוצגים -  סם  וכלי פריצה  -  יושמדו בכפוף לחלוף תקופת הערעור ואם יוגש ערעור- בכפוף להחלטה בו.

הודעה זכות הערעור.

ניתן היום ט' ב אדר ב, תשס"ח (16 במרץ 2008) במעמד הצדדים.

ד. מגד, שופט

סגן נשיא

004387/05פ  134 נורית היינה

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ