אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 4332/05

גזר דין בתיק פ 4332/05

תאריך פרסום : 31/08/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
4332-05
12/06/2006
בפני השופט:
ג. אמוראי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד טלי כהן
הנתבע:
1. אבו תיליק סאלם
2. אלסאנע יונס

עו"ד מחמוד אל-סאנע
עו"ד אבו מדיעם
גזר דין

העובדות

כנגד הנאשמים  אבו תיליק סאלם (להלן: "נאשם 1") ואלסאנע יוסף (להלן: "נאשם 2"), שניהם ילידי שנת 1983, הוגש כתב אישום מתוקן, הכולל מספר אישומים הנוגעים בחלקם לשני הנאשמים יחד ובחלקם האחר לכל אחד מהנאשמים בנפרד על פי הפירוט הבא:

האישום הראשון מייחס לנאשמים עבירה של התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין תשל"ז- 1977 (להלן: "החוק") בכך שביום 11/9/05 בסמוך לשעה 4:20 התפרצו הנאשמים, בצוותא חדא, לביתו של מר סימון אוחיון ברחוב חרוב בעומר תוך שהם נכנסו לחצר הבית, פתחו את חלון הבית במטרה לבצע פשע או גניבה, בעוד המתלונן ובני ביתו ישנים בתוך הבית, הנאשמים הופתעו על ידי המתלונן שהניסם בצעקות.

האישום השני מייחס לנאשמים עבירות של התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק וגניבה- עבירה לפי סעיף 383+384 לחוק, בכך שביום 11/9/05 בשעה שאינה ידועה, בשעות הלילה, התפרצו הנאשמים בצוותא חדא, לביתו של מר לבנה גן, ברחוב עדעד בעומר, תוך שהם שוברים את דלת התריס בחצר האחורית ונכנסים לתוך הבית בעוד המתלונן בני ביתו ישנים וזאת במטרה לבצע פשע או גניבה, במועד האמור גנבו הנאשמים בצוותא חדא מהבית שלשה מכשירים סלולרים, שתי סולות למכשיר סלולרי, 300 ש"ח במזומן ופאנל של רדיו דיסק לרכב, זאת ללא הסכמת הבעלים ומתוך כוונה לשלולם שלילת קבע.

האישום השלישי מייחס לנאשם 1 התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק  בכך שביום 11/9/05 בסמוך לשעה 3:30 התפרץ הנאשם לביתה של גב' נועה ליבוביץ ברחוב פלפלון בעומר, תוך שהוא פותח את חלון הסלון ומכניס את ידו דרך התריס וזאת בכוונה לבצע פשע או גניבה בעוד המתלוננת ובני ביתה ישנים בתוך הבית. הנאשם הופתע על ידי המתלוננת שהניסה אותו בצעקותיה.

האישום הרביעי מייחס לנאשמים התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק בכך שביום 11/9/05 בסמוך לשעה 3:30 התפרצו הנאשמים, בצוותא חדא, לביתו של מר אלי הרשקוביץ ברחוב אשל בעומר, תוך שהם מסירים את חלון המטבח ומרימים את תריס החלון וזאת בכוונה לבצע פשע או גניבה זאת בשעה שהמתלונן ובני ביתו ישנים בבית באותה העת. אזעקת הבית שהחלה לעבוד, הניסה את הנאשמים.

האישום החמישי מייחס לנאשמים התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק בכך שביום 11/9/05 בשעה שאינה ידועה, בשעות הלילה, התפרצו הנאשמים, בצוותא חדא, לביתה של גב' ירדנה אלקן ברחוב צבר בעומר, תוך שהם פתחו את החלון בחזית הבית וכן את דלת הכניסה ונכנסו לתוך הבית במטרה לבצע פשע או גניבה בעוד המתלוננת ובני ביתה ישנים בבית באותה העת.

האישום השישי מייחס לנאשמים התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק בכך שביום 8/9/05 בשעה שאינה ידועה, בשעות הלילה, התפרצו הנאשמים, בצוותא חדא, לביתו של מר יגאל רבינוביץ ברחוב מרגנית בעומר תוך שהם פותחים את דלת הסלון ונכנסים לתוך הבית, זאת במטרה לבצע פשע או גניבה בעוד המתלונן ובני ביתו ישנים בתוך הבית.

האישום השביעי מייחס לנאשמים התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק וגניבה- עבירה לפי סעיף 383+384 לחוק, בכך שביום 8/9/05 בשעה שאינה ידועה, בשעות הלילה, התפרצו הנאשמים, בצוותא חדא, לביתו של מר רז שי ברחוב קינמון בעומר, תוך שהם פותחים את חלון המטבח ואת חלון חדר העבודה ונכנסים לבית, זאת במטרה לבצע גניבה או פשע. באותו מעמד גנבו הנאשמים מהבית, בצוותא חדא, 2 מצלמות דיגיטליות, מצלמת וידאו, מחשב נייד, קלטת ושעוני יד , ללא הסכמת הבעלים תוך כוונה לשלולם שלילת קבע.

האישום השמיני מייחס לנאשם 2 התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק, גניבה- עבירה לפי סעיף 383+384 לחוק ופריצה לרכב בכוונה לגנוב- עבירה לפי סעיף 413 ו' סיפא לחוק בכך שביום 23/8/05 סמוך לשעה 5:10 התפרץ נאשם 2 לביתו של מר שמואל לוסטיגר ברחוב קידה בעומר, תוך שהוא מנסר את סורג חלון המטבח, פותח את החלון ונכנס לבית, זאת במטרה לבצע פשע או גניבה בעוד שהמתלונן ובני ביתו ישנים בתוך הבית. באותו מועד, גנב נאשם 2 מהבית מכשיר סלולרי, 200 ש"ח ומפתחות רכב, ללא הסכמת הבעלים במטרה לשלולם שלילת קבע. בסמוך לאחר האמור לעיל, בחניית הרכב ברחוב קידה, התפרץ הנאשם 2 לרכב מסוג מזדה, השייך למתלונן בכך שפתח את הרכב באמצעות המפתחות אותם נטל קודם לכן מביתו של המתלונן וזאת במטרה לבצע גניבה או פשע.

האישום התשיעי מייחס לנאשם 2 התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק, וגניבה- עבירה לפי סעיף 383+384 לחוק בכך שביום 8/8/05 בשעה שאינה ידועה, בשעות הלילה, התפרץ הנאשם לביתה של גב' הלן בנימין ברחוב עדעד בעומר, תוך שהוא פותח את חלון חדר המחשב ונכנס לתוך הבית, זאת במטרה לבצע פשע או גניבה בעוד המתלוננת ובני ביתה ישנים בתוך הבית. במעמד זה גנב נאשם 2 מתוך הבית מחשב, בכך שנטלו ונשאו ללא הסכמת הבעלים בכוונה לשלולו שלילת קבע.

האישום העשירי מייחס לנאשם 2 נסיון התפרצות לבית מגורים- עבירה לפי סעיף 406(ב) + 25 לחוק והיזק במזיד- עבירה לפי סעיף 452 לחוק בכך שביום 27/7/05 בסמוך לשעה 4:00 ניסה נאשם 2 להתפרץ לביתו של אלכס ציחנסקי ברחוב ציפור בעומר, תוך שהוא מנסה לפתוח את דלת וחלון הבית במטרה לבצע גניבה או פשע בעוד המתלונן ובני ביתו ישנים בתוך הבית. במעמד האמור, גרם נאשם 2 נזק במזיד ושלא כדין לצילנדר דלת המזווה וכן למסגרת העץ של אותו חלון.

הנאשמים הודו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום המתוקן והורשעו על פי הודאתם.

כנגד נאשם 2 הוגש כתב אישום נוסף בת.פ 1029/06 המייחס לו החזקת סכין שלא כדין- עבירה לפי סעיף 186(א) לחוק. כתב האישום צורף לבקשתו. הנאשם הודה בעובדות כתב האישום והורשע על פי הודאתו.

לנאשמים אין עבר פלילי .

תסקיר שירות המבחן

הנאשמים הופנו לשירות המבחן על מנת שיערך תסקיר לגבי כל אחד מהם.

מתסקיר שירות המבחן בנוגע לנאשם 1 עולה כי הנאשם, בן 22 , נשוי ואב לילדה בת כבת שנה וחצי. אשתו, על פי דבריו מצויה בחודשי הריון מתקדמים. היחסים בינו ובין אשתו, תקינים. הנאשם מתגורר עם משפחתו בפזורה הבדואית סמוך לצומת גורל. הנאשם  מתאר את אמו כאישה חמה  ואוהבת ואת אביו, העובד בעבודות בניין, כדמות דומיננטית המביע דאגה ואכפתיות מילדיו.

הנאשם  סיים 12 שנות לימוד ולאחר לימודיו עבד בעבודות בניין, למד מכונאות רכב אך לא מצא עבודה בתחום ובתקופה מסויימת התקים מקצבאות ביטוח לאומי.

התרשמותה של קצינת המבחן מנאשם 1 היא כי מדובר בבחור צעיר אשר גישתו לחיים פאסיבית, ילדותי , אשר למרות גילו, טרם הגיע לבגרות ובשלות והוא עשוי לעיתים לפעול מתוך קלות דעת ללא מחשבה על מעשיו או תוצאותיהם. הנאשם מתפקד באורח תקין, בעל שאיפות נורמטיביות ונראה כי חווית המעצר אותה חווה בתיק זה הייתה משמעותית וטראומטית עבורו ואף היוותה גורם מרתיע.  הנאשם  נמצא בשלב של בדיקה עצמית ובחינת החלקים המכשילים בהתנהגותו והמחיר אותו יאלץ לשלם בגין ביצוע העבירה.

הנאשם  סיפר כי בעבר נהג לצרוך סמים קלים אך טוען כי מאז שיחררו ועד הנה נמנע משימוש בסמים, לנאשם לא נערכה בדיקת שתן בשל הזמן הקצר שעמד לרשות שירות המבחן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ