אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 4098/07

גזר דין בתיק פ 4098/07

תאריך פרסום : 07/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
4098-07
17/04/2008
בפני השופט:
נ. אבו טהה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל - פמ"ד
עו"ד אירה ויימן
הנתבע:
ועקנין דוד
עו"ד יצחק אלקבץ
גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב האישום המתוקן, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות: הפרת הוראה חוקית, דרישת נכס באיומים, תקיפות שונות, איומים - עבירות לפי סעיפים 287 (ב) לחוק העונשין, סעיף 404 רישא לחוק העונשין, סעיף 381 (א) (2) לחוק העונשין, סעיף 192 לחוק העונשין התשל"ז - 1977.

באישום הראשון מיוחס לנאשם כי במספר רב של הזדמנויות, בשנתיים שקדמו להגשת כתב האישום, היה מגיע לביתו של אחיו אלברט וקנין (להלן: "המתלונן") ודורש ממנו כסף עבור רכישת סם או שתייה אלכוהולית. כאשר המתלונן היה מסרב לתת לנאשם כסף, היה הנאשם מאיים על המתלונן.

לאור האמור לעיל, פנה המתלונן לבית המשפט למשפחה וביקש להוציא כנגד הנאשם צו הגנה, אשר ימנע ממנו להתקרב אליו או אל ביתו. צו ההגנה ניתן ביום 22/10/07, במסגרת תמ"ש 3600/98, חרף זאת המשיך הנאשם להגיע אל המתלונן ואל ביתו ודרש לקבל ממנו, באיומים, כסף, עבור רכישת סם ושתייה אלכוהולית - בשל מעשיו אלה, הורשע בעבירה של הפרת הוראה חוקית, לפי סעיף 287 (ב) לחוק העונשין.

באישום השני מיוחס לנאשם כי בתאריך 04/12/07, הגיע לבית המתלונן ואיים עליו כי יפגע בו אם לא ייתן לו כסף עבור מנת סם, בהמשך דרש הנאשם מהמתלונן כסף עבור רכישת שתייה אלכוהולית ואז הנאשם אמר לו "תקנה לי, אני עכשיו בקריז, אם לא תקנה לי אני אהרוג אותך ואת אמא שלך". בעקבות האיומים קנה המתלונן לנאשם שתייה אלכוהולית. בהמשך תפס הנאשם את המתלונן בחולצתו, ואיים עליו כי יהרוג אותו אם לא ייתן לו כסף. נוכח מעשיו אלו הורשע הנאשם בדרישת נכס באיומים ותקיפות שונות.

באישום השלישי מיוחס לנאשם כי בתאריך 05/12/07, שוב הגיע לביתו של המתלונן ודרש ממנו באיומים כסף עבור מנת סם ושוב הנאשם תפס בחולצתו של המתלונן ואיים עליו כי אם לא ייתן לו את הכסף, הוא ישבור עליו חפצים וירצח אותו. עקב האיומים והתקיפה, מסר המתלונן לנאשם סכום של 150 ש"ח. שוב באותו יום ובסמוך לשעה 19:00 פגש הנאשם את המתלונן ברחוב באופקים ושוב דרש מהמתלונן סכום של 50 ש"ח, שוב הנאשם איים להרוג את המתלונן ושוב תחת איומיו, מסר המתלונן לנאשם 50 ש"ח. בגין מעשה זה הורשע הנאשם בעבירה של דרישת נכס באיומים.

באישום הרביעי מיוחס לנאשם כי בתאריך 05/12/07 בסנוך לשעה 23:00, שהה המתלונן בבית אחותו ז'נט. למקום הגיע הנאשם ושוב פנה למתלונן ודרש ממנו כסף עבור רכישת סם והחל לאיים על המתלונן באמרו, "אני אתאבד עליך, אני ארצח אותך". בהמשך תפס הנאשם את המתלונן, נתן לו בעיטות ונתן לו אגרוף. המתלונן ברח לשירותים, נעל עצמו בשירותים והתקשר למשטרת ישראל. עוד מיוחס לנאשם כי במעמד הנ"ל, הגיע שלום בנה של ז'נט (להלן: "שלום") והפריד בין הנאשם למתלונן. הנאשם דחף את שלום ונתן לו סטירה, בהמשך נטל סכין ואיים על ז'נט כי ירצח אותה. במעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירות איומים ותקיפות שונות.

ב"כ המאשימה, במסגרת טיעוניה לעונש, עתרה להשית על הנאשם מאסר בפועל ארוך וממושך, מאסר על תנאי משמעותי וזאת בהתחשב בחומרת מעשיו של הנאשם כלפי בני משפחתו, עוד בשים לב כי מדובר באלימות חוזרת, מתמשכת, על רקע התמכרות לסמים ואלכוהול.

עוד הדגישה ב"כ המאשימה, את עברו הפלילי של הנאשם, הכולל הרשעות בגין פקודת הסמים המסוכנים. עוד ציינה כי הנאשם כיום מרצה מאסר ממש (חודשיים), תחת מאסר בעבודות שרות שנידון לו במסגרת ת.פ. 3957/02, בית משפט השלום בת"א מיום 04/02/07 , שלא בוצע.

ב"כ הנאשם מנגד, עתר שלא למצות את הדין עם הנאשם ולהסתפק בעונש צופה פני העתיד וזאת בהתחשב בתיקון המהותי של כתב האישום, הודאת הנאשם שחסכה זמן שיפוטי, החרטה שהביע הנאשם על מעשיו בפני בית המשפט וגם בפני בני משפחתו ובעיקר אחיו המתלונן, אלברט וקנין, שהעיד במסגרת ראיות ההגנה לטובתו ומסר כי הנאשם הוא אדם טוב באופיו, אולם מעשיו התרחשו על רקע תלות בטיפה המרה.

עוד ביקש ב"כ הנאשם, לראות במעשיו של הנאשם, כמסכת אחת, הואיל ומדובר במעשים שנמשכו בין התאריכים 04/12/07 ל - 05/12/07.

עוד הדגיש ב"כ הנאשם, את העובדה כי מדובר במאסרו הראשון של הנאשם מאחורי סורג ובריח.

עוד הדגיש ב"כ הנאשם, כי עברו הפלילי של הנאשם איננו מכביד כלל ועיקר, הואיל ולחובתו 2 הרשעות קודמות, הראשונה משנת 2003 בגין החזקת נכס החשוד כגנוב והשנייה משנת 2007 בגין החזקת סכין והחזקת סמים לצריכה עצמית מהשנים 2002 - 2005.

עוד הדגיש ב"כ הנאשם, כי אין לחובת הנאשם הרשעות קודמות בתחום האלימות, דבר המעיד על אופיו של הנאשם, כאדם שלא נוהג בדרך אלימה, כך שהמעשים נשוא כתב האישום, הם בבחינת כישלון חד פעמי.

אחיו של הנאשם, אלברט וקנין - המתלונן, העיד כי משפחתם מונה 12 אחים והנאשם הוא הצעיר מבין האחים. עוד מסר בעדותו, כי רק בתקופה האחרונה נהג הנאשם כפי שמתואר בכתב האישום, על רקע שתיית אלכוהול. עוד מסר כי בדרך כלל הנאשם הוא אדם טוב, כמו כן ביקש לשחררו ממעצרו, הואיל ומצא עבורו מקום תעסוקה וכי כל המשפחה מעוניינת לסייע לו ולשקם אותו, כך שינהל אורח חיים נורמטיבי.

הנאשם הביע חרטה בפני על מעשיו, עוד מסר בפני בין היתר: "אני כיום בן 40, היו לי תקופות קשות וזו אחת התקופות הרעות שלי, בה לא עבדתי ולא קיבלתי דמי אבטלה, אני מרגיש קשה במעצר כי זה המעצר הראשון שלי, אני מביע חרטה על המעשים שלי, גם התקשרתי לאח שלי ובכיתי ואני מביע חרטה עמוקה".

הנאשם יליד 1967 ולחובתו 2 הרשעות קודמות, הראשונה משנת 2003 בגין החזקת נכס החשוד כגנוב והשנייה משנת 2007 בגין החזקת סם לצריכה עצמית, החזקת סכין, תיווך בעסקי סמים - עבירות מהשנים 2002 עד 2005.

במסגרת הרשעתו השנייה, ת.פ. 3957/02, בית משפט השלום ת"א, נידון הנאשם למאסר בן חודשיים לריצוי בעבודות שרות - גזר הדין ניתן ביום 04/02/07 - בפועל הנאשם לא ביצע את עבודות השרות וכיום מרצה את העונש שנידון אליו, במאסר ממש.

הנאשם נעצר עד תום ההליכים, במסגרת כתב האישום שבפני, ביום 06/12/07.

ב"כ הצדדים הגישו אסופה של פסקי דין, התומכת לשיטתו של כל צד.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ