אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40324/07

גזר דין בתיק פ 40324/07

תאריך פרסום : 30/04/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40324-07
28/01/2008
בפני השופט:
כבוב חאלד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד בן זאב
הנתבע:
נביאסקי ישי
עו"ד בן נון
גזר דין

הנאשם הורשע על סמך הודאתו בביצוע העבירה המיוחסת לו בכתב האישום, שוד בנסיבות מחמירות, כך שלפי המפורט בכתב האישום היה הנאשם בן זוגה של המתלוננת בין השנים 2003 עד 2005 כאשר ביום 12.10.07, סמוך לשעה 14.30, הגיע הנאשם לדירת המתלוננת, לאחר שקבע עמה פגישה מראש, המתלוננת פתחה את דלת הדירה בפני הנאשם וזה תקף את המתלוננת משך כשעה בכך שהכה אותה ופצע אותה ולבסוף גנב את כספה וחפציה.

עוד מפורט בכתב האישום את האופן שבו ביצע הנאשם את מעשי התקיפה והגניבה, כאשר הנאשם מיד לאחר הכנסו לדירת המתלוננת, הצמיד אקדח למצחה והטיח בה "תשתפי פעולה או שאני יורה בך", המתלוננת נאבקה בנאשם, דחפה אותו ובעטה בו, וכתוצאה ממאבק זה נפל האקדח לרצפה, או אז הבחינה המתלוננת שמדובר באקדח צעצוע.

המתלוננת הלכה לכיוון תוך הדירה, הנאשם הלך אחריה, דחף אותה והפיל אותה, ומשניסתה להאבק בו, תפס אותה בצווארה וחנק אותה, הכה אותה באמצעות ידיו, בפניה ובידיה, בהמשך ניסה לקשור אותה, ומשהצליחה לברוח לחדר השינה, הצמיד אותה למיטה וחנק אותה פעם נוספת כאשר הפעם הוא מצליח אף לקשור את ידיה ורגליה באמצעות חבלים שהביא עמו וכן באמצעות חגורות, בגדים ונייר דבק.

במהלך השוד הסביר הנאשם למתלוננת שהוא בקשר עם עבריינים  שמחפשים אותה ואת אחותה הצעירה ומבקשים לרצוח אותה, הנחה אותה להגיד לו היכן היא שומרת את הכסף על מנת לסייע לה להחביא את הכסף מפני אותם עבריינים. המתלוננת האמינה לנאשם, הפנתה אותו למגירה בחדר השינה, שם הוא נטל מעטפות ובתוכם כ 20,000 ש"ח, שני טלפונים ניידים, נגן 3M.P וארנק שהכיל חפצים אישיים.

הנאשם יצא מהחדר כשהוא מותיר את המתלוננת קשורה בידיה וברגליה ונמלט עם הכסף והחפצים מהדירה.

כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו למתלוננת סימני חניקה באזור הצוואר ושטפי דם באזור עין שמאל.

הנאשם הורשע שלא במסגרת הסדר טיעון ומבלי שהתבקש אף תיקון כתב האישום, כאשר ב"כ המאשימה ביקש להפנות את בית המשפט לצילומים המתעדים את חומרת הפגיעה במתלוננת, החבלות שנגרמו לה והטראומה שהיתה מנת חלקה.

ב"כ המאשימה טען שהגם שמדובר בנאשם צעיר שאין לו הרשעות קודמות, הרי המאשימה עותרת להטלת עונש מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננת במלוא הסכום שגנב ממנה, תוך הדגשת הנסיבות המחמירות הקיימות במקרה זה לרבות היכרות קודמת בין הנאשם למתלוננת, האמון שנתנה המתלוננת בנאשם עובר לאירוע, התחבולה שבמעשי הנאשם, העובדה שהצטייד באקדח צעצוע, נתון שמחזק את הטיעון שמדובר במעשה מתוכנן מראש, העובדה שהמעשים נעשו בביתה מבצרה של המתלוננת, העובדה שמדובר במעשי אלימות לא קלים, העובדה שמדובר במעשים שארכו כשעה שהיא בגדר נצח נצחים עבור המתלוננת כאשר הנאשם משתמש בחבלים שהצטייד עמם, חגורות וצעיפים.

ב"כ המאשימה ביקש מבית המשפט לבחון את המקרה בחומרה נוכח האלימות שהופעלה כנגד המתלוננת, מעשי החנק במספר פעמים, ועל כן עתרה עו"ד בן זאב לבית המשפט להטיל על הנאשם עונש המתקרב לרף הגבוה, כל זאת בשים לב לאותן נסיבות מחמירות.

ב"כ הנאשם עו"ד בן נון ביקש להדגיש את נסיבות חייו  החריגות ויוצאות הדופן של הנאשם, העובדה שהנאשם נולד בברזיל, אומץ על ידי זוג הורים ישראלים, אך בהגיעו לגיל 5 הוריו המאמצים התגרשו, בהיותו בן 10 אמו נפטרה, ומגיל 12 עבר כבר בין מוסדות שונים מבלי שיצליח להתאקלם ולהקלט באיזה מהמוסדות האלה או במשפחה אומנת.

כבר בגיל 18 עבר הנאשם להתגורר במוסד המיועד לבני נוער חסרי דיור- בית השנטי, שם הכיר את המתלוננת והתפתח קשר זוגי ביניהם שבהמשכו הם אף עברו להתגורר ביחד.

עו"ד בן נון הוסיף וציין שהנאשם התמכר לסמים קשים לאחר שנפרד  מהמתלוננת כאשר בחורה ששהתה במחיצתו עובר לאירועים נשוא כתב האישום העידה שעובר לביצוע העבירות הוא בלע כמות גדולה של סמים, שתה אלכוהול וציין בפניה שהוא מבקש לשים קץ לחייו, רצון שכבר בא לידי נסיון מימוש בגיל יותר צעיר, או אז אושפז הנאשם  משך חודשים בבית חולים פסיכיאטרי.

בשלב זה של טיעון הסניגור לעונש, המלצתי בפני הצדדים להורות על קבלת תסקיר שירות מבחן שיפרט בפני בית המשפט לא רק את נסיבותיו האישיות החריגות של הנאשם אלא גם אפשרויות טיפוליות בנאשם זה נוכח היותו בודד וחסר מסגרת כלשהי, הצדדים קיבלו את המלצת בית המשפט, ותסקיר שהוגש לבית המשפט אכן מלמד שמדובר באחד מאותם מקרים קשים המובאים בפני בית המשפט, של נאשם שנסיבות חייו לא רק שלא היטיבו עמו אלא הן כה חריגות עד אשר פלא הוא הדבר שעד היום הוא לא הסתבך בפלילים, על אף מסכת חייו כמפורט בתסקיר.

כעולה מהתסקיר, מדובר במי שעסק בזנות כבר מגיל צעיר, במי שחווה כבר בגיל צעיר טראומה של נטישה ומצוקה נפשית של הוריו המאמצים, במי שהוריו המאמצים התגרשו בהיותו ילד קטן ואמו המאמצת נפטרה בהיותו בן 10 לערך, שסבל ממצוקות וטראומות משך שנים, התנהגותו אופיינה בהרס עצמי, התנהגות אלימה, התחברות לשוליים החברתיים וקושי להסתגל למסגרות.

שירות המבחן מציין שכבר בגיל 18 ניסה הנאשם להתאבד בקפיצה מבנין גבוה, בהמשך התפרנס כשפירסם עצמו באינטרנט כמי שמספק שירותי מין בתשלום.

שירות המבחן מציין שלאורך שנים הוא מגלה נסיגה תפקודית, שקע בחובות, השתמש בסמים קשים, ונוכח מורכבות מצבו של הנאשם, ציין שירות המבחן שאין בידו להציע  תכנית שיקומית כלשהי לגבי הנאשם, הסובל מבעיות רב תחומיות חריגות שאף שירות המבחן מתקשה להתמודד עמן.

אכן מדובר במקרה חריג ויוצא דופן שמחד אין להתעלם מנסיבותיו המחמירות שפורטו בהרחבה על ידי ב"כ המאשימה, ויש להדגיש במיוחד את אותן נסיבות המחייבות את בית המשפט להעדיף את האינטרס הציבורי החל מתכנון מעשה נפשע על ידי הנאשם שבו נעשה שימוש באלימות קשה וברוטאלית כלפי מי שהיתה בת זוגו שנים, כל זאת על רקע של רצון לשדוד את כספה.

הנאשם לא הסתפק באלימות סתם כנגד המתלוננת אלא הגדיל לעשות שעה שהתעלל בה משך כשעה, קשר אותה, סטר לה, חנק אותה, הפיל אותה וניתן לומר אף שהתעלל בה, ואין צורך בדמיון רב כדי לתאר את הטראומה שהיתה מנת חלקה של המתלוננת משך זמן לא קצר עד אשר היא מסרה לנאשם את מקום המחבוא של כספה - וגם אז הנאשם לא חס על המתלוננת כאשר הוא נטל את הכסף וחפצים נוספים השייכים למתלוננת ועזב את הדירה תוך שהוא מותיר את המתלוננת קשורה בחבלים ובחגורות בידיה וברגליה, מוטלת על המיטה מבלי יכולת להשתחרר.

עיון בתמונות שהוצגו על ידי ב"כ המאשימה, מלמד שמדובר באלימות לא קלה שחוותה המתלוננת ובמסכת התעללות חריגה ויוצאת דופן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ