אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40279/05

גזר דין בתיק פ 40279/05

תאריך פרסום : 23/08/2006 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי בתל אביב
40279-05
16/05/2006
בפני השופט:
כבוב חאלד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד קרמני
הנתבע:
1. זלטוסלא יזרעאילוב
2. סרגיי אושרובסקי
3. אנדריי סטוייצקי

עו"ד שקלאר
עו"ד בן נתן
גזר דין

1.         הנאשמים הורשעו, עפ"י הודאתם, במסגרת הסדר טיעון חלקי, בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום המתוקן: קשירת קשר לביצוע פשע ושוד בנסיבות מחמירות, כאשר הנאשם 3 הורשע גם בעבירה של הדחה בחקירה.

לפי המפורט בכתב האישום המתוקן, הציעה המתלוננת את דירתה ברמת גן למכירה, באמצעות רשת האינטרנט ובאמצעות שלט שתלתה מחוץ לדירה, כל זאת במהלך חודש יוני 2005, כאשר ביום 31.7.05 או בסמוך לפני כן, התקבל אצל הנאשמים 2 ו- 3 ואצל שניים אחרים מידע לפיו מחזיקה המתלוננת סכום של כ- 600,000 ש"ח במזומן בדירתה, ובתאריך זה התכנסו הנאשמים ברח' הירדן ברמת גן, על רקע אותו מידע, וקשרו קשר לשדוד את המתלוננת בדירתה, תוך שימוש באקדח דמה, כאשר במסגרת הקשר ולשם קידומו, הצטיידו הנאשם ואחרים באקדח דמה, במכשיר טלפון נייד, אותו רכשו במיוחד למניעת איתורם, ובסרט הדבקה שנועד לקשירת המתלוננת.

סמוך לאחר האמור, משכשלו נסיונות בני החבורה לתאם המפגש עם המתלוננת, התקשרה הנאשמת 1 למתלוננת, על דעת יתר הנאשמים והאחרים, והציגה עצמה בכזב כמי שמתעניינת ברכישת הדירה וביקשה להגיע לדירה כדי לראותה, כאשר המתלוננת נעתרה לבקשת הנאשמת וסוכם על מועד להגעת הנאשמת 1 לאותה דירה.

ביום 1.8.05 סמוך לשעה 14.00, התייצבו הנאשמים והאחרים בדירת המתלוננת, במטרה להוציא זממם אל הפועל, כאשר הנאשמת 1 מתקשרת למתלוננת ומודיעה לה שהיא ממתינה לה מחוץ לדירה, כאשר המתלוננת הזמינה אותה להיכנס לדירה, אך הנאשמים ניצלו הזמנה זו ונכנסו לדירה יחד עם הנאשמת 1, כאשר שניים אחרים ממתינים מחוץ לבנין, וכאשר המתלוננת שוהה בדירתה יחד עם שני ילדיה הקטינים.

בהיכנס הנאשמים לדירה, דחפה הנאשמת 1 את המתלוננת לתוככי חדר וסגרה את דלת החדר כאשר הנאשם 2 נמצא יחד עימה, כל זאת כאשר הנאשם 2 סתם את פיה של המתלוננת בידו, שלף אקדח דמה מחגורת מכנסיו והצמידו לראשה של המתלוננת, ודרש לדעת היכן מוחבא הכסף. המתלוננת התחננה לנפשה והסבירה שאין ברשותה כל סכום הכסף, כאשר הנאשמים 1 ו- 2 יוצאים מחדר הילדים לחיפוש בדירה ואילו הנאשם 3 שמר על המתלוננת, תוך שהוא דורש ממנה לגלות לה היכן מוחבא הכסף.

המתלוננת שחששה לחייה הפנתה את הנאשם 3 לארנקה, בו הוחזק סכום של כ- 2,800 ש"ח, שנועדו לרכישת מצרכים למסיבת יום ההולדת של בנה ולקופסת תכשיטים שהיתה בדירה.

במהלך הארועים, נכנסו האחרים לדירה, קשרו את רגלי המתלוננת ופנו יחד עם הנאשמים 1 ו- 2 לעריכת חיפוש בדירה, תוך שהם הופכים את כל שנקרה בדרכם, כל זאת בנסיון לגלות היכן מוחבא הכסף, כאשר הנאשם 3 מאיים על המתלוננת לבל תפנה למשטרה, שאם תעשה כן - עלולים בני החבורה לחזור לדירה.

בתום ארועים אלה עזבו הנאשמים והאחרים את הדירה, כשהם נוטלים עימם את מכשיר הטלפון הסלולרי של המתלוננת, 2,800 ש"ח במזומן ותכשיטי זהב רבים בשווי של כ- 26,000 ש"ח.

הנאשמים פנו לדירת אחד מבני החבורה בבת-ים, שם חילקו את השלל ביניהם והשליכו את מכשיר הפלאפון והאקדח.

2.         הסדר הטיעון הושג עם הנאשמים תוך תיקון עובדות כתב האישום המקורי, כאשר המאשימה הסכימה לקבל את טענת הנאשמים שהאקדח שהוחזק על ידם היה אקדח דמה ולא אקדח אמיתי, והעבירה של הדחה בחקירה בנסיבות מחמירות יוחסה רק לנאשם 3 תחת יחוסה לכל הנאשמים בכתב האישום המקורי.

אמרתי הסדר טיעון חלקי, משום העובדה שהסדר הטיעון לא כלל כל הסכמה או הבנה לענין העונש, כאשר התביעה לא הגבילה עצמה בטיעונה זה וכך גם הנאשמים.

עוד ראוי לציין שלא הוגשה כל עתירה מטעם הנאשמים לקבלת תסקיר לענין העונש, אך ב"כ הנאשמת 1 הודיע לביהמ"ש כבר בשלב זה על כוונתו להגיש חוו"ד של פסיכולוגית קלינית, אשר תפרוש בפני ביהמ"ש קווים לאישיותה התלותית של הנאשמת 1 ולנסיבותיה המיוחדות.

3.          א.        בפני ביהמ"ש הונחה חוות דעת קרימינולוגית של גב' חיה היכל, בה פירטה את נסיבותיה האישיות והמשפחתיות של הנאשמת 1, עובדת היותה בת זוגו של הנאשם 3 עובר למעצר בני החבורה, עובדת היותה בת 21 ואם לילדה בת שנתיים וארבעה חודשים, שהוריה התגרשו בהיותה קטינה, שסבלה התנהגות קשה מצד בן זוגה של האם, עד אשר שרותי הרווחה החליטו להוציא אותה מדירת האם לפנימיה, אך לא הסתגלה לתנאים באותה פנימיה וחזרה להתגורר בבית האם, תוך שהיא מפסיקה את לימודיה.

הנאשמת 1 פירטה בפני גב' היכל דבר יחסיה עם בן זוגה, ששיתף אותה בתכנון לבצע את השוד, כאשר היא התבקשה ע"י יתר המעורבים לדבר עם בעלת הדירה, כדי לתאם עימה מועד להגיע לדירה ולראות אותה, ותוך שהיא מודעת לכך שהאקדח שבני החבורה עושים בו שימוש הינו אקדח דמה ולא אקדח אמיתי.

גב' היכל גם מפרטת בחוות דעתה את העובדה שהנאשמת הודתה מיד בחלקה בביצוע העבירה, הביעה חרטה על מעשה זה ומתנצלת בפני המתלוננת על הנזק שנגרם לה.

בפרק ההתרשמות המקצועית פירטה גב' היכל בפני ביהמ"ש את התרשומתה שמדובר בנאשמת צעירה, פסיבית, חלשה ותלותית, שגדלה בבית בעייתי מאד, סבלה מהתנהגות אלימה של בן זוגה של האם, התקשתה בהשתלבות במערכות החינוך עד אשר הועברה לפנימיה.

גב' היכל מוסיפה ומציינת שמדובר בצעירה כנועה, שלא יכלה להמרות את פיו של בן זוגה אותה עת, מתארת אותה כבחורה מושפעת ולא עצמאית. מפרטת לגבי הסתבכויותיה הקודמות, שגם הן היו על רקע של מעשים של אחרים, אליהם היא נגררה. מפרטת לגבי התנסותה בעבר בשימוש בסמים ונוכח אישיותה הבלתי מגובשת, הסכנה הנשקפת לה במידה ותישלח לרצות עונש מאסר מאחורי סורג ובריח, סכנה מפני התערות בעולם העברייני וחזרה לדפוס התנהגות הכולל שימוש בסמים קשים.

גב' היכל אף הטריחה את עצמה והגיעה לביהמ"ש לצורך השלמת חוות דעתה, תוך שהיא מדגישה את הנזק שעלול להיגרם לנאשמת במידה וזו תישלח לרצות עונש מאסר מאחורי סורג ובריח וכן את הסכנה להעמקת מעורבותה בעולם העברייני במידה וזו אכן תיאסר.

ב.         כמו כן, לביהמ"ש הוגשה חוו"ד ערוכה ע"י מר שולמן ליאוניד, יו"ר אגודת מכבי באר שבע, המתייחסת לנאשם 2, בה הוא מפרט את היכרותו עם נאשם זה כספורטאי מחונן ומצטיין בתחום ההיאבקות, כאשר זה שימש כמתאבק בשורות האגודה אך גם בשורות נבחרת ישראל וזכה להישגים רבים בתחום זה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ