אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40226/06

גזר דין בתיק פ 40226/06

תאריך פרסום : 22/02/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40226-06
14/07/2008
בפני השופט:
כבוב חאלד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד הרציון
הנתבע:
משה זיגדון-שריד
עו"ד קליין
גזר דין

1.         פרטי האישום

            הנאשם הורשע על סמך הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום  המתוקן בשלישית (סומן במ/2).

            לפי המפורט באישום הראשון, הנאשם ומיכאל גולדשטיין (להלן: "גולדשטיין") הינם אזרחי ישראל. במהלך חודשים מרץ אפריל 2006 פגש הנאשם בגולדשטיין ובמיכאל יגודייב (להלן: "יגודייב") אותם הכיר היכרות מוקדמת (משהייה משותפת בכלא בעת שריצו עונש מאסר) ובמהלך הפגישה שידל הנאשם את השניים להרוויח כסף על ידי כך שיסעו לקוסטריקה ויביאו משם סם מסוג קוקאין במשקל 1 ק"ג, כאשר הוא מוסיף ומציין שמי מהם שישא את הסם על גופו יקבל סך של 30,000 ש"ח, כאשר הנאשם מוסיף ומציין שהוא ידאג לספק את כל הוצאות הנסיעה לבלדר לרבות שהייה בחו"ל, אמצעי רכישת סם וכיוצ"ב.

            יגודייב סירב להצעת הנאשם.

            הנאשם נפגש בשנית עם גולדשטיין ובפגישה זו הם קשרו קשר לייבא את הסם לפי הצעת הנאשם, כל זאת מקוסטריקה דרך ספרד וממנה לישראל כאשר גולדשטיין מסכים לשמש בלדר. במעמד זה מסר הנאשם לידי גולדשטיין סך של 400 ש"ח כדי לטפל בהוצאת דרכון ישראלי, ובחלוף מספר ימים הזמין הנאשם כרטיסי טיסה לו ולגולדשטיין לקוסטריקה דרך מדריד, שילם תמורת כרטיסים אלה כאשר היה זה גולדשטיין שנסע בתחילת חודש מאי ליעד המוסכם ובחלוף מספר ימים נסע גם הנאשם לאותו יעד, שם נפגשו השניים.

במהלך השהות בקוסטריקה קיבל גולדשטיין את הסם שתמורתו שולמה על ידי הנאשם, זה הוכנס על ידי הנאשם לקופסת קרטון כחולה וממנה למזוודה של גולדשטיין, ומשנחתו השניים במדריד וקיבלו את התיק לידיהם, נעצרו השניים לבידוק על ידי עובדי מכס כאשר התיק נמצא בידי גולדשטיין, והנאשם  עזב את המקום במהירות.

            גולדשטיין שעבר את הבידוק בהצלחה, נתקף בהלה והשאיר את הסם בשירותי הטרמינל בשדה התעופה של מדריד.

            בגין כל אלה הורשע הנאשם, כאמור במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (יבוא סם, יצוא סם מסוכן, יבוא סם מסוכן, נסיון לייבא סם מסוכן והחזקת סם שלא לצריכה עצמית).

2.         לפי המפורט באישום השני, הוגש כנגד הנאשם כתב אישום בבית משפט זה כאשר גולדשטיין מופיע ברשימת עדי התביעה, והנאשם ידע עובדה זו.

גם כנגד גולדשטיין התנהל הליך משפטי בבית משפט זה, בפני מותב אחר, הוא יוצג על ידי הסניגוריה הציבורית, כאשר הנאשם התקשר למכרו מנשה עמרה (להלן: "עמרה") והורה לו לגשת לעו"ד מטלון (הוא בא כוחו של הנאשם בענייניו האזרחיים), ולקבל ממנו סכום של 3,500 ש"ח, וזה אכן עשה כך, שם את הכסף במעטפה כאשר למחרת היום הנאשם הנחה את עמרה להגיע למשרדה של עורכת הדין שמייצגת את גולדשטיין מטעם הסניגוריה הציבורית ולומר לה שיש עבורה חבילה, תוך שהוא מציין בפניו שהכסף מיועד לגולדשטיין. עמרה עשה כמצוות הנאשם אך מזכירתה של עורכת הדין סרבה לקבל את המעטפה לידיה.  הנאשם לא הרפה לאחר ששמע את דבר סירובה של מזכירת עורכת הדין לקבל את המעטפה, הורה לאותו עמרה להעביר את הכסף למכר אחר שלו בשם גילי, עמרה עשה כך, בהמשך התקשר הנאשם לגילי וביקש ממנו להעביר את הכסף למשרדה של עורכת הדין, עמרה מסר את הכסף לגילי, וכן מסר לו את מספר הטלפון של עורכת הדין והנחה אותו לספר לעורכת הדין כי הכסף נאסף עבור גולדשטיין על ידי חבריו מהחניון בו עבד, כשהוא יודע שהטענה אינה נכונה. כל זאת כדי שעורכת הדין תעביר את הכסף לגולדשטיין. גם נסיון זה מטעם גילי להעביר את הכסף לעורכת הדין נתקל בסירוב של זו.

בחלוף מספר ימים התקשר הנאשם לגילי, הודיעו שיגיע אדם מטעמו לקחת את הכסף לצורך העברתו לגולדשטיין ואכן הכסף נמסר לאדם בשם יורי שפעל מטעם הנאשם.

הנאשם עשה במעשים אלה נסיון יצירת קשר עם עד התביעה גולדשטיין בדרך של נסיון למתן טובת הנאה במטרה להכשיל את ההליך השיפוטי, על כן יוחסה לו עבירה של שיבוש מהלכי משפט שבה כאמור הודה במסגרת הסדר הטיעון.

3.         הסדר הטיעון

לבית המשפט הוגש הסכם בדבר הסדר הטיעון במסגרתו כאמור תוקן כתב האישום באופן שנשמטו מכתב האישום הקודם חלק מהעובדות וחלק מהוראות החיקוק, הנאשם הודה במיוחס לו, והצדדים עתרו במשותף להטלת עונש של 9 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי, כאשר תקופת המאסר תימנה מיום מעצרו של הנאשם - 16.7.06.

נותרה מחלוקת בין הצדדים לגבי עונש בן 6 חודשים שהוטל על הנאשם במסגרת הליך אחר, גזר דין שהוטל עליו לאחר שנעצר בתיק הנוכחי.

4.          טיעוני המאשימה לעונש

ב"כ המאשימה עו"ד הרציון, ביקשה להדגיש את הקשר שקיים בין הנאשם לבין עניינו של גולדשטיין שהרי גולדשטין הינו בגדר בלדר שפעל מטעם הנאשם שיזם והגה את הרעיון של יבוא סם, ולצורך הוצאת תכניתו אל הפועל, גייס את גולדשטיין וניסה לגייס את יגודייב תוך שהוא מפתה אותם בסכומי כסף גדולים שהם אמורים לקבל מידיו במידה ויסכימו לקחת על עצמם מלאכת יבוא הסם לישראל - ועל כן אין מקום לגזור גזירה שווה מהעונש שהוטל על גולדשטיין בדמות 6 שנות מאסר מהעונש הראוי להטילו על הנאשם.

             עוד הוסיפה וציינה עו"ד הרציון את גיליון הרשעותיו הקודמות של הנאשם, גיליון עשיר אשר כולל ריצוי מספר עונשי מאסר בפועל, כולל הרשעה בעבירה של הטרדת עד, שהיא רלוונטית לאישום הנוכחי, ביקשה להדגיש את העבודה שהנאשם הורשע בעבירה חמורה מאד של  שיבוש מהלכי משפט כאשר הנאשם ביקש לחתור תחת הליך משפטי שהתנהל כנגדו על ידי מתן

טובת הנאה לעד התביעה העיקרי, כל זאת בכוונה להכשיל את ההליך המשפטי ולעוות את תוצאתו וזאת תוך כדי שימוש במכרים שלו שעשו נסיונות חוזרים ונישנים למסור לבא כוחו של עד התביעה העיקרי מעטפה ובה סכום כסף מזומן לצורך העברתו לעד גולדשטיין תוך תקווה שזה ייטיב עם הנאשם בשעה שיתבקש להעיד כנגדו.

לפיכך עתרה ב"כ המאשימה להטלת העונש המוסכם, שמאזן בין השיקולים השונים בתיק זה, ותוך לקיחה בחשבון של נסיבותיו האישיות של הנאשם כפי שאלה הובאו לידיעת המאשימה על ידי הסניגור, ויחד עם זאת עתרה היא להטלת קנס כספי גבוה שיהיה בו כדי להביא לידי ביטוי את סכום הכסף הנכבד שהיה אמור הנאשם להפיק אילו היה  מצליח בתכניתו לייבא את הסם לארץ ולהפיצו בקרב משתמשים שהרי כל מעשיו של הנאשם נסבו סביב רצונו להפיק רווח כספי ניכר על חשבון המשתמשים בסמים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ