אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40205/06

גזר דין בתיק פ 40205/06

תאריך פרסום : 09/07/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40205-06
14/03/2007
בפני השופט:
כבוב חאלד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דפנה יבין
הנתבע:
יחיאל דרעי
עו"ד ירום הלוי
גזר דין

1.         הנאשם הורשע, על סמך הודאתו, בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום, בכל חמשת האישומים, כמפורט בכתב האישום, ארבעה מהם בעבירות של סחר בסם מסוכן ואישום נוסף בגין החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.

במסגרת הסדר הטיעון שפורט ע"י באי כח הצדדים, עתרה המאשימה, בהסכמת הנאשם, להכריז על הנאשם כעל סוחר סמים, כל זאת במסגרת עתירה שצורפה לכתב האישום ושימשה חלק בלתי נפרד ממנו, ועל רקע רצונה של המאשימה לעתור לחילוט רכוש שנתפס בחזקת הנאשם, והמדובר ברכב שרשום על שם אחותו של הנאשם, אך היה בשימושו וחזקתו של הנאשם.

לפי המפורט בכתב האישום, ביום מעצרו של הנאשם, 14.7.06, סמוך לשעה 22.50, נהג הנאשם ברכבו מסוג גולף ברח' המסגר בתל-אביב, ובחיפוש שנתפס על גופו נתפסו 55 מנות עטופות של סם מסוג קוקאין במשקל של 41.47 גרם נטו, 4 מנות סם מסוכן מסוג אם.די.אם.אי. בצורת אבקה במשקל של כ- 4 גרם נטו, וכן 37 טבליות של סם אם.די.אם.אי.

בנוסף, נתפס בחזקת הנאשם סכום כסף של 5,100 ש"ח וכן שטר של 50 דולר ארה"ב.

עפ"י המפורט באישום השני, מכר הנאשם לאחד בשם רותם גרציאנו 3 מנות סם מסוג קוקאין בעבור 1,050 ש"ח, כל זאת ביום 7.7.06 בצומת הרחובות לילינבלום ויהודה הלוי בתל-אביב.

עפ"י המפורט באישום השלישי, החל מחודש ינואר 2006 ועד מעצרו מכר הנאשם לאסי דיין ובנו ליאור דיין סם מסוכן מסוג קוקאין בתדירות של פעמיים בשבוע, שתי מנות במשקל של כגרם למנה בעבור 400 ש"ח למנה ובמקרים אחרים, בתדירות של פעמיים בשבוע, שתי מנות סם מסוכן מסוג קוקאין בעבור 400 ש"ח, ושתי מנות סם מסוג קוקאין בעבור 600 ש"ח, כיון שלטענתו אלה מאיכות טובה יותר.

עפ"י המפורט באישום הרביעי, החל מחודש אפריל 2006 ועד ליום 7.7.06, בכ- 10 הזדמנויות שונות, מכר הנאשם לדן יואיל סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל של גרם אחד בכל פעם בעבור 350 ש"ח עבור כל מכירה.

עפ"י המפורט באישום החמישי, החל מחודש מאי 2006 ועד ליום 7.7.06 בכ- 4 הזדמנויות שונות מכר הנאשם לג'ואל בן סמיאן מנת קוקאין במשקל של גרם בעבור 400 ש"ח כל פעם.

2.         בתגובה שמסר ב"כ הנאשם, עו"ד הלוי, לביהמ"ש עוד ביום 10.9.06, הודה הנאשם באופן כללי בהחזקת הסם כמתואר בכתב האישום, אך טען שהסם הוחזק לשימושו העצמי; הוסיף וטען שמדובר בנאשם שהוא צרכן סמים כבד ומוכר למשטרה ככזה, בעברו נעצר עם כמויות סם לא מבוטלות ושוחרר בשל הטיעון שהסם מיועד לצריכה עצמית.

הסניגור הוסיף וטען שהנאשם פירט בהודעותיו במשטרה את כמויות הסם שצרך, פירט לגבי הפניה שעשה כחודשיים לפני מעצרו למוסד גמילה, פירט לגבי פנייתו למוסד לבטוח לאומי עקב התמכרותו לסם.

באשר לאישומים המייחסים לו עבירה של סחר בסם, טען הנאשם שהוא לא מכר את הסם לאותם קונים אלא סיפק להם את הסם לא תמורת כסף במובן של הספקה במסגרת של שימוש בצוותא, כאשר בחלק קטן מהמקרים הוא אכן מכר את הסם תמורת סכום כסף שנועד כולו למימון צריכתו העצמית.

3.         נוכח עמדתו זו של הנאשם, נקבע התיק לשמיעת ראיות וביום 21.1.07 העידו מספר עדים מטעם המאשימה והתיק נקבע לסיום שמיעת הראיות ליום 6.2.07, כאשר במועד זה הודיעו הצדדים לביהמ"ש על הסדר הטיעון אליו הגיעו.

התביעה עתרה לביהמ"ש להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל לתקופה של 4.5 שנות מאסר, בעוד שהסניגור טען להטלת עונש מתון מזה. כמו כן, עתרו הצדדים במשותף להטלת קנס בסך 40,000 ש"ח, וכן תשלום קנס נוסף על סך 60,000 ש"ח תוך ניכוי סכום הכסף שנתפס בחזקת הנאשם בעת מעצרו.

4.         ב"כ המאשימה, עו"ד יבין, טענה שאם ביהמ"ש יקבל את גירסתו של הנאשם בדבר קניית הסמים שנתפסו בחזקתו באותו יום של המעצר, הרי ההוצאה שהוציא הנאשם באותו ערב לצורך רכישת הסם הסתכמה בסכום של כ- 12,000 ש"ח עבור סם הקוקאין ועוד 800 ש"ח עבור סם האקסטזי, כאשר בחזקת הנאשם נתפס סכום כסף של 5,100 ש"ח.

כמו כן, טענה עו"ד יבין שאם ביהמ"ש יקבל את גירסת הקונים, לפיה הם שילמו בעבור כל מנת סם סך של 350 ש"ח, הרי אילו היה מצליח הנאשם למכור את כל כמות הסם שבחזקתו, היה מקבל לידיו סכום של כ- 19,250 ש"ח, כאשר הרווח ממכירות אלה היה מניב לו סכום של כ- 7,000 ש"ח בערב אחד בלבד.

עו"ד יבין עתרה לביהמ"ש לראות בנאשם כאדם שמקצועו בסחר בסם, שמסתובב במועדונים שונים בעיר תל-אביב ו"מזמין" אנשים לכיבוד מהסם שבחזקתו, ולאחר מכן הופך לספק של אותם צרכנים, כאשר לעתים הוא מבצע את הספקת הסם במועדוני הבילוי המכילים מאות ואולי גם אלפי מבלים בעיקר בסופי השבוע, ולעתים הוא מספק את הסם לבית הלקוח, כמפורט באישום השלישי, שם הוא סיפק לבני משפחת דיין משך תקופה של כשבעה חודשים, פעמיים בשבוע, בכל פעם שתי מנות, בסכום של כ- 1,600 ש"ח לשבוע, כך שבמהלך כל שבעת החודשים הוא קיבל תמורה של כ- 50,000 ש"ח מבני משפחת דיין תמורת אותם סמים שהוא סיפק להם, כאשר הרווח שלו מגיע לסכום אדיר.

עו"ד יבין ביקשה מביהמ"ש לדחות את טיעונו של הנאשם שמדובר בצרכן סם שנאלץ למכור סמים על מנת לספק את צריכתו העצמית, כל זאת בשים לב לעובדה שאין מדובר במי שהיה נוהג למכור מנה אחת או שתיים על מנת לממן צריכה עצמית של מנה או שתיים, אלא במי שמכר מאות מנות משך חודשים ארוכים תמורת סכומי כסף גבוהים ביותר, כאשר הנאשם עצמו בהודעתו מפרט את סדר יומו שהוא סדר יום של אדם נורמטיבי, שאינו חי בשוליים של החברה ולבטח אינו אופייני למי שהינו מכור לסמים קשים.

עוד הפנתה עו"ד יבין את ביהמ"ש לעובדה שמדובר בנאשם שנהג ברכב מסוג גולף בשווי של כ- 70,000 ש"ח, שאומנם נמצא בבעלות אחותו אך משמש אותו לצרכיו ולנסיעותיו, אדם המבלה בשעות הלילה המאוחרות במועדונים שונים בעיר תל-אביב, אדם שכבר בעברו הורשע בעבירות של יבוא סם בכמויות עצומות, תוך שימוש בשירותם של אחרים כבלדרים ותוך שהוא נוטל על עצמו תפקיד מרכזי בשרשרת יבוא הסם, של מי שהסדיר את כרטיסי הטיסה עבור הבלדר, ובגין כך הוא נדון לעונש מאסר של 50 חודשים מאחורי סורג ובריח, כאשר בנוסף לכך הוא הורשע בשורה ארוכה של עבירות אלימות כנגד בת זוגו.

לבסוף ביקשה עו"ד יבין להסב את תשומת לב ביהמ"ש למדיניות הענישה שנקבעה ע"י ביהמ"ש העליון ונועדה להילחם בנגע הזה של שימוש בסמים בקרב כל שכבות האוכלוסיה, גם בקרב צעירים היוצאים לבלות במועדונים ושם הם פוגשים בספקי סם כמו הנאשם, אשר מציעים את מרכולתם באופן גלוי ומרפדים את כיסיהם בסכומי כסף גדולים, ועל כן עתרה היא לביהמ"ש להטיל על הנאשם את העונש ברף העליון של הסדר הטיעון, כל זאת בשים לב לכך שמדובר בעבירות שבוצעו על רקע של בצע כסף.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ