אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40148/04

גזר דין בתיק פ 40148/04

תאריך פרסום : 01/08/2006 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי בתל אביב
40148-04
16/05/2005
בפני השופט:
שהם אורי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רוזי כבאז
הנתבע:
סרגיי בן ולדימיר פריחוזי
עו"ד וולשטיין שי
גזר דין

1.         בתום שמיעת הראיות בתיק זה, ביקש נאשם 1, סרגיי פריחוזי (להלן: "הנאשם"), להתיר לו לחזור בו מכפירתו בעובדות המיוחסות לו בכתב אישום מתוקן, והודה באשמה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 333 ביחד עם סעיף 335(א)(2) לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

            העובדות הרלבנטיות פורטו בגזר הדין אשר ניתן בעניינו של נאשם 2, ניקולאי שציוגולב (להלן: "ניקולאי"). המדובר בתקיפה חמורה של שני מתלוננים, אלכסי נוחימוביץ (להלן: "מתלונן 1") ואולג פרולוב (להלן: "מתלונן 2"), אשר שהו בגינה ציבורית בגבעתיים, בשעת לילה מאוחרת ביום 26.4.2004.

            בעקבות אותו אירוע הועמדו לדין הנאשם וניקולאי בכתב אישום אחד, ואילו חברם ליאוניד, נתן את הדין בפני כב' השופט ג'ורג' קרא (ת.פ. 40147/04). ביום 18.2.2005, נגזר דינו של ליאוניד, אשר הודה באשמה שיוחסה לו, לכדי 30 חודשי מאסר, מהם 12 חודשים לריצוי בפועל והיתרה על-תנאי ל-3 שנים, לבל יעבור עבירת אלימות מסוג פשע. ביהמ"ש נמנע מלחייב את ליאוניד בתשלום פיצויים.

            ניקולאי הורשע ע"י מותב זה בעבירה של סיוע לחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, בשל העובדה כי נכח במקום האירוע במהלך התקיפה, ובכך חיזק את ידי חבריו. במסגרת הסדר טיעון, נגזרו על ניקולאי 24 חודשי מאסר, מהם 6 חודשים לריצוי בפועל בדרך של עבודות שירות, והיתרה על-תנאי ל-3 שנים לבל יעבור כל עבירת אלימות שהיא פשע. בנוסף, חוייב ניקולאי לפצות את שני המתלוננים בסך 1,000 ש"ח לכל אחד.

            מן הראוי לציין כי ליאוניד הוא שהחל במלאכת התקיפה, שעה שהיכה את מתלונן 1. לאחר מכן הותקפו המתלוננים ע"י הנאשמים וחבריהם, ואלה הוכו בראשם, בפניהם ובגופם, גם לאחר שהופלו ארצה כשהם חבולים וחסרי אונים.

            בכתב האישום צויין כי מתלונן 2 ישב על ספסל כשהוא חבול ופניו מדממים, ואז הגיע אליו הנאשם וחבט בו במכת אגרוף בפניו.

כתוצאה ממעשיהם של הנאשם וחבורתו, נחבל מתלונן 1 חבלה חמורה בכך שנגרם לו קרע בדרכי הדמעות בעין שמאל, וכן שבר בארובת עין זו. המתלונן פונה לביה"ח ונזקק לניתוח, שבוצע עוד באותו לילה.

מתלונן 2 נחבל בפניו ונגרמו לו שברים. אף הוא פונה לביה"ח, ונזקק לניתוח.

2.         הנאשם הופנה לשירות המבחן לצורך הכנת תסקיר מבחן בעניינו. מהתסקיר עולה כי מדובר בצעיר כבן 22, רווק, אשר עלה מאוקראינה בשנת 1995. הנאשם הינו בן יחיד להוריו, הגם שאינו מכיר את אביו ומעולם לא פגשו. האם כבת 40, עובדת כעוזרת טבח בבית אבות והיא נישאה בשנית בהיות הנאשם כבן שנתיים. לנאשם אחות כבת 18 מנישואיה השניים של אימו. יחסיו של הנאשם עם אביו החורג הוגדרו כבעייתיים, ולנאשם טענות קשות כלפיו בהיותו מכור לאלכוהול וכמי שעושה שימוש באלימות כלפי אימו. הנאשם סיים 10 שנות לימוד בבי"ס מקצועי,ושירת שירות מלא בצה"ל כטבח בחיל התותחנים. בכוונת הנאשם להחל בלימודי טבחות במסגרת בי"ס "תדמור".

            בתגובתו לעבירה המיוחסת לו, טען הנאשם כי לא נקט באלימות פיזית כלפי המתלוננים, אך הינו מכיר בחומרת הנזק שנגרם להם, והוא מביע צער ובושה בשל השלכות העבירה. הנאשם ציין כי הוא וחבורתו היו שתויים במהלך האירוע, הגם ששלל קיומה של בעיה הכרוכה בצריכת אלכוהול.

            קצינת המבחן התרשמה כי מדובר בבחור צעיר הנתון במצוקה, אשר גדל בקונסטלציה משפחתית מורכבת. המלצת שירות המבחן הינה להמשיך את התהליך הטיפולי-שיקומי בו החל הנאשם, ולפיכך הומלץ להעמיד הנאשם תחת פיקוח שירות המבחן, למשך שנה. עוד צויין בתסקיר כי אם ביהמ"ש שוקל "ענישה קונקרטית", כי אז יש מקום שאותו עונש יבוצע במסגרת, אשר תאפשר המשך הקשר הטיפולי עם הנאשם.

3.         בפני ביהמ"ש הוצג הסדר טיעון ולפיו הגבילה התביעה את עתירתה לעונש, לשנת מאסר לריצוי בפועל. התובעת, עו"ד רוזי כבאז, ציינה כי רמת ענישה זו הינה פועל יוצא מרמת הענישה אשר נקבעה בעניינו של ליאוניד. לגישת התובעת, אין מקום לגזור על הנאשם עונש שהינו פחות במידתו מזה שהושת על ליאוניד. לעניין זה, הזכירה התובעת כי ליאוניד הודה באשמה שיוחסה לו בהזדמנות הראשונה, בניגוד לנאשם אשר בחר להודות רק בתום שלב ההוכחות בתיק. עוד הפנתה התובעת לפיסקה האחרונה בסעיף 4 של כתב האישום המתוקן, ממנו עולה כי הנאשם תקף את אחד המתלוננים, לאחר שזה התיישב על ספסל כשהוא חבול ומדמם.

            התובעת טענה עוד, כי מעדותו של אולג עולה כי חלה תזוזה בלסתו, ונותר מרווח אשר אינו מאפשר לסגור את פיו באורח מלא. חבלה זו הינה בלתי הפיכה, ואינה ניתנת לתיקון.

            בנוסף לעתירה לעניין עונש המאסר, ביקשה התובעת לחייב הנאשם בתשלום פיצויים למתלוננים, בשל הנזק הגופני החמור אשר נגרם להם. התובעת אינה מתעלמת מן העובדה כי ביהמ"ש נמנע מלהטיל פיצויים על ליאוניד, אך לגישתה של עו"ד כבאז, הושם הדגש בעניינו של ליאוניד על עונש המאסר בפועל ולא על רכיב הפיצוי.

            בסיכומו של דבר, עתרה התובעת לגזור על הנאשם שנת מאסר לריצוי בפועל ולחייבו בתשלום פיצויים הולמים לכל אחד מהמתלוננים.

            ב"כ הנאשם, עו"ד שי וולשטיין, ציין כי ביהמ"ש נחשף לכלל הראיות בתיק וכן עיין בגזר הדין אשר ניתן בעניינו של ליאוניד. המדובר בנאשם שעברו נקי לחלוטין וזוהי הרשעתו היחידה בפלילים. בתסקיר שירות המבחן פורטו בהרחבה נסיבותיו האישיות, והמלצת גורמי השירות הינה להמשיך בהליך הטיפולי בו החל הנאשם, ולהסתפק בהעמדתו תחת פיקוח שירות המבחן למשך שנה.

            התנהגותו של הנאשם אינה מגלה כי מדובר במי שהינו מסוכן לציבור, ואין חשש כי יסתבך בביצוע עבירות נוספות. הנאשם היה נתון במעצר מתאריך 26.5.2004 עד 17.6.2004, ומתום תקופת המעצר הינו שוהה במעצר בית מלא.

            הנאשם עשה שירות צבאי מלא בצה"ל ובכוונתו להמשיך להשתלם במקצוע הטבחות, ושלא להסתבך עוד בביצוע עבירות פליליות.

            לגישתו של הסנגור, עניינו של ליאוניד חמור יותר, כפי שהדבר משתקף מגזר הדין אשר ניתן בעניינו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ