אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40100/07

גזר דין בתיק פ 40100/07

תאריך פרסום : 20/11/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב
40100-07
29/10/2007
בפני השופט:
כבוב חאלד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
שלום מנחימוב
גזר דין

1.         הנאשם הורשע על סמך הודאתו בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום המתוקן, כל זאת לאחר שהמאשימה הסכימה לראות בשלושת האישומים הראשונים כאישום אחד שעניינו עבירות של סחר בסם, ועל פיו מכר הנאשם בהזדמנויות שונות, סמים לשלש עובדות במכון ליווי, כמפורט בכתב האישום, כל זאת בנוסף לעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת סמים וסרסרות למעשי זנות נשוא האישומים 1-3 שהמאשימה הסכימה לראות בהם אישום אחד. כמו כן הורשע הנאשם בעבירות נשוא האישום הרביעי, עבירות של החזקה וניהול מקום לשם זנות וסרסרות למעשי זנות.

לפי המפורט בכתב האישום, הן המקורי והן המתוקן, התגורר הנאשם בתקופה הרלוונטית בין חודש מרץ 2005 עד חודש מרץ 2007, בבית בושת ברח' נווה שאנן 21 בתל אביב, ולסירוגין בבית בושת ברח' נווה שאנן 22 בתל אביב כאשר בכתובות אלה מכר הנאשם למתלוננות שונות שעבדו כפרוצות בבית הבושת, סמים שונים כמפורט בכתב האישום, תמורת סכומי כסף שונים, והמדובר במכירות רבות של סם, כמו גם אספקת סם לאותן פרוצות .

כן עולה מכתב האישום כי הנאשם נהג לרכוש כמויות לא מבוטלות של סמים מהעיר לוד כאשר לרכישות אלה התלוותה אליו אחת מהבנות שהועסקו באחד מבתי הבושת, שנלוותה לנאשם כאמור והטמינה את הסמים בגופה, הכל כמפורט בכתב האישום.

באישום הרביעי  מיוחסת לנאשם עבירה של החזקה וניהול מקום לשם זנות, כל זאת במסגרת טענה של המאשימה שהנאשם "שידרג" את מעמדו ממי ששימש תקופה לא קצרה כשומר בבית בושת לכדי מנהל בית בושת, כל זאת למשך כ 10 ימים, וקיבל מאחת היצאניות שם במקום את רווחיה מעיסוקה בזנות.

2.         במסגרת הסדר הטיעון ועל פי המוסכם שם, הוריתי לשירות המבחן להגיש תסקיר אודות הנאשם ממנו עולה שמדובר בנאשם בן 38, גרוש ואב לשני ילדים, שעלה מקווקז לפני כ 10 שנים, שתלוי ועומד כנגדו עונש מאסר מותנה בגין עבירה של החזקת סם, אך גם תלויים ועומדים כנגדו מספר רב של אישומים במגוון עבירות, עיקרן עבירות של סמים מסוכנים.

כפי שעולה מהתסקיר, הנאשם אינו רואה את עצמו כמי שמעורב בעולם הפלילי, רואה את מעורבותו כשולית בלבד, ורואה את חלקו כמי ששמר בבית בושת ולא היה מעורב ישירות בביצוע העבירות אף שמהאישום הרביעי  עולה שהנאשם ניהל כאמור בית בושת, ומהאישום הראשון עולה שהנאשם נהג לרכוש כמויות גדולות של סמים, לספק לאותן פרוצות שהועסקו בבתי הבושת, כמויות לא מבוטלות של סמים לסחור בסמים בהזדמנויות רבות .

שירות המבחן התרשם ששיתוף הפעולה של הנאשם הינו חלקי, התייחסותו הינה שטחית, שולל בעייתיות,  נאשם שאינו לוקח אחריות על העבירות שביצע ונעדר כל ביטויי מצוקה.

לסיכום,  מדגיש שירות המבחן שהנאשם אינו מודע למשמעות החמורה של העבירות בהן היה מעורב, ועל כן נמנע שירות המבחן מכל המלצה טיפולית אודותיו.

3.         לאחר קבלת תסקיר שירות המבחן, ובאופן די מפתיע, ביקש הנאשם לחזור בו מהודאתו מטעמים שונים שפורטו על ידי בא כוחו, אך דחיתי בקשה זו של הסניגור בהחלטה מפורטת שניתנה על ידי ביום 24.9.07 לאחר שהתרשמתי שהבקשה הינה תולדה של אכזבת הנאשם מהמלצת שירות המבחן, והוספתי באותה החלטה  שהנאשם בהודעותיו במשטרה אישר חלק לא מבוטל ממסכת העובדות המפורטת בכתב האישום, והודייתו ניתנה רק לאחר שהתיק נקבע לשמיעת ראיות והמתלוננות התייצבו באולם בית המשפט, או אז ביקש הוא לחזור בו מכפירתו החלקית .

4.         הנאשם הורשע גם בביצוע רשימה ארוכה של עבירת שמפורטת ברשימת הצירוף וכוללת 13 אישומים שבגין חלקם הגדול אף הוגשו כתב אישום או הוכנו טיוטות לכתבי אישום בבתי משפט שונים, ועניינם מגוון רחב של עבירות של החזקת סמים לצריכה עצמית ושלא לצריכה עצמית, עבירות רכוש, עבירות אלימות כנגד שוטרים, עבירות אספקת סם, החל מחודש נוב' 2004 וכלה בחודש אוק' 2006.

בהתאם למוסכם בין הצדדים, הודיעה התביעה שאין היא מבקשת להטיל על הנאשם עונש נפרד בגין עבירות של החזקת סם ואספקת סם לגבי אותה תקופה שבכתב האישום עובר לאישומים נשוא כתב האישום העיקרי.

5.         שמעתי את טיעוני ב"כ הצדדים לעונש, שמעתי את גרושתו של הנאשם אשר העידה על המשבר שפקד את הנאשם לאחר עלייתו ארצה, על הגירושין בין בני הזוג, על תפקודו של הנאשם טרם התקופה הרלוונטית כאב מסור לילדיו וכבעל דואג.

שמעתי את בקשתה של גרושתו של הנאשם לא להחמיר עמו בעונש על מנת להותיר לו פתח תקווה לאחר שחרורו ממאסר, הואיל והנאשם, כך סיפר לה, מתעתד לפתוח פרק חדש בחייו, להתנתק מעולם הסמים, ולחזור למסלול חיים תקין.

הנאשם עצמו בדברי הסיכום שלו טען שהוא מבין היום את חומרת מעשיו, הוסיף שאינו מתכוון לחזור לעולם הפשע משום שמדובר בפרק שתם בחייו, מבקש הוא הזדמנות לחזור לילדים שלו ולעבודה שלו.

6.         אין צורך להכביר מילים על חומרת העבירות בהן הורשע הנאשם, עבירות שבוצעו על ידו פרק זמן לא קצר, החל משלהי שנת 2004 ועד למועד מעצרו בתיק זה, והרי בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירות סמים בכלל, ועבירות של סחר והפצה של סם בפרט, כל זאת נוכח הפגיעה הרבה של עבירות אלה בחברה בכלל ובקרבנות העבירה בפרט.

במקרה זה הנאשם סיפק סמים לצריכתו העצמית, כך עולה מהודעותיו במשטרה, העיד על עצמו כמי שהינו מכור לסמים קשים, סחר בסם לא לצורך בצע כסף, כך לטענתו, אלא על מנת לממן את צריכת הסם שלו שהלכה וגברה עם הזמן - אך אין בכך כדי להפחית מחומרת מעשיו של הנאשם שהיווה חוליה מרכזית בשרשרת הפצת הסם, גם אם מדובר בהפצת סם בקרב יצאניות שעוסקות בזנות והיו משיגות את הסם גם בלעדי עזרתו וסיועו של הנאשם.

בית המשפט העליון קבע בשורה ארוכה של החלטות מנחות ומחייבות שבעבירות שכאלה על בית המשפט להעדיף לעולם את האינטרס הציבורי על פני שיקולים של טובת הנאשם:

"החברה בישראל שמה לה למטרה להדביר את נגע הסמים, ולבתי המשפט תפקיד ראשון במעלה להבטיח שיעד זה יושג, ולא יהווה משאלת לב  בלבד"

(ראה ע"פ 2649/00, בועז ישראל נ' מדינת ישראל, תק-על  460(3) 2001).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ