אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40050/05

גזר דין בתיק פ 40050/05

תאריך פרסום : 16/07/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40050-05
19/07/2006
בפני השופט:
שהם אורי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אופירה בן עמי
הנתבע:
1. רפאל בן אברהם מיריאשווילי (נשפט)
2. אוריה-מנחם בן מאיר קדוש (נשפט)
3. שניאור-זלמן בן יצחק יפרח (נשפט)
4. רחל בת באבגן שמש

עו"ד אבי איילון
גזר דין

1.         נאשמת 4, רחל שמש (להלן: "הנאשמת"), הורשעה, עפ"י הודאתה, בעבירות שיוחסו לה בכתב אישום מתוקן: קשירת קשר לעוון, שידול לתקיפה ושידול לתקיפה בנסיבות מחמירות (בחבורה).

            העובדות המתוארות בכתב האישום המתוקן מלמדות, כי הנאשמת היא אמה של ק.ש., ילידת 3.9.1987. הנאשמת ובני משפחתה הינם בני הדת היהודית ומוגדרים כשומרי מסורת.

            נאשמים 1 עד 3, שדינם נגזר בתאריך 12.2.2006, הינם חברים מילדות ואף הם שומרי מסורת.         נאשם 3 שירת בתקופה הרלבנטית במסגרת שירותו הסדיר במשמר הגבול.

            כנטען בכתב האישום, החלה ק.ש. לנהל מערכת יחסים זוגית, מתחילת שנת 2004 ואילך, עם מ.נ., צעיר מוסלמי, יליד 25.11.1987 (להלן: "המתלונן"). במהלך שנת 2004 התגוררו ק.ש. והמתלונן יחדיו, תקופה של מספר חודשים. החל מחודש ינואר 2005 עברו בני הזוג לדירה שכורה בשכונת התקוה בת"א, ובאותה תקופה נשאה ק.ש. ברחמה את בנו של המתלונן. כתובת הדירה בשכונת התקוה לא היתה ידועה לנאשמת ולבני משפחתה.

            מערכת היחסים בין המתלונן לבין הבת, ק.ש., היתה לצנינים בעיני הנאשמת ובעיני בני המשפחה האחרים, ועל כן במהלך כל התקופה בה התפתחה מערכת היחסים בין השניים, פעלו הנאשמת ובני משפחתה בדרכים רבות ושונות על מנת להביא להפסקת הקשר ביניהם, אך לשווא.

            במהלך חודש דצמבר 2004, פנתה הנאשמת לערוץ רדיו 2000, וביקשה עזרה בנוגע למערכת היחסים שמנהלת בתה עם צעיר מוסלמי. בעקבות פנייתה זו של הנאשמת ולאחר תיאום עימה, הגיעו, במועד בלתי ידוע בתחילת חודש ינואר 2005, לביתה של הנאשמת, יהודי שומר מסורת בשם עמרם מסיקה (להלן: "עמרם"), ועימו שני אחרים, האחד מוסלמי והשני נוצרי. אותה עת שהתה בדירתה של הנאשמת הבת, ק.ש., והשלושה הסבירו לה כי מערכת היחסים אותה היא מנהלת עם מוסלמי אינה אפשרית ואינה מקובלת. עמרם אף איים על ק.ש. באומרו, כי אין לו בעיה "למחוק" את המתלונן ולהרוס את בית משפחתו, שכן יש לו "גב" וקשרים במשמר הגבול ובמשטרה.

            ביום 9.1.2005, בשעות הערב, הגיעו הנאשמת, הבת ק.ש. והמתלונן, לבית החולים איכילוב בת"א, לצורך עריכת בדיקות רפואיות בנוגע להריונה של ק.ש.

            הנאשמת הזמינה לבית החולים את עמרם על מנת שזה ירחיק את המתלונן מבתה. עמרם יצא לבית החולים ביחד עם שלושה נוספים, ובהגיעם למקום תקפו הארבעה את המתלונן, בין היתר תוך שימוש בחפץ חד. המתלונן נאבק עימם ובמהלך המאבק, כאשר ק.ש. מנסה לגונן על המתלונן, היא נדקרה בידה.

            במועד בלתי ידוע, בתחילת ינואר 2005, קישר עמרם בין הנאשמת לבין נאשם 1, על מנת שהאחרון יסייע בידה ויביא לניתוק הקשר בין ק.ש. לבין המתלונן. עמרם הסביר כי נאשם 1 עוסק "בחילוץ בנות ישראל מצרות". הנאשמת שוחחה עם נאשם 1 בטלפון מספר פעמים והשניים קשרו קשר לפיו יפעל נאשם 1 לניתוק היחסים בין ק.ש. לבין המתלונן "בכל דרך שימצא לנכון".

            בשלב מאוחר יותר, שוחחה הנאשמת טלפונית גם עם נאשם 2 וביקשה ממנו לסייע לה בפתרון "הבעיה" שנוצרה עם בתה.

            בהמשך, סיפרו נאשמים 1 ו-2 לנאשם 3 אודות המשימה שהוטלה עליהם וביקשו את עצתו, כשוטר מג"ב, כיצד ניתן לאתר את המתלונן אשר, כידוע, החליף את כתובתו.

            בסמוך ליום 31.1.2005, קשר נאשם 1 קשר עם נאשמים 2 ו-3 לפעול להרחקת המתלונן מק.ש., וכפי שנטען בכתב האישום "לרבות באמצעות שימוש באלימות, הפחדה, הרחקה או פגיעה פיזית בגופו". במסגרת הקשר ולשם קידומו שכר נאשם 2 רכב מסוג פיאט פונטו. בהסתמך על מידע, לפיו בני הזוג מתגוררים בשכונת התקוה, נסעו נאשמים 1 ו-2, באמצעות הרכב, למקום זה בניסיון לאתר את מקום מגוריהם של ק.ש. והמתלונן, אך ללא הצלחה. באותו ערב, בסמוך לשעה 21:00, הזמינה ק.ש. את הנאשמת לבקרה בדירה ולשם כך מסרה לה, לראשונה, את כתובתה. הנאשמת הגיעה לדירה בסמוך לשעה 22:00, כשהיא מלווה בחברתה, ושהתה במקום במשך כשעה. בסמוך למועד קבלת כתובת הדירה, התקשרה הנאשמת אל נאשם 1 ומסרה לו את הכתובת "וזאת במסגרת הקשר ולשם קידומו".

            משנחשפה כתובתם של בני הזוג, אספו נאשמים 1 ו-2 את נאשם 3 ממקום עבודתו, והשלושה נסעו לביתו של נאשם 3, שם לבש האחרון את מדי משמר הגבול שהיו ברשותו ונטל את נשקו האישי, מסוג M-16. בסמוך לשעה 04:00 הגיעו נאשמים 1 עד 3 אל הדירה, כאשר נאשם 3 לבוש במדי משמר הגבול ומחזיק רובה בידיו. נאשם 1 המתין ברכב, ואילו נאשמים 2 ו-3 דפקו בדלת הדירה ולאחר שזו נפתחה, טענו בפני המתלונן בכזב כי הוא עצור, ודרשו ממנו להתלוות אליהם לתחנת המשטרה ברמלה. בתחילה סירב המתלונן לדרישה, אך בהמשך נאות לכך ויצא מן הדירה. נאשמים 1 עד 3 הורו למתלונן להכנס לרכב, וזה התיישב במושב האחורי, ליד נאשם 1. הרכב החל בנסיעה ובהגיעו לדרך לה-גארדיה בת"א, כאשר הוא נוסע במהירות של 110 קמ"ש, הבין המתלונן כי אין מדובר בשוטרים אלא במי שנשלח על ידי בני משפחתה של ק.ש. על מנת לפגוע בו. בשלב זה, החליט המתלונן לקפוץ מן הרכב הנוסע מאחר שחשש לחייו מידיהם של הנאשמים. המתלונן פתח את דלת הרכב אך נאשם 1 הצליח לאחוז בו ולמנוע את יציאתו ואילו נאשם 2, אשר נהג ברכב, האט את מהירות הנסיעה. לאחר מאבק ובעוד גופו של המתלונן נחבט בכביש, הצליח הלה להשתחרר מהבגדים שלבש על פלג גופו העליון, נפל מהרכב לכביש, והחל להמלט בריצה. נאשמים 1 ו-3 יצאו מהרכב וניסו לדלוק אחריו, אך משהבחינו כי המתלונן מנסה לעצור כלי רכב שעברו בכביש, הם חזרו לרכב ונמלטו מהמקום.

            כתוצאה מאירוע זה נגרמו למתלונן פגיעות בגופו והוא נזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

            בתאריך 3.2.2005, בסמוך לשעה 23:00, הגיעה הנאשמת לדירתם של בני הזוג, כשהיא מלווה באחיה רפאל ויצחק אהרון. זאת, מתוך כוונה כי האחים יסייעו בידה להוציא את ק.ש. מהדירה. אל האחים חברו שניים נוספים: אבי דונאל ורמי דורה. הארבעה בעטו בחוזקה בדלת הדירה ובשלב זה נמלט המתלונן מיציאה אחורית לעבר גג הבניין. משהבחינו בו החלו הארבעה לדלוק אחריו כשבידיהם קרשים ואף השליכו לעברו אבנים. עם זאת, נמנעו הארבעה מלהתקרב אל המתלונן כיוון שזה החזיק בידו סכין לצורך התגוננות. במהלך האירוע נדרשה ק.ש. לעזוב את הדירה אך זו סירבה לארוז את חפציה ולצאת מהמקום. בתגובה לכך, דחף אותה רפאל אהרון ארצה, ואף ניסה לבעוט בבטנה. שניים אחרים ירקו עליה וכינו אותה "זונה". משניסתה ק.ש. לחסום את דרכם של הארבעה אל המתלונן, חנק אותה רמי דורה ואילו רפאל אהרון ניסה, פעם נוספת, לבעוט בבטנה ואף איים כי "יהרוג את הילד המחבל שיש לה בבטן".

            בשלב מסויים הגיעו לדירה שוטרים אשר הוזעקו על ידי ק.ש., והפסיקו את המשכו של האירוע.

2.         הנאשמת הופנתה אל שירות המבחן לצורך הכנת תסקיר מבחן בעניינה.

            מהתסקיר עולה כי מדובר בנאשמת כבת 43, נשואה ואם לארבע בנות, בגילאי 8 עד 23. כיום מתגוררת הנאשמת, ביחד עם בני משפחתה, בבית הוריה בת"א. הנאשמת אינה עובדת מזה כשנתיים, כאשר בעבר ובמשך כ-25 שנים עבדה כמוכרת בחנות שהיתה בבעלותה.

            הנאשמת ומשפחתה מנהלים אורח חיים דתי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ