אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40022/08

גזר דין בתיק פ 40022/08

תאריך פרסום : 30/03/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40022-08
16/06/2008
בפני השופט:
צבי גורפינקל

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד בנאי-גת
הנתבע:
1. בשן זהבית
2. גרנובסקי אלנה
3. זוהר אילנית
4. אלמגרבי מוסטפא

עו"ד גיל גבאי
עו"ד אבי כהן
עו"ד נאוה דהאן
גזר דין

בתאריך 7.1.08 נפגשה המתלוננת עם ידידה כדי לסעוד במסעדה ברח' פין בת"א, בסיום הארוחה, פנה הידיד לרכוש בירה והמתלוננת נשארה בפינת הרחוב והמתינה לו. הנאשמת 1 ובחורה נוספת ניגשו אל המתלוננת דחפו אותה בין שני בנינים והציעו לה לרכוש מהן סמים מסוכנים. המתלוננת אמרה שאין לה כסף, ואז פצעה אותה הנאשמת 1 בצווארה באמצעות סכין, והיא וחברתה חיפשו בכח בכיס המעיל של המתלוננת, הנאשמת 1 נטלה מכיס המעיל 500 ש"ח, כתוצאה מהמעשים נגרם למתלוננת חתך בצוואר באורך 3 ס"מ.  המתלוננת עלתה לחדרה של הנאשמת 2 הנמצא בסמוך, הנאשמת חבשה את הפצע, המתלוננת סיפרה לה את הארוע שעברה, והנאשמת הודיעה כי כנראה מדובר בחברותיה והיא תשוחח עימן כדי שיחזירו למתלוננת את הכסף. הנאשמת הבחינה בשעון היד של המתלוננת, וביקשה למדוד אותו, וכאשר מסרה לה המתלוננת את השעון,  אמרה הנאשמת כי תחזיר אותו למחרת בבוקר.

לאחר הארוע הנ"ל, קשרו 4 הנאשמים קשר לתקוף את המתלוננת והתאספו ביום 8.1.08 בחדרה של נאשמת 2. המתלוננת הגיעה בשעות הבוקר לחדר, כדי לקבל את רכושה שנגנב ואת השעון, כאשר נכנסה לחדר, השליכה הנאשמת 3 שמיכה על המתלוננת והטילה אותה על הרצפה. בעודה על הרצפה הוכתה המתלוננת בכל גופה ע"י נאשמת 3, בעוד  נאשם 4 מחזיק רגליה ומצמידה לרצפה. בהמשך, פצעה נאשמת 1 את המתלוננת בפניה באמצעות סכין, המתלוננת ביקשה מנאשמת 2 כי תסייע לה, אך זו צחקה ממנה ואמרה כי הדבר מגיע לה.

כתוצאה מפעולת הנאשמת 1, נגרם למתלוננת חתך באורך 20 ס"מ בלחייה השמאלית.

בגין ארועים אלה הורשעו הנאשמים על פי הודאתם בכתב אישום מתוקן המייחס להם עבירות של קשירת קשר לביצוע עוון ותקיפה, נאשמת 1 הורשעה בנוסף לכך גם בעבירות תקיפה לשם גניבה, גניבה ופציעה בנסיבות מחמירות, ונאשמת 2 הורשעה בנוסף לכך בעבירה נוספת של גניבה.

בין הצדדים נחתם הסדר טיעון על פיו תבקש המאשימה  להטיל על הנאשמת 1 עונש מאסר בפועל בן שנתיים,  מאסר ע"ת ופיצוי למתלוננת וההגנה תטען כרצונה.

לגבי הנאשמת 2 תבקש התביעה להטיל שנה מאסר בפועל, מאסר ע"ת ופיצוי למתלוננת וההגנה תטען כרצונה.

לגבי הנאשמת 3 עתרה התביעה להטיל עונש מאסר בן תשעה חודשים, מתוכם ששה חודשים שירוצו במצטבר לעונש מאסר שהיא נושאת כעת ושלושה חודשים בחופף לעונש זה, מאסר ע"ת ופיצוי למתלוננת וההגנה תטען כרצונה.

בענין הנאשם 4 תבקש התביעה להטיל ששה חודשי מאסר בפועל, מאסר ע"ת ופיצוי למתלוננת וההגנה תטען כרצונה.

לחובת הנאשמת 1 הרשעות פליליות רבות, בגין עבירות זיוף, איומים, תקיפה, החזקת נכס חשוד, תקיפת שוטר, החזקת סמים, הפרת הוראה חוקית, סחר בסמים, הדחה בעדות,

לחובת הנאשמת 2 הרשעות קודמות בעבירות של הונאה בכרטיס חיוב, סחר בסמים, החזקת כסף מזוייף והתחזות לאחר

לחובת הנאשמת 3 הרשעות קודמות בעבירות פריצה, תקיפה בנסיבות מחמירות הפרת הוראה חוקית ועבירות סמים והיא נושאת עתה עונש מאסר בפועל בן 18 חודשים.

לחובת הנאשם 4 הרשעות קודמות בעבירות סמים.

יצויין כי כתב האישום המקורי ייחס לנאשמים עבירות חמורות בהרבה של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה בכוונה מחמירה ושוד בנסיבות מחמירות, אולם הסדר הטיעון נערך בעיקר משום שנתגלו קשיים ראייתיים שכן למעשה עדות המתלוננת היא העדות הכמעט יחידה בתיק למעט הממצא האוביקטיבי של חתך עמוק וארוך בלחייה השמאלית, אולם היא מסרה מספר הודעות במשטרה שחלקן סותרות זו את זו, העד היחיד לארוע מהיום הקודם מסר גירסה שונה מזו של המתלוננת, הנאשמים עצמם הכחישו במשטרה את הארועים, ונאשמת 1 שפצעה קשה את המתלוננת, נפצעה בעצמה כאשר נגרם לה חתך מעל עין שמאל, על לחי שמאל, שריטות בצוואר ובאצבע. הנסיבות שבהן הודו הנאשמים לאחר תיקון כתב האישום מצביעות אף הן על פנים לחומרה יתרה, בעיקר ככל שהדבר מתייחס לתקיפת המתלוננת ע"י נאשמת 1, שחתכה בפראות את לחייה השמאלית של המתלוננת והותירה חתך לכל אורך הלחי השמאלית, חתך עמוק ובאורך 20 ס"מ.רק משום הקשיים הראייתיים שהתגלו,יש מקום לכבד את הסדר הטיעון, אולם העונשים המירביים שדרשה התביעה הינם הרף המינימאלי הבא בחשבון בהתייחס לחומרת המעשים שביצעו הנאשמים, שכן אלמלא הסדר הטיעון אילו הורשעו הנאשמים במיוחס להם ללא הגבלת הענישה ע"י התביעה, היה דינם נגזר לשנות מאסר ארוכות וממושכות.

די בתיאור הנזק הרב שנגרם בפניה של המתלוננת כדי להבין שפניה הושחתו לתקופה של שנים ארוכות.

לאור הסדר הטיעון אני גוזר על הנאשמת 1 שנתיים מאסר בפועל החל מיום מעצרה - 9.1.08, וכן שנה מאסר ע"ת שלא תעבור תוך 3 שנים עבירה של אלימות כלפי אדם אחר שתוצאתה חבלה של ממש, או עבירת רכוש מסוג פשע.

אני מחייב את הנאשמת לשלם למתלוננת פיצויים בסך 6,000 ש"ח שישולמו תוך 12 חודשים מהיום.

אני גוזר על נאשמת 2 עונש של שנה מאסר בפועל, הגם שהיא אמורה להכנס לקהילה טיפולית לצורך טיפול גמילה מסמים, החל מיום מעצרה - 8.1.08, וכן שנה מאסר ע"ת שלא תעבור תוך 3 שנים עבירה של אלימות כלפי אדם אחר שתוצאתה חבלה של ממש, או עבירת רכוש מסוג פשע.

אני מחייב את הנאשמת לשלם למתלוננת פיצויים בסך 4,000 ש"ח שישולמו תוך 6 חודשים מהיום.

אני גוזר על הנאשמת 3 תשעה חודשי מאסר בפועל, ששה חודשים מעונש זה ירוצו במצטבר לעונש מאסר בפועל בן 18 חודשים שנגזר עליה בת.פ. 2723/07, בבימ"ש השלום בת"א ב- 7.2.08, ושלושה חודשים יהיו בחופף לעונש זה, הנאשמת תרצה את עונש המאסר בן 6 חודשים לאחר שתסיים לרצות את עונש המאסר בת.פ. 2723/07 הנ"ל, ומתקופת המאסר בפועל ינוכה חודש מעצר שהנאשמת היתה נתונה בו בגין תיק זה - בין  8.1.08 עד 8.2.08, כמו כן אני מטיל עליה שנה מאסר ע"ת שלא תעבור תוך 3 שנים עבירה של אלימות כלפי אדם אחר שתוצאתה חבלה של ממש, או עבירת רכוש מסוג פשע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ