אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 3686/07

גזר דין בתיק פ 3686/07

תאריך פרסום : 23/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
3686-07
18/02/2008
בפני השופט:
ד. מגד סגן נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דקלה סרן
הנתבע:
כהן זק - הובא ע"י שב"ס
עו"ד שמעון תורג'מן
גזר דין

1.         הנאשם הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, שכלל צירוף תיקים, בעבירות המפורטות להלן:

א.         ת.פ. 3686/07 (כתב אישום מתוקן) - המחזיק 5 אישומים.  על פי האמור בכתב האישום המתוקן המשטרה הפעילה שוטר כסוכן סמוי  כנגד סוחרי סמים בבאר-שבע.  מהאישום הראשון עולה, כי בתאריך 8.3.07 מכר הנאשם לסוכן סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.3898 גרם נטו תמורת 100 ש"ח. על פי האישום השני  סייע הנאשם לאחר בתאריך 13.3.07  לסחור בסם מסוכן בכך ששניהם מכרו לסוכן סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.2977 גרם נטו תמורת 100 ש"ח. באישום השלישי נטען, כי בתאריך 25.3.07 מכר הנאשם לסוכן סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.3754 גרם נטו תמורת 100 ש"ח. באישום הרביעי נאמר, כי בתאריך 19.6.07 סייע הנאשם לאחר הנ"ל למכור לסוכן סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.2868 גרם נטו.  מהאישום החמישי עולה, כי בתאריך 21.6.07 פנה הסוכן אל הנאשם וביקש לקנות ממנו סם מסוכן מסוג קוקאין. הנאשם הפנה את הסוכן לאדם אחר שמכר לו קוקאין במשקל 0.2056 גרם נטו תמורת 150 ש"ח.

ב.         ת.פ. 3229/07 (כתב אישום מתוקן) - בתאריך 12.8.07 מכר הנאשם סם מסוכן מסוג הרואין במשקל 0.1967 גרם נטו תמורת סך 50 ש"ח.

ג.          הנאשם עבר, איפוא, בכתבי האישום הנ"ל, שלוש עבירות של סחר בסם מסוכן לפי סעיפים 13 + 19 א לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] תשל"ג - 1973 (להלן: "הפקודה"). כמו כן עבר שתי עבירות של סיוע לסחר בסם מסוכן לפי סעיף 31 לחוק העונשין תשל"ז - 1977 (להלן: "החוק") וסעיפים  13 + 19 א לפקודה.  עוד עבר הנאשם עבירה אחת של ניסיון שידול לתיווך בסם מסוכן עבירה לפי סעיף 33 לחוק  וסעיף 14 לפקודה.

בהסדר הטיעון סוכם כי המאשימה תעתור כי בית המשפט יגזור על הנאשם מאסר בפועל לתקופה שלא תפחת מ - 52 חודשים, מאסר מותנה, קנס ופסילת רישיון נהיגה ואילו הסניגור יטען באופן חופשי.

2.         בטיעוניו לעונש עמד התובע על מהות העבירות שנעברו ועל הרשעותיו הקודמות של הנאשם, הכוללות שני מאסרים מותנים חבי הפעלה, המוכיחות, לדעתו, שהנאשם אינו ירא מאימת הדין. לטעמו, עיון בגיליון הרשעותיו הקודמות מלמד, כי בתי המשפט לא נהגו למצות עמו את הדין ולכן הגיעה השעה לגזור עליו עונש חמור, התואם את הרף העליון שבהסדר הטיעון.

            הסניגור טען, כי בהליכי המעצר ניסה לרתום את הנאשם, השקוע בעולם הסמים זה 25 שנה, להליך גמילה בקהילה טיפולית, אך הדברים לא הסתייעו. עוד טען, כי מדובר במספר אירועים של מכירת סמים במשקל מזערי ובסכומים נמוכים, שנועדו לממן צריכת סמים ולא על מנת להפיק רווח כלכלי זה או אחר.  הוא ביקש לשקול לקולא את הודאת הנאשם, שחסכה זמן שיפוטי יקר הכולל שמיעת 20 עדי תביעה ולהסתפק בעונש מאסר בפועל לתקופה של 36 חודשים.

3.         ככלל, על תופעת הסחר בסמים מסוכנים  מיותר להכביר מילים.  משנה חומרה יש לייחס לסחר בסם מסוכן מסוג הרואין, הגורם לפגיעה קשה בחברה, להתמכרות ולהשתעבדות הצורכים אותו, הנאלצים לעבור עבירות, לעיתים חמורות, ובלבד  שישיגו מקורות להמשך מימון צריכתו  . בתי המשפט אסרו מלחמת חורמה במפיצי הסמים וקראו להשית עליהם עונשים קשים ולהרחיקם מהחברה הנורמטיבית. העונשים המושתים עליהם אמורים ליתן מענה הולם ומרתיע לאותם עבריינים, ואף לעבריינים בכח, לבל ימשיכו לחטוא ולהחטיא.   ראה בין השאר: בע"פ 532/88 יעקב בן שימול נ. מדינת ישראל תק-על 89 (2) 1204, בע"פ 1594/96 סאלח אלאדין בן חאלד עקול נ. מדינת ישראל תק-על 97 (2), 377, ע"פ 2494/05 עודה אבו קרון נ. מדינת ישראל, דינים עליון כרך עא 834.

4.         מן הכלל אל הפרט. הנאשם שבפנינו בחר בדרך הפשע כבדרך חיים. מעיון בגיליון ההרשעות הקודמות נמצא לנו, כי עד עתה צבר 29 הרשעות, רובן בעבירות סמים, שכללו גם ריצוי מאסרים בפועל, אם כי לתקופות לא ארוכות יחסית.  ראוי לציין, כי בתאריך 11.7.04 נדון הנאשם  בת.פ. 1013/04 בית משפט שלום באר-שבע ל - 30 חודשי מאסר בפועל  בגין  עבירות של סחר בסם והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית. הנאשם השתחרר מהכלא, לא נקפו מספר שבועות והוא חזר לסורו. גם שני מאסרים מותנים, כל אחד לתקופה של 12 חודשים, שהיו תלויים ועומדים כנגדו, לא הרתיעו אותו. נמצא לנו, כי במהלך תקופה של פחות מחצי שנה עבר הנאשם שש עבירות הקשורות, בדרך זו או אחרת, לסחר בסמים מסוכנים מסוג הרואין. הוא גם לא הביע חרטה. מעשיו מלמדים כי אין עליו מורא הדין, כי הוא מסוכן לציבור, וכי אין לו תקנה אלא להאסר מאחורי סורג ובריח לתקופה ארוכה על מנת לצמצם, ככל האפשר, את המשך פגיעתו הרעה .

לקולא התחשבתי בהודאת הנאשם, שחסכה זמן שיפוטי יקר ומנעה את הצורך להעיד עדים רבים. התחשבתי גם בעוצמת התמכרותו של הנאשם לסמים ובכך שהעבירות נעברו על מנת להמשיך ולאפשר לו לממן את צריכת הסמים ולא למען בצע כסף.

5.         אני גוזר על הנאשם את העונשים כדלקמן:

            א.         36 חודשי מאסר בפועל.

ב.         לנאשם שני מאסרים מותנים  נשוא ת.פ. 1013/04 ונשוא ת.פ. 1357/06, כל אחד מהם לתקופה של 12 חודשים. אני מפעיל אותם באופן חופף זה לזה ובמצטבר למאסר בפועל דלעיל. עשיתי כן משום הנימוקים לקולא שפורטו לעיל.

בסה"כ ירצה הנאשם 48 חודשי מאסר שימנו מיום מעצרו 12.8.07.

             ג.         12 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא שתוך 3 שנים מיום שחרורו מהכלא לא יעבור עבירות סמים המסווגות כפשע.

ד.         6 חודשים מאסר על תנאי והתנאי הוא שתוך 3 שנים מיום שחרורו מהכלא לא יעבור עבירות סמים המסווגות כעוון.

ה.         אני פוסל את הנאשם מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של חמש שנים שתמנה מיום שחרורו מהכלא ותצטרף לפסילה קודמת במידה וקיימת.

המוצג -   סמים  -  יושמד בכפוף לחלוף תקופת הערעור ואם יוגש ערעור כפוף להחלטה בו.

הודעה זכות הערעור.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ