אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 3087/06

גזר דין בתיק פ 3087/06

תאריך פרסום : 24/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
3087-06
09/10/2007
בפני השופט:
דורית רייך-שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מיקי כהן
הנתבע:
פולטוב יהודה
עו"ד משה פרץ
גזר דין

הסנגור:

אני אמנם מבין שביהמ"ש הכין את גזר הדין, אבל אני מבקש להגיש עכשיו אסמכתאות. אני מתנצל, לא שמתי לב שבסוף הפרוטוקול הייתי אמור להגיש האסמכתאות עד ערב סוכות. הבנתי שהדיון היום נקבע לצורך הגשת האסמכתאות. אין לי שום אינטרס לפעול בצורה שתהיה נוגדת לאינטרס של הלקוח שלי. אני מתנצל, הייתה אי הבנה מצידי, אין שום אינטרס. אני מתנצל, הבנתי לא נכון ואני חושב שיהיה ראוי להתחשב בי.

ג ז ר - ד י ן

כתב האישום והתיקונים שתוקן

כתב האישום שהוגש ב- 6.04.06 נגד יהודה פולטוב, יליד 1975, (להלן: "הנאשם") ייחס לו חבלה חמורה ואיומים, עבירות לפי סעיפים 333 ו-192 לחוק העונשין תשל"ז-1977 (להלן: " החוק").

ב- 23.10.06 בטרם הקראה, תוקן כתב אישום על ידי הוספת אישום שני שעניינו תקיפה חבלנית והיזק במזיד, עבירות לפי סעיף 380 ו-452 לחוק.

הליכי בית המשפט נדחו מידי פעם ולא התקדמו בקצב מזורז כנדרש, וזאת לבקשת באי כוח הצדדים ועל מנת לאפשר להם למצות משא ומתן ביניהם.

ב- 24.01.07 כפר הנאשם באמצעות סנגורו, עו"ד משה פרץ, בעובדות כתב האישום המתוקן ונקבע מועד לשמיעת הוכחות.

ב -1.05.07 ועוד קודם לתחילת שמיעת הראיות, הוצג בפני בית המשפט הסדר טיעון. על פי ההסדר ביקש הנאשם רשות לחזור בו מכפירתו ולאחר שקיבל אותה, הותר לתביעה לתקן בשנית את עובדות כתב האישום והחבלה החמורה שונתה לתקיפה חבלנית והושמטו האיומים והיזק במזיד. הנאשם הודה והורשע שבשתי הזדמנויות נפרדות תקף את רמי רובק (להלן: " המתלונן") ידידה של מי שהיתה אישתו כדלקמן:

א.     ב- 12.01.05 תקף הנאשם את המתלונן בפניו ובחלק האחורי של ראשו במכות אגרוף והפילו ארצה. כתוצאה מתקיפה זו נשבר אפו של המתלונן, נגרמו חתכים בראשו, שחייבו טיפול רפואי ותפרים, (להלן: " האישום הראשון").

ב.      ב-28.09.05, כשמונה חודשים לאחר מכן, הנאשם בעט בצלעותיו של המתלונן, היכה בפניו וגרם חבלות בחזה ובצוואר שהצריכו טיפול רפואי (להלן: " האישום השני").

הנאשם הודה בכתב האישום המתוקן בשנית והורשע בהתאם (עמ' 11 לפרוטוקול)

הסדר הטיעון

במסגרת ההסדר הוסכם בין הצדדים שלאחר הרשעה ובטרם טיעונים לעונש, יוזמן בעניינו של הנאשם תסקיר משירות המבחן שיידרש למכלול נסיבותיו ויבחן אפשרות לביטול הרשעתו, בהתחשב בהשפעתה של הרשעה על עתידו. מעבר לכך הוסכם שבכל מקרה התביעה תגביל טיעוניה לעונש ותבקש מבית המשפט להשית על הנאשם מאסר שמתוכו לא יותר מעשרה חודשים לריצוי בפועל והיתרה על תנאי בנוסף לקנס ופיצוי למתלונן. לסנגור ניתנה אפשרות לבקש לבטל את הרשעת הנאשם, ובמידה ובית המשפט ידחה בקשתו זו יוכל לעתור לעונש קל כפי שיראה לו.

שירות המבחן - הגיש בעניינו של הנאשם שני תסקירים, בהם נדרש כמקובל לנסיבותיו האישיות ובעיקר ליחסיו עם גרושתו, ממנה נולדו לו שתי בנות בגילאים 4.5-7.5. שרות המבחן מצא, שהנאשם עובד מזה כשבע שנים בתפקיד איש תחזוקה במלון בזל, משלם לבנותיו את מזונותיהן באופן מסודר והקשר שעם גרושתו מצטמצם לטיפול בבנות.

שירות המבחן התרשם שהנאשם מתקשה להפנים את משמעות התנהגותו, איננו בשל להליך טיפולי, ומשכך לא בא בהמלצה לגביו. אין המלצה לבטל ההרשעה בהעדר ביסוס קונקרטי לפגיעתה של הרשעה בהמשך תעסוקתו של הנאשם בעבודתו הנוכחית. לעומת זאת, לנוכח הודעת המעסיק, שהטלת מאסר לריצוי בפועל, גם כזה שניתן לרצותו בעבודות שירות עלול לגרום לפיטוריו, המליץ שירות המבחן לחייב הנאשם בביצוע עבודות של"צ בהיקף של 300 שעות, בהתאם לתוכנית שגיבש.

ג. טענות ב"כ הצדדים

התביעה- התובעת, עו"ד אילסר, הדגישה בטיעוניה את השניות בעמדת שירות המבחן שלא מצא לבוא בהמלצה טיפולית בעניינו של הנאשם ואף על פי כן ביקש להסתפק בהטלת צו של"צ בלבד. למרות עברו הנקי של הנאשם ביקשה התובעת להחמיר בעונש בהתחשב בתקיפה הברוטאלית שתקף את המתלונן והחבלות שגרם לו אשר חייבו טיפול רפואי ותפרים. הנאשם לא הביע חרטה ולא נטל אחריות מלאה למעשיו. לדעת התובעת גזירת עשרה חודשי מאסר לריצוי בפועל, היא תוצאה המאזנת בין חומרת העבירה והאינטרס הציבורי, לנסיבותיו האישיות של הנאשם מאידך. בנוסף ביקשה להשית עליו מאסר מותנה, קנס ולחייבו בתשלום פיצוי גבוה למתלונן.

ההגנה-  באופן טבעי ביקש הסנגור מבית המשפט להתחשב במרשו לקולא. את בקשתו לבטל הרשעת הנאשם זנח בטיעוניו והצטמצם בתיאור הנסיבות ובבקשה להימנע מלהשית על הנאשם מאסר בפועל, גם לא כזה שירוצה בעבודות שירות. לגישת הסנגור שליחת הנאשם לריצוי מאסר בפועל לא תשרת את האינטרס הציבורי, ותגרום לפיטוריו מעבודתו כעולה מהמסמכים במ/2 ו- במ/1. אם יפוטר לא יוכל הנאשם לשאת במזונות בנותיו, ויחד איתן יפול לנטל על החברה. הסנגור הדגיש את ההודאה ואת עברו הנקי של הנאשם וביקש לקבל שהאירועים נשוא ההרשעה  חריגים בחייו. לדעתו לאחר גירושי הנאשם מאשתו, אין חשש למסוכנות ולהישנות עבירות דומות בעתיד.

הסנגור ביקש אורכה של ימים מספר להמצאת פסקי דין לתמיכה בטיעוניו. הוא לא עשה כן, והיום בפתח הדיון ושימוע גזר הדין שהוכן מבעוד מועד, ביקש להגיש אסופת פסקי דין למרות שהזמן שהוקצב לו לכך עבר ולא עתר לאורכה. הסברו למחדליו רחוקים מלהניח את הדעת אם לנקוט בלשון המעטה לאור ניסוחה של ההחלטה בעמ' 13 לפרוטוקול. למרות זאת קיבלתי מידיו את התקדימים שאסף ועיינתי בהם. להפתעתי חלקם נדרשים להימנעות/ביטול הרשעה. אינני מוצאת להתייחס בהרחבה לפסקי דין אלה לאחר שהטענה נזנחה. יחד עם זאת אציין שאין מקום לטענה והיה נכון לזנוח אותה לנוכח נסיבות חמורות של המקרה השונות מהמקרים שנדונו בתקדימים. הנאשם שבפני תקף בשתי הזדמנויות שונות את ידידה של גרושתו, כשבין תקיפה לתקיפה חלפו כ-8 חודשים. שירות המבחן לא המליץ על ביטול ההרשעה ואין המדובר בנאשם צעיר מאוד שהרשעה תחסום את גיוסו לצה"ל ו/או תפגע בעתידו באופן חריג.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ