אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 3006/04

גזר דין בתיק פ 3006/04

תאריך פרסום : 07/09/2006 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי חיפה
3006-04
21/05/2006
בפני השופט:
רון סוקול

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד גב'רנדה בדארנה
הנתבע:
סמיר בן בדוי אחרינו ת"ז 026386292
עו"ד שלומי בלומנפלד
גזר דין

1.         הנאשם הורשע לאחר שמיעת ראיות בעבירות הנוגעות לשני מעשי שוד וכן בעבירות נוספות. באישום הראשון הורשע הנאשם בסיוע לשוד בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 402(ב) ביחד עם סעיף 31 לחוק העונשין, התשל"ז-1977, סיוע לכניסה והתפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה או פשע בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיפים 406(ב) ביחד עם סעיפים 408 ו-31 לחוק העונשין, התשל"ז-1977. באישום השני הורשע הנאשם בעבירה של שוד בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 402(ב) ביחד עם סעיף 29 לחוק העונשין, התשל"ז-1977, וקשירת קשר לפשע, עבירה לפי סעיף 499(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977. באישום השלישי הורשע הנאשם על-פי הודאתו, בעבירה של החזקת שטר מזויף, עבירה לפי סעיף 462(2) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (מספר עבירות), והחזקת כלים לצריכת סם מסוכן, עבירה לפי סעיף 10 סיפא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], התשל"ג-1973.

2.         עובדות האישומים ומעשיו של הנאשם פורטו בהרחבה בהכרעת הדין, ולכן אחזור בקצרה רק על עיקרי הדברים.

            האישום הראשון מתייחס לשוד שאירע ביום 19.11.2003. באותו יום, בשעות הערב המאוחרות, נפגש הנאשם עם האני גלבוש (להלן: "האני"), ראפע גלבוש (להלן: "ראפע") ויאסר חאג' עלי (להלן: "יאסר"). האני וראפע הינם תושבי שטחים, אותם הכיר הנאשם באמצעותו של יאסר.  יאסר האני וראפע קשרו קשר לביצוע שוד בביתם של המתלוננים.

יאסר נטל כלי פריצה, העמיס אותם על רכבו של הנאשם, ולאחר מכן הסיע הנאשם את האני, יאסר וראפע למטע זיתים המצוי בסמיכות לדירתם של המתלוננים. האני, יאסר וראפע נטלו את כלי הפריצה, ואילו הנאשם התרחק מהמקום. האני, יאסר וראפע נשארו לישון במטע הזיתים עד לשעה 03:00, ואז החלו לנוע לדירת המתלוננים. בהגיעם למקום השתמשו בכלי הפריצה שבידם, נכנסו לחדר המדרגות, והמתינו ליד דלת הכניסה לדירת המתלוננים, כאשר פניהם רעולות במסכות שהביאו, ועל ידיהם כפפות. שניים מתוך השלושה החזיקו בידיהם סכינים, ואחד החזיק חפץ אשר נחזה להיראות כמו אקדח.

            בסמוך לשעה 07:45 התעוררו המתלוננים משנתם, והמתלונן פתח את דלת הכניסה. מיד כאשר נפתחה הדלת, פרצו שלושת השודדים שהמתינו בחוץ, הכו את המתלונן, ותוך שימוש באקדח ובסכינים פרצו לדירה. השלושה קשרו את המתלונן בידיו וברגליו, ואחד מהם ניגש אף למתלוננת, תפס גם אותה והכה אותה בבעיטות ובמכות לראשה. בסופו של דבר העבירו השודדים את המתלוננים לחדר הממ"ד שבדירה, כאשר אחד נותר לשמור עליהם, בעוד השניים האחרים מבצעים חיפוש ברחבי הדירה. במהלך החיפוש תפסו בדירה 150 אלף ש"ח במזומן, 7,000 דולר במזומן ו-5,000 דינרים במזומן, וכן תפסו 5 שיקים המשוכים על שם המתלונן.

            לאחר שנטלו את הכספים מהדירה, יצאו השלושה ממנה ונמלטו דרך מטע הזיתים. הנאשם שב ופגש את השלושה בקרבת המטע, אסף אותם לרכבו, וכל הארבעה נסעו לחורשה שבקרבת שפרעם. שם חילקו שלושת השודדים ביניהם את הכספים שנטלו מדירת המתלוננים, וכל אחד הלך לדרכו. גם הנאשם קיבל תשלום מיאסר עבור חלקו בהסעת השותפים, אם כי חלקו בשלל היה צנוע, כ-3,800 ש"ח.

            בגין חלקו בהסעת השותפים אל מקום ביצוע השוד וחזרה ממנו הורשע הנאשם בעבירות הסיוע לשוד וסיוע להתפרצות, אך זוכה מעבירת קשירת הקשר שיוחסה לו בכתב האישום.

3.         האישום השני מתייחס לאירוע שוד מיום 9.12.2003. באותו יום בשעות אחר הצהריים, הגיעו לביתו של הנאשם בכפר מכר, האני, ראפע ותאיר בן עלי (להלן: "תאיר"). הנאשם הסיע את השלושה ברכבו ברחבי כפר מכר, והצביע בפני חבריו על בית מתאים לביצוע שוד.

            הנאשם אירח את השלושה וארגן עבורם מקום לינה בבית דודו. בשעות הבוקר העיר את חבריו וסייע להם בארגון הציוד לביצוע השוד. בסמוך לשעה 03:30 בלילה יצאו שלושת חבריו של הנאשם כשהם מצויידים במסכות צמר, בכפפות, במברג, בחבלים ובשני סכינים, וניגשו לביתם של המתלוננים. תאיר נותר לשמור מחוץ לבית, ואילו האני וראפע פתחו חלון בקומה התחתונה באמצעות המברג שבידיהם ונכנסו לתוך הבית.

            השניים ערכו חיפוש בתיק שמצאו, השייך למתלוננת, ונטלו מתוכו סך של 400 ש"ח. לאחר מכן עלו לקומה השנייה, נכנסו לחדר השינה בו ישנו המתלוננים, כאשר פניהם מכוסות במסכות ובידיהם סכינים. כל אחד מהשניים ניגש לצד אחר של המיטה וערך חיפוש. כאשר התעוררו המתלוננים והחלו לצעוק, תפסו אותם השניים והכו בהם. אחד מהשניים תפס את המתלוננת, הכה אותה באגרופים, השעין את ברכו על בטנה, ולבסוף דקר אותה באמצעות הסכין בפניה, מתחת לעין. כאשר חדלה להתנגד, קשרו אותה השניים בידיים וברגליים וכיסו את ראשה בכרית.

            לאחר מכן ניגשו השניים למתלונן, הכו אותו, דקרו אותו בעזרת הסכינים דקירות מרובות בצווארו, בחזהו, בבטנו, בגבו, בידיו ובירכיו, ותוך כדי כך שאלו אותו היכן הכסף והזהב. בסופו של דבר אמר להם המתלונן כי בכיס מכנסיו מצוי סך של 2,000 ש"ח, והשניים לקחו סכום זה מכיסו. לאחר מכן נטלו מכשיר טלפון סלולרי ותכשיטים שנמצאו בחדר השינה העשויים מזהב ומכסף. השניים קשרו את המתלונן, חסמו את פיו, ועזבו את הבית דרך החלון ממנו נכנסו. שם חברו לתאיר, שחיכה בחוץ, וכל השלושה חזרו לביתו של הנאשם.

            לאחר מכן שבו השלושה לביתו של הנאשם, שם חולק בין כל הארבעה שלל השוד. לאחר מכן דאג הנאשם להזמין עבור חבריו רכב הימלטות, והם עזבו את הכפר.

            כתוצאה מן התקיפה על-ידי האני וראפע נזקקה המתלוננת לטיפול רפואי, במהלכו אושפזה בבית חולים למשך יומיים. המתלונן אושפז תקופה ארוכה בשל הדקירות הרבות בגופו, ושוחרר מאשפוזו רק לאחר תקופה ארוכה ולאחר הגשת כתב האישום.

            4.         באישום השלישי נטען כי ביום 10.12.2003 נעצר הנאשם. מיד לאחר המעצר, בחיפוש שנעשה בביתו נמצאו 5 כלים לעישון סמים מסוכנים וכן 7 שטרות מזויפים בסך של 100 ש"ח כל אחד.

5.         הנאשם כפר בעבירות שיוחסו לו באישומים הראשון והשני, הנוגעים לשני מעשי השוד, אך הודה בעבירות נשוא האישום השלישי. יש לציין כי הנאשם לא כפר במעשי השוד עצמם, והראיות בתיק התמקדו אך ורק בחלקו של הנאשם באירועים.

6.         הליך שמיעת הראיות בתיק ארך זמן רב. אין צורך לחזור ולפרט את כל הגורמים לעיכובים, ודי כי אציין כי במהלך שמיעת הראיות אירעו תקלות רבות מצד המאשימה בהעברת חומר החקירה לסנגור, והדברים מצאו ביטוי במספר החלטות ביניים שניתנו. ההליכים כנגד האני וראפע, אשר זומנו לעדות, נמשכו זמן רב, והיה צורך להמתין לסיום משפטם. יאסר נעלם ולא אותר על-ידי משטרת ישראל במשך זמן רב. עם סיום הראיות בתיק אותר יאסר, נחקר והועמד לדין. בשל כך, ועל מנת לאפשר לצדדים להתייחס לחקירתו של יאסר, ולאחר מכן אף לזמנו לעדות, נגרמו שוב עיכובים רבים. ציינתי דברים אלו כיוון שבא כוח הנאשם ביקש להביא את התמשכות ההליכים כשיקול בגזירת הדין.

7.         האני וראפע, אשר השתתפו בשני מעשי השוד ונטלו חלק במעשי האלימות החמורים, הועמדו לדין בנפרד, ויוחסה להם גם עבירה של ניסיון לרצח. בסופו של דבר תוקן כתב האישום כנגדם, והם הועמדו לדין בגין עבירות השוד, עבירות של חבלה חמורה ועבירות על חוק הכניסה לישראל (ת.פ. 3007/04 ות.פ 3008/04). בתחילה הוטלו עליהם עונשי מאסר בפועל של 13 ו-14 שנים (גזר דין מיום 8.7.2004). על גזר דין זה הוגש ערעור. הערעור התקבל בהסכמה, והדיון הוחזר לבית המשפט המחוזי. לאחר השלמת הטיעונים והגשת תסקיר קצין מבחן, נגזרו על האני וראפע עונשי מאסר בפועל של 10 שנים  (על האני בת.פ 3007/04) ושל 8 שנים (על ראפע בת.פ 3008/04). על גזר דין זה תלוי ועומד ערעור לבית המשפט העליון.

            תאיר הועמד לדין אף הוא בגין חלקו באירוע השוד השני (ת.פ 3005/04). על-פי הסדר טיעון שהושג עמו, יוחסו לתאיר עבירות של סיוע לשוד, כניסה והתפרצות, קשירת קשר ועבירה על חוק הכניסה לישראל. על-פי אותו הסדר הוטל על תאיר עונש מאסר בפועל של 30 חודשי מאסר.

            יאסר הועמד לדין בגין חלקו באירוע השוד הראשון (ת.פ. 2040/05). במסגרת הסדר טיעון שהושג עם יאסר הוא הורשע בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות, כניסה והתפרצות וקשירת קשר לפשע. על יאסר הוטל עונש של 42 חודשי מאסר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ