אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 2826/06

גזר דין בתיק פ 2826/06

תאריך פרסום : 25/08/2008 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
2826-06
21/11/2007
בפני השופט:
ציון קאפח

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד קריתי
הנתבע:
מצארוה חאלד
עו"ד נאשף דרוויש
גזר דין

הנאשם הורשע לאחר שמיעת ראיות בעבירות של מעשה מגונה, הטרדה מינית ואיומים, עבירות על פי הסעיפים 348 (ג) ו- 192 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 ועל פי סעיף 3 (א) (3) לחוק למניעת הטרדה מינית התשנ"ח-1988.

כתב האישום, על חמשת אישומיו, אשר הוכחו כדבעי, עניינו בעבירות מין אותם ביצע הנאשם במתלוננת ובעבירת איומים אשר הושמעה באוזני המתלוננת, איומים כלפי בנה הטייס. 

המתלוננת שכרה את שירותי הנאשם, שהינו קבלן שיפוצים, לשם שיפוץ דירתה ברחוב מגידו 6 בתל אביב החל מיום 20.03.05 ועד סוף חודש אפריל 2005. אותה עת התגוררה המתלוננת בדירה בכפר-סבא ואשר על פי חוזה מכר היה עליה לפנות את הדירה עד סוף חודש אפריל 2005, שאם לא כן, עליה לשלם פיצוי קבוע עבור כל יום של איחור בנוסף לפיצוי הקבוע בשל הפרה יסודית של ההסכם. במהלך תקופת השיפוצים ביצע הנאשם במתלוננת מספר מעשים מגונים, כך גם הטרידה מינית באמרותיו.  

כשבוע לאחר תחילת השיפוצים, במהלך נסיעה לרמת השרון, הניח הנאשם את ידו בין רגליה של המתלוננת ולאחר שזו ביקשה ממנו להוריד את ידו, אמר לה : "את תראי שאחרי שתשכבי איתי, לא תרצי שום גבר בעולם".

במועדים שונים, במהלך תקופת השיפוצים, נגע הנאשם במתלוננת וחיבק אותה בניגוד לרצונה. בארבע הזדמנויות שונות, למרות שזו ביקשה שלא ייגע בה ושהיא אוסרת עליו לנגוע בה, ואף דחפה אותו.

במהלך תקופת השיפוצים, הטריד מינית הנאשם את המתלוננת מספר פעמים בכך שאמר לה גם בנוכחות בתה " תאמיני לי שכדאי לך לעשות איתי סקס, זה יהיה הסקס הכי טוב שיהיה לך בחיים. את לא תצטערי". "תתחתני איתי, בואי נלך שנינו לחדר, לא תצטערי".

במהלך השבוע של סוף אפריל 2005, ביום ראשון או שני, חבק הנאשם את המתלוננת בכוח וכנגד רצונה, הכניס ידו מתחת לחולצתה ומתחת לחזייתה והחזיק את שדה. בתגובה דחפה אותו המתלוננת.

ביום 30.4.2005, בשיחת טלפון בינו לבין המתלוננת על רקע מחלוקת ביניהם בדבר סיום העבודות וחוב כספי, איים הנאשם על המתלוננת כי יתפוס אותה, שהיא צריכה להיזהר ממנו מאוד, שהוא יודע שבנה טייס וכי ביכולתו להעביר את הפרטים של הבן לגורמים עוינים.

ב"כ התביעה מדגישה כי יש לראות בחומרה יתרה את ניצול הנאשם את מצוקת המתלוננת ואת תלותה בו לעניין סיום השיפוץ עד למועד פינוי דירתה. ב"כ התביעה מוסיפה כי הנאשם לא הביע כל חרטה על מעשיו. לכן, כך התובעת, יש למצות עימו את הדין ולהטיל עליו מאסר בפועל, מאסר על תנאי בעבירות בהן הורשע ופיצוי למתלוננת בסך 20,000 ש"ח.

ב"כ הנאשם מציין כי הנאשם לא יוכל לבצע עבודות  שירות עקב מצבו הרפואי הקשה. מבקש לתת משקל לעובדה כי הנאשם לא קיבל חוות דעת שלילית מהממונה על עבודות השירות עקב שימוש בסמים וכיוצא מזה אלא משום שהנאשם חולה, ולכן מבקש ב"כ הנאשם לא להחמיר עימו, אלא,  להסתפק בעונש של מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננת. כן הפנה בא כח הנאשם למצבו הבריאותי של האחרון אשר אינו מן המשופרים ואף צירף תיעוד רפואי מתאים.

דיון:

רישומם הקשה של המעשים ניכר היה על המתלוננת אשר העידה מתוך סערת רוחות ופרצה מעת לעת בבכי. המתלוננת סיפרה כי הייתה בין הפטיש לסדן משום שהיה עליה לפנות את דירתה בכפר סבא, כך שנותרו לה 40 ימים להשלמת השיפוצים. בנסיבות הללו "לא רציתי לעשות גלים" (עמ' 4 לפרוטוקול) משום שהחוזה בכפר סבא היה דרקוני והיה עליה לפנות את דירתה במועד. משמעות הפסקת עבודת הנאשם הייתה אובדן זמן בשל הצורך במציאת קבלן שיפוצים אחר ובאופן בלתי נמנע הפרת החוזה הנוגע לדירה בכפר סבא. המתלוננת הדגישה שכל שביקשה הוא שישלים את העבודה. בזמן החיבוקים והנשיקות היא הייתה דוחפת אותו ומבקשת ממנו לא לנגוע בה. המתלוננת חששה מהנאשם. כשבועיים לפני תום העבודה תפס אותה הנאשם בחדר השינה, הוא דחף את ידו אל שדה וחזר ואמר לה כי רק כאשר תשכב איתו היא תבין מזה לשכב עם גבר. הנאשם אמר את הדברים הללו גם לבתה אשר פרצה בבכי. המתלוננת הלינה באוזני מקורביה על התנהגות הנאשם, אולם מצוקתה גדלה משהוברר לה כי עקב סד הזמנים היא לא תוכל להפסיק את עבודתו.

המתלוננת חזרה ואמרה כי חששה ממנו מאוד ועל כן ביום 30/4/05 חתמה שהיא מרוצה מהעבודה, הגם שלא חשה כך, וכדבריה "הייתי מוכנה למכור את נשמתי לשטן רק כדי לא לראות אותו יותר". (עמ' 5 לפרוטוקול). 

על רקע התדיינות באשר לחוב כספי אמר לה הנאשם כי לא רק שהוא יודע היכן היא גרה ושהוא יתפוס אותה והיא צריכה להיזהר ממנו וכן "אני יודע שבנך טייס בחיל האוויר ואנחנו יודעים מה לעשות במקרים כאלה" (עמ' 5 לפרוטוקול). המתלוננת הסבירה את הקשר הדברים בכך שהנאשם הינו תושב הרשות הפלשתינית לשעבר והיה גאה בקשריו ברשות ובהיותו קרוב משפחה של יאסר ערפאת.

מטבע הדברים, התמקד עיקר הדיון במעשים ובאמירות בעלי הגוון המיני. אולם, אני רואה חומרה יתרה, באיומים על בנה של המתלוננת. מדובר באיומים אשר נועדו להדיר שינה מעיני המתלוננת ולהפוך את בנה למעין בן ערובה על ידי האיום המרחף כי פרטיו יימסרו לגורמים עוינים ברשות הפלשתינית .

עוד חומרה, יש לראות במכלול המעשים והדיבורים בכך שהם כוונו כלפי אשה אשר היתה במצוקה כאמור לעיל ומצבה הפיזי והנפשי היה ירוד ביותר משום שהיא יצאה מבית חולים לאחר בידוד של 3 שבועות, והייתה בתת משקל של 48 ק"ג.

העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות, וכיעור רב בצידן. הנאשם בחר לכפור וכך נאלצה המתלוננת לעבור עינוי דין נוסף, לבוא ולהעיד ולהשמיע באוזני הכול את העובדות המלמדות על מעשיו. הנאשם ניצל את מצוקת המתלוננת שהייתה נתונה בסד זמנים לפינוי דירתה, ולכן חששה ליטול את הסיכון בהפסקת עבודת הנאשם וחיפוש אחר קבלן שיפוצים אחר. לזאת יש להוסיף את מצבה הגופני השביר אותה עת, תת משקל וכימותרפיה, אשר לא הוסיפו לחוסנה הגופני והנפשי.

אני ער לכך כי לאחר קבלת הכרעת הדין המרשיעה סיברו הצדדים את האוזן כי הגיעו להסכמה בדבר קבלת חוות דעת הממונה על עבודות השירות לצורך המרת עונש מאסר בפועל אפשרי לעבודות שירות. הסניגור המלומד, שמר על זכותו לטעון למאסר על תנאי.

חוות הדעת שהגיעה מאת הממונה על עבודות השירות קבעה כי הנאשם אינו כשיר לעבודות שירות משום מצבו הבריאותי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ