אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 2076/05

גזר דין בתיק פ 2076/05

תאריך פרסום : 07/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
2076-05
08/02/2007
בפני השופט:
נ. אבו טהה

- נגד -
התובע:
לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע
עו"ד הילה אליהוא
הנתבע:
אמירוסלנוב נזים
עו"ד אלמכאוי טאהר
גזר דין
  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב האישום העיקרי בשתי עבירות של הפרת הוראה חוקית ובעבירה של איומים. מעובדות כתב האישום עולה, כי הנאשם הפר את החלטתו של כב' השופט שפסר, בית משפט השלום באר שבע, בב.ש. 7983/04 מיום 29.09.04, שהנאשם ישהה במעצר בית בבית אחיו בבת-ים. בנוסף הפר הנאשם את החלטתו של כב' השופט יעקב, בית משפט השלום באר שבע, בב.ש. 9051/04 מיום 18.11.04, שהנאשם ישהה במעצר בית בבית דודו בתל-אביב. הנאשם הפר הוראות חוקיות אלו בכך שביום 15.02.05, הגיע הנאשם לביתה של המתלוננת בבאר-שבע, כשהוא שרוי בגילופין, דפק בדלת וביקש להיכנס אל הבית. לאחר שהמתלוננת הזמינה משטרה הנאשם ברח. בנוסף לכך בתאריך 15.02.05. הנאשם הגיע בשנית לביתה של המתלוננת וביקש להיכנס, הנאשמת סירבה ואז איים הנאשם עליה בכך שהצית עיתונים סמוך לדלתה ואמר לה: "אני מחר עוד אזיין אתכם אתם עוד תראו".

לכתב אישום זה צורפו חמישה כתבי אישום נוספים, אשר גם בהם הורשע הנאשם על פי הודאתו:

מת.פ 1090/05 עולה, כי בתאריך 23.10.04 הנאשם החזיק בסם מסוג קנבוס במשקל 29.84 גרם נטו לצריכתו העצמית.

בת.פ 4305/04 הורשע הנאשם בעובדות כתב האישום המתוקן בעבירות של  הפרת הוראה חוקית, הסגת גבול, גניבה והיזק במזיד. בתאריך 07.12.04 הגיע הנאשם לבית המתלוננת בבאר שבע והחל לדפוק על דלת הבית. משלא נענה הנאשם גרם להיזק במזיד לחלון הבית בכך ששבר אותו. וכן גנב מהבית את מפתחות הדירה, כרטיס אשראי, מסמכים ותעודת זהות (הרכוש הוחזר למתלוננת).

בת.פ. 3066/04 הורשע הנאשם על פי עובדות כתב האישום מתוקן בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות. בכך שבתאריך 13.09.04  בבאר שבע, תקף הנאשם את המתלוננת בכך שסטר לה על פניה.

בת.פ. 3856/04 הורשע הנאשם על פי עובדות כתב האישום מתוקן בעבירה של הפרת הוראה חוקית מיום 26.10.04 בכך שנפגש עם המתלוננת בניגוד להחלטת בית משפט.

בת.פ 1330/05 הורשע הנאשם על פי עובדות כתב האישום המתוקן בעבירה של החזקת סם מסוכן מסוג קאנבוס במשקל נטו 24.60 גרם לצריכתו העצמית, מיום 24.09.04

  1. מהתסקיר האחרון שהתקבל ביום 25.12.06, עולה כי הנאשם עבר כברת דרך מאז ששלחתי אותו לראשונה לשירות המבחן ועד היום. על פי שירות המבחן הנאשם סיים את הטיפול בקהילה לפני שלושה חודשים ועבר להתגורר בהוסטל. עם המעבר להוסטל החל לעבוד במפעל באזור בית שמש "אבקור כימיקלים", כיום הנאשם התקדם במסגרת העבודה והינו מנהל מחלקה במפעל. בשיחה עם ממוניו הם הביעו שביעות רצון מאופן תפקודו. משיחה שערך שירות המבחן עם מדריכו האישי בהוסטל עולה, כי הנאשם התקדם באופן משמעותי מבחינה טיפולית. עוד עולה שכיום מגלה הנאשם פתיחות ביחס לעולמו הפנימי, נעזר יותר מבעבר בקשרים הטיפוליים כדי לקדם את עצמו וניכר כי השהייה בהוסטל והשילוב של יציאה לעבודה חיזקו את ביטחונו העצמי ביחס לכוחותיו להמשיך בתהליך ניקיונו מסמים.

השירות התרשם שהנאשם עבר שינוי משמעותי בחייו שכן הוא נקי מסם כבר כשלושה עשר חודשים. הנאשם ניתק את קשריו עם אחיו שכן הם משתמשים בסם.

השירות סבור שיש לאפשר לנאשם להמשיך את התהליך הטיפולי בו החל. להערכתם שליחתו כיום למאסר תהיה הרסנית עבורו ותוביל לאיבוד ההשגים המשמעותיים שהשיג בתקופה זו בחייו. על כן מבקש השירות להעדיף את האפשרות הטיפולית על האפשרות העונשית.

לאור כל האמור, ממליץ השירות על מתן צו פיקוח למשך שנה. וכן המליץ השירות על השתת מאסר מותנה.

  1. ב"כ הצדדים מבקשים לאמץ את המלצת שירות המבחן לעניין העונש, זאת לאור האמור בתסקיר ולאור הדרך החיובית בה בחר הנאשם. ב"כ המאשימה, עתרה שתקופת הפיקוח תהא למשך שנתיים, זאת לאור ריבוי כתבי האישום והעבירות המיוחסות לנאשם.

ב"כ הנאשם אף הוסיף וטען, שהרקע לעבירות ולריבויין הוא השימוש בסם, בנוסף ציין שהנאשם לא יצא פטור ללא כלום שכן ריצה תקופות מאסר המסתכמות בכשלושה חודשים. ב"כ הנאשם אף הדגיש שזוהי ההזדמנות הממשית עבור הנאשם שנגמל לצאת לדרך הישר.

דבר הנאשם

הנאשם הביע חרטה על מעשיו והודה על ההזדמנויות שניתנו לו. לדבריו, הוא אינו משתמש בסמים כבר 17 חודשים. כיום לטענתו, נמצא בהוסטל אך הוא צפוי לעזוב אותו בעוד כשבועיים לאחר שהות של חצי שנה. מתוך דבריו עולה שבכוונתו לשכור דירה בבית שמש ביחד עם בוגר נוסף של ההוסטל ולהמשיך את טיפול הגמילה. הנאשם הוסיף שכיום הוא עובד בחברת "אבקו כימיקלים". לטענתו המתלוננת מת.פ 2076/05, הייתה חברתו וכיום היא נמצאת בארצות הברית.

  1. שיקום העבריין הינו שיקול שעל בית המשפט לקחת בחשבון בין יתר שיקולי הענישה. לעניין זה ראה ע"פ 1399/01 ליבוביץ נ' מדינת ישראל, פ"ד מז(1) "... בנוסף לכל השיקולים האמורים, קיים ועומד השיקול החשוב והמהותי של תיקונו של הנאשם ושיקומו ובהתקיים במקרה מסוים נסיבות מיוחדות ונכונות, ייתכן ששיקול אחרון זה יגבר על השיקולים האמורים האחרים ויקבע באותו מקרה מסוים את מידת העונש וצורתו. ענישתנו היא ענישה אינדיווידואלית של כל עבריין באשר הוא שם. זאת תורת הגישה האינדיווידואלית בתורת הענישה המקובלת, עלינו כקו מנחה בסוגיה קשה וסבוכה זו של ענישה ומטרותיה ואין אנו רשאים להקל על עצמנו ולהחמיר עם הנאשם מתוך הסתמכות על הנימוק והחשש שמא הקלה במקרה מסויים, הראוי לכך, תשמש תקדים למקרים אחרים שאינם ראויים בכך".

דברים אלו נאמרו גם בע.פ 433/89 אטיאס ג'ורג' נ. מדינת ישראל בית המשפט העליון בפני כב' השופטים אלון, אור ומצא, פ"די מ"ג (4), 170.

קבלת המלצת שירות המבחן משמעותה מתן משקל להליך השיקומי שבנסיבות מקרה זה הינו חשוב, ומצאתי שיש להעדיפו על פני האינטרס הציבורי שכן, יש לתת לנאשם שבפניי סיכוי לחזור ולהשתלב בחברה כאזרח נורמטיבי.

אשר על כן אני דן את הנאשם לעונשים הבאים:

א.         10 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מהיום שלא יעבור עבירה בניגוד לפקודת הסמים המסוכנים לרבות החזקה לצריכה עצמית.

ב.         6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מהיום שלא יעבור עבירה בניגוד לפרק יא לחוק העונשין.

ג.          3 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מהיום שלא יעבור עבירה בניגוד לסעיף 287 לחוק העונשין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ