אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1147/06

גזר דין בתיק פ 1147/06

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר-שבע
1147-06
03/09/2007
בפני השופט:
1. ב. אזולאי - אב"ד
2. נ. זלוצ'ובר
3. צ. צפת


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפרתי-נהון
הנתבע:
מימון עדרי
עו"ד גבאי
גזר דין

ההליך:

הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירות של החזקת סם שלא לצריכה עצמית לפי סע' 7(א)+(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] תשל"ג-1973 (להלן: "פקודת הסמים"), שתי עבירות של החזקת סם לצריכה עצמית לפי סע' 7(א)+7(ג)סיפא לפקודת הסמים, עבירה של החזקת כלים לפי סע' 10 לפקודת הסמים, ועבירה של ניסיון לקשירת קשר לפשע לפי סע' 499(א)(1) בצירוף סע' 25 לחוק העונשין תשל"ז-1977 (להלן: "החוק").


כתב האישום:

כתב האישום המתוקן כולל שני אישומים כדלקמן:

על פי העובדות המפורטות באישום הראשון, הנאשם החזיק בדירתו, ביום 9.10.05, הרואין בכמות של 35.4186 גרם המחולק לשתי אריזות שבאחת מהן היו 18 אריזות. הנאשם החזיק בדירה גם חשיש במשקל 10 גרם לצריכתו העצמית, ובכלי לעישון סם "באנג".

על פי העובדות המפורטות באישום השני, הנאשם ביקש לפגוע ולנקום באחמד סמררה לאחר שחשד בו על שהביא לתפיסת הסם ולמעצרו בגין המפורט באישום הראשון. משנודע למשטרה אודות כוונתו זו של הנאשם, יצרו עמו שוטרים מסווים קשר במספר הזדמנויות כמפורט להלן: ביום 4.10.06 שוחח הנאשם עם שוטר מוסווה בשם נביה חנות, שהזדהה בפניו בשם "וליד" (להלן: "וליד"). בפגישה בין השניים שהתקיימה באותו היום, ביקש הנאשם מוליד לרצוח יחדיו את סממרה. הנאשם פירט תכנית מסודרת לרצח, על פיה יש להביא את סממרה ליער המלאכים, להכותו, להתעלל בו, ולאחר מכן לחתוך אותו לחתיכות ולהעלימו בבור, כך שלא יהיו עקבות. בהנחיית המשטרה, עשה עצמו וליד  כמשתף פעולה עם הנאשם, ביקש ממנו לדחות את ביצוע הרצח, והציע כי יביא לנאשם "שכיר חרב" שיעשה את העבודה עבורו. הנאשם הסכים, אולם התעקש כי גם הוא עצמו יהיה באירוע וישתתף בהתעללות בסממרה. הנאשם הציע לוליד סכום של כ-1200 ש"ח כתשלום לשכיר החרב, ובנוסף יבצע עבורו עבודות, וישיג עבורו חשיש במחיר נמוך . ביום 1.11.06 שוחח הנאשם בטלפון עם וליד והם נפגשו ונסעו לפגוש שוטר מוסווה נוסף, עומר אלזיאדנה, שהזדהה בפני הנאשם כ"עבד" (להלן: "עבד"), שהוצג על ידי וליד כשכיר החרב. בשיחה בין הנאשם, וליד ועבד, הציע הנאשם לעבד להשתתף עימו ברצח, וסיפר לו על תוכניתו לרצוח את סממרה שבמהלכה יתעללו בו ויחתכו אותו לחתיכות וביקש "לשתות את דמו בקשית". על פי הנחיית המשטרה, הצהיר עבד בפני הנאשם כי הוא מכיר את סממרה ויסייע לנאשם, תמורת סיועו של הנאשם במסירת אינפורמציה על אדם אחר שפגע בו, והנאשם הסכים לכך. ביום 8.11.06 שוחח הנאשם עם עבד והשניים נסעו ליער המלאכים בכדי לבדוק את זירת הרצח המתוכנן ובדקו מקומות שונים לשם ביצוע הרצח. במהלך המפגש על פי הנחיית המשטרה, אמר עבד לנאשם כי יציע לסממרה להיפגש עמו ועם בחורה ביער המלאכים וכך יוביל אותו לזירה. הנאשם הסביר לעבד כי במסגרת הרצח הוא רוצה לקשור את סממרה לעץ, להתעלל בו, ואחר כך להפריד את ראשו מגופו. ביום 14.11.06, על פי תכנון מראש, נסעו הנאשם ועבד לעבר יער המלאכים, כשהנאשם סבור שסמררה יהיה שם יחד עם בחורה, וירצח אותו במקום. הנאשם הביא עימו לנסיעה כבל חשמלי, כפפות, מברג ומזמרה, והודיע כי הוא מתכוון לחנוק את סממרה בכבל עד שימות, כדי שלא יישארו סימנים, וכן לחתוך את ידיו באמצעות המזמרה. הנאשם נעצר על ידי שוטרים לאחר שהגיע לנקודת המפגש המתוכננת ביער המלאכים כשעליו הציוד לשם ביצוע הרצח. סממרה לא הובא לנקודת המפגש והשוטרים המוסווים כלל לא יצרו עימו קשר. באותו המועד והמקום החזיק עליו הנאשם חשיש במשקל 1.0954 גרם לצריכתו העצמית ללא היתר כדין.

הכרעת הדין:

ביום 28.5.07 הורשע הנאשם על יסוד הודאתו בעובדות כתב האישום המתוקן, כמופרט לעיל. לא היה הסדר לעניין העונש.

תסקיר לעונש:

תסקיר שירות המבחן מיום 10.7.07 מלמד כי הנאשם הוא בן 67, גרוש בשלישית, אב לשלושה ילדים בגילאי 25-46.  לנאשם אין קשר עם בנו הבכור, יש לו קשר לעיתים עם בתו השנייה וקשר חם וקרוב עם בנו הצעיר, רווק בן 25.

עד למעצרו התגורר הנאשם בדירה שכורה בקרית גת, סבל מחוסר יציבות רב בתחום התעסוקה, בתחום המגורים ובתחום הקשרים הבינאישיים. בשנים האחרונות סובל הנאשם מבעיות בריאותיות בתחום הלבבי. שירות המבחן ציין כי בשיחה עלה טשטוש רב לגבי חלק מאורחות חייו והתמונה אינה ברורה במלואה.

הנאשם הוא בן זקונים למשפחה יוצאת מרוקו, שמנתה זוג הורים ושבעה ילדים. אביו היה בן  90 כשנולד ונפטר כאשר היה בן 4, כך שהוא למעשה גדל ללא דמות אב. שלוש מבין אחיו ואחיותיו נפטרו ו-3 בעלי משפחות ומתגוררים בארץ. הנאשם נולד במרוקו, עלה לישראל בגיל 12 במסגרת עליית הנוער, אימו ואחיו הגיעו לישראל שנתיים אחריו. בתחילה השתלב הנאשם במסגרות פנימיתית ובהמשך עבר לגור עם משפחתו ביושיביה, ואחר כך בקלחים ובתדהר. לדבריו השלים 12 שנות לימוד, שירות צבאי מלא ושנתיים של שירות קבע. בהיותו בן 21, עם שחרורו משרות סדיר, נישא ועבר לאופקים. נישואיו הראשונים ארכו 10 שנים, נישואיו השניים ארכו 3 שנים. לאחר גירושיו נישא בשנית לאשתו הראשונה אולם התגרש ממנה לאחר זמן קצר. השניים עומדים בקשר קרוב אך לא מנהלים קשר זוגי קבוע. גרושתו של הנאשם, טוענת כי לא היפנה כלפיה כל אלימות, מתארת אותו כאדם טוב, מעניק לאחרים ותומך.

בתחום התעסוקה עבד הנאשם בעבודות שונות, בתחום האחזקה בבתי מלון ובמפעלים, כנהג משאיות ועוד. בשנת 1994 עבר תאונת דרכים בהם נפגע ברגלו ובעמוד השדרה ועדיין יש לו כאבים רבים, אולם בוועדה רפואית משנת 1996 לא הוכרה לו נכות.

הנאשם הכחיש תחילה כל שימוש בסם. לאחר שעומת עם אחד מכתבי האישום ציין כי לפעמים משתמש בחשיש באופן מזדמן עם חברים, אך אינו רואה בכך שימוש משמעותי. מהשיחה עם גרושתו עלה כי השתמש מידי פעם לאורך השנים בגראס. לדבריו אינו מכור לסם ואין לו בעיה בתחום זה.  שירות המבחן מציין כי אין בידיו תמונה מלאה לעניין הסמים כיוון שהנאשם נמצא בתנאי מעצר ולא נערכו לו בדיקות שתן. תמונה דומה עלתה בתחום שתיית האלכוהול וההימורים, בתחילה הכחיש כל בעייתיות, ולאחר מכן טען כי שותה רק באירועים ומשחק לעיתים רחוקות עם חברים כחלק מהווי חברתי.

לעניין בריאותו, טען הנאשם כי מזה 7 שנים שהוא סובל מכאבים בלב, עבר 3 התקפי לב, צנתורים, ובחודש ספטמבר 2006 הוכנסו לו קפיצים לעורקי הלב. ממסמכים רפואיים עולה כי עבר צינתור במרץ 2006 וכי הוא נדרש לתרופות על בסיס קבוע. הנאשם הביע חשש כי לא יקבל טיפול רפואי בזמן במעצר, אם יהיה לו התקף לב נוסף.

הנאשם טען כי בשנת 2003 נרצח חברו, וכ-10 דק' לאחר מכן הוא נדקר 3 דקירות. לדבריו, חשבו שהוא שותף של הנרצח, במשך מעל לשנה נחקר לגבי האירוע ומידת מעורבותו, מאז המשטרה מחפשת אחריו, וזה הרקע לטענתו לתיק הנוכחי. שירות המבחן נעדר פרטים לגבי האירוע ומידת מעורבותו של הנאשם בחברה שולית, מעורבות אותה הנאשם מכחיש.

הנאשם הודה, לגבי האישום הראשון, כי צורך חשיש, ואף שהכחיש בתסקיר כי הסמים שנתפסו בדירתו הם שלו, חזר הדיון ואישר את הודאתו בכך שהסמים שלו (עמ' 18 לפרוטוקול מיום 15.7.07). לגבי האישום השני, הודה הנאשם כי ערך שיחה עם הסמויים מבלי שידע את זהותם, אולם הכחיש את מרבית האירועים. הוא התקשה לתת תמונה בהירה והתקשה לבדוק את הדינמיקה שהביאה אותו לביצוע העבירה. הוא מתקשה להתמודד עם ההליכים המשפטים המתנהלים נגדו.

לסיכום, העולה מהתסקיר הוא טשטוש לגבי אורחות חייו של הנאשם וקשריו החברתיים. פרט לבקשתו של הנאשם כי מצבו הרפואי יילקח בחשבון, לא עלה צורך טיפולי כלשהו, ועל כן שירות המבחן נמנע מלתת המלצה טיפולית.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ