אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1124/04

גזר דין בתיק פ 1124/04

תאריך פרסום : 31/05/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
1124-04
19/09/2006
בפני השופט:
1. ס' רוטלוי ס.נ - אב"ד
2. ע' סלומון צ'רניאק
3. ד"ר ק' ורדי


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד גורן
הנתבע:
נודלמן ניקולאי
עו"ד שמחוני
גזר דין

כב' השופטת ע' סלומון-צ'רניאק

בעקבות הסדר טיעון שנכרת בין הצדדים, הודה הנאשם והורשע בעבירות של מעשה מגונה בכוח לפי סעיף 348(ג1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק"), ותקיפה לפי סעיף 379 לחוק.

כמתואר בכתב האישום המתוקן, הנאשם פגש את המתלוננת באקראי ביום 24.06.04 בשעה 03:00 והזמינה לעלות לדירתו הסמוכה לשתות קפה. המתלוננת נענתה להזמנת הנאשם.

בהיותם בדירה, הכניס הנאשם את המתלוננת לחדר ובו מיטה, אחז בה בכח ואמר לה שהוא רוצה סקס.

המתלוננת סרבה, אך הנאשם הפיל אותה על המיטה ודרש ממנה להתפשט ולהוריד גם את בגדיו. המתלוננת עשתה כדבריו מתוך פחד, ולכן גם כשהנאשם הוסיף ודרש מהמתלוננת לאחוז באיבר מינו, המתלוננת עשתה כן וקירבה אותו לאיבר מינה.

כאשר ביקש הנאשם מהמתלוננת להסתובב על מנת שיחדיר לה את איבר מינו מאחור, התלבשה המתלוננת ויצאה מן הדירה.

כשיצאה המתלוננת מהדירה, הנאשם רדף אחריה, תפס בשערותיה, משך אותן, השכיבה על הכביש והכה אותה באומרו: "את מודעת מה היה עכשיו, את עכשיו מתה".

הנאשם המשיך והכה את המתלוננת באמצעות ידיו ורגליו בראשה ובפניה, ואף סתם את פיה כאשר קראה לעזרה.

הסדר הטיעון לא כלל הסכמה על העונש, הוסכם בין הצדדים כי יומצא תסקיר משירות המבחן אודות הנאשם, לאורו תגבש המדינה את טיעוניה בעניין זה.

לאחר שנתקבל תסקיר משירות המבחן כמוסכם (להלן: "התסקיר"), לפיו העריכה קצינת המבחן כי נמצאו בנאשם "דפוסי התנהגות אובססיביים, בתחום יחסי מין, וקוים התמכרותיים", כי "הוא אינו רואה עצמו כמי שזקוק להתייחסות טיפולית בתחום ביצוע עבירות מין או אלימות, אך מביע נכונות להמשך טיפול בגמילה מחומרים" (נציין שהנאשם היה מצוי באותה עת בחלופת מעצר במוסד גמילה פרטי "צעדים לחופש") וכי "התייחסותו לעבירה נשואת הדיון הנוכחי, מחייבת ענישה מוחשית ומשימת גבולות למעשיו" (ראה תסקיר מיום 22.06.05), טען בא כוחו הנכבד של הנאשם בישיבת 03.07.05, כי ככל הנראה, ההערכה הבלתי מעודדת שבתסקיר נעוצה בכשל תקשורתי בין הנאשם לקצינת המבחן. הוא הדגיש, כי הנאשם חסר עבר פלילי, הוא הודה ולקח על עצמו את מלוא האחריות על מעשיו, הגם שהיה בעת ביצוע העבירות שיכור ותחת השפעת סמים, וכי שירות המבחן לא לקח בחשבון את כלל פרטי המפגש בין הנאשם למתלוננת ואת עיסוקה של המתלוננת.

בא כוח הנאשם עתר לדחייה כדי שהשירות יבחן שנית ויעריך מחדש את עניינו של הנאשם מבלי להחמיץ דבר.

ב"כ המאשימה הנכבדה השיבה בישיבת 03.07.05, כי התסקיר מפורט, כי אין סיבה להטריד שוב את שירות המבחן וכי הנאשם יכול להמשיך בטיפול הגמילה שלו מסמים בין כתלי הכלא.

בתחילה לא נעתרנו לבקשת הסנגור, אך לאחר שבאותה ישיבה העיד בפנינו ע"ה מטעמו של הנאשם - מר בן נון, על הקשר ההדוק שיש לו עם הנאשם מאז היה האחרון בכיתה ז' במסגרת צופי-ים ועל התרשמותו מביקוריו את הנאשם במוסד הגמילה ובבתי המשפט, כי הנאשם אכן השתנה ויש, לטעמו, חוסר התאמה בין מה שהוא מוצא בנאשם לבין הכתוב בתסקיר, ולאחר ששמענו באותה ישיבה גם את עדות מר גבריאל מזוז, מנהל מוסד הגמילה, כי לנאשם פוטנציאל אדיר להצלחה, כי הנאשם נקי ליום העדות מסמים, אף האזנו לטיעוני ב"כ הצדדים לעונש ודברי הנאשם על רצונו העז בשיקום, שקלנו בדבר והחלטנו להורות על שירות המבחן לבחון מחדש את המלצתו לאחר שיקרא את פרוטוקול בית המשפט באשר לאפשרות של פיקוח על הנאשם. כמו כן, הורינו על הממונה על עבודות השרות להודיע לנו אם הנאשם מתאים לביצוע עבודות שרות. כל זאת, מבלי שנתחייב, כמובן, על גזר הדין העתידי (ראה החלטתנו מיום 03.07.05 עמ' 15 לפרוטוקול).

התסקיר הנוסף שנתקבל לתיק ביום 07.09.05 (להלן: "התסקיר השני"), לא שינה בהרבה. להיפך, על פי תסקיר זה התרשמות קצינת המבחן כי הנאשם "אינו מחובר רגשית למשמעות הקשה של המעשים והשלכותיהם על הקרבן" הועמקה, קצינת המבחן שבה ומצאה שהנאשם "חזר והפחית מאחריותו, כשהוא מוצא לגיטימציה לכך בעיסוקה של הקרבן בזנות, ובהיותו תחת השפעת חומרים פסיכואקטיביים... לדבריו, באם לא היה מצוי תחת השפעת חומרים אלו, סביר שלא היה מגיב כמתואר בכתב האישום".

קצינת המבחן הדגישה, כי הנאשם חזר והצהיר שאינו רואה את עצמו כמי שזקוק להתיחסות טיפולית בהקשר לבצוע עבירות מין או אלימות, כי לא עבר תהליך משמעותי של גמילה מחומרים פסיכואקטיביים ו "ניכר כי השינוי עליו מדווח (הנאשם) הינו חיצוני בלבד, וכולל ניקיון פיזי מסמים ואלכוהול והבנה בדבר קיום דפוסי התנהגות בעיתיים".

קצינת המבחן אף ציינה, כי בניגוד להצהרתו של מנהל מרכז הגמילה הפרטי "צעדים לחופש" (בו שהה אז הנאשם)  בפנינו, המרכז אותו הוא מנהל "הינו בעל רישיון לגמילה פיזית בלבד, לתקופה שאינה עולה על שישה שבועות" וכי " אין למרכז רישיון לעסוק בכל היבט נפשי או רגשי, הקשור לגמילה מסמים".

מאחר ובתסקיר השני קצינת המבחן השאירה לשיקול דעתנו אם לאפשר לנאשם "להוכיח את רצינות הצהרותיו המילוליות, בדבר נכונותו להשתלב בקהילה טיפולית סגורה, במטרה לעבור תהליך מסודר של גמילה מסמים" ואל נוכח טיעוני ב"כ הנאשם בישיבת 08.09.05 ובקשתו הנוספת של הנאשם להשתקם , החלטנו כי אנו נותנים לנאשם ארכה להתקבל למוסד גמילה מוכר וסגור על מנת לעבור תהליך מסודר של גמילה, ודחינו את המשך הדיון ליום 16.11.05 (ראו פרוטוקול ישיבת יום 08.09.05).

בישיבת 16.11.05 התברר שהנאשם עבר למוסד גמילה אחר (מבלי לקבל אישור).

בא כוחו עתר לדחייה נוספת של גזר הדין כדי שהנאשם יוכל להראות שהוא מטפל גם בצד הנפשי של הגמילה ואנו נעתרנו גם לבקשה זו, כשלפנינו תמיכת קצינת המבחן בצעד זה (בתסקיר שלישי מיום 09.11.05). ההארכה ניתנה כדי שבמהלכה יבחן שירות המבחן את יכולתו של הנאשם "להפיק תועלת מקשר טיפולי משמעותי, במסגרת הקהילה הטיפולית 'בית אביבה'". המאשימה מצדה התנגדה למהלך זה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ