אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1065/05

גזר דין בתיק פ 1065/05

תאריך פרסום : 13/11/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי נצרת
1065-05
23/01/2006
בפני השופט:
מוניץ נחמה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד קנדלפת
הנתבע:
הייתם פוקהא בן פואז
עו"ד עומרי
גזר דין
 

כנגד הנאשם, הייתם פוקהא, הוגש כתב אישום אשר בו יוחסו לו שלושה אישומים שונים.

באשר לאישום הראשון - סייע הנאשם לשוד בנסיבות מחמירות, עבירה על פי סעיף 402 (ב) בצירוף סעיף 31 לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: " החוק"), כן יוחסה לו עבירה של התפרצות למקום מגורים, עבירה על פי סעיף 406 (ב) בצירוף סעיף 29 לחוק, וכן קשירת קשר לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 499 (א) (1) לחוק.

על פי המפורט בכתב האישום למדנו כי, במועדים הרלוונטים התגוררה המתלוננת, ילידת 1935, בשכונת "הר פרח" בנצרת (להלן: " הדירה"). הקטין פז'ל (להלן: " הקטין"), הועסק אצל המתלוננת בעבודות שיפוץ הדירה במשך כשבועיים וזאת כחודש קודם לאירוע נשוא אישום זה. הנאשם ואחיו פאדי, קשרו קשר עם הקטין ואדם רביעי, שזהותו אינה ידועה למאשימה, לפרוץ לדירת המתלוננת ולגנוב מתוכה כסף וחפצי ערך. לשם קידום הקשר, ערכו הארבעה ביום 14/8/04סיורים מקדימים בקרבת הדירה. במהלך הלילה נפגשו בבית קברות סמוך, לצורך תכנון וביצוע השוד, כשהם לבושים בבגדים ומצויידים באביזרי קשירה ואיטום. באותו מעמד החליטו לפעול בכח כנגד המתלוננת, במידת הצורך. ביצוע השוד נדחה ליום המחרת.

בתאריך 16/8/04, לפנות בוקר, התפרצו הארבעה לדירה, אותה שעה נמה המתלוננת בחדרה. הקטין דחף אצבע יד אחת לעיניה ואת היד השניה תחב לפיה. הנאשם ושותפיו התנפלו על המתלוננת, היכוה בכל חלקי גופה וקשרו את עיניה וידיה בסרט הדבקה רחב, חסמו את פתחי נשימתה בסרט הדבקה והפילוה ממיטתה על הרצפה, כשהם מכים ובועטים בה. לאחר מכן כיסוה בכיסוי המיטה, אחזו בצווארה, והוסיפו להחזיק בה ולהכותה באגרופים כדי שלא תצעק ואז החלו סורקים את הדירה.

הנאשם ושותפיו נטלו מן הדירה כסף ודברי ערך. המתלוננת השמיעה קולות מצוקה, ואז דקרו אותה הנאשם ושותפיו בסכין בפניה, ועקב כך דיממו פניה ואחד הנאשמים ספג דם זה במגבת בה חסם את פיה כדי להשתיקה.

כתוצאה ממעשיהם נגרמו למתלוננת פציעות וחבלות קשות בכל חלקי גופה, ובכלל זה בראש ובפנים, שטפי דם פנימיים בקרקפת, מצח, ארובות העיניים, בבטן ובגפיים. בנוסף נגרם למתלוננת פצע חתך באורך של כ- 5 ס"מ במצחה אשר נתפר.

באשר לאישום השני - על פי אישום זה, יוחסו לנאשם עבירות של סיוע לשוד בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 402 (ב), בצירוף סעיף 31 לחוק. עוד יוחסה לנאשם עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 499 (א) (1) לחוק, נהיגה ללא רישיון נהיגה, עבירה לפי סעיף 10, בצירוף סעיפים 62 ו- 38, לפקודת התעבורה [נוסח חדש] תשכ"א - 1961. נהיגה ללא פוליסת ביטוח ברת תוקף, עבירה לפי סעיף 2 לפקודה ביטוח רב מנועי [נוסח חדש] תש"ל - 1970.

מכתב האישום עולה כי עובר ליום 6/1/05, קשר הנאשם קשר, עם שלושה אחרים, לבצע שוד בתחנת דלק, לפרוץ את כספת התחנה ולגנוב תחולתה. ביום 6/1/05 בשעה 03:30, או בסמוך לכך, הגיע הנאשם ושלושה אחרים, ברכב סובארו נהוג בידי הנאשם, אל תחנת הדלק "פז" בנטופה (להלן: " תחנת הדלק"). השלושה ירדו מהרכב והנאשם המתין להם עם הרכב בצומת המוביל, כדי למלטם לאחר ביצוע השוד, כמתוכנן. שלושת האחרים נכנסו לחנות שבתוך תחנת הדלק, תקפו את עובד התחנה, ובאיומי אקדח - צעצוע וסכינים, דרשו ממנו לפתוח את הקופה, ורוקנו את תכולתה. עוד גנבו השלושה שני מכשירי טלפון ניידים השייכים לעובד התחנה ולאחר מכן הובילו את העובד לחדר סמוך, שם נמצאת כספת התחנה ודרשו ממנו בצעקות, למסור להם מפתח הכספת, תוך שהם מכים אותו ומאיימים עליו באמצעות סכינים שהצמידו לגופו. לאחר שנתברר להם כי, מפתח הכספת אינו ברשותו, דרשו השלושה באיומים מן העובד, להסיע אותם לצומת המוביל. אך משהלכו לכיוון הרכב, הצליח העובד לברוח מידיהם ואז גם השלושה נמלטו רגלית לכיוון צומת המוביל, שם המתין להם הנאשם ברכב.

באשר לאישום השלישי - באישום זה יוחסו לנאשם עבירות של סיוע לשוד בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 402 (ב) בצירוף סעיף 31 לחוק, התפרצות למקום תפילה, עבירה לפי סעיף 406 (ב) יחד עם סעיף 29 לחוק, וקשירת קשר לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 499 (א) (1) לחוק.

מפרטי כתב האישום עולה כי, עובר ליום 19/1/05, קשר הנאשם קשר, עם שלושה אחרים, לבצע שוד בכנסיה הקופטית בנצרת. ביום 19/1/05, סמוך לשעה 04:00, התפרצו הנאשם ושותפיו לכנסיה, בעוד הכומר מיכאל דאוד (להלן: " המתלונן") ישן בחדרו. הנאשם ושותפיו איימו על המתלונן באמצעות אקדח צעצוע שהצמידו לראשו לבל יזוז ממקומו, ואילו הם סרקו את הכנסיה ונטלו מתוכה כסף ודברי ערך.

באשר לאישום הרביעי - על פי אישום זה יוחסה לנאשם עבירה של שהייה בישראל שלא כדין, עבירה לפי סעיף 12 (1) לחוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952. בשל כך שבמועדים הרלוונטים לכתב האישום שהה הנאשם בישראל שלא כדין.

תחילה כפר הנאשם בעבירות כולן, ולפיכך נשמעו ראיות. לאחר שנשמעו מספר עדי תביעה, הגיעו הצדדים לידי הסדר טיעון ולפיו נמחק מכתב האישום אישום נוסף שהיה בו, וכן תוקנו עבירות השוד לעבירות סיוע לשוד. הנאשם הודה בעובדות ובעבירות שבכתב האישום המתוקן והורשע על פי הודאתו.

טיעוני הצדדים לעונש :

(א)       התובע הגיש כראיות לעונש, תמונת המתלוננת אשר נשדדה על פי האישום הראשון, וכן רישום פלילי של הנאשם הכולל עבירה אחת בגין שהייה בלתי חוקית.

            התובע עוד הציג את גזר הדין שניתן בבית משפט זה, ביחס לאחיו של הנאשם אשר היה שותף בביצוע עבירת השוד שבאישום הראשון, ובו נגזרו עליו 58 חודשי מאסר בפועל וקנס.

            עוד הגיש התובע כתב אישום וגזר דין ביחס לחאלד פריחאן, שותפו של הנאשם בעבירה שבאישום השני - שוד בתחנת הדלק בנטופה, על פיו נגזרו עליו 3 שנות מאסר, על פי הסדר טיעון.

בהגינותו הדגיש התובע כי, הנאשמים בכתבי האישום האחרים הורשעו כמבצעים עיקריים ולא כפי הנאשם שבפנינו אשר הורשע כמסייע. הנאשם סייע בשלושה מקרי שוד, בעוד הנאשמים האחרים הורשעו ונידונו כל אחד מהם בגין מעשה שוד אחד.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ