אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1059/05

גזר דין בתיק פ 1059/05

תאריך פרסום : 25/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
1059-05
14/02/2006
בפני השופט:
1. ר. אבידע
2. ח. סלוטקי
3. א. יעקב


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד לוי עפרה
הנתבע:
מליחוב אברהם
עו"ד אורינוב תומר
גזר דין

1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום המתוקן, שהן שלוש עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 382(ב)(1)+379 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק"). עבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק, ועבירה של חבלה בכוונה מחמירה, לפי סעיף  329(א)(1) לחוק.

הודאת הנאשם באה בעקבות הסדר טיעון לפיו, תוקן כתב האישום.

2. עולה מכתב האישום המתוקן כי לנאשם ולמתלוננת  שלושה ילדים. הם התגרשו סמוך לשנת 2000.

עובר לאירועים שבכתב האישום המתוקן הנאשם והמתלוננת התגוררו יחד בבית ברחוב השיטה 6 בשדרות (להלן: הבית), ששייך למתלוננת. המתלוננת מכרה את הבית בתחילת שנת 2005, וסמוך לאחר מכן קנתה דירה באשקלון, על מנת לעבור ולהתגורר בה עם הילדים, ללא הנאשם. הנאשם דרש מהמתלוננת שתאפשר לו להתגורר עימה באשקלון, אך המתלוננת סירבה. על רקע המעבר לאשקלון, היו ויכוחים בין הנאשם למתלוננת.

נטען באישום השני כי סמוך לסוף שנת 2003, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, בשעות הלילה הנאשם בביתו, סטר למתלוננת על פניה. כן נטען כי במהלך חודש ינואר 2004 במועד שאינו ידוע במדויק, סמוך לשעה 19:00 הנאשם בביתו, זרק כוס לעבר המתלוננת, הכוס לא פגעה במתלוננת, ואז סטר הנאשם למתלוננת על פניה והפיל את המחשב שהיה על השולחן.

כשנלקח הנאשם לתחנת המשטרה, בהמשך לאותו אירוע  איים הוא על המתלוננת בכך שאמר לה, שלא יישאר לה הרבה זמן ושיהרוג אותה ואת הילדים.

באישום השלישי נטען כי בסוף חודש מאי 2005 במועד שאינו ידוע במדויק, בשעות הצהריים, הנאשם בבית, דרש מהמתלוננת כי תאפשר לו לעבור לגור עמה בדירה באשקלון, תוך שאיים עליה כי אם הוא לא יעבור לגור באשקלון הוא גם לא ייתן לה לחיות שם. הנאשם אחז בצווארה של המתלוננת בידו האחת, משך בשערה בידו השנייה, וניסה להפיל את המתלוננת על המיטה. המתלוננת התנגדה למעשיו והדפה אותו מעליה.

באישום הרביעי נטען כי בתאריך 14.06.05 סמוך לשעה 07:30 בבית, הנאשם איים על המתלוננת בכך שאמר לה שתזהר כשהיא הולכת, תזהר כשהיא חוצה את הכביש, וכן שהיא לא תזכה לראות את יום הולדתה הקרוב, וכי הוא יהרוג אותה עד יום הולדתה הקרוב שחל ביום 16.06.05.

נטען באישום החמישי, כי בתאריך 16.06.05 סמוך לשעה 10:00 החליט הנאשם לגרום למתלוננת לחבלה חמורה. לשם כך הצטייד הנאשם בסכין ונסע למקום עבודתה של המתלוננת ברחוב הורד 344/3 בשדרות (להלן: "הדירה"), שם טיפלה בקשיש בשם לוי גנון, יליד 1929. הנאשם הבחין במתלוננת כשעמדה להיכנס לדירה וקרא לה כשהוא מתקרב לעברה ומבקש ממנה לבוא עימו. המתלוננת סירבה ורצה לתוך הדירה. הנאשם נכנס לדירה כשהוא אוחז בסכין. הנאשם התקרב למתלוננת, צעק לה לבוא אליו ואיים עליה בכך שאמר לה כי כבר לפני יומיים אמר לה שיהרוג אותה ביום ההולדת שלה. לוי גנון עמד לפני המתלוננת וניסה למנוע מהנאשם להתקרב אליה, אולם הנאשם התקרב למתלוננת ודקר אותה בידה עם הסכין . המתלוננת נפלה על הספה והנאשם רכן מעליה וניסה לדקור אותה עם הסכין בצווארה ובחזה, המתלוננת ניסתה לדחוף את הנאשם מעליה תוך שהיא מגנה על גופה בידיה. לוי גנון ניסה למשוך את הנאשם מעל המתלוננת, אך הנאשם דקר את המתלוננת בזרועה השמאלית, בכף ידה השמאלית, בשדה השמאלי, באפה ובאוזנה, ונשברה שן בפיה. לוי גנון ניסה כל העת להרחיק את הנאשם מהמתלוננת והגן עליה בגופו, אך הנאשם המשיך בניסיונותיו לדקור אותה. הנאשם אף המשיך לדקור את המתלוננת ולהכותה גם כאשר נכנסו לדירה שכנים שצעקו על הנאשם ודרשו ממנו להפסיק את מעשיו. הנאשם הוסיף ואיים על המתלוננת בכך שאמר לה שאף אם יישב בכלא כאשר הוא ישתחרר הוא יהרוג אותה, אם תשאר בחיים אחריו, ואז ברח מהדירה ונמלט ברכבו.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם, דיממה המתלוננת והובלה לבית החולים שם אושפזה עד לתאריך  19.06.05.

3. במסגרת הראיות לעונש הגישה המאשימה את אמרתו של ד"ר גורוביץ ,שטיפל במתלוננת כשהגיעה לבית החולים. כמו כן הוגש סיכום האשפוז של המתלוננת בבית החולים. מדו"ח סיכום אשפוז עולה, כי המתלוננת הובלה לבית החולים עקב חתכים מרובים שהנאשם גרם לה בבית החזה, בידיים, בפנים, באיזור השד השמאלי, באוזן שמאל, באצבע השניה בכף יד שמאל בכף יד ימין, והיא שוחררה לביתה לאחר שלושה ימי אשפוז. המתלוננת נזקקה לסגירה של מספר חתכים על ידי סיכות, וכן לתפרים בחתך ביד ימין ובאף. יחד עם זאת מאמרת דר' גורביץ עולה, כי לא תגרם למתלוננת נכות צמיתה כתוצאה  מפגעותיו של הנאשם.

ב"כ הנאשם העיד את הגב' חיימוביץ וואלה כעדת אופי. בעדותה סיפרה העדה  כי הנאשם היה אב טוב לילדיו.

4. ב"כ המאשימה בטיעוניו לעונש עמד על נסיבות ביצוע העבירות על ידי הנאשם. נטען על ידי ב"כ המאשימה כי הנסיבות המתוארות בכתב האישום מצביעות על האובססיביות של הנאשם כלפי המתלוננת, על אף שאינם נשואים, ולכן, טען, יש להטיל על הנאשם תקופת מאסר ארוכה ככל שניתן, כדי להגן על המתלוננת מפניו.

ב"כ המאשימה ציין כי העבירות בהן הורשע הנאשם הן חמורות, וכי העונש המקסימאלי שניתן להטיל עליו בגין העבירה נשוא האישום האחרון הוא 20 שנות מאסר בפועל. ב"כ המאשימה ביקש כי העונש אשר יושת על הנאשם יהיה כאורך העונש המקסימלי הקבוע בחוק לעבירה נשוא האישום האחרון.

5. הסניגור ביקש את רחמי בית המשפט, תוך שהדגיש כי אינו מקל ראש בחומרת מעשיו של הנאשם. ב"כ הנאשם ציין כי הרקע לאירועים הינו ההיפרדות בין הנאשם למתלוננת כאשר קיים פער גילאים גדול ביניהם. האירוע נשוא האישום האחרון קרה בשל כך שהבית נמכר והמתלוננת לא מסרה כסף לנאשם מתוך התמורה שהתקבלה ממכירתו, וכך נותר הנאשם בגיל 66 ללא אשה וללא בית.

עוד טען הסנגור כי לנאשם אין כל הרשעות קודמות וכי היה אב טוב לילדיו. זאת ועוד, הסנגור אף ציין כי הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה ובכך חסך מכאבה של המתלוננת באם הייתה נאלצת להעיד, ומזמנו של בית המשפט.

6. הסנגור צרף לטענותיו פסיקה, אשר לגרסתו הולמת את רמת הענישה ההולמת את הנסיבות במקרה זה. פ. 8102/04 מדינת ישראל נ' ויטלי מושאילוב , תק - ח 2004 (4), 5862. בעניין זה הורשע הנאשם בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 333+335 (א)(1) לחוק, בשל כך שתקף את אשתו בביתם, בשעה שדיברו על מסיבת יום ההולדת שתכננה המתלוננת. הנאשם תקף את המתלוננת ודקר אותה בגבה באמצעות סכין מטבח שאחז בידו כשהוא צועק: "זה לא יהיה יום ההולדת שלך, זה יהיה יום המוות שלך". המתלוננת הסתובבה לעברו של הנאשם, אך הוא המשיך לדקור אותה  בחזה ובפניה, עד שנפלה על הרצפה. הנאשם זרק את הסכין, רק לאחר שבנם של המתלוננת והנאשם הגיע למקום, עקב זעקותיה של המתלוננת. כתוצאה ממעשיו של הנאשם סבלה המתלוננת מחבלות חמורות, ושלושה פצעי דקירה בגב, מפצע מתחת לעין שמאל ומפצע בחזה שהגיע לריאות. בית המשפט דן את הנאשם לארבע שנות מאסר תוך שציין כי החבלות, פרט לאחת, היו שטחיות, וכי המדובר בנאשם הסובל מבעיות נפשיות.

כמו צורף, גזר הדין שניתן בתיק פ 8142/00 מדינת ישראל נ' לאוניד אוריאש , (טרם פורסם).  במקרה זה הורשע הנאשם בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה, עבירה לפי סעיף 329(א)(1)(ב) לחוק. עקב חשדו כי אשתו בוגדת בו, תקף אותה הנאשם בשנתה עם בקבוק יין, הכה בו בראשה עד שהבקבוק התנפץ לרסיסים. המתלוננת התעוררה וניסתה להגן על עצמה, אך הנאשם התיישב עליה וניסה לחונקה עד שכמעט חדלה לנשום. כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו למתלוננת חתך בקרקפת שהצריך תפרים וטיפול בבית החולים, וכן המטומות בחלקי גופה השונים וחתך על פניה. הנאשם נידון לארבע שנות מאסר לריצוי בפועל, לאחר שבית המשפט מצא כי אין למצות עימו את הדין, משהיה במצוקה ולא יכל היה להעריך את ההשלכות של מעשיו.

7. הנאשם הביע חרטה והתנצל על העוול שנגרם למשפחתו עקב מעשיו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ