אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1044/05

גזר דין בתיק פ 1044/05

תאריך פרסום : 08/11/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי נצרת
1044-05
13/07/2005
בפני השופט:
זיאד הווארי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דביר
הנתבע:
1. יוסף בן מחמד סעיד
2. עמאר בן עבד עבאס

עו"ד עבאס עבדאלכרים
גזר דין

1.         א.          בתחילת הדיון בבקשה למעצר הנאשמים עד תום ההליכים, הגיעו הצדדים לידי הסדר טיעון, על פיו תוקן כתב האישום, הנאשמים הודו והורשעו בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום המתוקן.

ב.          בהסדר הטיעון סוכם, באשר לנאשם מס' 1 המאשימה תטען לעונש ראוי של שלוש וחצי שנות מאסר בפועל, והסניגור יטען לעונש פחות.

באשר לנאשם מס' 2 סוכם שיוטל עליו עונש של ששה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות בכפוף לקבלת חוות דעת הממונה על עבודות שירות.

לעניין הקנס והמאסר על תנאי שיוטלו על הנאשמים, סוכם כי הצדדים יטענו באופן פתוח.

2.         א.          הנאשם מס' 1 הורשע על פי הודאתו בעבירות הבאות:

1:         עבירות סמים - מסחר - עבירה לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים תשל"ג - 1973 (להלן: "פקודת הסמים"). 

2:         עבירות סמים - החזקה שלא לשימוש עצמי בלבד - עבירה לפי סעיף 7 (א) + (ג) רישא לפקודת הסמים.

3:         קשר לפשע - עבירה לפי סעיף 499 לחוק העונשין תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין").

            ב.          הנאשם מס' 2 הורשע על פי הודאתו בעבירות הבאות:

1:         סיוע לעבירת סמים -מסחר- - עבירה לפי סעיף 13 לפקודת הסמים + סעיף 31 לחוק העונשין.

2:         קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה לפי סעיף 499 לחוק העונשין.

3.         מכתב האישום המתוקן בו הודו הנאשמים, מצטיירת התמונה הבאה:

במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, שימש אדם המכונה אבו עלי סוכן משטרתי סמוי לביום קניית סמים מסוכנים מהנאשם מס' 1. לנאשם מס' 1 בית עסק למשחקי ביליארד ולנרגילות בכפר נחף (להלן: "העסק"). עובר לחודש ינואר 2005, סיפר הנאשם מס' 1 לאבו עלי כי הוא סוחר בסמים מסוכנים. בהמשך ביום 12/01/05 נפגש אבו עלי עם הנאשם מס' 1 ועם אדם נוסף שזהותו בלתי ידועה למאשימה בעסק. הנאשם מס' 1 הודיע לאבו עלי כי הוא סוחר בכדורי סם מסוכן המכיל MIDMA (להלן: "כדורי אקסטזי") בכמויות של אלפי כדורים וכן בסמים מסוג מרחואנה במשקל של חמישים או מאה ק"ג. אבו עלי הביע רצון לקנות סמים מהנאשם מס' 1, אולם בפגישה זו לא סוכמו פרטים. במהלך חודש ינואר 2005 התקשר אבו עלי עם הנאשם מס' 1 וסיכם עמו כי הנאשם מס' 1 ימכור לאבו עלי 1000 כדורי אקסטזי ו- 50 ק"ג מרחואנה (להלן: "עסקת הסמים"). בשיחה זו הציע הנאשם מס' 1 לאבו עלי לקנות ממנו כדורי אקסטזי כדוגמא בטרם תתבצע עסקת הסמים. ביום 28/01/05 נפגש אבו עלי עם הנאשם מס' 1 בעסק, והשניים סיכמו כי הנאשם מס' 1 ימכור לאבו עלי 900 כדורי אקסטזי מסוג "כוכב" במחיר של 23 ש"ח לכדור, ו- 100 כדורי אקסטזי מסוג "דולפין" במחיר של 20 ש"ח לכדור, וכן 50 ק"ג מרחואנה במחיר 500 ש"ח לק"ג. סוכם ביניהם כי עסקת הסמים תתבצע למחרת ביום 29/01/05 בכפר נחף בסמוך לעסק. בפגישה זו מכר הנאשם מס' 1 לאבו עלי כדוגמא ארבעה כדורי אקסטזי במחיר של 50 ש"ח לכדור. למחרת ביום 29/01/05 הגיע אבו עלי אל קרבת העסק במטרה לרכוש את הסמים מהנאשם מס' 1 כפי שסוכם, יחד עמו הגיעו שני שוטרים סמויים שנחזו כשותפיו של אבו עלי לעסקת הסמים, והחזיקו בידיהם כסף בסך - 48,000 ש"ח לתשלום עבור הסמים. הנאשם מס' 1 פגש באבו עלי ובשוטרים, ספר את הכסף והודיע כי אחרים אמורים להביא את הסמים למקום, אולם לאחר צפייה ממושכת, הודיע לבסוף הנאשם מס' 1 לאבו עלי ולשוטרים כי עסקת הסמים תדחה למועד אחר בגלל חשש מהמשטרה. בעקבות זאת עזבו אבו עלי והשוטרים את המקום. לאחר האירוע הנ"ל התקשר הנאשם מס' 1 מספר פעמים לאבו עלי במטרה לקבוע מועד חדש לביצוע עסקת הסמים. הנאשם מס' 1 הודיע לאבו עלי כי אין בידו את הכמות של הסם שסוכמה. לבסוף, בשיחה טלפונית סוכם כי הנאשם מס' 1 ימכור לאבו עלי 2000 כדורי אקסטזי בסך 47,500 ש"ח, וסוכם כי עסקת הסמים תתבצע ביום 23/02/05 שעה 22:00 בתחנת הדלק בצומת מגדל (להלן: "תחנת הדלק"), וכי התשלום יכלול סך - 1,500 ש"ח תמורת ההובלה לשם. עובר ליום 23/02/05 קשרו הנאשמים קשר לסחור בסמים. לשם קידום הקשר הגיעו הנאשמים ביום 23/02/05 בסמוך לשעה 22:00 ברכבו של הנאשם מס' 2 שנהג ברכב אל תחנת הדלק, בתחנה פגשו הנאשמים באבו עלי שהגיע למקום לפניהם, הנאשם מס' 2 ביקש מאבו עלי לראות את הכסף, אבו עלי התקשר לשוטר הסמוי (להלן: "השוטר") שהמתין בקרבת מקום ובידו כסך בסך - 45,000 ש"ח והשוטר הגיע ברכב לתחנת הדלק. הנאשם מס' 1 נכנס עם השוטר לרכב ושם ביקש לראות את הכסף. השוטר הראה לנאשם מס' 1 את הכסף ואמר שלא ימסור את הכסף לנאשם מס' 1 עד שלא יראה את הסמים. אז הוציא הנאשם מס' 1 מתוך מעילו גרב ובה 1976 כדורי סם מסוכן המכילים MDMA, הוא מסר את כדורי האקסטזי לידי השוטר ולקח לידיו את הכסף. הנאשם מס' 1 הוציא מחבילת הכסף סך של 1,500 ש"ח ומסר אותם בחזרה לשוטר בסברו שהסכום מיותר, ואת יתר הכסף בסך 43,500 ש"ח לקח לידיו ויצא מהרכב. הנאשם מס' 2 עמד בכל עת ביצוע עסקת הסמים ליד החלון המקדמי הפתוח של הרכב, זמן קצר לאחר מכן נעצרו על ידי שוטרים שהיו במקום מבעוד מועד.

4.         בתסקיר המבחן שנתקבל בעניינו של הנאשם מס' 1 נאמר, כי נאשם זה בן 25 שנים, נשוי, אשתו עובדת כמזכירה רפואית ובמקביל סטודנטית להוראה שנה ב', אחיו משכילים, אביו מורה במקצועו ובמקביל עוסק גם כמורה נהיגה, אמו עקרת בית. הנאשם מס' 1 תיאר בפני שירות המבחן את התפתחותו בצל משפחה חמה ואכפתית, הוא סיים 12 שנות לימוד. עם סיום לימודיו עבד בעבודות שונות ומגיל צעיר שאף להיות עצמאי. עד מעורבותו בתיק הנוכחי ניהל מסעדה בכפר מגוריו שהייתה בבעלותו.

בהתייחסותו לעבירות שהורשע בהן, קיבל הנאשם מס' 1 אחריות על מעורבותו וטען כי הרקע למעורבותו הינו כלכלי במהותו. לדבריו לא הייתה לו בעבר כל מעורבות בתחום הסמים, וכי התפתה לבצע את העסקה בשל הלחצים שהפעיל עליו הסוכן הסמוי. במהלך שיחתו, בלטו על הנאשם מס' 1 תחושות של בושה ואכזבה שהתקשה להתמודד איתן, ואף פרץ בבכי כאשר נגעו במשמעות העבירות שהורשע בהן ולמחיר שצריך לשלם. עם זאת, התרשמות שירות המבחן כי הנאשם מס' 1 התקשה לקבל אחריות על המשמעות הנובעת מתיאור מעורבותו בעבירות שהורשע בהן.

הנאשם מס' 1 טען בפני שירות המבחן, כי בזמן האירוע היה מודע למשמעות מעשיו וחומרתם, אולם התמקד יותר ברווח ופחות במחיר שעלול לשלם. הדגיש גם כי מעורבותו הנוכחית הינה מפגשו הראשון עם עולם הסם.

בהתייחסותו להרשעותיו הקודמות שעניינן אלימות, הוא לא הפחית חלקו בביצוען והביע צער על מעורבותו הקודמת.

בשיחות קצין המבחן עם אביו של הנאשם מס' 1, הביע האב אכזבה מהנאשם מס' 1, ואף ביטא כעס כלפיו. לדבריו, המשפחה כולה הופתעה כשנודע לה אודות מעורבותו של הנאשם מס' 1 בעבירות סמים, דבר שהתבטא באשפוז אמו מספר ימים בבית חולים.

בשיחות אשתו של הנאשם מס' 1 עם שירות המבחן, שידרה בפניהם יאוש ותסכול מהנאשם מס' 1. הרגישה חסרת אונים וקושי להתמודד עם הסטיגמה החברתית שדבקה בנאשם מס' 1 עקב מעורבותו הנוכחית. עקב כך, פנתה לקבלת טיפול פסיכולוגי. בשל מעצרו של הנאשם מס' 1, נקלעה האשה לקשיים כלכליים, בעקבות זאת נאלצה להפסיק את לימודיה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ