אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1032/05

גזר דין בתיק פ 1032/05

תאריך פרסום : 23/10/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי נצרת
1032-05
20/06/2005
בפני השופט:
האשם ח'טיב

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד עדי איינשטיין
הנתבע:
1. תאופיק בן עבדאל מוסלח
2. מרואן בן תאופיק מוסלח
3. מואייד בן תאופיק מוסלח
4. פיראס בן תאופיק מוסלח (קטין)

עו"ד ג'ראיסי
גזר דין

נגד הנאשמים 3-1

1.         במסגרת  הסדר טיעון שהצדדים הסכימו לו, תוקן כתב האישום והנאשמים 3-1 הודו בכל המיוחס להם על פי כתב האישום המתוקן ועל סמך הודאתם זו הורשעו כל שלושת הנאשמים בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות (מקרים רבים) עבירה לפי סעיף 379+382ב' לחוק העונשין התשל"ז - 1977 וכליאת שווא עבירה לפי סעיף 377 לחוק העונשין הנ"ל. בנוסף הורשע הנאשם מס' 2 על פי הודאתו בשתי עבירות  נוספות האחת תקיפה בנסיבות מחמירות (מספר מקרים) עבירה לפי סעיף 368ב'(א) סיפא לחוק העונשין הנ"ל. השניה עבירה של איומים עבירה לפי סעיף 192 לחוק הנ"ל. גם הנאשם 3 הורשע על פי הודאתו באיומים (מספר מקרים) עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין הנ"ל.

2.         עובדות כתב האישום המתוקן בהם כאמור הודו הנאשמים ועל סמך הודאתם הורשעו בעבירות הנ"ל הינן בתמצית כדלקמן:

א.         הנאשם מס' 1 הינו אביה של א.מ. שהינה קטינה ילידת 23.3.87 (להלן - הקטינה) והנאשמים מס' 2, 3 הם אחיה ובתקופה הרלוונטית לכתב האישום התגוררו הנאשמים והקטינה בבית המשפחה שבנצרת.

ב.         מאז היות הקטינה בת 7 שנים ועד ליום 07.02.05 שהוא יום מעצרם של הנאשמים בקשר עם תיק זה, נהגו הנאשמים להכות את הקטינה בידיהם ולבעוט בה תוך שהם מקללים אותה זאת על רקע כך שהתנהגותה לא היתה לרוחם. כתוצאה ממעשי האלימות כלפיה ברחה הקטינה מן הבית במספר הזדמנויות ובשלב מסוים אף שהתה במעון לנערות במצוקה, אולם בכל פעם הוחזרה לבית על ידי נאשם מס' 1 או מי מטעמו, אולם עם חידוש מעשי האלימות כלפיה שבה וברחה.

ג.          בחודש אוקטובר 2004 או סמוך לכך, מועד מדויק אינו ידוע למאשימה, התקשר הנאשם מס' 3 מבית הסוהר בו שהה לבית הוריו, שוחח עם הקטינה ואיים עליה כי עם שחרורו ממאסר יהרוג אותה.

ד.         בתאריך 21.12.04 בבית המשפחה בנצרת דרש נאשם מס' 2 מהקטינה שתמסור לו פלאפון שהיא קנתה ומשסרבה משך הנאשם בשערות ראשה, בעט בה וחבט בה בידיו וכתוצאה מכך נגרמו לקטינה שריטות בפניה. עקב אירוע זה ברחה הקטינה שוב מהבית ושהתה בטבריה.

ה.         בתאריך 28.01.05 הוחזרה הקטינה לבית על ידי הנאשם מס' 1. הנאשם מס' 2 שכעס על בריחת הקטינה מן הבית הודיע לה על כוונתו לגזוז את שיערה. הקטינה בפחדה מפני הנאשם מיהרה ליטול לידיה מספריים באומרה כי היא תגזוז את שערה בעצמה. הנאשם מס' 1 תפס בצווארה של הקטינה וזו צעקה לעזרה ורק בהתערבות בני המשפחה הניח לה נאשם מס' 1.

ו.          בתקופה מיום 28.01.05 ועד 06.02.05 נעל הנאשם מס' 1 את הקטינה בבית לבל תצא.

ז.          בתאריך 01.02.05 יצא הנאשם מס' 3 לחופשה מבית הסוהר ובהגיעו אל הבית הוא נעל את הקטינה באחד מחדרי הבית שם הוא אחז בקטינה, קילל אותה והודיע לה כי היא עושה לו בושות וכי היו לו שתי אחיות ומעכשיו יש לו רק אחות אחת. איים על הקטינה כי בכוונתו לפגוע בה פיזית עם שחרורו ממאסר.

ח.         בתאריך 03.02.05 הצליחה הקטינה לברוח מן הבית ושהתה בדירה בעיר טבריה ובתאריך 07.02.05 איתרו הנאשמים את הקטינה והנאשמים 1, 2 ו- 4 נסעו לטבריה בכוונה לקחתה חזרה לבית. בראותם את הקטינה בטבריה דרשו ממנה הנאשמים הנ"ל כי תכנס לרכב, אולם הקטינה סרבה באומרה כי אינה רוצה לחזור עמם לבית. בתגובה אחז הנאשם מס' 2 בזרועה של הקטינה ונשך אותה סמוך לכתף יד ימין. לאחר מכן אחזו הנאשמים 1 ו- 2 ו- 4 ברגליה ובזרועותיה של הקטינה וחסמו את פיה כדי להעלותה בכוח לרכב למרות התנגדותה. בסופו של דבר וחרף התנגדות הקטינה והמאבק שהיא ניהלה, כדי למנוע הכנסתה לרכב, הצליחו הנאשמים להכניס את הקטינה לרכב והחלו בנסיעה לכיון הבית.

במהלך הנסיעה הכה הנאשם 2 את הקטינה בפניה, לאחר מכן נגח בראשה, חסם את פיה של הקטינה באמצעות ידו, כרך זרועו סביב צווארה של הקטינה וחנק אותה. במצוקתה נשכה הקטינה את הנאשם מס' 2 בכף ידו ובתגובה החזיק הנאשם 2 בכוח בקטינה ואיים עליה כי עוד מעט תחזה במותה. במשך כל זמן הנסיעה ביקשה הקטינה מן הנאשמים 1, 2, 4 כי יורידו אותה מן הרכב וכי אינה מעוניינת לחיות עימם לאור האלימות שלהם המילולית והפיזית כלפיה. אולם הנאשמים לא שעו לבקשותיה והמשיכו בנסיעה כשהם אוחזים בקטינה ומכים אותה. עם הגיעם לצומת גולני עצרה משטרת ישראל את הרכב ויושביו.

3.         בהתאם למוסכם על פי הסדר הטיעון נתקבלו לגבי שלושת הנאשמים תסקירי מבחן של שירות המבחן למבוגרים. מתסקירים אלה עולה כי הנאשמים חיו כל השנים במצוקה כלכלית ורמתם הסוציואקונומית היא נמוכה ביותר. עוד עולה מתסקירי המבחן כי הנאשמים הסבירו את המעשים שבגינם הורשעו בדין בכך שהם פעלו על מנת להגן על הקטינה ולמנוע ממנה שוטטות ברחובות והתדרדרות לחיי עבריינות. שלושת הנאשמים לא נטלו אחריות מלאה בפני שירות המבחן על המעשים בהם הודו, ומשנשאלו על כך על ידי בית המשפט הם שבו והודיעו כי הם מודים בכל המיוחס להם על פי כתב האישום המתוקן וכי מה שאמרו בפני קצינת המבחן היו אלה דברי הסבר למעשים אשר לגישתם נעשו לטובתה של הקטינה ועל מנת להגן עליה.

            מהתסקיר בעניינו של הנאשם מס' 1 שהוא אבי המשפחה עולה כי לנאשם זה אין הרשעות קודמות אולם גם הוא גדל בתנאים קשים כאשר אמו שהינה כיום בת 75 נידונה לתקופת מאסר ממושכת לאחר שהרגה את בתה על רקע חילול כבוד המשפחה.

עוד עולה מהתסקיר בעניינו של הנאשם מס' 2 כי, נאשם זה מוכר לשירות המבחן מהעבר ואף הופנה על ידי שירות המבחן ליחידה לטיפול בהתמכרויות בנצרת לאחר שהורשע בעבירות על פקודת הסמים. לגבי נאשם זה מציין התסקיר כי הוא נמנע בעבר מלשתף פעולה עם הגורמים הטיפוליים של היחידה לטיפול בנפגעי סמים וגם בקשר לעבירה הנדונה בפנינו נמנע הנאשם 2 משיתוף פעולה מלא עם שירות המבחן.

לגבי הנאשם מס' 3, נאשם זה מרצה עונש מאסר של 17 חודשים בגין עבירות על פקודת הסמים והוא עומד להשתחרר בחודש יולי.

שירות המבחן אינו בא בהמלצה טיפולית לגבי אף אחד משלושת הנאשמים בעיקר משום העדר התחברות מצידם לעבירות שהם ביצעו והעדר מודעות לצורך בטיפול ולאור שיתוף הפעולה החלקי עם שירות המבחן.

4.         באת כוח המאשימה בטיעוניה לעונש סקרה את מעשיהם של הנאשמים ופירטה את הנסיבות החמורות של ביצוע מעשים אלה, בין היתר הצביעה על כך כי המדובר במקרים רבים אשר בחלקם גם גרמו למתלוננת חבלות של ממש וכי המדובר במערכת של התעללות והשפלה שנמשכה במשך שנים כאשר הנאשמים פועלים יחד ותוקפים את הקטינה.

            לטענת בא כוח המאשימה קיימת חשיבות להטלת עונש משמעותי שימחיש את החומרה הרבה שבמעשיהם וירחיק את הנאשמים מהחברה לתקופה משמעותית.

            עוד טענה באת כוח המאשימה כי התירוץ של פגיעה בגופו של הזולת בשל השקפות עולם אלו או אחרות נידחו בעבר על ידי בתי המשפט, בעניין זה הפנתה לע"א 3332/94 מוניר קטיש נ' מדינת ישראל תקדין עליון 96(2) 98. באת כוח המאשימה הפנתה לתסקיר המבחן בעניינו של הנאשם מס' 1 אשר ציין כי מדובר באופן של התנהגות של המשפחה ובדפוס של שימוש בכוח כתגובה לסטיה מציווי המשפחה, וכי המדובר בדפוס רב דורי במשפחת הנאשמים שמצא ביטויו הקיצוני ברצח של אחותו של הנאשם מס' 1 על ידי אמו ובמובן זה רואה שירות המבחן באלימות של הנאשמים כלפי הקטינה שחזור של פתולוגיה משפחתית רב דורית המיוצגת על ידי תפקוד הורי לקוי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ